שני טיפים לבעלי פטיפונים

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים

מנהל: מנהל אודיו

שלח תגובה
Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 932 פעמים

שני טיפים לבעלי פטיפונים

לינק להודעה #1 

הטיפ הראשון מיועד לכל בעלי הפטיפונים: אני ממליץ להשתמש בחומר הנקרא Stabilant 22 בחיבורים של הכבילה העדינה בראש הפטיפון וגם במחברים של הכבלים המובילים ל Phono Pre-Amp. ה Stabilant הוא תמיסה מרוכזת מאוד כך שניתן למרוח אותה עם מיקרו מברשת או קיסם שיניים וכל תכליתה היא שיפור מגעים. זה לא חומר שיוף או מאכל וזה גם לא חומר כמו DeoxIT לניקוי מגעים.

זה רק לשיפור מגע חשמלי וזה מאוד יעיל עבור מגעים המעבירים מתחים נמוכים, כמו למשל מה שתמצאו בחיבורים של ראש פטיפון למשל. אני מכיר את החומר הזה משנות ה 80 דרך ירחון BYTE זצ"ל והשתמשתי בו לרגליים של צ'יפים או מגעים של כרטיסי הרחבה. זה מעולם לא איכזב, פתר אין ספור בעיות שונות ומוזרות ואחד היתרונות הגדולים שלו הוא שהוא אינו מעביר מתח בין מבודדים, כלומר הוא משפר את המגע רק בין מגעים חשמליים.

אין ספק שהוא גם עובד מצויין עבור חיבור רמקולים ורכיבי אודיו אחרים אבל התרומה הגדולה ביותר היא בכל הקשור לפטפוניה.

[imgur]aWarBSA[/imgur]?1

הטיפ השני מיועד רק לבעלי Technics SL1200/1210 שהתאכזבו כמוני מהמהירות שבה זרוע הפטיפון יורדת, מהירות ההופכת את התנועה דומה יותר לנפילה חופשית לעומת נחיתה רכה. הטריק כאן דורש פירוק של מנגנון ה Cue והחלפת השמן לצמיגי יותר - ליתר דיוק, שמן דיפרנציאל של מכוניות RC בצמיגות 500,000 cst. אני החלפתי את השמן במנגנון לפני כמה שנים והשתמשתי בשמן Traxxas 5039 עם תוצאות טובות מאוד. בהחלט מומלץ עבור מי שאין לו שתי ידיים שמאליות.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”