יש לי מחשבה לא רעה (מה חושבים)

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

לא לא שלומי בטח שלא פרפקציוניסט הסאב אצלי מאחורה כי אין מקום קדימה זה הכול . אם היה מקום הייתי שם גם בצד .
Sony 1040
Monitor mass

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

עופרפולק כתב:ללכת על 4 ולשמוע איפה הכי טוב שטויות הכי גדולות ששמעתי . מישהו פעם אמר אז כולם אחריו . מצטער שאני לא בחגיגה שלכם שים את הסאב איפה שבא לך
...
זה לא שטויות.
זה מוכח גם ברמת הניסיון, וגם ברמת מדידת התפשטות גלי הקול של תדרי הסאב בחדר.
יש דואליות.
אם סאב ממוקם בנקודה אופטימאלית בחדר, כך ששומעים אותו טוב במקום הישיבה המרכזי, החלפת המיקום בין הסאב ובין מיקום ההאזנה נותנת כמעט בדיוק את אותה תוצאה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

זה נכון שבאמת בתדרים כאלה הם לא כיווניים, אבל זה לא אומר שסיבוב סאב ב-45 מעלות לא עושה שום דבר. להערכתי יש לך גלים עומדים וסיבוב ב-45 מעלות מוציא את ה-sweet spot מנקודת שפל שנוצרה. סתם בשביל הקטע תחזיר לזוית המקורית ותזיז את הרמקול קדימה מטר או יותר ותראה אם זה משפיע באופן דומה.

shlomis1zzz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

oferlaor כתב:זה נכון שבאמת בתדרים כאלה הם לא כיווניים, אבל זה לא אומר שסיבוב סאב ב-45 מעלות לא עושה שום דבר. להערכתי יש לך גלים עומדים וסיבוב ב-45 מעלות מוציא את ה-sweet spot מנקודת שפל שנוצרה. סתם בשביל הקטע תחזיר לזוית המקורית ותזיז את הרמקול קדימה מטר או יותר ותראה אם זה משפיע באופן דומה.
...
היי עופר ,
את הסאב לא שינתי ו הממברנה זורקת לא לסוויט.
אני חושב כן להזיז ב 45 לסוויט.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

לשיטתי, מה שזה עושה הוא לשנות את הרפלקציות ולשנות את הנקודות של הגלים העומדים. באחת התערוכות שלנו היה נציג (שאדמה למיטב זכרוני) שהדגים גלים עומדים בסאב בחדר. אתה יכול לשחזר את הניסוי שלו - לשים צליל נמוך שמועבר רק בסאב (בין 20-50 הרץ). דרך אחת לבדוק הוא לשדר את זה באופן קבוע ואז לשבת בסוויט ספוט ושמישהו יזיז או יסובב את הסאב. אם אתה שומע שהעוצמה משתנה באופן דרמטית לפי הזוית זו הבעיה (וחוץ מלסובב יש כל מני דרכים אחרות לפתור את זה אקוסטית).

עוד דרך אם אין לך אף אחד שיכול לסובב הוא להסתובב ברחבי החדר ואם אתה שומע עליות וירידות משמעותיות בעוצמה (אפשר גם לעשות את הבדיקה עם אפליקציית dBm שיש המון כאלה בחנות האפליקציות) אז זה באמת התשובה לשאלתך.

חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

oferlaor כתב:לשיטתי, מה שזה עושה הוא לשנות את הרפלקציות ולשנות את הנקודות של הגלים העומדים. באחת התערוכות שלנו היה נציג (שאדמה למיטב זכרוני) שהדגים גלים עומדים בסאב בחדר. אתה יכול לשחזר את הניסוי שלו - לשים צליל נמוך שמועבר רק בסאב (בין 20-50 הרץ). דרך אחת לבדוק הוא לשדר את זה באופן קבוע ואז לשבת בסוויט ספוט ושמישהו יזיז או יסובב את הסאב. אם אתה שומע שהעוצמה משתנה באופן דרמטית לפי הזוית זו הבעיה (וחוץ מלסובב יש כל מני דרכים אחרות לפתור את זה אקוסטית).

עוד דרך אם אין לך אף אחד שיכול לסובב הוא להסתובב ברחבי החדר ואם אתה שומע עליות וירידות משמעותיות בעוצמה (אפשר גם לעשות את הבדיקה עם אפליקציית dBm שיש המון כאלה בחנות האפליקציות) אז זה באמת התשובה לשאלתך.
...
רגע רגע ..
קצת איבדתי אותך ,
האם הבנתי אותך נכון ש :
להריץ צליל בסאב ,לשבת בסוויט וכאשר מישהוא יסובב את הסאב ב 45 מעלות עם הממברנה אליי - והיה ונשמע שיפור חיובי או שהוא מורגש אז להשאירו כך ?
היכן אני מוצא קטעי סאב בתדרים אלו - אני לא סומך על YOUTUBE
אפליקציית DBM - תוכל להמליץ לי על משהוא לאנדרואיד . ראיתי את ההיצע הקיים שם ולא חושב שזה מה שאני צריך.
תודה רבה

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #22 

שלומי כול מה שעופר כתב כבר עשיתי בזמנו אם הפי בי 3000 שהיה לי אחורה .קדימה. קצת זווית . כלום. זה סאב הוא אהבל . משלים לך את הבומים בסרטים נותן נפח זה הכול . סליחה אמיר שאני מבין קצת . באמת אני משתחווה לך שתסלח לי .
Sony 1040
Monitor mass

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

עופרפולק כתב:שלומי כול מה שעופר כתב כבר עשיתי בזמנו אם הפי בי 3000 שהיה לי אחורה .קדימה. קצת זווית . כלום. זה סאב הוא אהבל . משלים לך את הבומים בסרטים נותן נפח זה הכול . סליחה אמיר שאני מבין קצת . באמת אני משתחווה לך שתסלח לי .
...
אם היית מבין קצת בסאבוופרים והשפעת מיקומם הפיזי בחדר, לא היית מסוגל להוציא אמירה כזו מהפה.
צא ולמד.
קרא לדוגמה את האמור בקישור הבא:
https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=48286

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אוווו ... הגענו ל"צא ולמד" , now it is on!

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #25 

אני יחזור עוד כמה שנים עד שנקרא את מה שכתוב שם ועוד באנגלית
Sony 1040
Monitor mass

חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

עופרפולק כתב:אני יחזור עוד כמה שנים עד שנקרא את מה שכתוב שם ועוד באנגלית
...
חחחחחחחחחחח
אתה אחד המצחיקים פה אחי.
הרגת אותי מצחוק.
אני עושה טסט לרכב של איתי ותוך כדי קורא את זה על הבוקר.
מסתכלים עליי וחושבים שני משוגע שצוחק עם עצמו🤣

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #27 

זה לא חדש לי שאני הליצן של החברה גם בעבודה אני ככה .מה אתה עובד במכון טסטים אני ידע לאן לבוא
Sony 1040
Monitor mass

vourtex
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #28 

היי,
נושא מעניין ומאד רלוונטי כרגע גם בשבילי. יש לי 2 מדפיים וסאב של מוניטור אודיו (דגם סילבר, הסאב 12 אינצ'). יש לי 2 אופציות למיקום הסאב, בבמה הקדמית משמאל, מול אזור השמיעה, כרגע הוא שם ולא מרוצה ממנו, גם קצת מפריע מבחינה פיזית, או בבמה הקדמית מימין, ליד חלון גדול יציאה למרפסת. האם זה נכון שעדיף לא ליד חלון?

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #29 

אם הוא עכשיו צד שמאל מקדימה ולא נראה לך גם לא יראה לך שתעביר לימין.נסה או בצד או צמוד לספה שאתה יושב . ואל תרשמו לו מה אם כיול כי בטח כבר עשה מיליון פעם
Sony 1040
Monitor mass

vourtex
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #30 

עופרפולק כתב:אם הוא עכשיו צד שמאל מקדימה ולא נראה לך גם לא יראה לך שתעביר לימין.נסה או בצד או צמוד לספה שאתה יושב . ואל תרשמו לו מה אם כיול כי בטח כבר עשה מיליון פעם
...
יש מיגבלה של כבל, אין לי היכן להעביר את הכבל בצורה נסתרת מעבר לשמאל / ימין של הבמה הקדמית.

ואכן כיול נעשה, יש כיול של הסאב ואז אחרי שהוא מבוצע, של המגבר (Audyssey MultEQXT32).

תודה !

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”