תיקון מגבר Phono של פטיפון Philips GA-212

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים

האם לכתוב פוסט של כל תהליך ה restoration?

כן
3
75%
לא
1
25%

סך הכול הצבעות: 4

Shubaka (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

תיקון מגבר Phono של פטיפון Philips GA-212

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
מקווה שהגעתי למקום הנכון.

נפל לידי פטיפון Philips GA-212, במצב קשה, אחרי קצת מאמצים גרמתי לו להידלק, לעבוד ואף לנגן :)
כרגע הוא עובר שיפוץ בפני עצמו (השלמת אביזרים חסרים, תיקוני חשמל ואלקטרוניקה בסיסיים, חידוש קוסמטי ועוד...)

יש לו מגבר פונו מובנה, אך אחד הערוצים מפסיק לעבוד ועובר למצב זמזום זמן קצר אחרי הפעלתו,
בהתחלה הרגשתי שזה מעבר ליכולת שלי אך אני מתחיל להאמין שעם קצת יעוץ אוכל לתקן אותו (כן יש לי ידע בסיסי באלקטרוניקה, ראש על הכתפיים, ידיים עובדות ויכולות הלחמה טובות).

המגבר המדובר מסומן בכיתוב AH 22GH905/00

לאחר חיפוש קצר באינטרנט מצאתי את הסכימה שלו

וזה שימח אותי מאוד, ספק מתח בתחתית וכל החלק העליון זה לערוץ בודד ויש 2 כאלו.

אז לפני שאני פשוט מזמין את כל הרכיבים על הלוח ומלחים הכל מחדש, האם יש משהו שכדאי לי לבדוק קודם?
משהו שסביר להניח מת בגלל הסימפטומים שתיארתי?

אני כנראה אתחיל מקבלים, אבל בלי שום קשר לקבלים, סביר להניח שלא אמצע רכיבים מקוריים כאלו, האם זה נראה לכם כמו רכיבים מיוחדים לאודיו ? או שכל קבל מודרני יעקוף את הרכיבים האלו בסיבוב? ולא רק קבלים, כל רכיב פה.

אשמח לעצתכם ומודה מראש 8)
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

haranza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 57 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אין לי איך לעזור לך לצערי, אבל בפורום וינטאג' יש כמה מומחים בשיפוץ/שחזור אלקטרוניקה. תפתח את הפוסט הזה גם שם, אולי יהיה מענה

JD9002
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 638 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כן.... עבור לפורום וינטאג'... נעזור לך כמיטב יכולתינו. בקש ממנהל הפורום להעביר את ההודעות לפורום וינטאג'.

בעיקרון החלף את הרכיבים הבאים : ראשית כל הקבלים האלקטרוליטיים ולאחר מכן כל הטרנזיסטורים. זה כנראה יעשה את העבוד ויספק פיתרון לתקלה מבלי לעבור רכיב רכיב.

ראשית. עבודה יפה ! נחמד לראות משפץ שלוקח אתגרים.

המעגל מעגל קדם מגבר PHONO RIAA טיפוסי פשוט.

הטרנזיסטורים מאד רגילים וכל טרנזיסטור NPN סיליקון עם Hfe גבוה יספק פיתרון הולם ויעבוד כהלכה ובנקודת עבודה סבירה. כאלקטרונאי כמובן שתבדוק מתחי נקודת עבודה בהתאם לסכימה.

כדי להיות יותר מקצועי אזי תבחר ותתקין טרנסיטורים Low Noise כנהוג לקדם מגברים אלה.

אם תרצה טרנזיסטורים תוכל לקבל אבל אם תרכוש ב- ONLINE בתנאי הסגר זה כנראה יגיע יותר מהר.

לגבי טרנזיסטורים:

הפשוטים: 2N2222 לניסיון.

Low Noise: כולם יחסית זולים ונגישים לרכישה.
BC549 KSC1845FTA 2SC2240

כאן תוכל למצוא התייחסויות נוספות :

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/low-noise-small-signal-transistors.815432/
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לפני שאתה מתחיל לפרק הכל:
נסה לעבור על כל ההלחמות עם מלחם. יתכן ואחת או יותר ההלחמות נפתחו/ נסדקו והמגע לא טוב לסרוגין.
בהצלחה

JD9002
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 638 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@capten צודק לחלוטין. (Y)
@Shubaka אם תצלם את הלוח מיצדו המודפס ובאיכות טובה אולי נגלה משהו מפתיע. :roll:
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

שלח תגובה