תשתית הוט-התלבטות

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

תשתית הוט-התלבטות

נושא שלא נקרא #1 

כתבתי לפני שבועיים ומעדכן שוב :
אני במהירות 40 בזק+בזק בינלאומי.
הרבה ניתוקים. היה אצלי טכנאי של בזק פעמיים. החליף פילטר , שם לי נתב BE . הגיע למהירות 35.
כעבור יום ירדה המהירות 11-15 MB . כך מעל לשבוע.
מחר יבוא טכנאי שוב.
שוקל לעבור להוט .
משלם 84 ש"ח ונתב 20 ש"ח למהירות 40 בבזק שבפועל 15 MB במקרה הטוב. אין תשתית באזורי חוץ מבזק והוט.
חושש מהשירות של הוט והמהירות בהוט בחבילה של 200.
נמצא כספק בזק בינלאומי ומתכוון להמשיך להיות איתם.
האם אתם מרוצים מהמהירות והשירות של הוט ?
https://www.ynet.co.il/economy/article/B1KOir2TP

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

Re: תשתית הוט-התלבטות

נושא שלא נקרא #2 

כתבתי לך פעם שעברה, אין לך מה להפסיד. כל מעבר הוא בלי התחייבות. הטכנולוגיה של הוט הרבה יותר מהירה ומתקדמת מזו של בזק, ויש סיכוי טוב שתהיה מרוצה. אני הייתי עובר לשילוב של הוט+הוטנט. נתן לי ביצועים טובים בהרבה מאשר הוט+בזב"ל.

יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

אשתי חוששת מהוט. היינו בעבר בכבלים והיה קשה להתנתק מהם. גם לאימי ז"ל שנפטרה היה כבלים בהוט, והיה קושי לנתק לאחר פטירתה. שעות על הקו, חוסר רצון לסייע .לכן מתלבט.
דיברתי שבוע שעבר עם פרטנר וסלקום-אין כרגע תשתית לסיב אופטי
נערך לאחרונה על ידי יוליוס ב 02/01/2021 22:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אין חברה שמאפשרת ניתוק מהיר. מוקדן שינתק אותך בצורה מהירה עלול לאבד עבודתו. יש תהליך מסוים, של מעבר ממוקדן שירות לקוחות למוקד קשרי לקוחות, ולפעמים עוד מעבר למוקד נוסף של נסיון אחרון לשמר אותך. זה תהליך של כמה ימים אבל לא יותר מכך.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

02/01/2021 21:50  
יוליוס כתב:
אשתי חוששת מהוט. היינו בעבר בכבלים והיה קשה להתנתק מהם. גם לאימי ז"ל שנפטרה היה כבלים בהוט, והיה קושי לנתק לאחר פטירתה. שעות על הקו, חוסר רצון לסייע .לכן מתלבט.
...
גם לי יש ניסיון ממש רע עם מוקד השירות הטלפוני של הוט, במקרים רבים ולאורך שנים. אבל יש עוד דרכי תקשורת איתם:
https://www.hot.net.il/heb/customerservice/contactus/

אני שולח מייל לנציב תלונות הציבור (ראה בתחתית הדף שקישרתי לעיל) ולבינתיים תמיד חזרו אלי תוך כמה ימים עסקים והיו עדיבים וענייניים (דרך אגב גיליתי את האופציה הזאת בדיוק כשלא הצלחתי להתנתק דרך המוקד הטלפוני ושלחתי מייל בנושא לפניות הציבור אבל ממה שאני מבין אפשר ישר לפנות אליהם וזה מה שאני עושה היום). בעקיפין אני מבין שגם פניות דרך פייסבוק, צאט וכו' גם הרבה יותר יעילות מאשר פניה למוקד הטלפוני. תבחר את הדרך הנוחה לך והכי חשוב תוודא בחיובים בבנק שהם עומדים במה שהבטיחו לך (במיוחד אם אתה מסכם משהו מול המוקד הטלפוני; נכון כמובן לכל החברות, בנושא הזה נכוותי בזמנו מול בזק).

ספציפית לגבי להתנתק מהשירות יש גם את אתר נתק, אישית אף פעם לא הרגשתי צורך להשתמש בו (ואם כן הייתי משתמש בו עדיין הייתי בודק גם ישירות מול החברה שהם באמת ניתקו את המנוי), אבל מאחרים אני מבין שגם זה עובד טוב, אבל זה כמובן מוגבל רק לצורך של ניתוק השירות (מה שכתבתי לעיל טוב גם לחידוש מבצע או כל נושא שירות אחר).

יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

להיכן בעצם מתחברת תשתית הוט בבית אם נשאר עם הספק ב.בילאומי ?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #7 

04/01/2021 17:09  
יוליוס כתב:
להיכן בעצם מתחברת תשתית הוט בבית אם נשאר עם הספק ב.בילאומי ?
...
התשתית של הוט נכנסת לדירה דרך כבלי הקואקס של הטלויזיה, והציוד שלהם צריך לשבת במרחק סביר משקע של טלויזיה. לצורך של אינטרנט בלבד תקבל מהם הוטבוקס שהינו מודם/ראוטר לתשתית שלהם ואתה חייב להשתמש בו לפחות כמודם בלבד. אם יש לך או אתה קונה ראוטר או פתרון mesh פרטי תעביר את ההוטבוקס למצב bridge (כלומר מודם בלבד), אם לא תנסה להשיג מהם הוטבוקס 4 כי להוטבוקס 1 ו-2 כרגיל אין ביצועים אלחוטיים מספקים (לשימוש כמודם בלבד, למהירות של 200 מגה ומטה הם מספקים).

החיבור לספק הוא לוגי מעל התשתית, ובמקרה של תשתית הוט זה עובד לפי השיוך במערכות של הוט - כלומר אין שום הגדרה בצד שלך כמו השם משתמש וסיסמא שיש בתשתית בזק. במקרה שאתה נשאר "ללא שינוי" אצל בזב"ל הייתי עדיין מתקשר לעדכן אותם כדי שבטוח תוגדר נכון גם מהצד שלהם. אם מחר אתה מתחבר לספק אחר הוא מעדכן את הוט ותוך זמן מסויים הציוד שלך עובר לספק החדש (אם אני זוכר נכון עניין של מקסימום שעות בודדות, אבל אני לא זוכר).

שם לב שאין קשר טכני בין התשתית לספק, ורב הספקים עובדים גם מול תשתית בזק וגם מול הוט (בניגוד לדוגמא לתשתית של פרטנר פייבר שם מבחינה עסקית אתה כבול לספק פרטנר). לכן אין בעיה להמשיך לגלוש דרך בזב"ל גם אחרי שעברת לתשתית הוט, בעבר אולי הייתי ממליץ לנסות את הוטנט כי הם עבדו יותר טוב מול תשתית הוט אבל בזמן האחרון יש יותר ויותר תלונות על הוטנט וגם מעל תשתית הוט הספק בזב"ל מומלץ.

יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

"התשתית של הוט נכנסת לדירה דרך כבלי הקואקס של הטלויזיה, והציוד שלהם צריך לשבת במרחק סביר משקע של טלויזיה".
שאלה : אם המחשב נמצא בממ"ד עם הנתב של בזק כרגע. היכן שמים את התשתית של הוט ?
ולגבי הנתב של הוט לא הבנתי מה מקבל מהם והיכן אמור להיות בבית ?
ממה שהבנתי מדבריך לבקש מהם הוטבוקס 4(אין לי מושג כי נמצא בבזק) .
לא הבנתי ,אני צריך בנוסף גם ראוטר פרטי אם לא מקבל הוטבוקס4.
האם למהירות 200 לא מקבלים ?לא מצאתי שום תקנון איזה נתב מקבלים.
נקווה שמחר טכנאי בזק שמגיע בפעם ה -4 יוכל לפתור את התקלה כפי שציינתי בפוסט אחר(השחלת כבל חדש במקום הנוכחי).

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #9 

05/01/2021 21:35  
יוליוס כתב:
שאלה : אם המחשב נמצא בממ"ד עם הנתב של בזק כרגע. היכן שמים את התשתית של הוט ?
...
בתקווה יש לך גם שקע טלויזיה בממ"ד וההוטבוקס יתחבר לשקע הזה ופשוט יחליף את הנתב של בזק.

05/01/2021 21:35  
יוליוס כתב:
לא הבנתי ,אני צריך בנוסף גם ראוטר פרטי אם לא מקבל הוטבוקס4.
...
כל ההוטבוקסים, כולל הישנים, הם מודם/ראוטרים לתשתית הוט שמתחברים לתשתית הוט (כלומר לשקע טלויזיה) ובשימוש של ראוטר מלא (ברירת המחדל) יתנו לך חיבור אינטרנט למספר מכשירים בחיבור קווי או אלחוטי. השאלה היא רק מה האיכות של הראוטר והחיבור האלחוטי שהוא מספק. ההוטבוקסים הישנים הינם דגמים מיושנים יחסית שהראוטר שלהם "חלש" יחסית והחיבור האלחוטי מוגבל בביצועים. לכן המלצתי לבקש הוטבוקס 4, והתכוונתי שבכל מקרה, גם אם אתה מקבל הוטבוקס 1 וגם אם אתה מקבל הוטבוקס 4, תבדוק האם הוא מספק את הצרכים שלך: אם כן מצויין, אם לא אפשר להפוך אותו למודם בלבד (מצב bridge) ולהוסיף ראוטר פרטי לפי הדרישות והתקציב שכן יספק את הצרכים שלך.

אין פה שום הבדל עקרוני בין בזק להוט, גם אצל בזק וגם אצל הוט (וגם בתשתית סיב כלשהי או שוק סיטונאי וכו') אפשר לקבל ראוטרים יותר טובים או יותר חלשים שלא יענו על הצרכים (זה כמובן תלוי בצרכים ויש הרבה מאד אנשים שמרוצים עד הגג גם מהציודים הישנים של בזק והוט). במעשי יתכן ש"במקרה" קיבלת מבזק ראוטר יותר טוב מאשר מהוט או להפך. שוב הפתרון הוא לקנות ציוד רשת פרטי ולהשתמש במודם מתאים לתשתית (בהוט אתה חייב הוטבוקס, לתשתית בזק יש מודם/ראוטרים פרטיים שאפשר לקנות ולסיבים בתקווה אפשר לקבל מתאם מדיה בנפרד).

דרך אגב, למהירות 500 מגה מובטח שתקבל הוטבוקס 4 כי רק הוא תומך במהירות הזאת, למהירות 200 מגה ומטה ההוטבוקסים 1 ו-2 אמורים לעבוד בסדר, במיוחד לשימוש כמודם בלבד (לשימוש כראוטר מלא זה תלוי בצרכים). לדעתי, במיוחד אם אתה מבקש זאת מפורשות לא תהיה בעיה לקבל הוטבוקס 4.

במקרה של הראוטר שיושב בממ"ד, הקליטה האלחוטית ממנו לאיזורים מחוץ לממ"ד יכולה להיות בעייתית. אני מקווה שכל הבעיות שאתה מתלונן עליהן זה בחיבור קווי ישירות לראוטר. זה תמיד השלב הראשון, לוודא שבחיבור קווי אתה מקבל ביצועים תקינים ויציבים. לגבי כיסוי אלחוטי, במיוחד מהממ"ד החוצה אפשר לחבר AP נוסף מחוץ לממ"ד בחיבור קווי (או להשתמש בפתרון mesh בחיבור קווי וכו').

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

02/01/2021 21:50  
יוליוס כתב:
...
שנים הייתי בהוט ותמיד שבע רצון עד שניסיתי להתנתק מאחר ופרטנר התקינו לנו סיב אופטי
אז גיליתי שלא ניתן להתנתק מהוט ולמרות כמות גדולה של הודעות לשרות ושיחות למוקדנים פשוט המשיכו לחגוג לי על הכרטיס
בסופו של דבר לא היתה לי ברירה וביקשתי מחברת האשראי להפסיק את הוראת הקבע
אחרי שראו בהוט שלא מצליחים לחייב התקשר אלי מישהו מהגבייה ורק הוא הצליח לנתק וגם החזירו לי כסף על החודשים שחייבו.

יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

ואם אין לי בממ"ד שקע של טלוויזיה ? מה יעשו אז ? בעבר הייתי בהוט בכבלים אבל הטלוויזיה רק בסלון

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

06/01/2021 10:28  
יוליוס כתב:
ואם אין לי בממ"ד שקע של טלוויזיה ? מה יעשו אז ? בעבר הייתי בהוט בכבלים אבל הטלוויזיה רק בסלון
...
היתרון בהוט שאם יש לך firebox למשל ומתקינים לך עוד ממירים "מיני" אז בעצם כל ממיר כולל המיני הופך לנקודה ל WIFI ,
העייה שלך היחידה זה בממ"ד , תבקש שיתקינו לך תקע TV בממ"ד ואז יהיה לך גם WIFI בממ"ד.
עד לפני חצי שנה היה לי עשרות שנים בזק, בשנה האחרונה כל הזמן ניתוקים (בגלל שהעלו את הקצב ל 40 מגה ו 100 מגה)
שהיה 20 מגה לא היה בעייה, מאז שיש לי הוט אין לי ניתוקים והאינטרנט סבבה ,
זה לא אומר כמובן שבאזור אחר לא יכולים להיות בעיות בהוט...

יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

האם קיבלת הוטבוקס4 ? עדכון :היום היו 2 טכנאים, החליפו כבל ,עבדו קשה . הגיע למהירות 37 וירד כעבור שעתיים למהירות 14.5. אמור ללמד בזומים בראשון תלמידים . הרמתי ידיים עם בזק. 4 פעמים היו אצלי הטכנאים ועדיין אותה תוצאה+נתב BE
האם השקע הזה בממ"ד יתאים לנתב הוט? מחובר אליו כבל של יס
http://www.up2me.co.il/imgs/6523482.jpg

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

06/01/2021 17:15  
יוליוס כתב:
האם קיבלת הוטבוקס4 ? עדכון :היום היו 2 טכנאים, החליפו כבל ,עבדו קשה . הגיע למהירות 37 וירד כעבור שעתיים למהירות 14.5. אמור ללמד בזומים בראשון תלמידים . הרמתי ידיים עם בזק. 4 פעמים היו אצלי הטכנאים ועדיין אותה תוצאה+נתב BE
האם השקע הזה בממ"ד יתאים לנתב הוט? מחובר אליו כבל של יס
http://www.up2me.co.il/imgs/6523482.jpg
...
מכיוון שניידתי גם קו טלפון של בזק אז עשיתי טריפל ואז הביאו לי ממיר FIREBOX ,
דרשתי 4K אבל לא היה במלאי, ממילא אין לי מסכים של 4K בבית אז לא נלחמתי על כך...
שקע של בזק לא מתאים להוט כולל הכבל המעפן דו גידי של בזק, אולי אפשר להשתמש בצנרת ולהשחיל כבל קואקס של הוט,
אבל זה רק טכנאי של הוט יכול להתקין (או חשמלאי שיעביר לך כבל קואקס מתאים)

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אצלי הספק מגיע עד מטר מהכניסה וזהו
לא עשיתי לא טריפל ולא דאבל
יש לי ראוטר AX איכותי וכל הכבילה בבית והפתרונות האלחוטיים הם שלי
כולל הסטרימרים שמחוברים למכשירי הטלויזיה שגם שלי.
בצורה הזו אפשר להתנייד מספק לספק ולהפריד בין ספקים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”