תגלית מעניינת Google Play

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

תגלית מעניינת Google Play

נושא שלא נקרא #1 

בשנים האחרונות נתקלתי במספר מכשירי אנדרואיד שהיו ברשותי, חלקם סינים פושטיים אך גם טאבלט "12 של סמסונג, שמסרבים להתחבר ל Google Play דרך הרשת הביתית שלי. ניתן לגלוש ברשת באופו חופשי דרך כרום, אך לא ניתן להוריד או לעדכן אפליקציות. ניסיתי את הפתרונות הרגילים (מחיקת ה play , מחיקת הדאטה שלו וכו') ושום דבר לא עזר. בטאבלט הייתי חייב להתחבר ל hot spot מהטלפון כדי לעדכן אפליקציות.

השבוע , לגמרי במקרה, פתרתי את הבעייה ורציתי לשתף , כי מעולם לא נתקלתי בדבר כזה.
מסתבר בדיעבד ש google play בטאבלט לא אוהב את ה local LAN network שלי.
מסיבות הסטוריות, הרשת הביתית שלי לא יושבת על תחום הכתובות הנפוץ שמתחיל ב 192.168.0.0 אלא בתחום שמתחיל ב 10.0.0.0 , שגם הוא תחום של כתובות IP פרטיות.
השבוע הוספתי רשת אורחים וירטואלית נוספת בתחום 192.168.0.0 והפלא ופלא, הטאבלט העקשן הסכים לתקשר ולהתקין ולעדכן אפליקציות עם google play!

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אם הייתה בעיה כלשהיא עם תחום ברירת מחדל של כתובות פרטיות של 10.0.0.0 בהקשר של Google Play , אז כל הלקוחות של תשתית בזק היו כבר סובלים מכך וזועקים לעזרה בכל השנים ועד עכשיו, מכיוון שזה בדיוק התחום שבשימוש לרשת LAN בציוד קצה שמסופק בכל נתבים של בזק מאז ומעולם ורוב הלקוחות הפרטיים פשוט לא מודעים לזה שנדרש לשנות תחום פחות בעייתי.
אבל, בגלל שאין בעיה כזו, Google Play עם תחום כתובות זה, אז גם לך הייתה בעיה אחרת לגמרי. יותר מזה, אני יכול לספר לך סוד גלוי, לא משנה מה הטווח כתובות פרטיות שאתה מגדיר בבית, זה לא משנה לצורך תקשורת עם שרת של Google Play.

ועכשיו לחלק החשוב מכל הסיפור זה. מסיבה אחרת לגמרי, במיוחד עכשיו מאוד לא מומלץ להשתמש לא בתחום של 10.0.0.0/24 , לא בתחום של 192.168.0.0/24 ולא מהתחום של 192.168.1.0/24 ברשת LAN ואת הסיבות הרבות לכך הסברתי כבר כאן בפורום זה מספר פעמים.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

Re: תגלית מעניינת Google Play

נושא שלא נקרא #3 

udif כתב:בשנים האחרונות נתקלתי במספר מכשירי אנדרואיד שהיו ברשותי, חלקם סינים פושטיים אך גם טאבלט "12 של סמסונג, שמסרבים להתחבר ל Google Play דרך הרשת הביתית שלי. ניתן לגלוש ברשת באופו חופשי דרך כרום, אך לא ניתן להוריד או לעדכן אפליקציות. ניסיתי את הפתרונות הרגילים (מחיקת ה play , מחיקת הדאטה שלו וכו') ושום דבר לא עזר. בטאבלט הייתי חייב להתחבר ל hot spot מהטלפון כדי לעדכן אפליקציות.

השבוע , לגמרי במקרה, פתרתי את הבעייה ורציתי לשתף , כי מעולם לא נתקלתי בדבר כזה.
מסתבר בדיעבד ש google play בטאבלט לא אוהב את ה local LAN network שלי.
מסיבות הסטוריות, הרשת הביתית שלי לא יושבת על תחום הכתובות הנפוץ שמתחיל ב 192.168.0.0 אלא בתחום שמתחיל ב 10.0.0.0 , שגם הוא תחום של כתובות IP פרטיות.
השבוע הוספתי רשת אורחים וירטואלית נוספת בתחום 192.168.0.0 והפלא ופלא, הטאבלט העקשן הסכים לתקשר ולהתקין ולעדכן אפליקציות עם google play!
...
אני כבר שנים עם רשת פנימית של 10.10.10.0/24 ומעולם לא הייתה לי שום בעיה עם Google Play Store, או כל אתר שהוא. כמובן שלגוגל אין מושג מה הרשת הפנימית שלך, כיוון שהראוטר מבצע NAT וכלפי חוץ רואים רק את הכתובת הפומבית שקיבלת מהספק.

Batnun

.

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני הייתי בודק הבדלים אחרים בין הרשתות (שרתי DNS שונים, אולי הפעלת VPN או פרוקסי באחת מהן, וכו')

jagheadg
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@sys_admin
·תוכל בבקשה להפנות להסבר מדוע לא ממולצת רשת LAN בתחום 192.168.1.0/24 ?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

jagheadg כתב:@sys_admin
·תוכל בבקשה להפנות להסבר מדוע לא ממולצת רשת LAN בתחום 192.168.1.0/24 ?
...
·
אני יכול לא רק להפנות להסבר הקודם שנתתי כאן, אלה אפילו לתמצת מחדש את ההסבר זה.

בתחום כתובות 192.168.1.0/24 הוא אחד מכמה תחומי כתובות ברירת מחדל שהציוד רשת ביתי מגיעה מהיצרן. בגלל שיש גם עסקים קטנים שבהם גם משתמשים בציוד רשת ביתי דומה או ציוד SOHO אחר, כמו למשל כל מני סבוניות של checkpoint, של fortinet וכו' ואם ציוד זה באותו עסק לא מוגדר בצורה הגיונית על ידי איש מקצוע, אלה על ידי כל מני חאפרים שלא מבינים את מה שהם עושים, למשל על ידי ילדים ממוקד תמכיה של ספקית או על ידי איזה טכנאי מחשבים נודד שרץ בין עסקים זעירים כאלה כל היום וכל מה שהוא יודע זה רק ללחוץ NEXT, הבא ו OK בכל מני התפריטים צבעוניים בציוד זה, אבל משוכנע שהוא כבר מבין מרשתות, מכיוון שהוא גם עבר איזה קורס של ccie וגם עבד במוקד תמיכה של ISP. וכך נוצר מצב שגם בכל העסקים אלה בסופו של דבר נשאר מוגדר תחום כתובות ברירת מחדל זה.
בשלב הבא יש צורך שהעובדים מהעסק הזעיר זה צריכים להתחבר לרשת של מקום עבודה שלהם מרחוק דרך חיבור VPN מהבית. ואז בעסק זה עוד הפעם מי שמבצע את ההגדרות של שרת VPN זה בדיוק אותו סוג של חאפר שהיכרנו כבר מקודם, כזה שלא צריך לשלם לו מעבר לשכר מינימום. הוא כמובן בלי להבין כלום מגדיר את שרת VPN גם באותה צורה בדיוק, על ידי רצף מוכר של לחיצות NEXT, הבא ו OK, מבלי לשנות את התחום כתובות של רשת LAN בעסק זה, בגלל שעכשיו זה עוד יותר מסובך בשבילו, כי הרי יש כבר במקום הרבה ציודי רשת שצריך לשנות להם הגדרות ובטח שאם אחד כזה לא עשה את זה מלכתחילה, שהכל היה עוד טרי ופשוט, אז בטח ובטח שהוא לא יעשה את זה עכשיו שיש לצורך כך להשקיע יותר מחשבה שאין בנמצא.
בשלב הבא העובדים של עסק זה מנסים להתחבר מהבית למקום עבודה שלהם בעזרת חייגן VPN ומגלים שמשום מה זה לא עובד להם בצורה הגיונית והם גם לא מודעים לכך שזה בגלל התנגשות של אותן טווחי הכתובות שיש גם ברשת שלהם בבית וגם במקום עבודתם.
והסוף הוא שבעל העסק שואל את אותו החאפר, למה חלק מהעובדים שלי לא מצליחים להתחבר מהבית?
והתשובה שהוא מקבל מהחאפר, היא, ש... בבית יש להם איזה שהיא בעיה עם אינטרנט. :lol:

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

Re: תגלית מעניינת Google Play

נושא שלא נקרא #7 

Batnun כתב:
...
...
אני כבר שנים עם רשת פנימית של 10.10.10.0/24 ומעולם לא הייתה לי שום בעיה עם Google Play Store, או כל אתר שהוא. כמובן שלגוגל אין מושג מה הרשת הפנימית שלך, כיוון שהראוטר מבצע NAT וכלפי חוץ רואים רק את הכתובת הפומבית שקיבלת מהספק.

Batnun

.
...
·

אני אבהיר קצת כאן למה התכוונתי.
לא טענתי שגוגל פליי מקבל את הכתובות הפרטיות שלי ומסרב לעבוד איתן. ברור שאזור הכתובות הפנימי ב LAN לא אמור לחלחל מעבר ל WAN של הראוטר שלך. עבדתי בסיסקו כמעט 20 שנה ואני מכיר היטב את הפרוטוקולים הרלוונטיים.

יש כאן כנראה איזו אינטראקציה ב setup הפרטי שלי, כנראה עם OpenWRT, לפחות בגרסאות שאני עובד איתן מהשנתיים-שלוש האחרונות על WRT1900ACS, WRT32X שאיתם אני עובד, שכנראה בשילוב עם הכתובות הנ"ל, תורמות לבעיה.
הבעיה הנ"ל נפתרת אצלי רק בהוספת רשת על 192.168 כמו שציינתי. מעבר חוזר ונשנה בין הרשתות האלחוטיות מראה שהפתרון קונסיסטנטי.
בשביל לרשת לשורש העניין אני צריך להגדיר בסוויץ' שלי port duplication על חיבור ה WAN מהראוטר למתאם האופטי (החיבור הנ"ל עובד דרך הסוויץ' המנוהל), לדגום דרך wireshark ולהשוות בין החיבורים.
אין לי כח וזמן, לפחות כרגע, לעשות את זה - במיוחד שמבחינתי הבעיה נפתרה.
מצד שני, אם מישהו במקרה שובר את הראש על בעיה דומה וכמוני לא מצא פתרון במשך שנים (כן!), יש לו אפשרות לנסות בקלות משהו שאולי יפתור גם אצלו את העניין.

HaGingi
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 200 פעמים
קיבל תודות: 72 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לאחרונה סובל מאיטיות מחרידה ברשת הבייתית, תקיעות ונפילות
ובעקבות הפוסט בדקתי את הגדרות הרשת ו..כצפוי...
ההגדרות ב DHCP Settings (ראוטר של פרטנר אם זה רלוונטי)
Network address 192.168.1.0
DNS server 192.168.1.1

את מה רצוי לשנות ?
ולאיזה טווחים/תבנית מותר ?

תודה
הג'ינג'י
:silly:

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

sys_admin כתב:אלה על ידי כל מני חאפרים שלא מבינים את מה שהם עושים, למשל על ידי ילדים ממוקד תמכיה של ספקית או על ידי איזה טכנאי מחשבים נודד שרץ בין עסקים זעירים כאלה כל היום וכל מה שהוא יודע זה רק ללחוץ NEXT, הבא ו OK בכל מני התפריטים צבעוניים בציוד זה, אבל משוכנע שהוא כבר מבין מרשתות, מכיוון שהוא גם עבר איזה קורס של ccie וגם עבד במוקד תמיכה של ISP
...
אני די משוכנע שטכנאי מחשבים נודד לא עבר קורס של CCIE, ואם כן, אז יש מצב שהוא כן מבין משהו ברשתות... :roll:
הסמכת CCIE היא לא משהו שאפשר לזלזל בו, והיא כוללת הרבה מאוד hands-on.

Batnun

.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

HaGingi כתב:לאחרונה סובל מאיטיות מחרידה ברשת הבייתית, תקיעות ונפילות
ובעקבות הפוסט בדקתי את הגדרות הרשת ו..כצפוי...
ההגדרות ב DHCP Settings (ראוטר של פרטנר אם זה רלוונטי)
Network address 192.168.1.0
DNS server 192.168.1.1

את מה רצוי לשנות ?
ולאיזה טווחים/תבנית מותר ?

תודה
...
רשת של 192.168.1.0/24 זה בוודאות לא מה שיגרום לאיטיות, תקיעות ונפילות ברשת הביתית. @sys_admin מדבר על מקרה ספציפי שבו ה-VPN למשרד לא יעבוד כיוון שהטכנאי שקינפג את שרת ה-VPN השתמש באותו טווח כתובות ונוצרה בעיה של ניתוב.

הבעיה שלך כנראה נגרמת מסיבה מקומית אחרת, כמו בעיה בראוטר, עומס ברשת האלחוטית וכו'.

Batnun

.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #11 

Batnun כתב:
...
...
אני די משוכנע שטכנאי מחשבים נודד לא עבר קורס של CCIE, ואם כן, אז יש מצב שהוא כן מבין משהו ברשתות... :roll:

Batnun

.
...
·במקרה הזה אני חייב להסכים עם sys_admin יש אנשים שמסוגלים לשבת בקורס לעבור את כל המבחנים להגיע לשטח ולא לזכור מה למדו בכלל, במשך ה 25 שנה האחרונות פגשתי אנשים רבים שעשו כל מיני קורסים ועד שלא צברו ניסיות אמיתי בשטח, לא באמת הבינו מה למדו כמו כן רוב האנשים לא מתעסקים כל היום עם ציוד של CISCO אלא ציוד של יצרנים אחרים כך שמה שנלמד בקורס לא תמיד מספיק לחלחל זה שכמו שאני למשל הוצאתי רישיון על רכב גיר ידני אבל בפועל כמעט לא נהגתי על רכבים עם גיר ידני ואז שאתה מגיע לרכב כזה צריך בעצם ללמוד מחדש.
גם היום אני לא מתבייש לומר אני כל העת לומד דברים חדשים ונתקל בבעיות חדשות בתחום התקשורת, אם אתה לא חי את מה שלמדת וממשיך להעדכן אז קשה לך להישאר בתחום...
בכל מקרה sys_admin כמעט הוציא לי את המילים מהפה להסבר על מדוע להשתמש בטווח כתובות שאינו ברירת המחדל.
אגב הפתרון אצל עובדים שלא מתחברים לרשת הארגונית יכול ליהיות פשוט: לשנות אצלם בבית את טווח הכתובות...:)
גם את זה כבר יצא לי לעשות בזמנו פתרון עקום אבל לפעמים אתה מקבל ירושה ואין לך דרך לשנות כתובות של ציוד כזה או אחר ואז אתה תקוע עד להחלפת אותו מוצר, מה גם שלהחליף כתובות בארגון זה האבא והאמא של הניג'וס, תארו לעצמכם להתחיל לשנות ערכים ב DNS הארגוני או כתובות במשרדי משנה וכו", סיוט שכדי לצאת ממנו נרש תכנון מדוייק וזמן השבתה.
לפעמים הפתרון הוא הפוך כפי שציינתי.

אגב יש בפרוש מכשירים כמו ה Roku שאם מאפשרים להם להגיע ל DNS של Google מזהים למשל שאתה מחבר אותם דרך VPN עם הפניית DNS במקרה כזה פשוט חוסמים את הגישה ברמה של ה Firewall.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

Batnun כתב:
...
...

Batnun

.
...
·

בעשור אחרון נתקלתי בזרם בלתי נפסק של כאלה שעברו את הקורס של CCIE או על חשבון של מענק שניתן להם בסיום של שירות צבאי במסגרת אחת "המכללות" הידועות לשמצה או גם במסגרת שירות צבאי או בכלל כחלק מההכשרה שמקבלים עובדים במוקד של ISP. כמובן שכל ה hands-on שלהם במסגרת הלימודים אלה היה שינון של brain dumps שונים ושל תשובות שבין א' ל ד' ממאגר של שאלות פתורות משנים הקודמות שדלפו לרשת ושנוכלים מחו''ל מוכרים לעצלנים, לעצלנים שבסופו של דבר מתחמנים רק את עצמם. אחרי זה המשך של ה hands-on לכל החבר'ה האלה היתה עבודה במוקדים שונים של ISP , שכללה רק תהליך מורכב של העתקה והדבקה של תבניות קבצי תצורה ראשוניים, שהחבר'ה אלה שפכו לתוך המכשירי CISCO החדשים של הלקוחות, מבלי להבין מה הקובץ זה עושה בפועל. כי ממילא מערכת שו''ב של ISP אחרי זה כבר משנה את התצורה ראשונית כללית ומתאימה אותה לפרטים של לקוח ספציפי.
שלב הבאה ב hands-on של כל "המומחים ומהנדסי רשתות של CISCO" אלה הייתה עבודה בכל מני חברות שנותנות שירותי מחשוב ורשתות לארגוני SMB ושם הם היו רצים מקריאה לקריאה בכדי לכבות ולהדליק את הנתב או לאפס אותו ולהתקשר ל ISP בכדי שיגדירו אותו מחדש.

וכל החבר'ה האלה בשלב שמגיעים לראיון עבודה מעשי, אחרי שכתבו בקורות חיים שלהם על ניסיון עצום של שנים כמהנדסי רשת של CISCO , היו נתקעים כבר בשלב הראשון של המשימה הכי פשוטה שבסימולטור, עוד בגלל שלא הבינו את השאלה שנתנו להם או שבכלל לא ידעו אפילו איך לקרוא את התרשים ב VISIO שצירפו להם למשימה. מבלי כבר לדבר על לתכנן את ההגדרות של הציוד הווירטואלי בסימולטור הכי פשוט ונפוץ כמו GNS3 ובטח שלא ידעו איך לגשת לפתרון ולדיאגנוסטיקה של בעיות רשת וירטואלית שנתתי להם בה לנסות להבין, למה למשל נוצרים ניתובים לא מתאימים ברשת זו על ידי פרוטוקולי ניתוב דינמיים או איך למנוע את לולאת ניתוב שנוצרה ולהבין ממה היא נוצרה.

זו גם הסיבה למה היום אין שום ערך בארגוני ENTERPRISE לאזכור של הסמכה כזו בקורות חיים של מועמד למשרה כלשהיא ולמה כל מה שקובע בארגונים כאלה, זה רק ראיון מעשי, שכולל ביצוע של משימות שאני מגדיר מראש, שהן יכולות לבחון את הידע האמתי של המועמד. כמובן אחרי הסיום של המשימות אלה המועמד צריך להסביר למראיין את הלוגיקה שבה הוא פעל בכדי לבצע את המשימות ולמה הוא בחר דרך מסוימת.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

sys_admin כתב:בעשור אחרון נתקלתי בזרם בלתי נפסק של כאלה שעברו את הקורס של CCIE או על חשבון של מענק שניתן להם בסיום של שירות צבאי במסגרת אחת "המכללות" הידועות לשמצה או גם במסגרת שירות צבאי או בכלל כחלק מההכשרה שמקבלים עובדים במוקד של ISP. כמובן שכל ה hands-on שלהם במסגרת הלימודים אלה היה שינון של brain dumps שונים ושל תשובות שבין א' ל ד' ממאגר של שאלות פתורות משנים הקודמות שדלפו לרשת ושנוכלים מחו''ל מוכרים לעצלנים, לעצלנים שבסופו של דבר מתחמנים רק את עצמם. אחרי זה המשך של ה hands-on לכל החבר'ה האלה היתה עבודה במוקדים שונים של ISP , שכללה רק תהליך מורכב של העתקה והדבקה של תבניות קבצי תצורה ראשוניים, שהחבר'ה אלה שפכו לתוך המכשירי CISCO החדשים של הלקוחות, מבלי להבין מה הקובץ זה עושה בפועל. כי ממילא מערכת שו''ב של ISP אחרי זה כבר משנה את התצורה ראשונית כללית ומתאימה אותה לפרטים של לקוח ספציפי.
שלב הבאה ב hands-on של כל "המומחים ומהנדסי רשתות של CISCO" אלה הייתה עבודה בכל מני חברות שנותנות שירותי מחשוב ורשתות לארגוני SMB ושם הם היו רצים מקריאה לקריאה בכדי לכבות ולהדליק את הנתב או לאפס אותו ולהתקשר ל ISP בכדי שיגדירו אותו מחדש.

וכל החבר'ה האלה בשלב שמגיעים לראיון עבודה מעשי, אחרי שכתבו בקורות חיים שלהם על ניסיון עצום של שנים כמהנדסי רשת של CISCO , היו נתקעים כבר בשלב הראשון של המשימה הכי פשוטה שבסימולטור, עוד בגלל שלא הבינו את השאלה שנתנו להם או שבכלל לא ידעו אפילו איך לקרוא את התרשים ב VISIO שצירפו להם למשימה. מבלי כבר לדבר על לתכנן את ההגדרות של הציוד הווירטואלי בסימולטור הכי פשוט ונפוץ כמו GNS3 ובטח שלא ידעו איך לגשת לפתרון ולדיאגנוסטיקה של בעיות רשת וירטואלית שנתתי להם בה לנסות להבין, למה למשל נוצרים ניתובים לא מתאימים ברשת זו על ידי פרוטוקולי ניתוב דינמיים או איך למנוע את לולאת ניתוב שנוצרה ולהבין ממה היא נוצרה.

זו גם הסיבה למה היום אין שום ערך בארגוני ENTERPRISE לאזכור של הסמכה כזו בקורות חיים של מועמד למשרה כלשהיא ולמה כל מה שקובע בארגונים כאלה, זה רק ראיון מעשי, שכולל ביצוע של משימות שאני מגדיר מראש, שהן יכולות לבחון את הידע האמתי של המועמד. כמובן אחרי הסיום של המשימות אלה המועמד צריך להסביר למראיין את הלוגיקה שבה הוא פעל בכדי לבצע את המשימות ולמה הוא בחר דרך מסוימת.
...
הסמכת CCIE של סיסקו ניתנת אחרי מבחן כתוב של שעתיים (שאני מניח שבו brain dumps יכולים לעזור), ומבחן מעשי hands on במעבדה שנמשך 8 שעות - לא נראה לי שכאן brain dumps יכולים לעזור... המבחן המעשי נחשב לאחד הקשים ביותר בתחום ה-IT - אחוזי ההצלחה לא גבוהים והסיבה הנפוצה ביותר לכישלון בבחינה היא מחסור בזמן למרות שיש לך 8 שעות לסיים את כל המטלות (אין שאלות/תשובות - רק מטלות שאליהם מגיעים על ידי קונפיגורציה של הציוד).

מצורפת תרשים אופייני לרשת, תרשימים דומים משמשים לבחינת המעבדה ב-CCIE.
מהצצה בתרשים קשה להאמין שבעל הסמכת CCIE לא ידע לפתור בעיית ניתוב דינמי או למצוא סיבה ל-loop ברשת...

מכתב כאן את @Chura שלמיטב זכרוני מחזיק בהסמכה הזאת.

Batnun

.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

Batnun כתב:
...
...
הסמכת CCIE של סיסקו ניתנת אחרי מבחן כתוב של שעתיים (שאני מניח שבו brain dumps יכולים לעזור), ומבחן מעשי hands on במעבדה שנמשך 8 שעות - לא נראה לי שכאן brain dumps יכולים לעזור... המבחן המעשי נחשב לאחד הקשים ביותר בתחום ה-IT - אחוזי ההצלחה לא גבוהים והסיבה הנפוצה ביותר לכישלון בבחינה היא מחסור בזמן למרות שיש לך 8 שעות לסיים את כל המטלות (אין שאלות/תשובות - רק מטלות שאליהם מגיעים על ידי קונפיגורציה של הציוד).

מצורפת תרשים אופייני לרשת, תרשימים דומים משמשים לבחינת המעבדה ב-CCIE.
מהצצה בתרשים קשה להאמין שבעל הסמכת CCIE לא ידע לפתור בעיית ניתוב דינמי או למצוא סיבה ל-loop ברשת...

מכתב כאן את @Chura שלמיטב זכרוני מחזיק בהסמכה הזאת.

Batnun

.
...
·

דבר ראשון שצריך להבין, זה את הנקודה של LABs באמצעות אותו סימולטור ידוע על בסיס מנוע ריצה של JAVA שמשתמשים בו לצורך המבחן, שהוא מוגבל ולא ממש יכול לדמות את IOS אמתי, כפי שעושה את זה אפילו GNS3. ולכנות דבר כזה כמבחן מעשי, זה "טיפה" יומרני.
בגלל מגבלות אלה ובגלל שמדובר על שאלות שחוזרות על עצמן פורחת תעשייה של brain dumps כאלה של LABS אלא ברשת ולא צריך לחפש יותר מדי בכדי למצוא אותם. אפילו המדריכים במכללות אלו עושות "טובה" לילדים שנמצאים שם ונותנים להם קישורים לאתרים כאלה ששם הם יכולים להוריד את dumps אלה והילדים אלה לא מבינים שאת היחידים שהם מתחמנים, זה את עצמם כאשר הם משתמשים בזה וכאילו עוברים את המבחני מעבדה מסוג זה מבלי להבין כלום. צירפתי כמה צילומי מסך מהפרסומות שממלאות את האתרים אלה. כמובן את השם של האתרים מחקתי משם.
וכן, כן, רוב החבר'ה האלה שעברו בהצלחה מבחנים מסוג זה לא מסוגלים להבין מהיכן נולדים להם בשלב מסויים routing loops אפילו בגלל דבר שקשור ל summarisation שפועל באחת הפרוטוקולים של ניתוב דינאמי.
והסיכום שרוב החב'ה אלה לא מצליחים לצלוח את המשימות הכי פשוטות שלא היו להם בתבניות הכנה. וגם התבניות אלה כלל לא ניסו לפתח להם את ההבנה או את החשיבה לוגית בהקשר זה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”