נסיון להתחבר לאינטרנט פייבר לא צלח אשמח לעצות

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ronyk (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

נסיון להתחבר לאינטרנט פייבר לא צלח אשמח לעצות

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
ניסיתי לפני כחודש להתחבר לאינטרנט פייבר של אנלימיטד, הגיע טכנאי ובקצרה לאחר שלא הצליח להעביר את הכבלים האופטיים אמר שההתקנה שנדרשת היא קידוחים מרובים בתוך חלל הבית ובחדר המדרגות- מדובר בבניין די ישן בן 9 קומות.

לאחר בירור איתם(אנלימיטד) נאמר לי כי ייתכן שיהיה צורך לשכור את שירותיו של מתקין חיצוני כהכנה לתשתית של אינטרנט על בסיס סיבים אופטיים ורק אז אוכל לקרוא למתקין של אנלימיטד ולשלם גם להם על ההתקנה.

רציתי לדעת האם הגיוני שההתקנה אמורה להיות כלכך מסובכת?
האם המתקין של החברה לא אמור להיות מסוגל לפתור בעיות מהסוג הזה?
אני מאמין שאני לא היחיד שגר בבניין ותיק בישראל והצליחו לחברו מבלי לקדוח ולהפוך את הבית לגבינה שוויצרית..

האם ישנה התקנה פשוטה יותר אצל פרטנר/סלקום שלמיטב הבנתי גם אצלם יש אופציה לפייבר.

אשמח לעצות מאנשים שחוו בעיות דומות ומצאו פתרון.

תודה מראש.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: נסיון להתחבר לאינטרנט פייבר לא צלח אשמח לעצות

נושא שלא נקרא #2 

@ronyk

התקנה פשוטה, קשה או בלתי אפשרית זה תלוי בבניין ולפעמים אפילו בדירה הספציפית. בתקווה היית ביחד עם הטכנאי וראיתי מה הוא ניסה ולמה הוא לא הצליח להעביר את הכבלים. בתיאוריה אכן אפשר להביא קבלן שיפוצים, לשלם לו סכום לא קטן, וכמו שאתה אומר "לקדוח ולהפוך את הבית לגבינה שוויצרית" אבל:
א. ברור שאף טכנאי של ספק תקשורת לא יעשה עבודה כזאת בשבילך.
ב. כרגיל יש פתרונות עדיפים (ראה המשך).
ג. הזכרת גם חדר מדרגות שזהו רכוש משותף ולמיטב ידעתי זה לא כזה פשוט שאתה יכול להתחיל לקדוח שם לצרכים הפרטיים שלך.

לגבי החדר מדרגות, בשביל זה אנלימטד/סלקום/פרטנר חייבים דבר ראשון אישור מהוועד בשביל לבצע את ההתקנה, וכרגיל הם גם עושים סקירה ויכולים לפרט מראש איך בדיוק תתבצע הפריסה בשטח המשותף ולתוך הדירות (כלומר עוד לפני שהוועד נותן אישור). בטח שאם כבר ביצעו את ההתקנה, אז לפחות לצוות שביצע את ההתקנה היה פתרון איך להגיע ולהכנס לדירה.

גם בבניינים ישנים כרגיל יש צינורות תקשורת בשביל התשתית של בזק ויס/הוט, ונכנסים אך ורק דרכם. בבניין בן 9 קומות בטוח יש תשתית כזאת, מה בדיוק הטכנאי ניסה ואיפה הוא לא הצליח? למה הוא ישר קפץ לקידוחים? האם שאלת אותו לגבי איך הצוות שחיבר את הבניין תכנן לחבר את הדירות?

דרך אגב אנלימטד וסלקום זאת אותה התשתית. אז אם אתה מצליח שסלקום יבצעו התקנה, גם אם לא תהיה מרוצה מהם תוכל להחבר דרך אנלימטד והספקים שעובדים איתם על גבי אותה "התקנה".

פרטנר פייבר זאת תשתית אחרת, אבל באופן כללי יש חוות דעות יותר חיוביות על האינטרנט של פרטנר מאשר של אנלימטד/סלקום. הכי פשוט זה להזמין התקנה מפרטנר פייבר ולקוות לטובה. אבל חוץ מ"לקוות לטובה" תעשה גם שיעורי בית ותבין איך הטכנאי אמור להכניס את הכבל לדירה שלך ולמה הטכנאי הראשון לא הצליח.

ronyk (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

קודם כל תודה על התשובה המפורטת.
לגבי הביצוע, הטכנאי ניסה להכניס את הסיבים האופטיים דרך תעלות קווי התקשורת הקיימות בהם היה בזק עד עכשיו.
ראשית ניסה עם סיבים עבים לאחר מכן עבר לעובי דק יותר, לאחר שהוא לא הצליח להעביר את הכבלים, ניסה למשוך את חוטים ולנסות להבין מה מחובר לאן מהדירה לארון התקשורת בקומה.
לאחר שכל זה לא צלח הגיע למסקנה כי האופציה הפשוטה ביותר היא להתחיל לבצע קידוחים בתוך הדירה ולתוך חדר המדרגות שכפי שאמרת הוא שטח משותף ואין לי אופציה לאפשר לו לקדוח שם.
מכל זה היה נראה לי כי כנראה מדובר בטכנאי "חדש" .

אגב, לאחר בדיקה לא יודע אם קשור בארון התקשורת של הקומה שלי היה חיבור של סלקום פייבר לאחת הדירות האחרות.
לכן על פניו אם סלקום ואנלימיטד הם אותה תשתית על סמך הבנתי הבסיסית גם אותו טכנאי היה אמור להצליח לחבר את הדירה שלי.

כרגע קבעתי התקנה של פרטנר פייבר הסברתי להם לגבי המצב בדירה בתקווה שהפעם יצליחו להתקין בצורה איכותית.

במידה ושוב לא יצליחו איזה קבלן שיפוצים עליי לחפש שאכן מבין בנושא ויוכל לבצע את ההכנה לפייבר?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

14/12/2020 23:01  
ronyk כתב:
במידה ושוב לא יצליחו איזה קבלן שיפוצים עליי לחפש שאכן מבין בנושא ויוכל לבצע את ההכנה לפייבר?
...
אולי הניסוח שלי היה מסורבל מידי, אבל אני לא רואה איך קבלן שיפוצים קשור לנושא. לדעתי ה"טכנאי" שהיה אצלך החליט שזה יותר מידי מאמץ בשבילו וניפנף אותך עם התירוץ של הקדיחות שאין שום סיבה שתסכים לו.

יש אצלך תעלות תקשורת, הטכנאים של החברות צריכים להעביר את הכבלים שלהם בתעלות תקשורת הקיימות. נקודה. בתקווה שאין לך צורך בכבלים שכרגע קיימים בתעלה, אם הם מסתבכים תרשה להם להוציא כבלים קיימים. החוטים של בזק לא אמורים להפריע, אבל לדוגמא אצלי (גם בניין ישן עם צינורות תקשורת מעפנים) הטכנאי התקשה להשחיל את הכבל רשת של אנלימטד במקביל לכבל של הוט (בזמנו אנלימטד התקינו תשתית שכבל רשת יחסית עבה נכנס לדירה). הטכנאי של אנלימטד דווקא היה מוכן לנסות עוד, אבל אין לי שום צורך בכבל של הוט אז פשוט אמרתי לו להוציא אותו, הוא קשר את הכבל החדש לכבל של הוט והכל הלך בקלות.

תראה מה קורה עם הטכנאי של פרטנר ואם צריך תתעקש בנימוס שדירות אחרות בבניין כן הצליחו אז זה אפשרי וכו'. ממש לא הגיוני לקדוח, הטכנאי צריך לעשות את העבודה שלו ולהעביר את הכבל גם כשקשה (שמעתי גם סיפורים על טכנאים שעבדו שעות בשביל להעביר כבל לתוך דירה ובמקרה הצורך גם מזעיקים טכנאי שני לעזור להם).

ronyk (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

14/12/2020 23:25  
eran405 כתב:
14/12/2020 23:01  
ronyk כתב:
...
אולי הניסוח שלי היה מסורבל מידי, אבל אני לא רואה איך קבלן שיפוצים קשור לנושא. לדעתי ה"טכנאי" שהיה אצלך החליט שזה יותר מידי מאמץ בשבילו וניפנף אותך עם התירוץ של הקדיחות שאין שום סיבה שתסכים לו.

יש אצלך תעלות תקשורת, הטכנאים של החברות צריכים להעביר את הכבלים שלהם בתעלות תקשורת הקיימות. נקודה. בתקווה שאין לך צורך בכבלים שכרגע קיימים בתעלה, אם הם מסתבכים תרשה להם להוציא כבלים קיימים. החוטים של בזק לא אמורים להפריע, אבל לדוגמא אצלי (גם בניין ישן עם צינורות תקשורת מעפנים) הטכנאי התקשה להשחיל את הכבל רשת של אנלימטד במקביל לכבל של הוט (בזמנו אנלימטד התקינו תשתית שכבל רשת יחסית עבה נכנס לדירה). הטכנאי של אנלימטד דווקא היה מוכן לנסות עוד, אבל אין לי שום צורך בכבל של הוט אז פשוט אמרתי לו להוציא אותו, הוא קשר את הכבל החדש לכבל של הוט והכל הלך בקלות.

תראה מה קורה עם הטכנאי של פרטנר ואם צריך תתעקש בנימוס שדירות אחרות בבניין כן הצליחו אז זה אפשרי וכו'. ממש לא הגיוני לקדוח, הטכנאי צריך לעשות את העבודה שלו ולהעביר את הכבל גם כשקשה (שמעתי גם סיפורים על טכנאים שעבדו שעות בשביל להעביר כבל לתוך דירה ובמקרה הצורך גם מזעיקים טכנאי שני לעזור להם).
...
מעדכן שהגיע מתקין מקצועי ורציני של פרטנר היום והצליח(אחרי הרבה התעסקות) להסתדר עם התעלות ולהתקין אינטרנט עובד ויציב ללא ניתוקים.
כפי הנראה במקרה הקודם היה עניין של טכנאי שפחות בא לו לריב עם כבלים.
בכל אופן הסתדר.
תודה שוב על העצות!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”