חיבור לסיבים של סלקום

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ALFRED3 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

חיבור לסיבים של סלקום

נושא שלא נקרא #1 

בשעה טובה (או לא ..) התחברתי שלשום לסיבים של סלקום מהירות 1 ג'יגה . קיבלתי את המודם ראוטר שלהם של סגקום 5657
יש לי ראוטר פרטי שאני מעדיף להתחבר אליו אבל הם אומרים שאין יותר מתאם רשת/מדיה ככה שאני תקוע עם שלהם לעניין הכספי הם אומרים שאני לא מחויב על מכשיר מעבר לתשלום החודשי וזה כלוול במחיר. בבדיקת מהירות ב WIFI אני מקבל 250 mb שזה ממש עלוב .. פחות טוב מהמהירות שלי עם הוט והוט נט 500 mb בבדיקה עם אתרים אחרים כמו FAST וכו' אני מקבל 450mb , אתמול קיבלתי הודעה שאפשר להתחבר גם לאנלימטד
ששם לפי מה שקראתי יש יותר גמישות גם מבחינת ספקים.

דיי מבולבל מהנושא ,מה דעתם ?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 917 פעמים

Re: חיבור לסיבים של סלקום

נושא שלא נקרא #2 

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@ALFRED3
ממה שאני מכיר אין אפשרות להשתמש במתאם מדיה פרטי מעל תשתית אנלימטד/סלקום (זה אותה התשתית רק שאפשר להתחבר אליה או דרך המוקד של סלקום עם ספק סלקום או דרך אנלימטד לספקים שעובדים עם אנלימטד). לכן האופציה היחידה שלך היא להוציא מהם את המתאם. בנושא הזה אני יכול רק להגיד שמאז שסלקום פייבר התחילו תמיד היו דיווחים כאן בפורמים של לקוחות שסלקום מסרבת לתת להם את המתאם הנפרד, בעוד שללקוחות אחרים הם נותנים ללא בעיה, לפחות לי אין הסבר למה זה.

לגבי אנלימטד מה שידוע לי אתה יכול לבחור בין 015, 018 או 019. כאשר 018 שמים מאחורי NAT שזה פחות מומלץ (ולדעתי גם החיבוריות שלהם לחו"ל פחות טובה). 019 חדשים יחסית ואני לא מכיר איך הם מעל תשתית אנלימטד, למיטב ידעתי הם ספק זול שאין לי ציפיות גבוהות ממנו. אם אתה הולך על אנלימטד אני ממליץ על 015, אני איתם כבר כמה שנים ומרוצה. אפילו הנושא של הניתוב שלהם ל-netflix נראה תקין אצלי כרגע (מנותב לאיטליה).

ALFRED3 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

10/12/2020 15:38  
eran405 כתב:
@ALFRED3
ממה שאני מכיר אין אפשרות להשתמש במתאם מדיה פרטי מעל תשתית אנלימטד/סלקום (זה אותה התשתית רק שאפשר להתחבר אליה או דרך המוקד של סלקום עם ספק סלקום או דרך אנלימטד לספקים שעובדים עם אנלימטד). לכן האופציה היחידה שלך היא להוציא מהם את המתאם. בנושא הזה אני יכול רק להגיד שמאז שסלקום פייבר התחילו תמיד היו דיווחים כאן בפורמים של לקוחות שסלקום מסרבת לתת להם את המתאם הנפרד, בעוד שללקוחות אחרים הם נותנים ללא בעיה, לפחות לי אין הסבר למה זה.

לגבי אנלימטד מה שידוע לי אתה יכול לבחור בין 015, 018 או 019. כאשר 018 שמים מאחורי NAT שזה פחות מומלץ (ולדעתי גם החיבוריות שלהם לחו"ל פחות טובה). 019 חדשים יחסית ואני לא מכיר איך הם מעל תשתית אנלימטד, למיטב ידעתי הם ספק זול שאין לי ציפיות גבוהות ממנו. אם אתה הולך על אנלימטד אני ממליץ על 015, אני איתם כבר כמה שנים ומרוצה. אפילו הנושא של הניתוב שלהם ל-netflix נראה תקין אצלי כרגע (מנותב לאיטליה).
...
מה ההגיון שבספיד טסט יש מהירות א' ובאתרים אחרים יש מהירות ב' פי 2 כמעט ?
כמה אתה מקבל באנלימטד באלחוטי?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #5 

11/12/2020 9:17  
ALFRED3 כתב:
...
א. אין לי מושג למה "בספיד טסט יש מהירות א' ובאתרים אחרים יש מהירות ב' פי 2 כמעט". בבדיקה נקיה, כלומר ללא כל שימוש אחר באינרטנט במקביל, בחיבור בכבל רשת קצר שבטוח תקין ישירות לראוטר הראשי, בבדיקה מול שרת הספיד של הספק ממחשב מספיק חזק שתקין מכל הבחינות אתה אמור לקבל בצורה יציבה את מלוא המהירות של התשתית שלך (שם לב שזה לאוו דווקא מלוא המהירות של החבילה שאתה משלם עליה). במצב כזה לא הגיוני שתקבל מהירות יותר גבוה באתרים אחרים.

אחרי שאתה מקבל תוצאה הגיונית ויציבה בבדיקה נקיה בחיבור קווי אתה יכול להמשיך לבדוק מה גורם לירידה בביצועים במקרה "הרגיל" שלך. לדוגמא אם באופן קונסיסטנטי אתה מקבל ביצועים ירודים בחיבור אלחוטי לעומת חיבור קווי (עדיין בבדיקה ללא כל שימוש אחר ברשת) אז סביר שזה באמת בגלל הציוד האלחוטי (זה יכול להיות הראוטר או ציוד הקצה, ללא בידוד אי אפשר להגיד בוודאות).

כמה סיבות שזה יכול להראות כאילו אתה מקבל מהירות יותר גבוה באתרים אחרים:
- אתה לא בודק מול שרת הספיד טסט של הספק שלך.
- הבדיקה לא נקיה ולדוגמא יש שימושים אחרים ברשת ו/או אתה בודק מעל הרשת האלחוטית שגורם למהירות לא יציבה.
- אתה מקבל מהתשתית מהירות לא יציבה
ברגע שהמהירות לא יציבה, אתה יכול באופן מקרי לגמרי לקבל בבדיקה א' מהירות נמוכה ובבדיקה ב' מהירות גבוה וזה יכול מאד מאד לבלבל.

ב. בחיבור קווי דרך ציוד רשת פרטי אני מקבל בספידטסט (לפחות) את מלוא המהירות של החבילה שלי (500 מגה). אני לא משתמש בצורה כבדה בחיבור האלחוטי וכרגע אין לי ציוד מתאים להגיע למהיריות האילו בחיבור אלחוטי. אין לזה שום קשר לאנלימטד או לספק, זה פשוט הציוד הפרטי שכרגע מותקן אצלי בבית. שם לב דרך אגב של-015 אין שרת ספידטסט משלהם אז זה קצת יותר בעייתי. התמיכה של אנלימטד תומכת רק בבדיקות מול רימון או nperf.

דרך אגב, במקרה הספציפי שלי, של חבילת 500 מגה סימטרית, מעל תשתית אנלימטד הישנה (כלומר כבל רשת נכנס לדירה), אני מקבל בשימושים מסויימים גם יותר מה-500 מגה של החבילה. בספידטסט מול השרת של 018 אני הרבה פעמים, אבל לא תמיד, עובר את ה-900 מגה (זה כרגיל או באיזור ה-900 פלוס או מוגבל ל-500 מגה מינוס). בטונרטים מספיק בריאים אני מקבל בצורה יציבה יחסית מהירות של 1 גיגה מלא או קרוב לזה.

ג. הדבר הכי חשוב להבין שלספיד טסט אין שום משמעות אמיתית. התפקיד הכמעט יחיד של ספידטסט הוא לעשות בדיקה נקיה בחיבור קווי כמו שפירטתי לעיל בשביל להבין איזה מהירות אתה מקבל מהתשתית ובמקרה שהביצועים לא מספקים להתלונן על סמך הבדיקה לנותן השירות. ובמקרה שהתוצאה תקינה זה יכול להיות עוד כלי לבידוד התקלה (על אף שאני מעדיף לבדוק את הביצועים ברשת המקומית בנפרד בעזרת תוכנה כמו iperf3 מול מחשב שמחובר קווית).

מה שחשוב שלשימושים שאתה רוצה/צריך תקבל ביצועים מספקים, ואם לא להצליח לבודד למה ולנסות לטפל בנושא.

ALFRED3 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

11/12/2020 22:23  
eran405 כתב:
11/12/2020 9:17  
ALFRED3 כתב:
...
התוצאה תקינה זה יכול להיות עוד כלי לבידוד התקלה (על אף שאני מעדיף לבדוק את הביצועים ברשת המקומית בנפרד בעזרת תוכנה כמו iperf3 מול מחשב שמחובר קווית).

מה שחשוב שלשימושים שאתה רוצה/צריך תקבל ביצועים מספקים, ואם לא להצליח לבודד למה ולנסות לטפל בנושא.
...
תודה על התשובה המפורטת ערן

אני באמת מעדיף להשתמש בראוטר הפרטי שלי ,האם ניתן להגדיר את המודם/ראוטר של סלקום סג'מקום כברידג' בלבד?

שאלה נוספת ,כעת שסלקום לא מספקים את מתאם המדיה, האם ניתן לרכוש משהו דומה באופן פרטי?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #7 

12/12/2020 9:11  
ALFRED3 כתב:
אני באמת מעדיף להשתמש בראוטר הפרטי שלי ,האם ניתן להגדיר את המודם/ראוטר של סלקום סג'מקום כברידג' בלבד?
...
אני לא חושב שסלקום יעזרו לך בנושא אבל אם הם מסרבים לתת לך מתאם בנפרד שווה לנסות ללחוץ עליהם או יגדירו לך אותו כ-bridge או שיתנו לך מתאם בנפרד. תתעקש בנימוס שאתה יודע שהם כן נותנים מתאמים בנפרד. אם סלקום לא עוזרים לך, האופציה היחידה, היא אם אתה מצליח להכנס לממשק ניהול שלו ולמצוא שם אופציה להגדיר אותו כ-bridge בעצמך.
12/12/2020 9:11  
ALFRED3 כתב:
שאלה נוספת ,כעת שסלקום לא מספקים את מתאם המדיה, האם ניתן לרכוש משהו דומה באופן פרטי?
...
סלקום פייבר / אנלימטד בהתקנה עם סיב שנכנס לדירה למיטב ידעתי זה לא אפשרי. הבעיה שבניגוד לתשתית של פרטנר שאתה מזוהה לפי הפורט שלך (שגם לזה יש את החסרונות שלו, כי טכנאי יכול להגיע ובטעות לחבר שכן חדש לפורט שלך ואז הוא מקבל את כל השירותים שלך), אצל אנלימטד / סלקום פייבר אתה מזוהה לפי ה-ONT. ברגע שתחבר את הציוד הפרטי שלך הרשת שלהם לא תזהה אותו וזה לא יעבוד.

אני לא בטוח האם המתאם מדיה או מתאם SFP משמש לזיהוי. אם הזיהוי הוא לפי המתאם SFP אזי אתה יכול לקנות מתאם מדיה פרטי ופשוט להעביר את המתאם שהיום נכנס לציוד שלהם למתאם מדיה הפרטי והכל אמור לעבוד. אם אתה מנסה את האופציה הזו אשמח לדעת הם זה עבד לך.

לדעתי הפתרון הכי פשוט שלך הוא לעבור לאנלימטד עם 015.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 917 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

חברים היום לא צריך להתווכח עם שום נותן שירות - מי שלא מוכן לתת לכם את מה שאתם צריכים פשוט תעזבו ותעברו לספק אחר. אני יודע שבסיבים יש פחות תחרות אבל עדיין..

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”