ממיר YES מבוסס אינטרנט או צלחת ?

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4928
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: מול המחשב
נתן תודות: 793 פעמים
קיבל תודות: 106 פעמים

ממיר YES מבוסס אינטרנט או צלחת ?

הודעה שלא נקראה #1 

ממיר yes שלי total התקלקל.
יס הציעו לי ממיר מבוסס על אינטרנט במקום צלחת.
צפייה במסך 1080 ולא 4k
האם ישמהבדל באיכות צפיה בין 2 הממירים ?
תודה

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 305
הצטרף: יולי 2009
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

Re: ממיר YES מבוסס אינטרנט או צלחת ?

הודעה שלא נקראה #2 

איכות התמונה די זהה ובעין רגילה לא ניתן להבחין בהבדלים באיכות התמונה בין לוויין לבין סטרימר אינטרנטי .
יש הבדלים אחרים חלקם לטובה וחלקם לרעה בין שתי השיטות ....,
אגב הממיר האינטרנטי גם מתאים ל 4K אם תחליף בעתיד את המסך .

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 264
הצטרף: מאי 2020
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: ממיר YES מבוסס אינטרנט או צלחת ?

הודעה שלא נקראה #3 

החלפנו לא מזמן לסטרימר של yes+ (כלומר מבוסס אינטרנט) במקום שידורי צלחת. יש יתרונות וחסרונות:

יתרון: המכשיר עצמו ממש קטן וקליל! זה מטורף כמה הממירים של הוט ויס עצומים ומגושמים, לעומת זאת הסטרימר של יס+ הוא מכשיר AndroidTV פצפון, וכשהוא כבוי (standby) הוא אפילו לא עושה שום אור. בנוסף, כשהיו לנו ממירים לכל ממיר היה "נספח" מגעיל שכנראה דאג לקישוריות בין הממירים, עכשיו נפטרנו ממנו. לדעתי הטכנאי שהתקין לנו את הממירים במקור עשה משהו לא בסדר, אבל זה כבר לא משנה.
יתרון: ניתן להריץ עליו אפליקציות אחרות של AndroidTV, כולל Netflix ו-YouTube - שתי אלה אפילו מגיעות מותקנות מראש עם כפתור ייעודי בשלט לפתוח אותן. אם הטלוויזיה שלך לא חכמה, זה יהפוך אותה לחכמה. גם שיחקתי טיפה במשחק Badlands ואפילו הרצתי Steam Link כדי לשחק במשחקים מהמחשב (אם כי רק לדקה או שתיים). אני לא יודע יש ממירי לויין שגם מריצים נטלפיקס/יוטיוב, אם כן אז היתרון הזה פחות משמעותי. הממיר שהיה לי לפני - לא היה לו.
יתרון ענק: יש StartOver שבועיים אחורה! (הנציגים קראו לזה "מקליט את כל הערוצים שבועיים אחורה" אבל מה הם מבינים). שוב, לא יודע אם ממירי לויין שלהם מאפשרים את זה.
יתרון: אם יש לך כבר מכשיר AndroidTV או Apple TV, אתה יכול להשתמש בו ולא צריך ממיר נוסף מ-yes.
יתרון: לא צריך יותר את חיבור הכבלים בבית, הכל עובר דרך הרשת הביתית שלך. ניתן "למחזר" את תשתית הכבלים הביתית שלך לטובת הרשת הביתית למשל: https://www.screenbeam.com/wifihelp/wif ... fi-better/ (דוד שלי עשה את זה אצלו בבית, לא ניסיתי בעצמי)

הבדל: ממשק שונה לחלוטין.

חיסרון: אין כפתורי מספרים, ולא ניתן להגיע לערוץ מסויים ישירות בעזרת המספר שלו. אני חושב שחייבים "לגלול" ברשימה של כל הערוצים ולמצוא את הערוץ הרצוי. מספרי הערוצים עדיין מופיעים ברשימה, אבל חוץ מלייצג את הסדר בין הערוצים, אין להם משמעות יותר.
חיסרון: השידור מופיע לך על המסך הרבה יותר מאוחר משידור לויין. כשהשוויתי בין לויין לעידן+, הלויין של יס הוביל בכמה שניות. עכשיו, השידור האינטרנטי של יס+ מפגר בכמה עשרות שניות לעומת עידן+. אם זה חשוב לך, קח את זה בחשבון, לי אישית זה לא מפריע... אבל אני לא חובב ספורט. אני יודע שלצופי ספורט זה יכול להיות קריטי, אם שומעים את השכנים מתלהבים לפני שקרה אצלך על המסך משהו מרגש. תיקון: yes טוענים שזאת אינה בעיה בערוצי ספורט - https://www.yes.co.il/advancedservice/yesplus#LIVE - אבל לא בדקתי. החיסרון עדיין תקף לכל שאר הערוצים.
חיסרון: איכות התמונה בערוצים קצת ירודה ביחס לשידורי לויין. נראה שהם מקצים bitrate יותר נמוך לכל ערוץ בשידור האינטרנטי. זה קצת הפתיע אותי, כי בסופו של דבר גם שידורי לויין ב-HD הם דיגיטליים אז ציפיתי שזה יהיה אותו וידאו בדיוק, אבל כנראה שלא. אם אתה וידאופיל יש סיכוי גבוה שתשים לב לזה, אם לא אז זה ממש לא יפריע לך - מה שב-HD עדיין משודר ב-HD, התמונה עדיין חדה ויפה, זה פשוט שלפעמים מצח של מישהו יכול להיראות חלק מדי במקום להראות קמטים, דברים בסגנון הזה. קשה להמחיש את זה בלי לתת השוואה אחד ליד השני, אבל באמת שאתה צריך להשוות כדי להחליט אם זה מפריע לך או לא. חשוב לציין שזה לא משפיע על VOD - רק על הערוצים!
חיסרון: המכשירים השונים בבית לא מודעים אחד לשני, ואין Multiroom. לא תוכל לצפות בסלון במשהו שהקלטת בחדר שינה.

זה כל מה שאני יכול לחשוב עליו כרגע. האמת היא שאני בקושי מתשמש ביס (המשפחה שלי משתמשים הרבה יותר, ומהם לא שמעתי תלונות רבות).

בסה״כ אני כן מרוצה מהסטרימרים, מבחינת features ונוחות זה שדרוג עצום.

מקווה שעזרתי!

עריכה: הוספתי יתרון נוסף - אם יש לך כבר סטרימר אתה לא חייב לקבל מיס עוד אחד.

עריכה נוספת: הוספתי יתרון (לא משתמש יותר בתשתית הכבלים) וחיסרון (אין Multiroom). הדגשתי את הכותרות "יתרון"/"חיסרון".

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”