הגיעה xh9096 - אכזבה קשה - ביקורת ורשמים ראשוניים

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
BoazSimhony
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 7 פעמים

Re: הגיעה xh9096 - אכזבה קשה - ביקורת ורשמים ראשוניים

נושא שלא נקרא #76 

שאלה שאולי לא קשורה...
יש טעם בסטרימר [למשל הפופולרי של שיאומי TV BOX ] בטלביזיה ברמה כמו 85Q80T ?
בהנחה שאני לא מתעסק עם תכנים מיוחדים או פלייסטיישן

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

06/12/2020 11:50  
BoazSimhony כתב:
שאלה שאולי לא קשורה...
...
סטרימר שיומי רק אם אתה חייב אנדרואיד TV, אחרת מיותר.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

06/12/2020 11:50  
BoazSimhony כתב:
שאלה שאולי לא קשורה...
...
תלוי לאיזה צורך.
אפליקציות נפוצות כמו נטפליקס, יוטיוב או אפילו פלקס יש לך גם בחנות של סמסונג.
וסטרימר ״בסיסי״ כמו של שיאומי יתן לך איכות תמונה ירודה יחסית למסך שלך.

אם אתה צריך אפליקציות ספציפיות שקיימות רק באנדרויד טיוי, אז אפשר לקנות סטרימר לצורך זה, אבל אני אישית הייתי ממליץ על משהו איכותי יותר.

zGalili
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #79 

05/12/2020 13:05  
shlomi197 כתב:
05/12/2020 7:10  
yondon כתב:

איך יבטל? היא כבר מותקנת אצלו
...
אם קנה דרך האינטרנט יכול לבטל עסקה תוך 14 יום גם אם השתמש
...
יש איזה חוק או משהו בנושא איפשהו שאפשר לקרוא?

אני רציתי לבטל עסקה מול האתר שממנו קניתי אחרי שפתחתי את הטלוויזיה - ואז אמרו לי שאני צריך לדבר עם האחריות כי הם שהם יאשרו ביטול של העסקה.
סמליין מבחינתם שולחים טכנאי קודם שיראה במה מדובר.

מעניין אותי אם אני יכול לוותר על ה"תענוג" בכל ההתעסקות הזו ופשוט לבטל את העסקה איכשהו?

תודה

Alospider (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #80 

@yondon

לאחר צפייה של יותר משבוע, אסכם כך:

רושם כללי
רמת האכזבה יורדת ואני מתחיל להיות מרוצה יותר מהטלוויזיה (עדיין במבט לאחור מניח שהייתי הולך על Q80T).
חלק מהזמן התכנים נראים מעולה ובחלק אני שוב מרגיש שהתמונה לא מספקת אותי.

Built-in Netflix Dolby Vision
בהמשך לרושם הכללי, אני חושד שהתמונה לא טובה בעיקר בתכני DV (ואני עדין שאני אומר "לא טובה").
ניסיתי להריץ על מחשב HTPC שמחובר Netflix ולהשוות תכני DV בסטרימר המובנה מול המחשב (ללא DV), ואכן נראה שיש שיפור. קשה לבדוק בצורה טובה מכיוון שאני לא מצליח להוציא בדפדפן במחשב 4K - אבל התמונה נראית הרבה פחות חלבית. אני מקווה בעתיד לארגן נגן חיצוני ולבצע השוואה איכותית. אפשר רק לקוות שבהמשך יוציאו עדכון גרסה שיאפשר לבחור HDR10 במקום, הנגן המובנה מעולה אבל מבחינתי במצב הנוכחי מאוד מסורס בגלל תכנים כאלו).

יכולות - טלוויזיה חכמה
הסמארט שלה (ואני שם בצד את היכולות/פיצ'רים של אנדרוידTV מול סמסונג), מעולה. חלק מאוד, זריז בטירוף ומרגיש איכותי. לא חושב שמישהו
יהיה מאוכזב ממנה.

כיול
ניסיתי לא מעט כיולים ומדריכים מהרשת, אבל תמיד מצאתי את עצמי חוזר ל-vivid המובנה (עם ביטול חיישן אור וקליברציה אוטומטית).
כנראה שחלק לא יתחברו לתמונה שתתקבל (קרה..), אבל כל כיול אחר שניסיתי פשוט לא הביא לי את אותה חדות בתמונה ורמת פרטים (אנסה בהמשך להשאיר vivid ולשחק בצבעים, אעדכן).
אני חושב שמכיוון שהכל בסוני "פחות מוגזם" בהשוואה בסמסונג, אז גם המוד הזה פחות קיצוני ומביא תמונה טובה יותר בעיניי.

הערות נוספות
לצערי ביטול עסקה לא היה על הפרק. קניתי מחנות ולא מהאינטרנט, הטלוויזיה נפתחה ולא היה לי קייס אמיתי להחזרה. יכול להיות שאם הייתי "מתחיל מלחמה" על העניין היו מזכים אותי בסוף, אבל אין לי את הכוח העצבים או הזמן (ואגב, ביננו, הצדק איתם. פתחתי את הטלוויזיה ובשונה מבגד שמחזירים, הם לא יכולים למכור אותה כחדשה).

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #81 

06/12/2020 22:11  
Alospider כתב:
@yondon

רושם כללי
רמת האכזבה יורדת ואני מתחיל להיות מרוצה יותר מהטלוויזיה (עדיין במבט לאחור מניח שהייתי הולך על Q80T).

בהמשך לרושם הכללי, אני חושד שהתמונה לא טובה בעיקר בתכני DV (ואני עדין שאני אומר "לא טובה").
ניסיתי להריץ על מחשב HTPC שמחובר Netflix ולהשוות תכני DV בסטרימר המובנה מול המחשב (ללא DV), ואכן נראה שיש שיפור. קשה לבדוק בצורה טובה מכיוון שאני לא מצליח להוציא בדפדפן במחשב 4K - אבל התמונה נראית הרבה פחות חלבית. אני מקווה בעתיד לארגן נגן חיצוני ולבצע השוואה איכותית. אפשר רק לקוות שבהמשך יוציאו עדכון גרסה שיאפשר לבחור HDR10 במקום, הנגן המובנה מעולה אבל מבחינתי במצב הנוכחי מאוד מסורס בגלל תכנים כאלו).

יכולות - טלוויזיה חכמה
הסמארט שלה (ואני שם בצד את היכולות/פיצ'רים של אנדרוידTV מול סמסונג), מעולה. חלק מאוד, זריז בטירוף ומרגיש איכותי. לא חושב שמישהו
יהיה מאוכזב ממנה.

כיול
ניסיתי לא מעט כיולים ומדריכים מהרשת, אבל תמיד מצאתי את עצמי חוזר ל-vivid המובנה (עם ביטול חיישן אור וקליברציה אוטומטית).
כנראה שחלק לא יתחברו לתמונה שתתקבל (קרה..), אבל כל כיול אחר שניסיתי פשוט לא הביא לי את אותה חדות בתמונה ורמת פרטים (אנסה בהמשך להשאיר vivid ולשחק בצבעים, אעדכן).
אני חושב שמכיוון שהכל בסוני "פחות מוגזם" בהשוואה בסמסונג, אז גם המוד הזה פחות קיצוני ומביא תמונה טובה יותר בעיניי.

הערות נוספות
לצערי ביטול עסקה לא היה על הפרק. קניתי מחנות ולא מהאינטרנט, הטלוויזיה נפתחה ולא היה לי קייס אמיתי להחזרה. יכול להיות שאם הייתי "מתחיל מלחמה" על העניין היו מזכים אותי בסוף, אבל אין לי את הכוח העצבים או הזמן (ואגב, ביננו, הצדק איתם. פתחתי את הטלוויזיה ובשונה מבגד שמחזירים, הם לא יכולים למכור אותה כחדשה).
...
תודה רבה על זה. זה נשמע כמו תחילתה של ידידות נפלאה אחרי הכל.
תתנחם בזה שאתה לא שותף לכל הדיונים על מסך מלוכלך בסמסונג... :)
תהנה!

Alospider (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #82 

בשמחה גדולה.
מקווה שזה יעזור לחלק מהאנשים לעשות בחירה מושכלת יותר וחשוב מכך מתאימה יותר עבורם

BoByGab
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #83 

Alospider כתב:
@yondon

רושם כללי

יכולות - טלוויזיה חכמה
יהיה מאוכזב ממנה.

כיול

הערות נוספות
...
תוכל בבקשה להסביר היכן בחרת מצב vivid ? אני לא רואה אצלי אופציה שכזו..
תודה

Alospider (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #84 

@BoByGab

זה אחד ממצבי התמונה המובנים (יש גם Cinema/Game/Custom וכו').
לחץ על הגדרות בשלט (כפתור עם גלגל שינייים) ושם אתה אמור לראות אפשרות שנקראית
"מצב תמונה" (או משהו דומה..) לחיצה עליו תאפשר לעבור בין המצבים השונים. במידה ואין לך
את האפשרות הזאת תזוז ימינה בשלט ותהיה אפשרות לערוך את התפריטים שאתה מקבל.

בהצלחה!

* בעברית נקרא מצב "דינמי" אני חושב
* לא ליד הטלוויזיה ורשמתי הכל מהזיכרון, במידה ולא תסתדר ארשום במדויק..

Mad-Dog
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 519 פעמים

נושא שלא נקרא #85 

דגם שמיועד יותר לגיימינג, 9505 עולה עליה בכל פרמטר

0xIDE
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #86 

אחרי שקראתי את כל השרשור, מישהו יכול להסביר מה זה DV?

walla246
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #87 

30/11/2020 11:50  
Alon_Solo כתב:
@yuvalsap
אתה חבר כבר הרבה שנים בפורום ולא ברור לי למה אתה כל הזמן אומר שהפורום מוטה. יש כל הזמן הייפ סביב מותג והוא מתחלף. הוא נוצר כי מתקיימים התנאים הנכונים עבורו למרות שלפעמים באמת הוא יותר סביב נתונים על הנייר מאשר בפועל.
מאז שהצטרפתי אני זוכר הייפ גדול סביב פלזמות של פנסוניק שדחפו לכולם - נוצר דור שלם עם ST60 לעניים ו-VT60 לעשירים.
אח"כ זה היה סמסונג. כולם קנו H6400 כמו משוגעים.
אח"כ פתאום הייסנס ככבה עם ה-M7000 שלה.
ואז עלתה קרנן של מסכי ה-OLED של LG.
ההייפ סביב סוני התחיל ממש לאחרונה ודווקא בגזרת ה-LED ההייפ כן היה על סמסונג לפני. עד לא מזמן היו כאן הרבה ששאלו למה אף אחד לא ממצליץ על סוני ובפורום OLED עדין שואלים.
לי זה נראה שמה שקובע זה VFM שמשתנה. עד לא מזמן סוני היו נורא יקרים בזמן שסמסונג הוזלו בצורה ניכרת. כששני המותגים היו יקרים זה אפשר להייסנס לככב. השנה, גם בגלל שסמסונג העולמית הלכה צעד אחורה מבחינת איכות וסמליין מבחינת מחיר וסוני וישפאר ההפך, נוצר מצב, לפחות על הנייר, שיש כאן מוצר מנצח בדמות מסמך FALD לא יקר במיוחד הלא הוא XH9096.
אני אישית שמתי עין על הגרסה של 85" עוד לפני שנתיים וחצי כשהיה אפשר להביא אותו רק ביבוא מקביל מארה"ב (נמכר ע"י DVD-CENTER) אחרי ששילמתי ב-2012 הון על ספינת הדגל של סמסונג באותה שנה בגודל 55 והתאכזבתי בדיעבד (בעיקר מגזרת השחורים בהתחלה ובהמשך מזה שסמסונג כבר לא סופרת אותך אחרי שנתיים וכל התמיכה והאפליקציות פתאום נעלמות מהמסך והיום הSMART פשוט ריק). אחרי מספר שנים, היה שת"פ בפורום עם LG וקבלתי 55B6 להתנסות. הפעם השחורים היו שחורים, התמונה היתה תמונה (אבל עם כל מיני מוזרויות של אפור כהה שהן ספק של הטלוויזיה ספק של ממיר הוט) אבל נפל לי האסימון - הבעיה שלי היא הגודל. אז הבנתי שהגודל הוא BY FAR הגורם הכי משפיע על חווית הצפייה כל עוד לא לוקחים מסך פח ושההבדלים בסדרות הגבוהות הם זניחים רוב הזמן. לען עכשיו בחרתי 85XH9096. כי במחיר של 11,500 אין לו תחרות ולהוסיף עוד 3000-4000 בשביל Q80T לא ייתן לי כמעט תמורה.
אם הייתי צריך לקנות היום 55" אז רק OLED או Q90 אבל ב-85" האלטרנטיבות והתמחור הם שונים.

לגבי התמונה והכיול שלה בסוני יכול לתת כאן לינק שחבר אחר כבר נתן בעבר ויכול לעזור לכם להבין איך לשחק עם ההגדרות ואיך זה משפיע על התמונה.
אני גם מחזק את קודמי שהערכה מקצועית של טלוויזיות היא לפי נאמנות למקור ולא לפי היופי הסובייקטיבי של התמונה. צלם החתונה שלי גם עשה פוטושופ ושיחק עם הצבעים. אז כן, התמונה היתה הרבה יותר יפה אבל להגיד לך שהעצים היו בצבע ירוק נאון - לא. זה היה אמצע נובמבר והירוק היה ירוק עייף כזה. אני יכול להביו את מי שמעדיף לראות את העץ בירוק עז ולא כפי שהוא באמת אבל לא ככה נמדד מסך. עם זאת, גם בסוני יש הגדרות שיכולות לקחת את הצופה לכיוון הזה
Sony X900H Best Picture Settings And Review
...
אלון,אז על מה הינך ממליץ נכון להיום בגודל 75" במגבלת תקציב של כ 10,000 ש"ח ?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #88 

@0xIDE
Dolby Vision

gvid
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #89 

Alospider כתב:
@yondon

רושם כללי

יכולות - טלוויזיה חכמה
יהיה מאוכזב ממנה.

כיול

הערות נוספות
...
לגבי ה-HTPC שמחובר, אתה יכול להתקין את האפליקציה של נטפליקס מהחנות של מיקרוסופט והיא תנגן לך ב-4K אם המחשב שלך חזק מספיק. זה לא יהיה DV אלא רק ב-HDR אבל לפחות תוכל לראות מה עדיף לך כי במחשב אפשר לבחור אם להציג תוכן HDR או לא דרך הגדרות התצוגה. בנסיון שלי ה-HDR ב-windows לא להיט...

idonavon1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #90 

04/12/2020 21:07  
mdk_25 כתב:
02/12/2020 20:40  
idonavon1 כתב:
אז קודם כל אתה לא מציג עובדות,אתה אולי חושב שמה שאתה אומר זאת עובדה אבל אתה ממשיך לטעות.
ואתה גם לא מכיר את RTINGS כמו שאתה חושב אז אולי הזילזול היה במקום, כי אתה מבלבל בין החלק של הביקורת בRTINGS לחלק של ההשוואה שלהם.
אני הצגתי מבט כולל על כל הנתונים של RTINGS כולם!!! בקטגוריות! אתה לא מכיר את Rtings ואני בטח לא שקרן אתה פשוט קשה הבנה.
אז אני אנסה להסביר לך שוב...
אלו קטגוריות ואלו נתונים אובייקטיבים שאני אציג לך איך מופיעים בRTING
תמונה
עכשיו אתה רואה שהעתקתי את זה בדיוק איך שזה.
לא דיברנו ספציפית על נושא מסויים אלא על Q80T מול X900H כטלויזיה.
מה שאני אמרתי היה רלוונטי לנושא ולשירשור.
מה אתה אתה אומר במילים שלך זה שאתה לא מנסה להביע דעה בנושא אלא רק להוכיח שאני דמגוג.
אז תפסיק להביך את עצמך ותחסוך מאיתנו את הודעות הספאם שלך.
...
שוב, אין צורך לרדת לפסים אישיים, אני לא תקפתי אותך.
אני רואה שאתה קצת מתקשה להבין את התוצאות של RTINGS, אז אני אעזור לך.
DESIGN, PICTURE QUALITY, MOTION, INPUTS, SOUND QUALITY, SMART FEATURES
כל אלה (ורק אלה) הן הקטגוריות הראשיות בהשוואת טלויזיות.
כפי שכבר רשמתי:
מי שמכיר היטב את rtings ומכיר קצת טלויזיות, יודע שאין טעם לתת לכל ״קטגוריה״ משקל שווה.
קטגוריה Inputs יכולה להיות משמעותית רק בגיימינג.
Design זה בכלל עניין סובייקטיבי.
וגם SOUND QUALITY ו-Smart Features לא ממש קשורים לאיכות.
לאומת זאת Picture Quality כולל 90% בערך ממה שמשפיע על איכות התמונה (וגם ב-Motion יש קטגוריות משמעותיות) .
וצריך להבין קצת בטכנולוגיה כדי לדעת במה להתמקד ולהפריד בין העיקר לתפל.

למשל שיותר אזורי תאורה ב-FALD זה נחמד, אבל אם הטלויזיה לא יודעת לנצל אותם כמו שצריך, אז גם טלויזיה עם פחות אזורי תאורה כמו הסוני, יכול לנצל FALD טוב יותר מטלויזיה עם יותר אזורי תאורה כמו הסמסונג.
ושהסמסונג טובה יותר בדברים כמו זווית צפיה והגנה נגד השתקפויות, שרלוונטי לחלק מהאנשים. אבל הסוני טובה יותר באחידות שחורים, ניגודיות ובהירות מקסימלית, שרלוונטיים לכולם.
...
Reflections ו-Variable Refresh Rate הם לא קטגוריות ראשיות, הם תתי קטגוריות בקטגוריות הגדולות יותר.
Reflections שזה חלק מקטגוריית PICTURE QUALITY, ו-Variable Refresh Rate שהוא חלק מקטגוריית ה-MOTION
הם מופיעים אצלך בתמונה תחת MAIN DIFFERENCES כי זה התתי קטגוריות ש-RTINGS מצא בהן את ההבדלים הגדולים ביותר בין המסכים הנ"ל.
אם תבחר למשל את Q90T ו-Q80T בתור השוואה, אתה תראה שקטגוריה MAIN DIFFERENCES ריקה לחלוטין והשמות האלה לא מפיעים שם כלל:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1
ואם תבחר זוגות אחרים של מסכים, תראה שם תתח-קטגוריות אחרות שמהוות הבדלים משמעותיים.

כפי שכבר רשמתי: Reflections שזה חלק מקטגוריית PICTURE QUALITY, ו-Variable Refresh Rate שהוא חלק מקטגוריית ה-MOTION.
לכן אם תמשיך לקטגוריית PICTURE QUALITY אתה תמצא שם את תת-הקטגוריה Reflections, עם אותם הערכים.
ואם תמשיך לקטגוריית MOTION תמצא באותה מידה את תת-הקטגוריה של Variable Refresh Rate.

אני מקווה שהבנת הפעם, כי אני לא יודע כמה סבלנות יהיה לי להסביר לך את אותם הדברים שוב ושוב :D
...
חמוד אתה מנסה להראות כאילו התווכחנו על אם reflection זה קטגוריה ראשית או לא.
אתה פשוט טענת שאני דמגוג בגלל שאני בוחר להציג נתונים חלקיים ורק את מה שנוח לנקודה שלי, ואני השבתי לך שהעתקתי את זה כמו שזה מ-Rtings, אבל אתה גם קשה הבנה וגם טועה גרוע, אז המשכת בזה שלא ציינתי דברים חשובים כמו בהירות, ניגודיות או אחידות שחורים(למרות שכן ציינתי ספציפית אחידות שחורים אז כנראה שיש לך גם קושי קטן בהבנת הנקרא), אז אמרתי לך שכל אלה נכנסים תחת קטגוריה Picture Quality שכן ציינתי.
האמת שהתגובה שלך יצאה די דמגוגית.
הצגת מידע חלקי, וניסית לטעון שזאת המציאות. זאת הגדרה מילונית של דמגוגיה.
נכון, הפרמטרים שרשמת הם נכונים - אבל אתה יודע טוב מאוד שלא רשמת את כל הפרמטרים של rtings, וגם מה שרשמו מעליך זה נכון.
אם כבר, רשמת פרמטרים חסרי משמעות לאיכות התמונה כמו INPUTS ו-DESIGN.
ו-VRR רשמת שאין בסוני, למרות שכמובן שיש להם VRR דרך HDMI2.1.
ולעומת זאת בחרת להשמיט את הפרמטרים היותר חשובים כמו בהירות, ניגודיות או אחידות שחורים.
אם כבר התגובה מעליך היתה הרבה יותר מאוזנת, וכללה את כל המאפיינים החשובים בטלויזיה, בין אם היתה בהם עדיפות לסוני או סמסונג.
...
רצית להתחכם ויצאת הפוך... קורה תלמד לשחרר
מציע לך לעבוד על הסבלנות שלך, כי אתה מבין לאט ?:|

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”