חיבור AX3 לנתב של סלקום לשיפור ה WiFi בבית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 552 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

חיבור AX3 לנתב של סלקום לשיפור ה WiFi בבית

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

יש לי טריפל של סלקום עם נתב VV5820 (כולל טלפון קווי בנתב) וה WiFi בבית לא משהו.
הנתב עם 8 חיבורים קוויים (חלקם דרך סוויטצ'ים) + בערך 8 משתמשי WiFi.

הנתב נמצא בחדר עבודה בקצה הבית ויש גם לא רחוק ממנו מאריך טווח AC1200 של TP-Link (RE355).

יש הרבה תלונות בבית על ה WiFi ולפי מה שקראתי בדיון על HUAWEI WiFi AX3 אולי זה יישפר את המצב.
אני לא מצפה למהפכה אבל בשביל שווה לי להשקיע כמה מאות ש"ח בשביל שיפור משמעותי, כל עוד לא צריך הרבה התעסקויות כי הידע שלי ברשתות מוגבל.

אשמח להמלצות בנושא:
- נניח שאני קונה יחידה אחת של AX3 : האם לחבר אותה כעוד יציאה קווית (תשיעית, דרך סוויטץ') לנתב של סלקום, להגדיר אותה כברידג' ולקבל רק ממנה WiFi בבית (ז"א: שימוש כ AP) ?
- הנתב בחדר עבודה, כדאי למקם את ה AX3 בסלון (שוב, דרך חיבור קווי עם סוויטץ') ומשם לשדר WiFi ?
- יש לי גם WiFi גרוע בקומת גג (לא קריטי) ויש שם חיבור קווי בחדר שינה של הילדים הגדולים שלי. אם אקנה יחידה נוספת ואחבר שם כעוד AP, זה אומר שהוא משדר WiFi כל הזמן ליד המיטות שלהם - זה נחשב לסיכון מבחינת בריאות ?

תודה למשיבים
Lyonia
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 51 פעמים

Re: חיבור AX3 לנתב של סלקום לשיפור ה WiFi בבית

נושא שלא נקרא #2 

gilg7 כתב: - נניח שאני קונה יחידה אחת של AX3 : האם לחבר אותה כעוד יציאה קווית (תשיעית, דרך סוויטץ') לנתב של סלקום, להגדיר אותה כברידג' ולקבל רק ממנה WiFi בבית (ז"א: שימוש כ AP) ?
·
רק פרט אחד. זה לא ברג'. בריג זה משהו אחר. זה מצב של נקודת גישה (AP)
נערך לאחרונה על ידי Lyonia ב 30/09/2020 8:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

Lyonia
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

del

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

Lyonia כתב:
...
...
·
רק פרט אחד. זה לא ברג'. בריג זה משהו אחר. זה מצב של נקודת גישה (AP)
...
או.קיי. עדיין לא יצא לי להגדיר AP, רק קראתי פה ושם בפורומים אז חשבתי שצריך להגדיר את הנתב כברידג' בשביל שישמש כ AP.
מה לגבי השאלות ?

Lyonia
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

כמעט אין הבדלים באין נתבים לעביר אותם למצב גישה
זה מאוד פשוט, בדיוק אתמול כבתי בשרשור אחר זה מתאים גם לפה

https://www.hometheater.co.il/vp3110274#3110274
Life is too short for bad coffee

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

Lyonia כתב:כמעט אין הבדלים באין נתבים לעביר אותם למצב גישה
זה מאוד פשוט, בדיוק אתמול כבתי בשרשור אחר זה מתאים גם לפה

https://www.hometheater.co.il/vp3110274#3110274
...
Lyonia, המדריך שלך מרשים אבל אתה מקדים אותי בשני צעדים:
עוד לא הגעתי ל "איך" להגדיר, אני בשלב של "מה" להגדיר.
קודם אני רוצה להחליט על השינוי הנכון אצלי בדירה (אם בכלל) ואחרי שאחליט, אקבל הבייתה את המוצר ואחבר אותו יגיע שלב השאלות הספציפיות.
בשלב זה אני מבקש את עצות חברי הפורום על הדרכים הכי טובות לשפר את ה WiFi אצלי בבית בלי מהפכות.
כאמור, יש לי מאריך טווח של TP-Link שלדעתי עובד תקין, ז"א: כיש לו WiFi יציב מהנתב הוא מעביר אותו חלק.

הבעיה עם המאריך טווח שהוא לא נותן חיווי טוב לגבי איכות ה WiFi שהוא מקבל, למרות שלכאורה יש לו נורה שאמורה לתת חיווי כזה. לכן, קשה לי לשים אצבע על מקור החוסר יציבות ב WiFi.

YOUYOU
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

gilg7 כתב:שלום,

יש לי טריפל של סלקום עם נתב VV5820 (כולל טלפון קווי בנתב) וה WiFi בבית לא משהו.
הנתב עם 8 חיבורים קוויים (חלקם דרך סוויטצ'ים) + בערך 8 משתמשי WiFi.

הנתב נמצא בחדר עבודה בקצה הבית ויש גם לא רחוק ממנו מאריך טווח AC1200 של TP-Link (RE355).

יש הרבה תלונות בבית על ה WiFi ולפי מה שקראתי בדיון על HUAWEI WiFi AX3 אולי זה יישפר את המצב.
אני לא מצפה למהפכה אבל בשביל שווה לי להשקיע כמה מאות ש"ח בשביל שיפור משמעותי, כל עוד לא צריך הרבה התעסקויות כי הידע שלי ברשתות מוגבל.

אשמח להמלצות בנושא:
- נניח שאני קונה יחידה אחת של AX3 : האם לחבר אותה כעוד יציאה קווית (תשיעית, דרך סוויטץ') לנתב של סלקום, להגדיר אותה כברידג' ולקבל רק ממנה WiFi בבית (ז"א: שימוש כ AP) ?
- הנתב בחדר עבודה, כדאי למקם את ה AX3 בסלון (שוב, דרך חיבור קווי עם סוויטץ') ומשם לשדר WiFi ?
- יש לי גם WiFi גרוע בקומת גג (לא קריטי) ויש שם חיבור קווי בחדר שינה של הילדים הגדולים שלי. אם אקנה יחידה נוספת ואחבר שם כעוד AP, זה אומר שהוא משדר WiFi כל הזמן ליד המיטות שלהם - זה נחשב לסיכון מבחינת בריאות ?

תודה למשיבים
טוב כמה דברים:[/b]
1. קודם כל הסבר כללי על הוויפי: בראוטר שלך כרגע יש שני רשתות שפועלות(כמו בכל הראוטרים בכמה שנים האחרונות), רשת אחת בתדר 5ghz והשנייה בתדר 2.4ghz (אתה יכול להיכנס לראוטר ולראות אסביר בהמשך איך נכנסים) - הטכנולוגיה הזאת נקראת dual-band , אתה כנראה רואה אותן בבית כרשת אחת, מכיוון שבדרך כלל סלקום מגדירה אותן בראוטר עם אותו שם וסיסמה(לדוגמה שניהן רשתות בשם Yosi עם אותה סיסמה בשניהן).

ההבדל בין שני הרשתות פשוט:
רשת בתדר 2.4ghz - נותנת מהירות נמוכה אך משדרת למרחק יותר גדול, יותר עוברת קירות/מחסומים.
רשת בתדר 5ghz - נותנת מהירות הרבה יותר גבוהה, אך לא עוברת קירות ודי מוגבלת בטווח שלה.

2. כמה מהירות אתה מקבל בתשתית? כנס לראוטר ותבדוק כמה מהירות אתה מקבל מהתשתית - אתה רושם 10.100.102.1 בדפדפן> לוחץ על תצורה מתקדמת > שם משתמש: home, סיסמה: Home013
משמאל אתה תראה מלא שורות בירוק, מתחת לכותרת DSL Line יש נתון של "Downstream Rate:" ואז המהירות שמופיעה שם זה מה שאתה מקבל מהתשתית בזק, תעשה בדיקת מהירות עם מחשב שמחובר קווית לראוטר לא אלחוטית, תבדוק שזה קרוב לזה(הבדל של עד 20-15 מגה) - אם לא קרוב בצורה קיצונית(נגיד הבדל של 100 מגה בתשתית לעומת 50 מגה במבחן מהירות במחשב), כנראה שיש בעיה בראוטר. כמו כן אם אתה רואה שאתה מקבל מהירות נמוכה בתשתית נגיד 50 מגה והבדיקת מהירות במחשב תקינה, בהתחשב בזה שיש 16 מכשירים מחוברים לרשת, לצערי אין מה לעשות חוץ מלנסות להחליף לתשתית הוט
(אם יש תשתית סיבים בבניין שלך - מומלץ בחום).

3.ראוטר vv5820 קצת ישן ולא תומך בטכנולוגיית band steering, שזה טכנולוגיה שבה הראוטר מזהה איזה מכשיר בבית תומך ברשת 5ghz ( רוב המכשירים הישנים לא תומכים ברשת הזאת ונשענים על רשת 2.4ghz שכידוע יותר איטית..), בקיצור הטכנולוגיה מחליפה לאותו מכשיר את הרשת ל5ghz באופן אוטומטי כאשר אותו מכשיר נמצא בטווח רשת 5ghz, כמו כן ניתן בעזרת הטכנולוגיה הזאת להגדיר בתוך הראוטר מכשירים שישתמשו רק ברשת 5ghz(לקבע את אותם מכשירים) וככה אותם מכשירים יחוו פחות איטיות וניתוקים.

אוקיי אז הראוטר לא תומך, מה עושים?! מחליפים... יש לסלקום ראוטר שכן תומך בטכנולוגיה הזאת זה הראוטר vv5823, תבקש שיחליפו לך.

4.המגדיל טווח בבית שלך של tp-link כנראה גורם לניתוקים ואיטיות בוויפי: אני אסביר לך, כאשר יש מגדיל טווח בבית, מה שקורה זה שאותו מגדיל טווח יוצר עוד רשת אלחוטית בבית כדי "להגדיל את הטווח" ואז נגיד מישהו מסתובב בבית עם האייפון, אוקיי? אז למרות שהאייפון קרוב יותר לראוטר, אותו אייפון "ננעל" על הרשת של המגדיל טווח שרחוקה יותר מה שגורם לאיטיות, ואז כאשר האייפון מתרחק עוד קצת מהמגדיל טווח הוא מתנתק מרשת אחת ומתחבר לראוטר מה שגורם מן הסתם לניתוקים...כמו כן מכיוון שהוא מפזר עוד רשת בבית הוא בעצם יכול "להפריע" לתדר של הראוטר וחוסם אותו כאשר אין בין המגדיל טווח לראוטר תאימות טובה(לדוגמה ראוטר של adb עם מגדיל טווח של tp-link כמו אצלך). אגב מאותן סיבות אני לא ממליץ להכניס לבית את הHUAWEI WiFi AX3.
מה אני ממליץ? ישנה טכנולוגיה בשם mesh בתחום מגדילי הטווח, שזה אומר: נגיד יש לך ראוטר שתומך בטכנולוגיית mesh ועוד שתי מגדילי טווח שתומכים בmesh בבית, מה שנוצר בבית שלך זה בעצם רשת אחת גדולה(תחשוב על זה כמו ילד קטן שמצייר עיגול גדול בתוך הבית שלך, במקום שתי עיגולים שמתנגשים), אותה רשת mesh יודעת לנתב פנייה של מכשיר לרשת האלחוטית בצורה הטובה והקצרה ביותר בעזרת שימוש במספר נקודות גישה אלחוטיות(ראוטר ומגדילי טווח), נקודות אלו יודעות לתקשר בינהן וליצור רשת אלחוטית רחבה ללא ניתוקים או "נעילות" של מכשירים.
לסלקום יש מכשיר שנקרא "סופר וויפי", שזה בעצם מגדיל טווח עם הטכנולוגית mesh, היתרון בזה שהם יכולים לתמוך בך עם המגדיל טווח הזה בתמיכה טכנית, מגיע טכנאי להתקין אותו בבית והמגדיל טווח גם תואם לראוטר אצלך בבית(שניהם של חברת adb), תבקש 2-3 מכשירים כאלה בבית תראה מה קורה,
אם יש עדיין ניתוקים ואיטיות, שיביאו טכנאי ויפתרו את זה אתה בראש שקט או שתחזיר להם...אגב זה על הדרך אחלה תירוץ להחליף לראוטר החדש...

5.סוויצ'ים יכולים לגרום לניתוקים: אם במקרה יש לך ניתקים בכל הרשת כולל מה שמחובר קווית, הייתי ממליץ להחליף את הסוויצ'ים לאיכותיים יותר או להעיף אותם, למרות שלא אמרת שיש בעיה בחיבור קווי ולכן כנראה הבעיה לא מהם.

6.תוודא שהמכשירים בבית שמוחברים על הוויפי יכולים לגלוש גם על 5ghz - איזה כרטיס רשת יש להם? שים לב שבעיקר מכשירים ישנים לא תומכים ברשת 5ghz, מה שגורם לאיטיות כי כמו שאמרתי רשת 2.4ghz יותר איטית בדרך כלל מה5ghz, ככה שאם אותו מכשיר תומך רק ברשת 2.4ghz לצערי אין מה לעשות חוץ מלשדרג את המכשיר...
*לגבי השאלה על הילדים שיהיו בריאים, כל מכשיר כזה שנכנס אליך הביתה עומד בתקנים והגבלות בין לאומיים של תדרים, אם זה כמה מטרים מהילדים, כזה מתחת לשולחן של המחשב או משהו כזה ולא ממש על הראש שלהם חחח, אין לך ממה לחשוש.

מקווה שעזרתי והסברתי בצורה טובה, לא הבנת תשאל אל תתבייש.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@YOUYOU
·
הסברת לו ולשאר החברים בצורה יפה.
נקודה אחת שלא ברורה, למה אתה לא ממליץ על huawei?
גם בו יש אופציה ל-mesh.

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

YOUYOU כתב:
...
...
טוב כמה דברים:[/b]
1. קודם כל הסבר כללי על הוויפי: בראוטר שלך כרגע יש שני רשתות שפועלות(כמו בכל הראוטרים בכמה שנים האחרונות), רשת אחת בתדר 5ghz והשנייה בתדר 2.4ghz (אתה יכול להיכנס לראוטר ולראות אסביר בהמשך איך נכנסים) - הטכנולוגיה הזאת נקראת dual-band , אתה כנראה רואה אותן בבית כרשת אחת, מכיוון שבדרך כלל סלקום מגדירה אותן בראוטר עם אותו שם וסיסמה(לדוגמה שניהן רשתות בשם Yosi עם אותה סיסמה בשניהן).

ההבדל בין שני הרשתות פשוט:
רשת בתדר 2.4ghz - נותנת מהירות נמוכה אך משדרת למרחק יותר גדול, יותר עוברת קירות/מחסומים.
רשת בתדר 5ghz - נותנת מהירות הרבה יותר גבוהה, אך לא עוברת קירות ודי מוגבלת בטווח שלה.

2. כמה מהירות אתה מקבל בתשתית? כנס לראוטר ותבדוק כמה מהירות אתה מקבל מהתשתית - אתה רושם 10.100.102.1 בדפדפן> לוחץ על תצורה מתקדמת > שם משתמש: home, סיסמה: Home013
משמאל אתה תראה מלא שורות בירוק, מתחת לכותרת DSL Line יש נתון של "Downstream Rate:" ואז המהירות שמופיעה שם זה מה שאתה מקבל מהתשתית בזק, תעשה בדיקת מהירות עם מחשב שמחובר קווית לראוטר לא אלחוטית, תבדוק שזה קרוב לזה(הבדל של עד 20-15 מגה) - אם לא קרוב בצורה קיצונית(נגיד הבדל של 100 מגה בתשתית לעומת 50 מגה במבחן מהירות במחשב), כנראה שיש בעיה בראוטר. כמו כן אם אתה רואה שאתה מקבל מהירות נמוכה בתשתית נגיד 50 מגה והבדיקת מהירות במחשב תקינה, בהתחשב בזה שיש 16 מכשירים מחוברים לרשת, לצערי אין מה לעשות חוץ מלנסות להחליף לתשתית הוט
(אם יש תשתית סיבים בבניין שלך - מומלץ בחום).

3.ראוטר vv5820 קצת ישן ולא תומך בטכנולוגיית band steering, שזה טכנולוגיה שבה הראוטר מזהה איזה מכשיר בבית תומך ברשת 5ghz ( רוב המכשירים הישנים לא תומכים ברשת הזאת ונשענים על רשת 2.4ghz שכידוע יותר איטית..), בקיצור הטכנולוגיה מחליפה לאותו מכשיר את הרשת ל5ghz באופן אוטומטי כאשר אותו מכשיר נמצא בטווח רשת 5ghz, כמו כן ניתן בעזרת הטכנולוגיה הזאת להגדיר בתוך הראוטר מכשירים שישתמשו רק ברשת 5ghz(לקבע את אותם מכשירים) וככה אותם מכשירים יחוו פחות איטיות וניתוקים.

אוקיי אז הראוטר לא תומך, מה עושים?! מחליפים... יש לסלקום ראוטר שכן תומך בטכנולוגיה הזאת זה הראוטר vv5823, תבקש שיחליפו לך.

4.המגדיל טווח בבית שלך של tp-link כנראה גורם לניתוקים ואיטיות בוויפי: אני אסביר לך, כאשר יש מגדיל טווח בבית, מה שקורה זה שאותו מגדיל טווח יוצר עוד רשת אלחוטית בבית כדי "להגדיל את הטווח" ואז נגיד מישהו מסתובב בבית עם האייפון, אוקיי? אז למרות שהאייפון קרוב יותר לראוטר, אותו אייפון "ננעל" על הרשת של המגדיל טווח שרחוקה יותר מה שגורם לאיטיות, ואז כאשר האייפון מתרחק עוד קצת מהמגדיל טווח הוא מתנתק מרשת אחת ומתחבר לראוטר מה שגורם מן הסתם לניתוקים...כמו כן מכיוון שהוא מפזר עוד רשת בבית הוא בעצם יכול "להפריע" לתדר של הראוטר וחוסם אותו כאשר אין בין המגדיל טווח לראוטר תאימות טובה(לדוגמה ראוטר של adb עם מגדיל טווח של tp-link כמו אצלך). אגב מאותן סיבות אני לא ממליץ להכניס לבית את הHUAWEI WiFi AX3.
מה אני ממליץ? ישנה טכנולוגיה בשם mesh בתחום מגדילי הטווח, שזה אומר: נגיד יש לך ראוטר שתומך בטכנולוגיית mesh ועוד שתי מגדילי טווח שתומכים בmesh בבית, מה שנוצר בבית שלך זה בעצם רשת אחת גדולה(תחשוב על זה כמו ילד קטן שמצייר עיגול גדול בתוך הבית שלך, במקום שתי עיגולים שמתנגשים), אותה רשת mesh יודעת לנתב פנייה של מכשיר לרשת האלחוטית בצורה הטובה והקצרה ביותר בעזרת שימוש במספר נקודות גישה אלחוטיות(ראוטר ומגדילי טווח), נקודות אלו יודעות לתקשר בינהן וליצור רשת אלחוטית רחבה ללא ניתוקים או "נעילות" של מכשירים.
לסלקום יש מכשיר שנקרא "סופר וויפי", שזה בעצם מגדיל טווח עם הטכנולוגית mesh, היתרון בזה שהם יכולים לתמוך בך עם המגדיל טווח הזה בתמיכה טכנית, מגיע טכנאי להתקין אותו בבית והמגדיל טווח גם תואם לראוטר אצלך בבית(שניהם של חברת adb), תבקש 2-3 מכשירים כאלה בבית תראה מה קורה,
אם יש עדיין ניתוקים ואיטיות, שיביאו טכנאי ויפתרו את זה אתה בראש שקט או שתחזיר להם...אגב זה על הדרך אחלה תירוץ להחליף לראוטר החדש...

5.סוויצ'ים יכולים לגרום לניתוקים: אם במקרה יש לך ניתקים בכל הרשת כולל מה שמחובר קווית, הייתי ממליץ להחליף את הסוויצ'ים לאיכותיים יותר או להעיף אותם, למרות שלא אמרת שיש בעיה בחיבור קווי ולכן כנראה הבעיה לא מהם.

6.תוודא שהמכשירים בבית שמוחברים על הוויפי יכולים לגלוש גם על 5ghz - איזה כרטיס רשת יש להם? שים לב שבעיקר מכשירים ישנים לא תומכים ברשת 5ghz, מה שגורם לאיטיות כי כמו שאמרתי רשת 2.4ghz יותר איטית בדרך כלל מה5ghz, ככה שאם אותו מכשיר תומך רק ברשת 2.4ghz לצערי אין מה לעשות חוץ מלשדרג את המכשיר...
*לגבי השאלה על הילדים שיהיו בריאים, כל מכשיר כזה שנכנס אליך הביתה עומד בתקנים והגבלות בין לאומיים של תדרים, אם זה כמה מטרים מהילדים, כזה מתחת לשולחן של המחשב או משהו כזה ולא ממש על הראש שלהם חחח, אין לך ממה לחשוש.

מקווה שעזרתי והסברתי בצורה טובה, לא הבנת תשאל אל תתבייש.
...

YOUYOU, תודה על ההסבר המצויין והמושקע.
אני אכתוב עכשיו משהו שלפי ההסבר שלך לא מוציא אותי חכם: לפני מספר חודשים נכנסתי לניהול נתב של סלקום וביטלתי את הערוץ של ל5ghz. השארתי רק את ה 2.4ghz פעיל כי חשבתי שזה ייתן לי רשת לטווח גדול יותר.

לגבי המאריך טווח: אין לי ברירה כי הנתב נמצא בקצה הבית בחדר עבודה. אני מבין את הבעיות שזה יכול לגרום להם בלי MESH.

אז מה הפתרון mesh הכי טוב בשבילי בלי עלות חודשית קבועה , ז"א: רק במחיר חד פעמי ?
אני רוצה פתרון ל WiFi בלבד, האינטרנט קווי עובד מצויין בלי ניתוקים דרך הנתב של סלקום.
Lyonia
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

gilg7 כתב:
אז מה הפתרון mesh הכי טוב בשבילי בלי עלות חודשית קבועה , ז"א: רק במחיר חד פעמי ?
אני רוצה פתרון ל WiFi בלבד, האינטרנט קווי עובד מצויין בלי ניתוקים דרך הנתב של סלקום.
·

אתה יכול לקנות MESH, אבל זה אומר שאתה צריך לקנות זוג של קופסאת, כי לצד הרחק צריך להיות מישהו ליד הנתב שלך. גם בנתב תצטרך לבטל את WiFi. זוג קופסאות בגלל שנתב שלך לא תומך בMESH

בצד השני האם יש לך קו רשת ביתי איפשהו באמצע אולי כדי לשים נקודה גישה (AP) יחידה שיכול להיות מספיק לך בבחינת הכיסוי שזה יכול לצאת יותר זול. ax3 יכול לעבוד גם כמו AP. דרך אגב שני AX3 גם יכולים לעבוד כמו MESH

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אם תעשה מה ש Lyonia כתב לך, עם עוצמת הכיסוי של ה AX3 PRO במקום מרכזי כ AP סביר שתכסה טוב את כל הבית. אם אחרי זה תראה שלא מספק תוכל לקנות עוד אחד ולעשות 2 AP או MESH.

רק לא לשכוח לשים את עוצמת השידור של ה AX3 PRO על THROUGH THE WALL כי ברירת המחדל היא GENERAL (אם אני זוכר נכון את השם 8))

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

integral כתב:אם תעשה מה ש Lyonia כתב לך, עם עוצמת הכיסוי של ה AX3 PRO במקום מרכזי כ AP סביר שתכסה טוב את כל הבית. אם אחרי זה תראה שלא מספק תוכל לקנות עוד אחד ולעשות 2 AP או MESH.

רק לא לשכוח לשים את עוצמת השידור של ה AX3 PRO על THROUGH THE WALL כי ברירת המחדל היא GENERAL (אם אני זוכר נכון את השם 8))
...
זה מה שחשבתי לעשות (עוד כשפתחתי את הפוסט),
אני אתחיל עם יחידה אחת של AX3 PRO שתשמש כ AP ובנתב של סלקום אבטל את ה WiFi.

לגבי המיקום הפיזי של ה AX3: צמוד לנתב של סלקום זה לא טוב כי הוא בחדר עבודה.
יש לי חיבור קווי ליד הטלוויזיה עם סוויטץ' בשביל הסטרימר, אז אני אחבר את ה AP ליציאה השלישית של הסוויטץ'.
המחיר הכי זול ל AX3 PRO זה 75$ ?
Lyonia
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

gilg7 כתב:
יש לי חיבור קווי ליד הטלוויזיה עם סוויטץ' בשביל הסטרימר, אז אני אחבר את ה AP ליציאה השלישית של הסוויטץ'.
המחיר הכי זול ל AX3 PRO זה 75$ ?
·

בדרך כלל זה נמצא כמעט הכי קרוב למרז בדירה לפחות כנראה זה מקום הכי מתאים בשבלך - לך עם זה.

בבחינת מחיר, לדעתי זה מחיר טוב תבדוק פה -
https://www.hometheater.co.il/vt346291.html
קישור מעדכנים

נ.ב. אני עכשיו (פרויקט בידוד) סוף סוף שמתי AP ( נתב ישן מיקרוטיק) במרכז הדירה ומתסבר שיש קליטה מצוינת שבכלל לא ציפתי, שאפילו בממ''ד יש קליטה (כשדלת רגילה סגורה ופלדלת פתוחה)

gilg7 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

הזמנתי את ה AX3 Pro.
תודה לחברי הפורום שנתנו לי עצות מועילות מאוד.
integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אם כבר מדברים על מכשירים סיניים אז אז מומלץ להיזכר במתאמים של CEPTICS שאיכותיים יותר:

https://www.ceptics.com/

מחירי השילוח מאצלם נהיו גבוהים לאחרונה, אבל הם נמכרים גם באמאזון ואם מזמינים על דרך למשל 3 חבילות של 3 או יותר המחיר ליחידה נהיה טוב ביחס לאיכות:

https://www.amazon.com/Ceptics-Israel-T ... to_dp&th=1

https://www.amazon.com/stores/Ceptics/p ... f_=ast_bln

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”