הגדרת ראוטר ישן כמגדיל טווח

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
thebenjamin
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

הגדרת ראוטר ישן כמגדיל טווח

לינק להודעה #1 

שלום,

יש לי ראוטר ישן של בזק - siemens sl2-141 ועד לא מזמן הוא תפקד מעולה בתור מגדיל טווח.
היה מחובר קווית לswitch שמחובר לראוטר הראשי שלי כרגע (גם מבזק) ובעצם כיסה אזור שבו הראוטר הראשי שלי לא.

משהו כנראה נדפק בהגדרות, איפסתי את הגדרות הראוטר וניסיתי להגדיר את אותה קונפיגורציה מההתחלה אבל ללא הצלחה.
ניסיתי להגדיר לסימנס כתובת גם בתוך וגם מחוץ לטווח הDHCP של שהראוטר הראשי שלי מחלק.
וגם כיביתי והDHCP של הסימנס/הגדרתי RELAY ל10.0.0.138 - שזה הראוטר הראשי שלי כרגע.

אף אחת מ4 הקומבינציות שתיארתי למעלה עבדו לי, ניסיתי להתחבר אלחוטית לסימנס אבל אני לא מקבל כתובת IP.
בDHCP של 10.0.0.138, אני לא רואה את הסימנס גם כן.
שללתי בעיה בכבלים,שקעים כו'.

מה אני מפספס?

תודה.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 307 פעמים
קיבל תודות: 701 פעמים

Re: הגדרת ראוטר ישן כמגדיל טווח

לינק להודעה #2 

@thebenjamin
·

א. להכנס לממשק של ה-AP (כלומר הראוטר הישן שאתה רוצה להשתמש בו כ-AP בלבד) ולהגדיר:
1. לכבות את ה-DHCP ב-AP.
2. להגדיר הגדרות אלחוטיות איך שרוצים.
3. מומלץ לתת ל-AP כתובת באותה הרשת של הראוטר הראשי אבל מחוץ לטווח שה-DHCP בראוטר הראשי מחלק (זה בעיקר בשביל שיהיה לך גישה נוחה לממשק של ה-AP מהרשת הראשית, אבל בכל מקרה צריך לוודא שאין התנגשות כתובות, כמו לדוגמא שיש לו ולראוטר הראשי בדיוק את אותה הכתובת).

ב. חיבור פורט LAN של ה-AP אל הרשת הראשית (כרגיל לאחד מפורטי ה-LAN בראוטר הראשי אבל אפשר גם דרך switch וכו'). שם לב שפורט ה-WAN ב-AP נשאר ללא חיבור.

אם אתה לא מקבל כתובת בחיבור ל-AP, הכי סביר שטעית בב' וחיברת לפורט WAN. אני לא יודע מה זה הגדרת RELAY וכו', אולי שווה דבר ראשון לאפס שוב את ההגדרות ב-AP ואז לעשות בדיוק את מה שפירטתי לעיל.

ראה גם "חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי" כאן:
https://www.netcheif.com/Articles/Route ... erAsAP.htm

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”