שאלה לגבי Mesh - לאחר שחקרתי קצת

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 68 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

שאלה לגבי Mesh - לאחר שחקרתי קצת

לינק להודעה #1 

בוקר טוב,

הסתכלתי בחיפוש על שרשורים לגבי mesh.

לפי מה שאני מבין זה בסך הכל רפיטרים שיודעים לתקשר עם רפיטר אחר ולהעביר את היחידת קצה לרפיטר השני?

למשל אם הראוטר הוא 192.168.1.1 אז נגיד מגדירים את הdhcp שלו בין 20 ל-50. ולכל mesh נותנים מ-10 עד 14 בסיומת הכתובת שלו.

אז מה כל כך מבטיח במערכת הזו? החיסרון הגדול ברפיטר הוא שהמהירות נחתכת בחצי. אז גם אם תתחבר ליחידת mesh עם העוצמה הכי טובה מבין כולם אתה עדיין תקבל חיתוך במהירות כי הmesh הרי צריך גם לקלוט מהראוטר וגם לשדר ליחידת קצה.

אשמח להסבר.

Nemesis
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

לינק להודעה #2 

לא בדיוק כך.
Mesh גם יודע להציג SSID אחד ולטפל ב- Roaming של קליינטים מנקודה לנקודה, כך שלא תהיה תקוע בנקודה החלשה עד שתעבור ידנית.
מעבר לכך, ל- Mesh ראוי (בעיני) יש או Backbone קווי או שיש לו לכל הפחות רדיו נפרד לתקשורת בין היחידות כך שזה לא משפיע על קצב התקשורת של הקליינטים.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #3 

@Nemesis
·

תודה.

את שני הדברים שאמרת כבר הבנתי כשחקרתי היום אבל לא ציינתי את זה בהודעה שלי.

גם אם השידור הממסרי שלו עם כל יחידות הmesh הוא בנפרד זה עדיין אמור לחתוך במהירות כי הוא עדיין קולט מהראוטר נתונים ואז משדר ליחידת קצה נתונים (יחידת קצה=מחשב/סמארט טיוי וכו').

כלומר זו עדיין אותה פעולה כמו רפיטר מלבד עוד תכונה של ssid זהה ונדידה טובה בין יחידות הmesh.

ואם זו אותה פעולה כמו של רפיטר אז זה חיתוך במהירות.

Nemesis
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #4 

זו בכלל לא אותה פעולה כמו של רפיטר. יותר כמו פעולה של מתג (Switch).
ברפיטר יש רדיו אחד בלבד. בגדול, בסביבה אלחוטית בתדר מסויים רק משתמש אחד יכול לשדר בו זמנית. כיוון שיש רק רדיו אחד, הוא מקבל מידע מלקוח אחד בנפרד ומדבר עם יחידת האלחוט הראשית בנפרד.

ברגע שיש שני מודולי רדיו בתדר שונה, הוא יכול במקביל לדבר עם תחנות קצה ולדבר עם תחנה אחרת ברשת ה- Mesh, חוטית או אלחוטית.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #5 

@Nemesis
·

הבנתי..

ראיתי שיחידת mesh אחת של tplink עולה 170 בערך. השאלה כמה עולה ראוטר ראשי של mesh את זה לא מצאתי.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #6 

@Nemesis
·

ואשמח אם תיתן לי המלצה.

אני רוצה לקנות extender רגיל בתקן ac של tplink שבתפריט אגדיר אותו כנקודת גישה ואחבר אותו קווית לראוטר שלי.

ההתלבטות שלי היא בין אקסטנדר כזה לראוטר רגילאותו מחיר שלו שאהפוך אותו לנקודת גישה.

היתרון של ראוטר אמיתי הוא שהוא צפוי להתמודד עם העברת נתונים של היחידות קצה ולהעביר אתתזה בצורה טובה לראוטר הראשי.
והחיסרון שלו שהוא יחסית גדול. האקסטנדר של tplink הוא קטן ונוח ונראה טוב לעין ככה שאפשר לתלות אותו וזה ייראה סבבה.

השאלה אם אקסטנדר כזה שישמש כנקודת גישה קווית באמת יוכל להתמודד עם העברת נתונים. הוא אמנם לפי המפרט יכול להעביר עד 800mbps אבל עדיין, הוא מאוד קטן ואני די חושש שהוא לא באמת יצליח להתמודד עם העברת נתונים בצורה מיטבית.

Nemesis
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #7 

זה תלוי מאוד בשבב האלחוטי שבו ובמבנה שלו. קשה להסיק משהו מהגודל בלבד.

Dor1992
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #8 

@Nemesis
·

למה בשבב האלחוטי? אני מחבר אותו קווית לראוטר ונתונים אלחוטיים הוא רק יקבל מהיחידות קצה (טלוויזיה, מחשב וכו')

אני מתכוון לגבי החומרה שלו והכוח שלו כמכשיר קטנטנן להעביר נתונוים בין יחידת הקצה לראוטר.

Nemesis
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #9 

אין בעיה של כח מהבחינה הזו. הוא לא מבצע שום פונציה של ניתוב. זה סה"כ Bridge. תחשוב על זה בתור Switch.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”