עזרה בבחירת טלויזיה לזוג קשישים שצופים בעיקר בתוכניות בטלויזיה בכבלים(יס,הוט) מרוסיה

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

Re: עזרה בבחירת טלויזיה לזוג קשישים שצופים בעיקר בתוכניות בטלויזיה בכבלים(יס,הוט) מרוסיה

נושא שלא נקרא #31 

22/11/2020 12:55  
Yuvalfrr כתב:
22/11/2020 12:44  
mdk_25 כתב:

בוא נוודא שאנחנו מדברים על אותו הדבר:
אתה טוען שאם ניקח 2 טלויזיות ״65 אינצ׳.
זהות בכל המאפניינים האחרים שלהן.
אחת עם רזולוציה של מקסימלית של 2160p והשניה עם רזולוציה מקסימלית של 1080p.
תמונה באיכות 1080p תיראה על המסך השני יותר טוב מהמסך הראשון?
או שאתה טוען שרק תמונה 576i תיראה על המסך השני יותר טוב מהמסך הראשון?
...
בוא נפתח בזה שאין מונח כזה רזולוציה מקסימלית במסך טלויזיה. מסך 4k תמיד יהיה 2160p. הרזולוציה שלו לא משתנה בהתאם לתוכן אלא הוא מתאים את הפיקסלים של רזולוציית התוכן ל רזולוציה הטבעית שלו - upscale.

תמונה באיכות 1080p במרבית המקרים תהיה חדה יותר על מסך שתואם את הרזולוציה של התוכן - 1080p. אם תשווה בין טלויזיה FHD פח לבין UHD פרימיום עם upscale מוצלח ייתכן שבמסך המתקדם יותר תיראה יותר טוב וגם זה לא בטוח. קח בחשבון גם ש רזולוציה כזו קלה מאוד לטלויזיה 4k להציג כי זו מכפלה של 2. אבל סיכמנו על מסכים זהים במאפיינים אז כן 1080p יראה טוב יותר על טלויזיה FHD.

תמונה ברזולוציה מסובכת כמו 576i תיראה תמיד, אבל תמיד יותר טוב על מסך בעל רזולוציה נמוכה יותר. אני לא יודע מה הבדל הגילאים בינינו אבל אם אני קולע אז אם תחשוב אחורה תיזכר שפעם היינו צופים בתכנים באיכות דומה ולא בכינו. האיכות הייתה בסדר לזמנו כי המסכים נוצרו כך שיוכלו להציג תכנים כאלו. ה576i של פעם זה ה 1440p/1080p של היום.
...
שוב, נחזור למה שרשמתי:
2 טלויזיות.
שתיהן בגודל זהה - ״65 אינצ׳.
שתיהן עם כל המאפיינים פרט לרזולוציה (בהירות, ניגודיות, זמן תגובה וכו׳) זהים לחלוטין.
אחת בעלת יכולת להציג HD בלבד, והשניה בעלת יכולת להציג 4K.
אתה מציג על שתיהן את אותה תמונה בדיוק ברזולוציה 1080p.
הטלויזיה הראשונה מציגה 1080p בצורה מובנית (natively).
הטלויזיה השניה עושה upscaling הכי בסיסי: מציגה כל פיקסל בעזרת ריבוע של 4 פיקסלים.
איפה ההבדל?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: עזרה בבחירת טלויזיה לזוג קשישים שצופים בעיקר בתוכניות בטלויזיה בכבלים(יס,הוט) מרוסיה

נושא שלא נקרא #32 

22/11/2020 14:06  
mdk_25 כתב:
22/11/2020 12:55  
Yuvalfrr כתב:

בוא נפתח בזה שאין מונח כזה רזולוציה מקסימלית במסך טלויזיה. מסך 4k תמיד יהיה 2160p. הרזולוציה שלו לא משתנה בהתאם לתוכן אלא הוא מתאים את הפיקסלים של רזולוציית התוכן ל רזולוציה הטבעית שלו - upscale.

תמונה באיכות 1080p במרבית המקרים תהיה חדה יותר על מסך שתואם את הרזולוציה של התוכן - 1080p. אם תשווה בין טלויזיה FHD פח לבין UHD פרימיום עם upscale מוצלח ייתכן שבמסך המתקדם יותר תיראה יותר טוב וגם זה לא בטוח. קח בחשבון גם ש רזולוציה כזו קלה מאוד לטלויזיה 4k להציג כי זו מכפלה של 2. אבל סיכמנו על מסכים זהים במאפיינים אז כן 1080p יראה טוב יותר על טלויזיה FHD.

תמונה ברזולוציה מסובכת כמו 576i תיראה תמיד, אבל תמיד יותר טוב על מסך בעל רזולוציה נמוכה יותר. אני לא יודע מה הבדל הגילאים בינינו אבל אם אני קולע אז אם תחשוב אחורה תיזכר שפעם היינו צופים בתכנים באיכות דומה ולא בכינו. האיכות הייתה בסדר לזמנו כי המסכים נוצרו כך שיוכלו להציג תכנים כאלו. ה576i של פעם זה ה 1440p/1080p של היום.
...
שוב, נחזור למה שרשמתי:
2 טלויזיות.
שתיהן עם כל המאפיינים פרט לרזולוציה (בהירות, ניגודיות, זמן תגובה וכו׳) זהים לחלוטין.
הטלויזיה השניה עושה upscaling הכי בסיסי: מציגה כל פיקסל בעזרת ריבוע של 4 פיקסלים.
איפה ההבדל?
...
אפסקייל, עם כל הכבוד לאלגוריתמים והבינה המלאכותית, לא יכול לסדר את הפיקסלים בצורה מושלמת כמו תוכן המקור. טלויזיה מתקדמת תוכל לשחזר, דגש על לשחזר את התוכן המקורי בצורה טובה יותר כשזה רק הכפלה. בסופו של דבר אפסקייל זה סוג של הגדלה מתקדמת, וכולנו יודעים שעליה בגודל מקטינה חדות. כשאתה לוקח רזולוציה שהיא 3.24/ מכמות הפיקסלים ב4K, מה אז? כאן זה נהיה מסובך. אבל נשוב לדוגמא שלך. 1080 על 4K כן ייראה פחות טוב מאשר על טלויזיה 1080 טבעית. כשתעשה אפסקייל לדיסק בלוריי יתכן שלא תשים לב להבדלים דרמטים, אבל ככל שהאיכות תרד ככה התמונה אצלך תהיה פחות חדה, יותר מטושטשת, עם יותר רעש בתמונה וארטיפקטים שנוצרים מהדחיסה של התכנים לגודל דאטה קטן דוגמאות נטפליקס, יוטיוב, אמאזון ומעל לכל - יס והוט.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #33 

22/11/2020 14:54  
Yuvalfrr כתב:
22/11/2020 14:06  
mdk_25 כתב:

שוב, נחזור למה שרשמתי:
2 טלויזיות.
איפה ההבדל?
...
אפסקייל, עם כל הכבוד לאלגוריתמים והבינה המלאכותית, לא יכול לסדר את הפיקסלים בצורה מושלמת כמו תוכן המקור. טלויזיה מתקדמת תוכל לשחזר, דגש על לשחזר את התוכן המקורי בצורה טובה יותר כשזה רק הכפלה. בסופו של דבר אפסקייל זה סוג של הגדלה מתקדמת, וכולנו יודעים שעליה בגודל מקטינה חדות. כשאתה לוקח רזולוציה שהיא 3.24/ מכמות הפיקסלים ב4K, מה אז? כאן זה נהיה מסובך. אבל נשוב לדוגמא שלך. 1080 על 4K כן ייראה פחות טוב מאשר על טלויזיה 1080 טבעית. כשתעשה אפסקייל לדיסק בלוריי יתכן שלא תשים לב להבדלים דרמטים, אבל ככל שהאיכות תרד ככה התמונה אצלך תהיה פחות חדה, יותר מטושטשת, עם יותר רעש בתמונה וארטיפקטים שנוצרים מהדחיסה של התכנים לגודל דאטה קטן דוגמאות נטפליקס, יוטיוב, אמאזון ומעל לכל - יס והוט.
...
 אין צורך לקפוץ קדימה, בוא נעשה שלב-שלב.
בשלב הכי בסיסי:
א. טלויזיה עם native resolution של HD מציגה תמונה של 1080p
ב. טלויזיה (זהה לחלוטין בכל מאפיין חוץ מרזולוציה) עם native resolution של 4K, מציגה את אותה תמונה של 1080p ע״י הכפלה פי 4 של כל פיקסל.
אתה מסכים איתי שהתמונה תהיה זהה?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #34 

22/11/2020 16:22  
mdk_25 כתב:
22/11/2020 14:54  
Yuvalfrr כתב:

...
בשלב הכי בסיסי:
ב. טלויזיה (זהה לחלוטין בכל מאפיין חוץ מרזולוציה) עם native resolution של 4K, מציגה את אותה תמונה של 1080p ע״י הכפלה פי 4 של כל פיקסל.
...
בשום פנים ואופן לא 🤓

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #35 

22/11/2020 16:25  
Yuvalfrr כתב:
22/11/2020 16:22  
mdk_25 כתב:

בשלב הכי בסיסי:
...
בשום פנים ואופן לא 🤓
...
אז לדעתך 2 התמונות כאן שונות, כי הרזולוציה בשמאלית היא פי 4 מהרזולוציה בימנית:
תמונה

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #36 

22/11/2020 16:47  
mdk_25 כתב:
22/11/2020 16:25  
Yuvalfrr כתב:

בשום פנים ואופן לא 🤓
...
תמונה
...
אני לא יודע לגבי לוגו L גדול (למרות שאני טוען שאפילו הוא לא יהיה זהה במאה אחוז) אבל כשמדובר בהצגת תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים שונים שעוברים סוג של "מתיחה" בתהליך ה אפסקייל פשוט אין אפשר להציג תמונה זהה. אם היינו מציגים רזולוציה נמוכה על מסך 4k והתמונה הייתה באמצע המסך כמו ריבוע ומסביבו שחור - פיזיקלית אין דרך שתוכל להציג את התמונה על כל 100% המסך ללא הגדלה-מתיחה.

זה כמו שציינת מקודם שככל שעולים בגודל המסך באינצ'ים רואים פחות חד? זה מאוד נכון ותומך בטיעון שלי לגבי אפסקייל. לא זהה אבל דומה בעקרון.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #37 

22/11/2020 16:59  
Yuvalfrr כתב:
22/11/2020 16:47  
mdk_25 כתב:

תמונה
...
אני לא יודע לגבי לוגו L גדול (למרות שאני טוען שאפילו הוא לא יהיה זהה במאה אחוז) אבל כשמדובר בהצגת תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים שונים שעוברים סוג של "מתיחה" בתהליך ה אפסקייל פשוט אין אפשר להציג תמונה זהה. אם היינו מציגים רזולוציה נמוכה על מסך 4k והתמונה הייתה באמצע המסך כמו ריבוע ומסביבו שחור - פיזיקלית אין דרך שתוכל להציג את התמונה על כל 100% המסך ללא הגדלה-מתיחה.

זה כמו שציינת מקודם שככל שעולים בגודל המסך באינצ'ים רואים פחות חד? זה מאוד נכון ותומך בטיעון שלי לגבי אפסקייל. לא זהה אבל דומה בעקרון.
...
רזולוציה של 2160p מורכבת מ-3840x2160 פיקסלים.
זה בדיוק פי 4 מ-1920x1080 שהיא HD. (כי 1920x2 = 3840 ובצורה דומה 1080x2 = 2160)
אין צורך בשום מתיחה - אתה יכול קל פיקסל לייצג בעזרת 4 פיקסלים (שכל אחד מהם קטן בדיוק פי 4 מהפיקסל הגדול) ולקבל את אותה תמונה בדיוק כמו במסך HD באותו הגודל.
לא תמונה בערך, אלא תמונה בדיוק אחד לאחד - ע״ע התמונה לדוגמא ששמתי למעלה.
אמנם בדוגמא יש את האות L, והיא בצבע שחור - אבל זה לא משנה.
תשים כל אות אחרת - התוצאה זהה. אין הבדל בין התמונות.
תשים כל צבע אחר - התוצאה זהה. אין שום הבדל בין הצבעים.

יש פה כתבה קשורה אם מעניין אותך:
https://blog.specctr.com/pixels-physica ... 4710199d62

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #38 

הנה עוד דוגמא יפה:
https://i.stack.imgur.com/qeyRa.jpg

נתעלם רגע מ-1440p.
אם נמספר את התמונות משמאל לימין:
בתמונה 1 - ככה נראים הפיקסלים במסך HD
בתמונה 3 - ככה נראים אותם פיקסלים במסך 4K, עם upscaling בסיסי של ייצוג כל פיקסל ע״י 4 פיקסלים.
בתמונה 4 - ככה נראה upscale אופטימלי, שמבין מה אמור להיות מצויר ומצייר את אותו הקו אבל ברזולוציה פי 4 גבוהה יותר.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #39 

22/11/2020 17:20  
mdk_25 כתב:
22/11/2020 16:59  
Yuvalfrr כתב:

...
רזולוציה של 2160p מורכבת מ-3840x2160 פיקסלים.
זה בדיוק פי 4 מ-1920x1080 שהיא HD. (כי 1920x2 = 3840 ובצורה דומה 1080x2 = 2160)
אין צורך בשום מתיחה - אתה יכול קל פיקסל לייצג בעזרת 4 פיקסלים (שכל אחד מהם קטן בדיוק פי 4 מהפיקסל הגדול) ולקבל את אותה תמונה בדיוק כמו במסך HD באותו הגודל.
לא תמונה בערך, אלא תמונה בדיוק אחד לאחד - ע״ע התמונה לדוגמא ששמתי למעלה.
אמנם בדוגמא יש את האות L, והיא בצבע שחור - אבל זה לא משנה.
תשים כל אות אחרת - התוצאה זהה. אין הבדל בין התמונות.
תשים כל צבע אחר - התוצאה זהה. אין שום הבדל בין הצבעים.

יש פה כתבה קשורה אם מעניין אותך:
https://blog.specctr.com/pixels-physica ... 4710199d62
...
אם אתה טוען שהתהליך הוא אך ורק חלוקה לפי כפלים, 1 ל4, 1 ל 2, 1 ל 3.3, לא משנה כמה. אז מה המשמעות של מעבד איכותי שיש לו אפסקייל טוב יותר מדגם אחר? הרי זו רק הכפלה? אז לא זה גם לקשר בין כל הפיקסלים בצורה כזו שתצא תמונה חדה. תחפש בגוגל ותקרא שכולם מסכימים שתוכן שעובר אפסקייל נפגע, הרבה או קצת זה תלוי בתוכן.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #40 

חברים, חפרתם. כמעט אף מסך היום לא עובד על עיקרון ה-1:4 לכן כל מה שכתבתם פה מיותר ולא עובד כך.
אל תשכחו שגם הממיר (סביר להניח) יבצע אפסקייל מ-720P ל-1080P, או אפילו ל-4K.
הייתי מציע לקחת מסך נורמלי בגודל "65 ולהפסיק לשבור את הראש.

GeulaSchwartz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #41 

22/11/2020 18:04  
TheCoolest כתב:
חברים, חפרתם. כמעט אף מסך היום לא עובד על עיקרון ה-1:4 לכן כל מה שכתבתם פה מיותר ולא עובד כך.
...
תודה לכולם על העזרה. אחרי התלבטויות החלטתי לרכוש להורים את הדגם של sony 9505h 65 שהומלץ כאן.
מעבר לצפייה בכבלים אחבר אותם גם לתכנים בנטפליקס כך שתהיה משמעות לרכישת טלויזיה 4k איכותית. אשמח להמלצה על מעמד נוח ומתאים והאם כדאי לרכוש סאונד בר או רמקולים למיצוי חווית הצפייה ?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #42 

22/11/2020 18:43  
GeulaSchwartz כתב:
22/11/2020 18:04  
TheCoolest כתב:
...
תודה לכולם על העזרה. אחרי התלבטויות החלטתי לרכוש להורים את הדגם של sony 9505h 65 שהומלץ כאן.
מעבר לצפייה בכבלים אחבר אותם גם לתכנים בנטפליקס כך שתהיה משמעות לרכישת טלויזיה 4k איכותית. אשמח להמלצה על מעמד נוח ומתאים והאם כדאי לרכוש סאונד בר או רמקולים למיצוי חווית הצפייה ?
...
זו בדיוק הייתה כוונתי בהתחלה, לפני כל החפירות, לקחת סוני פרימיום שגם יעשה עבודה סבירה להציג תכנים בכבלים וגם יאפשר להם לצפות בסטרימינג התכנים יותר איכותיים. החלטה נבונה 👍 אני נמצא מול אותה טלויזיה באותו גודל הרגע.

אם את רוצה סאונדבר רק כדי לשמוע דיאלוג אז אפילו סאונדבר בכמה מאות שקלים ישפר את זה. למרות שהרמקולים של הטלויזיה עצמה הם לא רעים בכלל, ביחס לסטנדרט בטלויזיות. אם עניין הנטפליקס צובר תאוצה אפשר לשדך לסוני סאונדבר של סונוס, שאותם אני הכי אוהב בשל איכות צליל וקלות שימוש. אני אישית עם דגם Beam שעולה כ1600 שח. יש דגם יותר מתקדם אבל מאוד יקר בשם Arc שעולה כ 3200 שח.

GeulaSchwartz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #43 

22/11/2020 19:27  
Yuvalfrr כתב:
22/11/2020 18:43  
GeulaSchwartz כתב:

...
זו בדיוק הייתה כוונתי בהתחלה, לפני כל החפירות, לקחת סוני פרימיום שגם יעשה עבודה סבירה להציג תכנים בכבלים וגם יאפשר להם לצפות בסטרימינג התכנים יותר איכותיים. החלטה נבונה 👍 אני נמצא מול אותה טלויזיה באותו גודל הרגע.

אם את רוצה סאונדבר רק כדי לשמוע דיאלוג אז אפילו סאונדבר בכמה מאות שקלים ישפר את זה. למרות שהרמקולים של הטלויזיה עצמה הם לא רעים בכלל, ביחס לסטנדרט בטלויזיות. אם עניין הנטפליקס צובר תאוצה אפשר לשדך לסוני סאונדבר של סונוס, שאותם אני הכי אוהב בשל איכות צליל וקלות שימוש. אני אישית עם דגם Beam שעולה כ1600 שח. יש דגם יותר מתקדם אבל מאוד יקר בשם Arc שעולה כ 3200 שח.
...
מעולה תודה על ההכוונה . התקבלה בעקבות הדיון המקיף בפורום החלטה מושכלת.
לגבי החיבור לקיר עדיף מעמד מתכוונן או צמוד קיר? מבחינת הגישה לכל החיבורים בטלויזיה הזו כדאי שתהיה אפשרות להוזיז בקלות?
מתלבטת בין מעמד התליה המותאם של סוני לבין הnbp6.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #44 

22/11/2020 20:42  
GeulaSchwartz כתב:
22/11/2020 19:27  
Yuvalfrr כתב:

...
מעולה תודה על ההכוונה . התקבלה בעקבות הדיון המקיף בפורום החלטה מושכלת.
לגבי החיבור לקיר עדיף מעמד מתכוונן או צמוד קיר? מבחינת הגישה לכל החיבורים בטלויזיה הזו כדאי שתהיה אפשרות להוזיז בקלות?
מתלבטת בין מעמד התליה המותאם של סוני לבין הnbp6.
...
את קולעת לטעם שלי. רק תקחי את ה Beam והמערכת תהיה זהה לשלי.

אני עם NBP6, זרוע נהדרת. כל הכיוונונים שצריך ובאותה מידה חזקה ויציבה.

אני הייתי אבוד בלעדיה. יש לי ידיים לא יציבות מה שמקשה על מלאכת חיבור וניתוק כבלים. עם מתקן צמוד קיר הייתי אוכל מרורים.

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

אני עם XH9505 גם, בגודל 65 אינץ'.
כל החיבורים קשים להשגה אם הטלויזיה תהיה צמודה לקיר. אצלי עומדת על רגליות.
אני לא מרוצה מהסאונד שלה, בהשוואה ל LG בסיסית שהייתה לי קודם. לא מצליח להבין דיאלוגים בסצנות רועשות. אני מתכוון לקנות סאונדבר פשוט עם 3.1 ערוצים כמו ה T650 של סמסונג בכ 1000 שח.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”