עזרה בחישוב ביטרייט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 68 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

Re: עזרה בחישוב ביטרייט

לינק להודעה #31 

@Amir64
·

אני ממש לא רואה פה סתירה. אתה רוצה קישור שמסביר מה ההבדל בין מהירות לרוחב פס? בבקשה:

https://etherealmind.com/basics-differe ... dth-speed/

תשים לב מה כתוב בכותרת של המאמר: basics

אז עם כל הכבוד לידע של כולכם אתם סתם מנסים בכוח לסתור אותי ויוצאים שבורים בסוף כי אני מביא לכם בלי סוף מאמרים שהכותרת שלהם היא ידע בסיסי! ואתם אומרים לי חלקכם שbandwidth וthroughput זה אותו דבר. כל הכבוד באמת לכולם על שנים רבות של ניסיון וידע אבל הנה הגיע בחור צעיר ולימד אתכם משהו חדש שלא התעמקתם בו כד היום.

רוחב פס: כמות המידע שקו יכול להעביר בזמן הנתון: בדרך כלל מודדים בשניה כי ככה נהוג הרי.

זה רק מחזק את האנלוגיה שהבאתי בתגובה מעל.
@eran405 אמר הרי שבסוף החלש מנצח. אני אומר נכון. אבל, למה? בגלל שהקו שלי מסוגל להכיל בהורדה רק 200mb לשניה. תחשוב שהקו שלי מאוד רזה. אין קשר למהירות! מהירות העברה נקבעת כפי שכתוב במאמר ע"י האות החשמלי / האות האופטי.

כלומר גם אם ישלחו לי חבילות על קווים עם רוחב פס עצום בסוף הם יעמדו בתור ויתקעו בכניסה לקו שלי כי הוא רזה מידי ויכול להכיל 200mb בשניה.ככה שהוא יעביר לי 200mbit, עברה שניה. החבילות הבאות יכנסו לקו ויעביר לי אותם וכך הלאה.

הבנתי מה שאמרת לגבי זה שהשרת מסתנכרן איתי על מהירות. אבל אני אומר את ההסבר שכתבתי על תור הנתונים בכניסה כדי להמחיש את ההבדל בין מהירות לרוחב פס.

וכן גם הlatency משחק תפקיד. כי אם רוחב הפס שלי הוא 200mb אבל יש שיהוי של המידע כי הוא נודד ממקום רחוק. אני באמת עדיין לא מצליח להבין למה יש לי הבדל בין הארץ ולבין ארה"ב למשל בתפוקה הסופית אם 150 ms זה זניח מאוד.. אם למישהו יש הסבר משכנע למה ההבדל הזה הוא משמעותי מול כל שרת בארה"ב אז שיגיד. למרות שההבדל הוא לא עצום אבל זה עדיין הבדל משמעותי של פחות 25mbit לשניה.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #32 

@amir64

בוא נדבר על מצב היפותטי שבו השרת לא מסתנכרן על הרוחב פס שלי.

דמיין מצב שבו השרת שולח לי חבילה בגודל של 400mbit וכל הקווים פנויים לגמרי עד לקו שלי. החבילות עוברות משרת לשרת ומשער לשער עד לראוטר של בזק בינלאומי ומשם מגיעות לארון של הוט ברחוב שלי.

כאן הם ייתקעו. ייכנסו 200mbit תעבור שניה ואז יכנסו עוד 200mbit.

איפה הlatency נכנס פה? בכל הדרכים עד לארון שלי. ככה שעצם זה שכל הקווים היו פנויים לגמרי הקטין את השיהוי של העברת המידע אליי.

התוצאה בסוף היא הthroughput שזה מה שאני מקבל בspeed test בתוצאת מהירות ההורדה. על התוצאה הזו כל הגורמים האלה משפיעים.
Dor

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #33 

@eran405
@batnun

בבקשה, הנה לכם טבלה שמצאתי שמסכמת בדיוק את כל מה שאמרתי.
רוחב פס ותפוקה זה לא אותו דבר, הספיד טסט לא מחשב רוחב פס אלא תפוקה, והתפוקה תלויה גם בlatency.

הנה התמונה של הטבלה:
http://www.siz.co.il/my.php?i=unmnh2hdzzgd.jpg

בצבא הייתי בחיל תקשוב בבה"ד 7 והיה לי מבחן בכניסה לענף ההדרכה כמדריך. קיבלתי 78 וכדי לעבור צריך 80. התעקשתי שהבוחן טעה בתשובה לשאלה מסויימת ואף אחד לא הקשיב לי ודרשו ממני לעשות מבחן חוזר.

הלכתי למדור צי"ד בבסיס (צבא יבשה דיגיטלי) וביקשתי מכמה חברים שלי שם שיפתחו לי כיתה לבד לשעה עם מכשירים שאני צריך. עשיתי כמה נסיונות על המכשירים הבנתי שצדקתי בתשובה והתקשרתי למפקדת הפלוגה. הגיעו אליי כולם וראו שאני צודק. מפקדת הפלוגה אמרה שהיא בחיים לא נתקלה בחייל כזה עקשן ואמרה לי שאפו גדול על מה שעשית. ועברתי את המבחן בלי עוד מבחן חוזר.

זה בסדר להגיד כל הכבוד אחי יפה על העקשנות בלמידה שלך והחתירה לידע מעמיק. לימדת אותנו כמה דברים חדשים היום.
אני לא בתחרות אתכם ואני יודע שאתם יודעים יותר ממני ברשתות. אבל כשאני רוצה ללמוד משהו, ימות העולם אני אלמד אותו עד הסוף לעומק.

אני רואה שהפוסטים שלי מאוד פופולריים בצפיות ותגובות. אני אמשיך להתעקש ולהביא חומר מעמיק. זה לא מזיק לפורום אלא תורם לפורום. ככל שבפורום יש פוסטים יותר מעמיקים ככה הפורום חזק יותר.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 1206 פעמים

לינק להודעה #34 

@Dor1992
אתה לא מצליח להבין שמדובר על אותן יחידות, אבל מדברים על שני דברים?
מהירות תעבורה ורוחב פס הם שניהם "מהירות", כי שניהם מוגדרים באותן יחידות.
אחד מדבר על המהירות המקסימאלית התיאורטית בה מידע יכול לעבור בקו מסויים (המהירות המקסימאלית של רכב, לפי נתוני היצרן)
השני מדבר על כמה מידע בפועל עובר על אותו קו, בזמן נתון, בהתאם להרבה משתנים בדרך, שמשפיעים על המהירות הסופית. (בדיוק כמו מהירות הנסיעה בפועל שנקבעת לפי כמות הרמזורים הקיימים בדרך, הצטברות העמידה שלך באדום באותם רמזורים, כמה מהר אתה נוהג יחסית לנהג אחר...)

כפי שכבר הסבירו לך מספר פעמים, מהירות תנועת המידע בתווך מהמקור ליעד, לא משנה כלום ושום דבר.
יש לך השהיה מזערית ברגע הגעת הביט הראשון לעומת הרגע בו הוא נשלח, ואז השהיה זו לא קיימת, כי זרם הנתונים מגיע אליך באופן רציף (נניח שכל הצמתים לא מעכבים בכלל את התעבורה, וכולם פנויים רק עבורך).

מהירות העברת האותות בכבילה קרובה למהירות האור.
כל דבר אחר במערכת איטי בכמה סדרי גודל, כך שהשהיה המידע בגלל אורך הכבילה זניחה לגמרי, בתעבורת אינטרנט.
שוב, אם היית שולח בית אחד כל פעם, מחכה לאישור שיתקבל, ושולח עוד בית אחד, הייתה להשהיה פיזית זו משמעות גדולה.
כלומר גם אם ישלחו לי חבילות על קווים עם רוחב פס עצום בסוף הם יעמדו בתור ויתקעו בכניסה לקו שלי כי הוא רזה מידי ויכול להכיל 200mb בשניה.ככה שהוא יעביר לי 200mbit, עברה שניה. החבילות הבאות יכנסו לקו ויעביר לי אותם וכך הלאה.
...
זה לא עובד כך.
אף ספק לא ייתן לך פרוקסי כזה, ויחזיק עבורך את הנתונים עד שהקו שלך יתפנה.

מה שאתה מתאר זה כמו סטרימינג ברשת ולא העברה רגילה.
בסטרימינג אין אישור כמו בתעבורה "רגילה".
נניח שנטפליקס משדרים טלויזיה ב- 4K, כל התשתית עד לחיבור שלך תומכת בהעברה כזו,
ולהעברה כזו דרוש קצב נתונים של 15mbps.
לך יש חיבור 10mbps.
מה אתה חושב שיקרה? תוכל לראות את הסרט?

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #35 

@Amir64
·

א. אתה אומר "הסבירו " כאילו כולם כאן צדקו ולמדו אותי. מציע שתעבור לעמודים קודמים, שם התווכחו איתי שbandwidth וthroughput זה אותו דבר בדיוק אחד לאחד! אז אל תגיד הסבירו. יש דברים שטעיתי ויש דברים שחידשתי לחלק מהמגיבים.

ב. נתתי את הדוגמא הזו כמצב היפותטי כדי להמחיש הבדלים. אני הבנתי שזה לא עובד כך במציאות.

ב. לגבי הסטרימינג כן, במצב כזה כנראה שאחווה תקיעות כל כמה שניות בסרט כי הקו שלי מסוגל להכיל רק 10mbps ולסרט יש ביטרייט של 15mbps.

ד. לגבי מהירות האור, אם אתה אומר שבכל התווך הפיזי עד אליי המידע עובר במהירות האור זה עדיין לא מסביר איך אני מקבל באופן קבוע מול שרתים בארה"ב פחות 20-30 מגה ביטים לשניה משרתים בארץ...
האפשרות שבדרך מול כל השרתים שם הרוחב פס של החבילות ששלחו לי מצטמצם טיפה לא ריאלית הרי. השיהוי מול ארה"ב הוא 160 בערך.
האפשרות שבכל השרתים שבדקתי מולם(ובדקתי מול הרבה) יש שיהוי גבוה עוד בשרת עצמו גם לא ריאלית.

ועוד משהו, אם אתה אומר שהשיהוי של החבילות בדרך אליי הוא כל כך זניח מכל מקום בעולם אז למה ea sports תמיד יתנו במשחקים יריבים שהשיהוי של החיבור שלי אליהם נמוך? הרי זה גם ככה כל כך זניח והחבילות עוברות במהירות האור בתווך הפיזי.
בנוסף לזה, כל התקשורת של אונליין בea sports מבוססת על udp בלבד ככה שהשיהוי עוד יותר זניח!

תסתכל על ההסבר שלי שנשמע לי הכי הגיוני:
יכול להיות שבגלל השיהוי היותר גבוה מול מדינה רחוקה, יש יותר אובדן מנות! ואז בעצם הthroughput שאני רואה הוא פחות מהארץ!

אני לא יודע איך לבדוק אובדן מנות עם בדיקה של כמות גדולה של מידע (לא בדיקת פינג). אם מישהו יודע ויכול להגיד לי איך נפתור את הסוגייה הזו.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 485 פעמים

לינק להודעה #36 

@Dor1992
·

בהחלט לימדת אותנו הרבה תצורות של לעשות סלט.
למהירות האור (שזו מהירות המקסימלית של העברת מידע, נכון להיום) אין שום קשר למה שבעברית קוראים מהירות העברת נתונים (בצורה שגויה) שכן זה אמור להיות קצב העברת נתונים.
המילה קצב יותר מתאימה כי מתארת גודל (כלשהו) ליחידת זמן. כמו קצב הגעת לקוחות לסניף איקאה, בממוצע, כך גם קצב הגעת הנתונים בממוצע.
במקרה הזה, הממוצע מתייחס לממוצע על מקטע זמן, שבו העברתי 60 מגה בחצי דקה יתורגם לקצב העברת נתונים של 2 מגה לשנייה בממוצע.
למה המונח הנכון לומר בסוף המשפט "בממוצע"?
שתי סיבות -
1. חילקתי את סך נפח הנתונים שהגיע לסך הזמן שלקח לו להגיע, ולכן מצעתי על מקטע הזמן.
2. הנתונים מגיעים באופן דיסקרטי, וכדי להשלים נגיד 1 מגה של 0ים ו1ים, תקבל קצבים שונים של העברה כפונקציה של תדירות העברת המידע. ככל שהתדר גבוה יותר, נפח התעבורה גבוה יותר.

במשחקים, רוחב הפס כמעט לא רלוונטי, למעשה לא צריך הרבה כדי לשחק ברשת, מה שמשנה זה הפינג (זמן תגובה) בין המחשב שלך לשרת המשחק.
במשחק החשיבות של כל 10 מילישנייה קריטי ויכול לתת ייתרון לשחקן שלו פחות שיהוי, בגלל שהוא רואה את מצב המשחק שעל השרת לפני שחקן שלו יש שיהוי גדול יותר. לכן כדי שיהיה משחק הוגן וכדי להקל על מנגנונים שמתקנים שיהוי, שרת המשחק מעדיף לצמד בין כאלה שהשונות בין הפינגים יהיה קטן ככל הניתן.

כבר הסבירו לך שהרבה יותר סביר שהתפוקה מול מדינה רחוקה יורדת בגלל ריבוי הצמתים שבדרך, שמלבד שיהוי גבוה יותר (סכום כל השרתים) סביר שאחד (או יותר) מגבילים את רוחב הפס האפשרי ולכן אתה מקבל תפוקה נמוכה יותר משרת קרוב, שבדרך אליו אתה לא עובר דרך שרת שמגביל אותך.

תנסה מול שרתים קרובים במדינות ערב או אפריקה, ותגיד מה אתה מקבל.
הם קרובים יותר מארה"ב.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #37 

@ufffnick
·

א. סתם שתדע באונליין לרוב אין שרת משחק אלא חיבור p2p. ככה שאין יתרון לאף אחד ואם יש לאגים יהיו בשני הצדדים.

ב. לגבי מדינות ערב. בדקתי. בכולן פינג של לפחות 120 ותפוקה של מקסימום 130mbps. אין לנו חיבור ישיר מול מדינות ערב לדעתי.. גם לא מול המדינות השכנות.. החיבור שלנו הוא לאיטליה ככה שיש סיבוב גדול.

ג. שוב אנחנו מגיעים לאותה נקודה שהתפוקה יורדת בגלל השיהוי לפי מה שאתה אומר. אבל, @amir64 ו @batnun טוענים שהשיהוי הזה של 120-160 כל כך זניח שאין סיכוי להרגיש שינוי בתפוקה בין ישראל לבין מדינות רחוקות.
אתה טוען אחרת מהם וגם התוצאות שאני מביא טוענות אחרת.

אני כרגע יותר חושב שהכיוון של השיהוי באמת לא משפיע על התפוקה כי @batnun הוכיח את זה עם חישוב. אלא אובדן מנות..

בואו נסתנכרן שניה במקום להאשים אותי שאני עושה סלט כי כולם סותרים אחד את השני כאן.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 485 פעמים

לינק להודעה #38 

@Dor1992
·
הבנת הנקרא -
אני טוען, כמו האחרים, שהשיהוי זניח בהשפעה על התפוקה.

Scanner
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

לינק להודעה #39 

עברתי עכשיו (כמעט) על כל השרשור - דור, גם למיטב ידיעתי אתה טועה (בתרחיש סביר).
ההשפעה של ה-Latency תהיה זניחה (וכנראה לא קיימת) על ה-throughput שלך. רק בתרחישי TCP מסוימים ובהעברת קובץ קטן מאוד בהשהייה גבוהה במיוחד (מעל מאות ms) תחווה את הפגיעה (לדוגמה, העתקת קבצים קטנים ב-SMB על גבי לינק לווייני בעל השהייה גבוהה).

מה כן ישפיע יותר? (וזה מופיע גם בלינקים ששלחת, פשוט עם עוד מושגים) - Jitter לדוגמה ושגיאות שונות (שלא נובעות מהשהייה אלא מריבוב לינקים בהשהיות שונות או לינק בעייתי ולא יציב, כמו סלולר).

בשאר המקרים, ההשהייה תשפיע על הזמן שתחכה לחבילה הראשונה וזהו.

בנימוס, מרגיש שאתה מנסה להגן על עמדתך הרבה יותר מאשר שאתה מנסה ללמוד. יש בפורום הרבה אנשים בעלי ידע נרחב מאוד - תשכיל ללמוד מהם ותשתדל לקבל ביקורת באופן מכיל יותר. תמיד יש מקום ללמוד גם מבחור צעיר ובאמת אולי תחדש לותיקים בתחום מספר עניינים אבל ניכר שיש "סלט" בכמה הודעות שלך.

מקווה שתקבל את ההודעה באופן חיובי.

דניאל - מנהל רשת ו-CCNP R&S & WIFI ובעל הסמכות נוספות מעולם ה-IT והאבטחה.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #40 

@Scanner
·

תודה אחי. מקווה שתעיין לעומק בהודעה שהבאה כי יש כאן לדעתי טעם במסקנות:

בדקתי עכשיו עם מחשבון throughput ואכן latency של 160 לא משפיע על הthroughput.

התרחיש שאיזשהו שרת בדרך לארה"ב מגביל פתאום את רוחב הפס ל160mbps נשמע לי לא סביר.. כי אם מול כל השרתים בארץ אני מקבל 200-203 mbps אז אני בספק שבמדינות מתקדמות אחרות איזשהו שרת מגביל רוחב פס לבדיקות מהירות דרך speedtest. ואני אומר מדינות מתקדמות כי למיטב ידעתי במסלול בינינו לבין ארה"ב אנחנו עוברים לאירופה ומשם ישירות לארה"'ב דרך הים.

מה שכן סביר הוא אובדן מנות, בדיוק כמו שאמרתי. רק שאף אחד לא חשב על זה בכל השרשור שם. והנה אתה אומר בעצמך ששגיאות בדרך יכולות לגרום לירידת תפוקה. אתה מאמת את המסקנה שלי שכנראה מדובר באובדן מנות. הרי שגיאות גורמות לאובדן מנות.

אבל מה הבעיה? ניסיתי לעשות לאותם שרתים בדיקות פינג בcmd ואני רואה 0% אובדן מנות. ככה שמכאן אני משער שאולי בחבילה עלובה של פינג אין אובדן מנות אבל כשמדובר במספר חבילות יותר גדול יש אובדן מנות.

אני מנסה פשוט לחשוב ולחשוב איפה הבעיה.

לטעמי גם לא מדובר כנראה באובדן מנות.
אחרי שבדקתי שוב המסקנה שלי היא כזאת בתקווה שלא יגדפו אותי שוב וינסו אולי לחשוב שיש טעם בדבריי:

מה שאני רואה באופן קבוע שמול מדינות רחוקות כמו ארה"ב מד המהירות מאיץ יותר איטי.
מכאן המסקנה שלי נשנעת על דבריך ש"בחבילה הראשונה מרגישים ירידה בתפוקה בגלל הlatency".
אם אפעיל את ההיגיון, החבילה הראשונה שנשלחת היא בקשת התקשרות. אותה חבילה קטנה כבר נמדדת בתפוקה. עכשיו מה הבעיה בספיד טסט? שהוא לא ממשיך לבקש מהשרת עוד ועוד נתונים. אני בעצם מקבל אותו מספר חבילות כמו שאני מקבל משרת בתוך הארץ.
ומה המסקנה? שבסוף נגמרות החבילות כבר והמד לא יכול להמשיך ולעלות ל203mbps. ככה שהlatency של החבילה הראשונה הוא זה שהשפיע על הthroughput.

borsood
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

לינק להודעה #41 

דור: ההשפעה הכי גדולה על throughput וגם על latency הוא הQOS שאתה מקבל. אם ה QOS גבוה תקבל throughput גבוה וlatency נמוך.
אם ה QOS נמוך תקבל throughput נמוך וlatency גבוה. מעבר לזה ההשפעה של latency על throughput היא זניחה עד אפסית כפי שכבר כתבו.
שים לב: בדיקות לשרותים של sppedtest ודומיו מקבלות QOS גבוה מסיבות מובנות.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #42 

borsood כתב:אם ה QOS נמוך תקבל throughput נמוך וlatency גבוה. מעבר לזה ההשפעה של latency על throughput היא זניחה עד אפסית כפי שכבר כתבו.
...
·

@borsood

אתה מתכוון שאם הqos נמוך אני אקבל throughput גבוה וlatency נמוך, לא? לפי מה שאני יודע ככל שהqos נמוך ככה דווקא העדיפות יותר גבוהה.

nir11
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

לינק להודעה #43 

Dor1992 כתב:@Scanner
·

תודה אחי. מקווה שתעיין לעומק בהודעה שהבאה כי יש כאן לדעתי טעם במסקנות:

בדקתי עכשיו עם מחשבון throughput ואכן latency של 160 לא משפיע על הthroughput.

התרחיש שאיזשהו שרת בדרך לארה"ב מגביל פתאום את רוחב הפס ל160mbps נשמע לי לא סביר.. כי אם מול כל השרתים בארץ אני מקבל 200-203 mbps אז אני בספק שבמדינות מתקדמות אחרות איזשהו שרת מגביל רוחב פס לבדיקות מהירות דרך speedtest. ואני אומר מדינות מתקדמות כי למיטב ידעתי במסלול בינינו לבין ארה"ב אנחנו עוברים לאירופה ומשם ישירות לארה"'ב דרך הים.

מה שכן סביר הוא אובדן מנות, בדיוק כמו שאמרתי. רק שאף אחד לא חשב על זה בכל השרשור שם. והנה אתה אומר בעצמך ששגיאות בדרך יכולות לגרום לירידת תפוקה. אתה מאמת את המסקנה שלי שכנראה מדובר באובדן מנות. הרי שגיאות גורמות לאובדן מנות.

אבל מה הבעיה? ניסיתי לעשות לאותם שרתים בדיקות פינג בcmd ואני רואה 0% אובדן מנות. ככה שמכאן אני משער שאולי בחבילה עלובה של פינג אין אובדן מנות אבל כשמדובר במספר חבילות יותר גדול יש אובדן מנות.

אני מנסה פשוט לחשוב ולחשוב איפה הבעיה.

לטעמי גם לא מדובר כנראה באובדן מנות.
אחרי שבדקתי שוב המסקנה שלי היא כזאת בתקווה שלא יגדפו אותי שוב וינסו אולי לחשוב שיש טעם בדבריי:

מה שאני רואה באופן קבוע שמול מדינות רחוקות כמו ארה"ב מד המהירות מאיץ יותר איטי.
מכאן המסקנה שלי נשנעת על דבריך ש"בחבילה הראשונה מרגישים ירידה בתפוקה בגלל הlatency".
אם אפעיל את ההיגיון, החבילה הראשונה שנשלחת היא בקשת התקשרות. אותה חבילה קטנה כבר נמדדת בתפוקה. עכשיו מה הבעיה בספיד טסט? שהוא לא ממשיך לבקש מהשרת עוד ועוד נתונים. אני בעצם מקבל אותו מספר חבילות כמו שאני מקבל משרת בתוך הארץ.
ומה המסקנה? שבסוף נגמרות החבילות כבר והמד לא יכול להמשיך ולעלות ל203mbps. ככה שהlatency של החבילה הראשונה הוא זה שהשפיע על הthroughput.
...
·תקשיב, אני לא רוצה להעליב אותך, אבל ההשפעה של לייטנסי על מהירות היא עניין לחישובים של מדעני רשתות. כל מני תובנות שאתה מסיק מהמהירות של המחוג הן פשוט לא רציניות, ובטח לא מתמטיות. דיליי של פקטה אחת לא ישפיע על כל החישוב. הוא נבלע בממוצע.

borsood
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

לינק להודעה #44 

Dor1992 כתב:אתה מתכוון שאם הqos נמוך אני אקבל throughput גבוה וlatency נמוך, לא? לפי מה שאני יודע ככל שהqos נמוך ככה דווקא העדיפות יותר גבוהה.
...
·
אתה יכול לקרוא ל QOS "נמוך" "גבוה" או להפך. זה לא ממש משנה כל עוד אתה מבין את העקרון שQOS קובע את שאר הפרמטרים בפועל.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”