התייעצות בדקה ה90 לגבי 65" (לאחר +10 שנות ניתוק מהפורום)

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
shay7784 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

התייעצות בדקה ה90 לגבי 65" (לאחר +10 שנות ניתוק מהפורום)

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים, מאז שעזבתי הרבה השתנה כאן, אפילו את שם המשתמש הישן לא הצלחתי לאחזר, בכל אופן כיף לחזור בעידן הפוסט פלזמות פנסוניק...
:wink:
long story short: דירה שכורה, מרחק צפייה 3.5 מטר, בעוד שנתיים שלוש זה כנראה יעלה ל4.
75" היה אידיאלי עבורי אבל מאחר והקטנטנים אוהבים לשבת על הריצפה ממש קרוב לטלווזיה לעיתים קרובות ואני לא פריק אודיו /וידאו כבעבר אני נוטה ללכת על הטופ ב 65" גם מהסיבה העניינית של תקציב שהקצתי לנושא.
אז על קו הסיום הסוני XH95 ב6.7 (לאחר הנחת אשראי), סמסונג Q90 ב6.5 (כולל הרחבת אחריות) או שבמרחק/גודל כזה אפשר לשנמך לQ80 ב5.9 (כולל הרחבת אחריות)
תכנים- לרוב הוט (HBO, סרטים), ספורט 2-3 משחקים בשבוע ואופניים ביורוספורט בעונה על בסיס יומי. פה ושם RDR2 בXBOX, וסטרימינג.
אולי בכלל לחשוב על 75" Q80? אין לי הערכת מחיר אבל לא אגיע רחוק מ8 אלף ש"ח.
מעוניין להזמין עד מחר בערב, לגבי זמינות דגמים- זמני אספקה לא ISSUE אם זה שבועיים שלושה. ואגב, לא הצלחתי למצוא חנות להשוואת סוני מול סמסונג מעכשיו לעכשיו, מה שהיה מקל על הנושא...
תודה מראש!

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

Re: התייעצות בדקה ה90 לגבי 65" (לאחר +10 שנות ניתוק מהפורום)

נושא שלא נקרא #2 

אהלן וברוכים השבים.

ככה:

1. לגבי חנויות- גם אני לא מצאתי. את הסמסונג הצלחתי ללקט בחנויות אקראיות. את הסוני ניתן לראות בנחת ושקט באולם התצוגה שלהם בהרצליה.

2.גודל- אני במרחק גדול משלך והלכתי על הQ90T 65. מפאת אילוצים, אסטתיקה, ילדים וגם- פחות מוטרף בנושא מפעם. אבל- אין ספק ש75 היה עושה יותר חסד עם המרחק הזה. רק שתקבל פרופורציה- עברתי מטלויזיה 46 ואלמנט הוואו מהגודל לא החזיק יותר מ10 דקות :)
כך שאם החלטת ללכת על 75 בסוף נראה לי שנשארה לך אופציה אחת בתקציב וזו הQ80T בהנחה ויש מלאי.

הסוני X950H והסמסונג Q90T מתחרות ראש בראש. על הנייר, בארץ הסמסונג מציעה יותר בפחות כסף. (בארהב היא גם מתומחרת גבוה משמעותית מהסוני).

היתרונות: רמת שחורים, הרבה יותר אזורי הארה, קונטרסט גבוה יותר, זויות צפייה יותר רחבות, התמודדות טובה יותר (בקצת) עם השתקפויות, בהירות גבוה יותר.

הסמסונג מציעה גם פיצ'רים שיותר יקסמו לגיימרים כמו VVR, HDMI 2.1 וכו..

אבל יש לסמסונג בעיות. יש את עניין הDSE שאתה אף פעם לא יודע כמה חמור הוא יכול להיות. לשימושים שלך זה יכול להיות פקטור משמעותי. ויש גם בעיה שדיווחתי עליה שנוגעת למנגנון לוקאל דימינג בצפייה בתכנים עם כתוביות- תוכל לקרוא בהרחבה בפוסט שפרסמתי.(נראה שמצאתי פתרון לזה אגב)

הסוני לא סובלת ממחלות ידועות למיטב ידיעתי חוץ מהכהייה בפינות הטלויזיה. היא תהיה טיפה פחות טובה לצפייה בחדר חשוך אבל עושה רושם שהיא באופן כללי בחירה יותר SAFE. את זה אני אומר כי לא קראתי עד עכשיו על בעיות מיוחדות בתמונה .(כן יודע על כאלה שחווים תקלות רשת או כאלה אחרי עדכון תוכנה, לא יודע מה הסטטוס שם..)

הסוני גם תומכת בדולבי ויז'ן וגם אין דיווחים על פאנלים מלוכלכים כמו בסמסונג- משהו שבהחלט יכול לתרום להנאה משידורי ספורט. גם מנגנון הטיפול בתנועה שלה מצטיין. היא תסבול קצת יוצר מבלומינג סביב כתוביות או אזורים מאוד בהירים, אבל אחרי שראיתי את ההקרבות שסמסונג עושה כדי להמנע מזה, לא בטוח שזה חסרון.

לסיכום, שתיהן מעולות. לא יכול להגיד לך מה לקנות אבל ניסיתי לתת לך דגשים.

מציע בכל מקרה שתעבור על ההשוורה בRTINGS, זה יעשה לך עוד קצת סדר.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... /1777/9810
נערך לאחרונה על ידי yondon ב 30/12/2020 12:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

ophir1412
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

למה לא אולד 65?

shay7784 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

קודם כל תודה על התשובה המפורטת, אכן חרשתי את rtings, ואת הפורום, והשתדלתי להתרכז בפונקציות שרלוונטיות לשימושים שלי, מצד אחד ספינת הדגל של סמסונג מתומחרת לא רע בכלל בארץ, אבל החשש העיקרי שלי הוא הסתבכות עם פאנל מלוכלך ברמה שתציק לי, ועוד נקודה, הצבעים העזים, האם ניתן בקלות לכייל לתמונה טבעית יותר כמו בסוני?
השאלה האם אלקטרונקס פרו/סמליין משתפים פעולה בעניין הפאנל...
הסוני לעומת זאת למרות שחורים ואפורים פחות טובים מציגה תמונה שאני יותר מתחבר לטבעיות שלה, החיסרון אצלי הוא נושא הכתמים- צפיה בלילה, לא יצא לי להבחין, זה משמעותי? כי הבנתי שדוקא בחדר מואר מדי היא פחות מצטיינת.. ובגדול לדעתי זו לא טלווזיה שאמורה להיות מתומחרת סביב ה7, וקצת מבאס לשלם עליה יותר...

לגבי oled, אני אישית לא מוצא ערך מוסף ששווה 1500 שח פלוס מינוס, אשמח להארה.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

30/12/2020 12:34  
shay7784 כתב:
קודם כל תודה על התשובה המפורטת, אכן חרשתי את rtings, ואת הפורום, והשתדלתי להתרכז בפונקציות שרלוונטיות לשימושים שלי, מצד אחד ספינת הדגל של סמסונג מתומחרת לא רע בכלל בארץ, אבל החשש העיקרי שלי הוא הסתבכות עם פאנל מלוכלך ברמה שתציק לי, ועוד נקודה, הצבעים העזים, האם ניתן בקלות לכייל לתמונה טבעית יותר כמו בסוני?
השאלה האם אלקטרונקס פרו/סמליין משתפים פעולה בעניין הפאנל...
הסוני לעומת זאת למרות שחורים ואפורים פחות טובים מציגה תמונה שאני יותר מתחבר לטבעיות שלה, החיסרון אצלי הוא נושא הכתמים- צפיה בלילה, לא יצא לי להבחין, זה משמעותי? כי הבנתי שדוקא בחדר מואר מדי היא פחות מצטיינת.. ובגדול לדעתי זו לא טלווזיה שאמורה להיות מתומחרת סביב ה7, וקצת מבאס לשלם עליה יותר...

לגבי oled, אני אישית לא מוצא ערך מוסף ששווה 1500 שח פלוס מינוס, אשמח להארה.
...
אכן התמחור הנוכחי של סמסונג אטרקטיבי יחסית. ושל סוני- על פניו יקר מידי. אבל בשלב שאתה נמצא תנסה לסנן את הרעש הזה כי אתה צריך להחליט איזה מהן טובה יותר ובסופו של דבר הן באות במחיר כמעט זהה.
לעניין כיול הצבעים- אין בעיה לכייל את הסמסונג לתמונה יותר טבעית, זה רק ייקח קצת יותר התעסקות אבל שזה לא יעצור אותך.
לגבי שיתוף פעולה מצד היבואן לגבי הפאנל- תלוי בחומרה ותלוי כמה נחוש אתה. מבחינתי אישית זה האסל שהייתי מעדיף להמנע ממנו אם אפשר.
לגבי צפייה בלילה- היתרון יבוא לידי ביטוי בחדר חשוך. אם יש לך רוב הזמן תאורה מסוימת לא נראה לי סופר קריטי.
לגבי הכתמים בפינות (אם לזה אתה מתכוון)- אני חושב שזה מסוג הדברים שניתן להתרגל אליהם. לא אידאילי אבל לא זוועה.

shay7784 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

במידה ואני הולך על הסמסונג ( כרגע אין נטייה אגב:), יש מקום לבקש מהם מראש מכשיר עם פאנל מדגם פחות מועד ללכלוך? אם כן איזה הכי מומלץ?

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

30/12/2020 13:08  
shay7784 כתב:
במידה ואני הולך על הסמסונג ( כרגע אין נטייה אגב:), יש מקום לבקש מהם מראש מכשיר עם פאנל מדגם פחות מועד ללכלוך? אם כן איזה הכי מומלץ?
...
לא חושב שאתה יכול לבקש פאנל ספציפי

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לראות מסכים מהניסיון שלי הכי טוב בחשמל נטו. הם יותר מכוונים למוצרי יוקרה כביכול ולכן לרוב יש להם סדרות גבוהות בגדלים מעל הממוצע.
נפתח סניף ממש קרוב למקום מגורי בפ״ת (יכין, ליד כביש 471 גובל לגבעת שמואל).
יש שם את כל התותחים בגדלים של 65 עד 85:
77WX
65WX
85XH9096
75Q90T
ועוד לא מעט...

nm1
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #9 

אני גם הייתי בהתלבטות הזאת, בסוף סגרתי את האולד ב7600 לא כולל הובלה והתקנה, אם יש לך אפשרות להשיג כרטיס נטען של "חבר" זה כבר יצא לך 7300.

royial
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

31/12/2020 12:41  
nm1 כתב:
אני גם הייתי בהתלבטות הזאת, בסוף סגרתי את האולד ב7600 לא כולל הובלה והתקנה, אם יש לך אפשרות להשיג כרטיס נטען של "חבר" זה כבר יצא לך 7300.
...
מאיזה חנות יש ל'חבר' הנחה?
לא מפחד מהצריבות?

nm1
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

שקם אלקטריק.
אם יש לך כרטיס אשראי שלהם, תוכל לקבל עוד 5 אחוז הנחה במעמד החיוב.

royial
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

31/12/2020 21:28  
nm1 כתב:
שקם אלקטריק.
אם יש לך כרטיס אשראי שלהם, תוכל לקבל עוד 5 אחוז הנחה במעמד החיוב.
...
תודה אבל המחירים שם גבוהים משמעותית מהמחירים באתרים אחרים (ביותר מ 5%). צריך ללכת פיזית, לקבל את המחירי מינימום ואז לשלם ב'חבר'?

nm1
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

בדיוק.
להתמקח ולהוציא את המחיר הטוב ביותר.
לדעתי קיבלתי מחיר די טוב, אבל אולי תצליח אפילו להוציא יותר טוב. בסוף גם הוספתי הובלה והתקנה, כי ה65 לא נכנסה לאוטו.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”