LG vs. Sony: Battle of the OLED TVs

פורום מסכי OLED בחסות LG
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

LG vs. Sony: Battle of the OLED TVs

נושא שלא נקרא #1 

סוני או LG - מי הכי טוב ב OLED?

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תמצת לעסוקים שבינינו :)

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

אי אפשר ממש, כי הוא נכנס לדברים כגון יכולות בגיימינג, ה AI, הממשק, ריכות הקול למי שזה רלוונטי, שימוש יומיומי וכו - ולא בכולם יש מנצחת אחת ברורה. מי שמעוניין ברכישת הטלוויזיות הללו ומתלבט בהנם יכול להקדיש 8.30 דקות מזמנו :wink:

בוא נגיד ככה - אתה לא יכול לטעות עם אף אחת מהן, אלא אם כן אתה גיימר ואז ה LG פשוט לוקחת בגדול. בסופו של דבר הוא ממליץ על ה LG בגדול אבל שוב, בחלק מהדברים הסוני ניצחה ואם אלו דברים שקריטים לך, אולי הסוני יותר תתאים לך.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

התימצות שלו (אין לי מושג כמה הוא באמת מבין..) מעיד כי הסוני טובה יותר, גם בתמונה וגם באיכות הסאונד.

בכל הקשור לגיימינג, אין כאן באמת תחרות, כי ה- LG מסוגלת לבצע דברים שהסוני לא מסוגלת.

רן

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

RanMoyal - בהחלט צודק, רק השמטת שבסוף ואחרי הכל הוא עדיין ממליץ על ה LG :wink:

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

לא השמטתי, אז חבל שתקפוץ למסקנות.

בעיני, ההמלצה הסופית שלו לא מעניינת, ביחס לדברים המפורשים שהוא אומר שוב ושוב במהלך אותם 8 דק..

מבקר שאומר שיש כאן טלויזיה שרואים בה טוב יותר, שומעים בה טוב יותר וחוזר על זה כמה פעמים במהלך הביקורת...ובסוף ממליץ על השנייה (שהיא, אין מחלוקת, טובה יותר עבור גיימרים), זה לא משהו שאפילו ראוי לציון לטעמי.

אבל אם איכות תמונה וסאונד הם משניים עבורך, ביחס לפיצ'רים לגיימרים, אז אכן כדאי שתקנה את ה- LG.

רן

נ.ב הסוני כבר אצלי...אז אולי אני קצת משוחד...:)

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

https://www.hometheater.co.il/vp3113507#3113507
Huber כתב:cabasse1 - אני מבטיח לך שרובנו המוחלט (במידה ואתה לא אודיופיל מקצועי) לא נוכל להבדיל בינהן אפילו אם תשים אותם אחת ליד השניה ולא תגיד לנו מי מהן הסוני ומי ה LG.
...
·

תחליף cabasse1 ב RanMoyal ותקבל את התשובה שלי שכבר נאמרה שת'רד אחר :wink:

אתה צודק, הוא אומר שהסוני קצת יותר טובה באיכות תמונה, אבל שוב אתה משמיט את הדברים החשובים ומתרכז רק במה שנוח לך להצדקת הרכישה שלך כנראה. תסתכל שוב בדקה 04:50 - שם הוא מצין בפירוש ואני מצטט "אני יכול לסכם את זה ככה, 2 הטלוויזיות נראות כ"כ מדהים שכמט לא שווה להשוות בנהם, כמעט...". הוא גם אומר שאין מצב שאם לא תשים אותם אחד ליד השניה תוכל למצוא בנהן הבדלים (נניח אם צפית באחת, יצאת מהחדר, החליפו לשניה ותצפה בשנייה שוב).

אם הוא בקושי רואה הבדל שמצדיק התעסקות, אני עומד מאחורי הטענה שלנו שלרובנו המכריע זה לא יהיה שיקול.

כבר אמרתי...
Huber כתב:בוא נגיד ככה - אתה לא יכול לטעות עם אף אחת מהן, אלא אם כן אתה גיימר ואז ה LG פשוט לוקחת בגדול. בסופו של דבר הוא ממליץ על ה LG בגדול אבל שוב, בחלק מהדברים הסוני ניצחה ואם אלו דברים שקריטים לך, אולי הסוני יותר תתאים לך.
...
·

ד"א, תתחדש, אבל לרכוש בסוף 2020 טלוויזיה ללא HDMI 2.1 בעיניי נראה לי ראיה לטווח קצר מידיי.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

לא מנסה להצדיק כלום. קניתי טלויזיה לחדר שינה לראות קצת יונית לוי ואיזו סדרה בנטפליקס, לא דירה חדשה....

אין מבחינתי משמעות ל 2.1 והעובדה שרואים ב- LG פחות טוב לדבריו ושומעים פחות טוב לדבריו, חשובה היום ולא אם נצטרך 2.1 מחר...

ככל שנצטרך 2.1 מחר, אז נחליף אותה.

עושה לי רושם מהתשובות שלך שאתה נעול על ה-LG ואיכות תמונה וסאונד לא ממש מעניינים אותך, שזה סבבה, כל אחד ושיקוליו הוא.

רן

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #9 

RanMoyal כתב:לא מנסה להצדיק כלום. קניתי טלויזיה לחדר שינה לראות קצת יונית לוי ואיזו סדרה בנטפליקס, לא דירה חדשה....
...
·

הצלחת באותה התגובה לסתור את עצמך. איכות התמונה חשובה לך - אבל אתה צופה בטלוויזיה כזו יקרה ביונית לוי?! זה התוכן שבו ההפרש (המאוד זניח כפי שצויין) באיכות כ"כ חשובה לך?! 8O

RanMoyal כתב:אין מבחינתי משמעות ל 2.1 והעובדה שרואים ב- LG פחות טוב לדבריו ...

...איכות תמונה וסאונד לא ממש מעניינים אותך, שזה סבבה, כל אחד ושיקוליו הוא.
...
·

ושוב אתה מעוות את דברי ואת דברי הסוקר - אז בפעם האחרונה, הסוקר מציין בפירוש שההבדל באיכות בין 2 הדגמים זניח. קטן. כמעט ולא שווה התייחסות. הבדל שרב האנשים לא ירגישו בו בכלל. אני מבין שקשה לך להבין או לקבל את זה אז אני חוזר על זה בכמה וכמה וואריציות - אולי הפעם המסר יעבור.

RanMoyal כתב:ככל שנצטרך 2.1 מחר, אז נחליף אותה.
...
·

2.1 כבר פה. לא מחר. היום. ברסיברים, בטלוויזיות, בקונסולות משחקים, בכרטיסי מסך. היום. לרכוש מוצר עם טכנולוגיה נחותה בשביל רק "מחר" להחליף אותה בשבילי אישית נשמע כמו שיקול הזוי.

בכל מקרה, חפרנו מספיק, אתה עשית את הבחירה שלך (אחרי ששיכנעת את עצמך שהמוצר שבחרת בו מוביל משמעותית באיכות התמונה איכשהו), עכשיו שכל אחד יעשה את הבחירה שלו - כמובן אחרי שיבדוק את ההבדלים בצורה אמפירית ואובייקטיבית ולא ישנה את מה שהוא שומע על מנת שיתאים להשקפת העולם שלו :wink:

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

אני שם לב שאתה אוהב להגיד את המילה האחרונה, אבל בכל זאת אני אעשה לך סדר בדברים, שברור, שאין לך ממש מושג בהם.

מתשובותיך עולה, כי ההבנה שלך בכל התחום הזה של וידאו/תמונה היא מועטה ביותר.

ראשית, עצם העובדה שאתה מסתמך על איזו ביקורת חובבנית ביו טיוב (וזו לא פעם ראשונה שאתה מעלה סרטווני יוטיוב שאמורים "להעיד על משהו" המתבררים כחובבנים במקרה הטוב..), היא עניינך הלבד.

ברור ומובן מהסרטון ומדבריו של המבקר, שאין לו הבנה בסיסית בוידאו והעובדה שאתה מסתמך עליו היא אומללה.

שנית, אני שמח שאתה מלמד אותי לגבי 2.1 או על וידאו בפרט, אני תמיד שמח ללמוד, רק השאלה מי המלמד....

כיום ל 2.1 אין שום משמעות, ככל שמעניינים אותך סרטים ו/או סדרות. שום משמעות. נקודה.

אתה בכלל מודע מה זה בכלל 2.1 ומה הוא מסוגל לתת תיאורטית בתמונה ואם זה בכלל ישים או נדרש? כי עושה רושם שהתשובה לכך היא שלילית.

האם יהיה לכך בעתיד משמעות, אולי כן ואולי לא.

אין לי מושג מתי יעברו לשדר ב- 8K. אין לי מושג מתי יעברו ל refrash rate גבוהים יותר, אין לי מושג אם באמת תהיה אפשרות להבחין בזה, בוודאי בגדלים האלה של תצוגות, קרי 48" ממרחק צפייה סביר.

למעשה יש לי, כי ראיתי לא אחת 8K ביחס ל 4K והתשובה לשאלה האמורה , היא לא!

באמצעי תצוגה כזה , בגודל כזה, 8K הוא מיותר.

אכן מדובר מבחינתי באמצעי תצוגה משני שנועד לחדר שינה. האמצעי תצוגה המרכזי שלי ב- 25 שנים האחרונות הוא בכלל מקרן.
זה לא אומר, שאני אחסוך באמצעי תצוגה משני, כמו שזה לא אומר שאני אחסוך ברכישת רכב אם אני כמעט ולא מנצל אותו.

תכבד שיקולים של אנשים אחרים, מבלי לתת להם שמות תואר, כי השיקולים שלך הם שונים ובעיקר מתרכזים במשחקי פלייסטיישן.

יש כרגע רק אופציה זמינה אחת בישראל למי שחייב 48" (כמוני- לא יכול גדול יותר בגלל שיקולי התקנה..)

אין ממש טעם לייבא אישית את אחת מהאופציות הנוספות, כי הן לא מביאות עימן בשורה מבחינת איכות וידאו או סאונד לצרכים הנדרשים היום ולא למשהו עתידי, אם בכלל.

אני מניח שאתה בכל זאת תרצה להגיב, כי מנסיון אתה חייב להגיד את המילה האחרונה...אז בבקשה הבמה שלך..

רן

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

RanMoyal כתב:אני שם לב שאתה אוהב להגיד את המילה האחרונה, אבל בכל זאת אני אעשה לך סדר בדברים, שברור, שאין לך ממש מושג בהם.

מתשובותיך עולה, כי ההבנה שלך בכל התחום הזה של וידאו/תמונה היא מועטה ביותר.

ראשית, עצם העובדה שאתה מסתמך על איזו ביקורת חובבנית ביו טיוב (וזו לא פעם ראשונה שאתה מעלה סרטווני יוטיוב שאמורים "להעיד על משהו" המתבררים כחובבנים במקרה הטוב..), היא עניינך הלבד.

ברור ומובן מהסרטון ומדבריו של המבקר, שאין לו הבנה בסיסית בוידאו והעובדה שאתה מסתמך עליו היא אומללה.

שנית, אני שמח שאתה מלמד אותי לגבי 2.1 או על וידאו בפרט, אני תמיד שמח ללמוד, רק השאלה מי המלמד....

כיום ל 2.1 אין שום משמעות, ככל שמעניינים אותך סרטים ו/או סדרות. שום משמעות. נקודה.

אתה בכלל מודע מה זה בכלל 2.1 ומה הוא מסוגל לתת תיאורטית בתמונה ואם זה בכלל ישים או נדרש? כי עושה רושם שהתשובה לכך היא שלילית.

האם יהיה לכך בעתיד משמעות, אולי כן ואולי לא.

אין לי מושג מתי יעברו לשדר ב- 8K. אין לי מושג מתי יעברו ל refrash rate גבוהים יותר, אין לי מושג אם באמת תהיה אפשרות להבחין בזה, בוודאי בגדלים האלה של תצוגות, קרי 48" ממרחק צפייה סביר.

למעשה יש לי, כי ראיתי לא אחת 8K ביחס ל 4K והתשובה לשאלה האמורה , היא לא!

באמצעי תצוגה כזה , בגודל כזה, 8K הוא מיותר.

אכן מדובר מבחינתי באמצעי תצוגה משני שנועד לחדר שינה. האמצעי תצוגה המרכזי שלי ב- 25 שנים האחרונות הוא בכלל מקרן.
זה לא אומר, שאני אחסוך באמצעי תצוגה משני, כמו שזה לא אומר שאני אחסוך ברכישת רכב אם אני כמעט ולא מנצל אותו.

תכבד שיקולים של אנשים אחרים, מבלי לתת להם שמות תואר, כי השיקולים שלך הם שונים ובעיקר מתרכזים במשחקי פלייסטיישן.

יש כרגע רק אופציה זמינה אחת בישראל למי שחייב 48" (כמוני- לא יכול גדול יותר בגלל שיקולי התקנה..)

אין ממש טעם לייבא אישית את אחת מהאופציות הנוספות, כי הן לא מביאות עימן בשורה מבחינת איכות וידאו או סאונד לצרכים הנדרשים היום ולא למשהו עתידי, אם בכלל.

אני מניח שאתה בכל זאת תרצה להגיב, כי מנסיון אתה חייב להגיד את המילה האחרונה...אז בבקשה הבמה שלך..

רן
...
צודק בכל מילה (Y)

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #12 

RanMoyal - שקלתי להגיב לך בצורה בוגרת ואוביקטיבית עד שראיתי את זה:
RanMoyal כתב:מתשובותיך עולה, כי ההבנה שלך בכל התחום הזה של וידאו/תמונה היא מועטה ביותר.

...
·

אז לגבי ההכרזה שלך על ההבנה שלי בתחום אתעלם, לא ארד לפסים אישיים כמוך, אבל ברגע שאתה לוקח אתר שקיים ומתעסק בתחום 14 שנה, עם כ 40 מליון צפיות בחודש, ושהעורך שלו מתעסק בתחום כ 20 שנה וממזער אותו ל"חובבני" רק בשביל לתמוך בטענות/טעויות שלך - זכותך, אבל פה מבחינתי נגמר השיח הרציני.

https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Trends

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeremy_Kaplan

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

כאמור מנסיון, אתה חייב את המילה האחרונה ונכנס לתוך איזה לוופ שלא נגמר.

אז גם כאן, נדרש לעשות לך סדר, כי יש לך נטייה לדלג על דברים שאתה כותב.

מי שבחר (ככל הנראה בגלל שאין לו כלים מקצועיים) להגיב ברמה אישית היא אתה, בעצם בחירתך לקרוא לשיקולים שלי, במילה הזויים, אז אנא ממך טול קורה מבין עיניך לפני שאתה מאשים אותי...

שנית, יתכן והבחור מהסרטון הוא גאון וידאו ואפילו לקריס דירינג יש מה ללמוד ממנו , אבל כפי שציינתי (פעם נוספת אתה לא מדייק) עולה מהסרטון הספציפי שבחרת לצרף כי לבחור אין שום ידע בוידאו.

עצם העובדה שהוא לא התעכב והסביר אם המסכים כוילו על ידו, איך כוילו, עם אילו אמצעים ואם כל ההשוואות הללו בוצעו לאחר כיול זהה, כבר בנקודה זו, הביקורת שלו לא שווה כלום בעיניי וכאמור חובבנית.

העובדה שהוא מציין כי לא יהיה ניתן לראות הבדלים ככל שאתה יוצא מהחדר וחוזר, היא שוב הארה/הערה חובבנית , שלא מבינה דבר בוידאו ואיך המוח והזכרון החזותי שלנו עובדים בכלל.

ההערה שלו נכונה לגבי כמעט כל אמצעי תצוגה.
גם התיאורים שלו לגביי detail הם שגויים בעצם ההסבר שלהם.

מבחינתי שיהיו לו 100 מליון צפיות. לא מעלה ולא מוריד בעיני.

אתה לקחת את כל הויכוח הזה למקומות באמת הזויים.

יש לי ארון בחדר שינה. הארון הזה "יודע לקבל" עד 48".
לשמחתי יצאו לפני מספר חודשים 3 טלויזיות כאלה.

אחת מהן מיובאת לארץ, השתיים האחרות בוודאי שהן מצוינות אבל לא מצדיקות התעסקות בייבוא אישי, כי הן לא מביאות שום דבר שונה ומהותי לצרכים שלי , כאמצעי תצוגה מאוד משני.

הא ותו לא.

כולה טלויזיה לחדר שינה. הפכת את זה למלחמת עולם.

מיותר.

רן

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

RanMoyal כתב:כאמור מנסיון, אתה חייב את המילה האחרונה ונכנס לתוך איזה לוופ שלא נגמר.
...
·

אני חייב את המילה אחרונה - אבל אתה חייב תמיד להגיב שוב. מעניין, לא? :roll:

:lol:

אז הנה - אני אסיים את זה פה בנימה חיובית, תתחדש ותהנה , לא ישנה את העובדה שלרכוש טלוויזיה ב 2020 ללא HDMI 2.1 לדעתי האישית זו טעות (Y)

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

אז אולי תהפוך את זה לדיון מקצועי יותר, מה אתה אומר?

אולי תסביר באיזה אופן ,"הטעות" הזו תבוא לידי ביטוי לדעתך, ככל שהמשתמש רוצה לצפות בסרטים וסדרות/טלויזיה על אמצעי תצוגה של 48" ממרחק של 3 מטר.

בנתונים כאמור, מתי ובאיזה אופן, יתברר לדעתך ש 2.0 הופך להיות מגבלה?

רן

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”