ספק ISP דרך אנלימיטד UNLIMITED

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
aeonf (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

ספק ISP דרך אנלימיטד UNLIMITED

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם

בדיוק התחברתי אליהם, בארץ המהירות מדהימה, באמת מקבל את מלוא רוחב הפס דרך SPEEDTEST, לארה"ב דרך FAST הרבה הרבה פחות, סביב ה150, טורנטים סביב 12-13.
כמובן שמחובר בכבל וכל הציוד טים-טופ.

למישהו יש מידע על ספקים עם מהירות גבוהה יותר?
אני אישית בHALO שהם ספק הבית שלהם.

romanhit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

כל הספקיות שלהם פח אשפה (במיוחד בשעות העומס).
זאת הסיבה שהתנתקתי מהם וחזרתי לבזק + בזק בינלאומי.
המהירויות שלהם בארץ הם אחלה אבל זה לא רלוונטי לשימושים שלי, בנוסף הפינגים שלהם לשרתים של משחקים שאני משחק בהם הם נוראיים.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: ספק ISP דרך אנלימיטד UNLIMITED

נושא שלא נקרא #3 

aeonf כתב: בדיוק התחברתי אליהם, בארץ המהירות מדהימה, באמת מקבל את מלוא רוחב הפס דרך SPEEDTEST, לארה"ב דרך FAST הרבה הרבה פחות, סביב ה150, טורנטים סביב 12-13.
כמובן שמחובר בכבל וכל הציוד טים-טופ.

למישהו יש מידע על ספקים עם מהירות גבוהה יותר?
אני אישית בHALO שהם ספק הבית שלהם.
...
אני גם מחובר לאנלימטד + 015, ובגדול אני מרוצה מהם (או יותר מדויק מכיר בעובדה שבטווח המחירים של חיבור ביתי אין לי אופציה יותר טובה, לפחות לא לשימושים שלי). לדוגמא דווקא אצל הוט + הוטנט אצל ההורים לאחרונה המצב הפך בלתי נסבל.

ספציפית לגבי השימושים שציינת:

א. speedtest בארץ היית מצפה שתמיד תקבל את מלוא הקצב, אבל שם לב שאין להם שרת speedtest משלהם ושמידי פעם יש להם בעיה בחיבור לספקים אחרים בארץ (לתקופה מסויימת קצרה יחסית בכלל התקבלו תוצאות מבישות עד שסידרו את העניין). אני כרגיל משתמש בשרת של xfone ב-speedtest ומקבל ממנו תוצאות יציבות, והתמיכה שלהם מסתמכת רק על הבדיקה של אינטרנט רימון.

ב. לגבי netflix/fast, לפחות כרגע זה צד חלש שלהם יחסית לספקים אחרים בארץ שמנותבים לשרתי netflix בארץ או לפחות באירופה (אישית אין לי netflix אז זה פחות מפריע לי). כמו שכתבת הבעיה שהם מנותבים לשרתים של netflix בארה"ב. אם אתה מקבל 150 זה ממש תוצאה מדהימה ומראה על קצב מעולה לחו"ל. לצערי בשעות העומס זה לא המצב אצל אף ספק בארץ (בחיבור ביתי כמובן, אם אתה מוכן לשלם על תעדוף עסקי זה כבר עולם אחר).

לדוגמא כרגע קיבלתי תוצאה של 34 מגה. זה עדיין די והותר לראות גם 4K בצורה חלקה, אבל בשיא העומס ראיתי גם תוצאות יותר נמוכות שזה כבר מאד גבולי (נגיד תוצאה של 20 מגה, לא ברור עד כמה 4K ינגן חלק).

ספציפית לגבי netflix, החלפת ספק יכולה לעזור. בזמנו היה ל-018 שרת netflix מקומי אז שווה לנסות אותם, רק שם לב שהם ישימו אותך מאחורי NAT והדרך היחידה להמנע מזה היא להוסף כסף בשביל IP קבוע. אין לי מושג מה קורה אצל סלקום (שגם אליהם אפשר להתחבר דרך תשתית אנלימטד, למיטב הבנתי צריך לדבר ישירות עם סלקום בשביל זה).

ג. לגבי טורנטים, מה זה 12-13? מגהביט? מגהבייט? מה החבילה שלך אצל אנלימטד? על איזה טורנטים מדובר? כמה סידים? איזה upload יש לסידים האילו ועד כמה הוא עמוס? איזה קלייינט אתה משתמש? איזה קליינטים הסידים משתמשים? (במקום לענות פשוט תמשיך לקרוא)
הבעיה העיקרית עם טורנטים שיש את כל הדברים שציינתי לעיל וקצב של 12-13 מגהבייט על טורנטים מסויימים זה יכול להיות קצב מצויין.

מעשית על טורנטים מספיק בריאים אני כרגיל מקבל קצב של כ-110 מגהבייט (על אף שהחבילה שלי בכלל מוגבלת ל-500 מגה). בשביל לפשט את הנושא תבדוק את הטורנט הבא עם קליינט טוב כמו qbittorrent (כרגע מומלץ לדעתי 4.2.5 מהלינק שקישרתי, עד ש-4.3+ יתייצב):
https://releases.ubuntu.com/20.10/ubunt ... so.torrent
הנה מה שאני מקבל ממנו כרגע:
[imgbig]https://i.ibb.co/WpYHjnK/unlimited-015- ... -10-25.png[/imgbig]כאמור גם זה לא מייצג טורנטים באמת בריאים מטראקרים פרטיים טובים, שם אני כרגיל מקבל באיזור ה-90-115 מגהבייט יציב.

אם גם בשימוש ב-qbittorrent 4.2.5 ומול הטורנט העדכני של ubuntu הקצב מאד נמוך, יתכן שהבעיה בראוטר. לצורך הבדיקה, תחבר מחשב בודד, עם כבל קצר שבטוח תקין, ישירות למתאם האופטי ללא כל ראוטר (או ישירות לשקע אם אין מתאם אופטי). תוודא גם שאתה מקבל כתובת אנינטרנט ללא NAT (על אף שכמה שידוע לי אין אצל 015 כתובות מאחורי NAT).

aeonf (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

ראשית תודה על התשובה ערן.
בדיקת הFAST אצלי מאד משתנה עפ"י השעה, כרגע זה על 250 ודי מאוחר כבר אבל זה ירד גם ל50.
בטורנט שנתת אני מקבל מהירות של 14 MB/S, מה שאתה מקבל 81.
בדקתי הורדה מאתר בארץ:
http://speedtest-safe.bezeqint.net/
וקיבלתי מהירות של 700
SPEEDTEST מעל 800
אין בעיה בנתב שלי, הוא STATE OF THE ART והרבה יותר טוב ממה שהם מספקים (למרות שגם הוא לא רע).
אגב הסיב אצלי מגיע לבניין ולא לדירה, הטכנאי ציין שהסיב לבניין הוא 10G ואז בכבל רשת אני מקבל 1 גיגה.
וידאתי וכל התשתיות באמת ברמה מאד גבוהה, כבילה עם סיכוך כבול 6A של טלדור, אצלי בבית כנ"ל, הכל BY THE BOOK.
בארון שירות שלהם המתג הוא סיסקו חכם עם מייצב מתח ויש כולה 4 מחוברים אצלי בבניין וגם הם משתמשים קלים למדי.

אח שלי + וחבר מחוברים בסיב של פרטנר עד הבית והם מקבלים 900+ גם בSPEEDTEST וגם בFAST.

אני בטוח שהבעיה זה בספק ובנפח קו שלו לחו"ל בשילוב עם QOS או תעדוף אחר כלשהו, תהיתי אולי יש ספק טוב יותר אבל לפי איך שזה נשמע אני לא בטוח שקיים.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

aeonf כתב: בטורנט שנתת אני מקבל מהירות של 14 MB/S, מה שאתה מקבל 81.
...
כמו שאתה רואה לעיל זה לא תקין ואתה אמור לקבל קצבים הרבה יותר יפים. זה כנראה או טורנט לא מספיק "בריא" או בעיה בקליינט שלך (לדוגמא ב-utorrent קיבלתי קצבים דומים ואפילו יותר נמוכים לפני שהעסקתי רבות בהגדרות שלו) או בעיה בראוטר שלך. דווקא בגלל שאתה אומר שיש לך ראוטר "STATE OF THE ART" לדעתי סביר שזה הראוטר. ככל שהראוטר יותר "STATE OF THE ART" יותר מסובך להגדיר אותו. לדוגמא גם בראוטר "STATE OF THE ART" שלי מתקבלים קצבים כאלה אם ה-hardware offloading לא מופעל.

בכל מקרה זה לא בעיה אצל הספק, כי אני עם אותו הספק ואתה רואה בעצמך את התוצאה. במקום לנחש ולעשות "דיונים" חסרים תועלת בפורמים כבר כתבתי לעיל צעד פשוט שלוקח דקה וחצי לבדוק ואז יהיה לך יותר אינפורמציה:
"בשביל לפשט את הנושא תבדוק את הטורנט הבא עם קליינט טוב כמו qbittorrent (כרגע מומלץ לדעתי 4.2.5 מהלינק שקישרתי, עד ש-4.3+ יתייצב):
https://releases.ubuntu.com/20.10/ubunt ... so.torrent
אם גם בשימוש ב-qbittorrent 4.2.5 ומול הטורנט העדכני של ubuntu הקצב מאד נמוך, יתכן שהבעיה בראוטר. לצורך הבדיקה, תחבר מחשב בודד, עם כבל קצר שבטוח תקין, ישירות למתאם האופטי ללא כל ראוטר (או ישירות לשקע אם אין מתאם אופטי). תוודא גם שאתה מקבל כתובת אניטרנט ללא NAT (על אף שכמה שידוע לי אין אצל 015 כתובות מאחורי NAT)."

גם אם זה לא זה, צריך להמשיך לבדוק ולמצוא איפה התקלה אצלך (אם יש בכלל תקלה, כאמור טורנטים תלויים בהרבה מאד גורמים). במקרה של 015 וטורנטים זה בטוח לא בצד של הספק. יש להם חסרונות אחרים, אבל לטורנטים הם מצויינים.
aeonf כתב: אני בטוח שהבעיה זה בספק ובנפח קו שלו לחו"ל בשילוב עם QOS או תעדוף אחר כלשהו
...
אז איך אתה מסביר את זה שאני עם אותו הספק מקבל תוצאות של של כמעט פי 10?

בכל מקרה, לדעתי מומלץ בחום לבדוק את כל הספקים הסבירים שמציעים. פעם אחרונה שבדקתי היו רק את 015 ו-018. אצל 018 גם מאחורי NAT שזה דיל ברייקר בשבילי ולכן הייתי חייב להוסיף כסף על כתובת קבועה, גם אחרי זאת לפחות "בהרגשה" הכל היה הרבה יותר איטי מאשר אצל 015 וגם לא הייתי מרוצה מהשירות (בלשון המעטה).

כך בחשבון שזה היה לפני כשנתיים ודברים יכולים להשתנות (הימור שלי 018 היום אפילו עוד יותר גרועים, אבל עדיין מומלץ לנסות ולבדוק בעצמך). בנוסף, היום אפשר להתקשר לסלקום ולהחבר על גבי אותה התשתית לסלקום. אישית הייתי רוצה לבדוק את סלקום ואת פרטנר (יש אצלי גם פרטנר פייבר) אבל יש לי חבילת 500 מגה סימטרית שהם כבר לא משווקים ולבינתיים אני לא מוכן לוותר על ה-upload הסימטרי. בתיאוריה אנלימטד כל הזמן אומרים שיהיו עוד ספקים אבל כמה שיודע לי עדיין אין (אשמח לשמוע אם היום יש). אשמח גם לשמוע אם אתה בודק ספקים אחרים איך ההתרשמות שלך מהם.

aeonf (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

המערכת הזו קצת ארכאית אז אני לא יודע לצטט פה.
אין לי הגדרות מיוחדות בנתב, בטח שלא לLAN ולWAN, הנתב הוא של TP-LINK מדגם AD7200.
בתוכנה שנתת באמת קיבלתי 70-80, הקובץ ממש ירד בשניות, לתומי חשבתי שUTORRENT זו התוכנה המובילה.
ניסיתי קבצים אחרים עם לא מעט SEEDים וזה ירד לאט יותר, סביב ה15-20 ואפילו 30 בחלק מההורדה אבל אין לי דרך לוודא שזה לא בעיה בSEEDים או בכמות המורידים.
בדקתי ואני לא מאחורי NAT.
עכשיו FAST אצלי על 420, מאד תנודתי העניין.

לגבי שאר הISP, בדיוק בגלל זה אני פתחתי את השרשור, כדי לבדוק אולי יש כאלה טובים יותר.
בכל מקרה הרבה תודה על העזרה, מוערך.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”