עזרה בבקשה עם dlink dsl g225

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 505 פעמים
קיבל תודות: 771 פעמים

עזרה בבקשה עם dlink dsl g225

לינק להודעה #1 

צהריים טובים,
הטפילינק הישן והטוב שלי החליט לשבוק חיים וכל כמה דקות האלחוטי נופל ואני חייב לרסט אותו כדי שישוב לעבוד.
יש ברשותי באכסון נתב/מודם חדש של דילינק מסוג g225 שאני רוצה להשמיש רק כנתב בקצה השני של הבית.
כאשר בקצה הראשון יש לי הוטבוקס שמחלק כתובות DHCP בטווח של 10.0.0.1-10.0.138 כאשר שער הכניסה הוא כמובן 10.0.0.138 ועליו יש לי מדפסת, מחשבים עם אייפי קבוע וכו'.
ברגע שאני מחבר את הנתב השני יש לי שמח.. בהתחלה הכל בסדר והנתב השני זורק כתובות מעבר לטווח (מוגדר 10.0.0.141 ואילך עם שער כניסה שך 10.0.0.141) ולאחר כמה ימים במקרה הטוב הנתב של הדילינק מתחיל לזרוק לי כתובות בתוך הטווח של הנתב של ההוטבוקס.
לא משנה כמה ניסיתי לשים אותו על relay ולבטל את ה-dhcp הוא עושה לי שמח ברשת. (הקושחה שמותקנת עליו זה איזו קושחה רוסית שמצאתי פעם), בתור נתב בזק בזמנו עבד מעולה אבל כל מה שאני רוצה וצריך ממנו כרגע שיהיה נתב בחלק האחר של הבית ויזרוק כתובות להמשך הטווח מעבר להוטבוקס לשאר הציוד כאשר הרעיון המרכזי הוא שהכל יהיה תחת רשת אחת ויראו אחד את השני ויקבלו כתובות נכונות ותקינות.
מישהו נתקל בזה ויודע מה אפשר לעשות אם בכלל בעניין?

רב תודות! (כרגע זה לא מחובר אבל לא אכפת לי לנסות שוב הכל מאפס)

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 692 פעמים

Re: עזרה בבקשה עם dlink dsl g225

לינק להודעה #2 

@benny123
·

אכן אתה חייב לכבות את ה-DHCP בראוטר השני (שאתה בכלל לא משתמש בו כראוטר/נתב אלא כ-AP בלבד). אם ה-dlink עדיין מחלק כתובת אחרי שכיבת את ה-DHCP כמעט בטוח שלא כיבת את ה-DHCP. אם אתה בטוח שכיבת נכון את ההגדרה ב-dlink תנסה להחליף לו לקושחה "נורמלית".

למען הסר ספק הנה הוראות מסודרות למה שאתה רוצה:
https://www.hometheater.co.il/vp3045112#3045112

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #3 

eran405 התקנתי בשנית את הגרסא והכל
ברגע שאני מכבה DHCP יש חלוקה תקינה של כתובות אבל אין אינטרנט.
ברגע שאני מנסה לבחור RELAY ב-DHCP זה מדליק את ה-DHCP לגמרי בנתב ואז יש אינטרנט אבל זה לא המצב הרצוי...
כמובן זה מחובר ב-LAN1.. מה אני מפספס?

אם הנתב הזה מחובר ב-LAN1 אני יכול להיות רגוע בקשר לחלוקת הכתובות?
ההוטבוקס מחלק מ-10.0.0.1-10.0.0.138
פשוט בעבר הכתובות שהגיעו מהנתב של הדילינק התנגשו לי בכתובות מההוטבוקס לכן אני מנסה לוודא שזה לא ישוב על עצמו העניין.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #4 

אוקיי התקדמות נוספת: אחרי הגדרת האייפי 10.0.0.60 בתור שער הכניסה לנתב השני וכיבוי של ה-DHCP+הגדרה זהה של ה netmask להוטבוקס על 255.255.255.0 נראה שיש אינטרנט, עכשיו ההנחה היא כמובן שלא יהיו התנגשויות כלשהן כי המדפסת על 10.0.0.40 בכלל וכל שאר הציוד מקבל כתובות אוטומטי מהנתבים על 2 רשתות אלחוטיות שונות..
ההוטבוקס מחלק מ-10.0.0.1 ואילך עד 10.0.0.138 והדילינק מחלק מ-10.0.0.60 ואילך (מקווה שלא חירבשתי משהו) אבל תיאורטית אם אני לא מחבר מעל 60 מכשירים לא אמורה להיות ערבוביה בין הרשתות.. מקווה שבזה העניין נחתם.. אם אני טועה בבקשה תיידעו אותי
תודה ערן על עזרתך

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 692 פעמים

לינק להודעה #5 

@benny123
·

מה שאתה צריך לעשות זה מה שמוסבר כאן:
https://www.hometheater.co.il/vp3045112#3045112

ה-DHCP בראוטר השני (זה שמתפקד כ-AP בלבד) חייב להיות מכובה. בנוסף מומלץ בחום לתת כתובות סטטיות או שמורות מחוץ לטווח שה-DHCP מחלק. לפחות בחלק מהמימושים אין שום הבטחה שלא תהיה התנגשות בין כתובת שמורה לבין הכתובות שה-DHCP מחלק (במקרה של כתובת סטטית במכשיר אז ברור שאין שום ידע על כך לראוטר ותמיד יכולה להיות התנגשות; כמובן אם הכתובות הסטטיות / שמורות מחוץ לטווח אז מובטח שלא יהיו התנגשיות וכך צריך להגדיר). במקרה שלך אפשר לדוגמא לתת לראוטר השני 10.0.0.139, למדפסת 10.0.0.140 וכו'.

לגבי:
benny123 כתב: ברגע שאני מכבה DHCP יש חלוקה תקינה של כתובות אבל אין אינטרנט.
...
אתה חייב לכבות את ה-DHCP. אתה חייב גם לחבר בין פורט LAN של הראוטר השני לפורט LAN של הראוטר הראשי. ברגע שאתה עושה זאת המכשירים יקבלו כתובת מהראוטר הראשי ותהיה גישה לאינטרנט. אם אין גישה לאינטרנט צריך להבין איפה הבעיה: האם האם מקבלים כתובת תקינה ו-gateway תקין? אם צריך תצרף פלט של ipconfig ואעזור לפרש. אם יש כתובת תקינה האם מתקבל ping לראוטר הראשי וכו'.

דרך אגב עזוב את הנושא של ה-DNS relay אין שום קשר למה שאנחנו מדברים כאן.

שם לב שגם אם כרגע או במשך שנתיים הכל עובד תקין זה לא אומר שביום בהיר אחד יתחילו לך "התנגשיות" שישביתו את הרשת ולפי מרפי זה יקרה בדיוק בזמן הכי לא מתאים (אם יש לך שני שרתי DHCP אזי לא יהיה אינטרנט אם ה-DHCP השני שאין לו gateway נכון "מנצח", ולכן כתבתי לעיל "התנגשיות" כי זה בכלל לא התנגשות אלא משהו אפילו עוד יותר גרוע; כאמור DNS relay לא קשור בשום צורה לנושא הזה).

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

לינק להודעה #6 

eran405 אם אני נותן לנתב של הדילינק אייפי מחוץ ל-10.0.0.139 כמו למשל 10.0.0.139 אז אין אינטרנט בהתקנים המחוברים אליו.
כרגע האינטרנט עובד לי כאשר הוא יושב על 10.0.0.60.
RELAY בו נתקלתי היה בתוך ה-DHCP של הדילינק לא (DNS RELAY).
כרגע הכל טוב ה-DHCP כבוי בדילינק ורק ההוטבוקס מחלק כתובות.
בגדול גם ללא הגדרת אייפי קבוע לחלק מההתקנים לא חושב שתיהיה בעיה כי ה-DHCP נקבע ע"י ההוטבוקס ולא ע"י הדילינק.
רק למדפסת יש אייפי קבוע ולדילינק אייפי קבוע וזהו כרגע
תודה לך על הכל בכל אופן
אני סובל מניתוקי WIFI מול הדילינק במצב הנתון מדי פעם.. אבל לא בנפילות בקווי זה כבר עניין אחר :)

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”