עזרה בחיבור zone 2 במערכתקולנוע ביתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

עזרה בחיבור zone 2 במערכתקולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #1 

היי,

התחדשתי בטלוויזית LG חדשה וסוף סוף נפתרתי מהפלזמה הישנה, ממיר, MI וכו. הטלוויזיה מחוברת לרסיבר ONKYO ישן אך מתפקד SR508.
HDMI1 - - OUT דרך ARC וכך אני שולט עם שלט יחיד גם בטלוויזיה וגם בהדלקת הרסיבר. עד כאן הכל טוב.

הרסיבר הינו 7.1 עם 5 רמקולים בבית ו 2 בחוץ. אני מודע לזה שאני יכול לשלוח להם רק אות אנלוגי, אבל הצלחתי בטלוויזיה הישנה בעזרת ממיר HDMI לאנלוגי לשמוע בחוץ מוסיקה. אבל עם כל ההחלפות של הטלוויזיה אני לא זוכר בדיוק מה עשיתי ולמה עכשיו זה לא עובד.

המפצל מחובר עם 2 בננות לכניסת ZONE2 ברסיבר, השאלה מה אמור להיכנס אליו? ניסיתי לחבר אליו את הכבל שהולך לרסיבר וממנו להוציא אחד חדש לרסיבר, אבל משהו לא עובד שם. אלו עוד אופציות יש לי? האם אני יכול לחבר HDMI מקביל לטלוויזיה? אני לא מצליח להבין איך הכל מתחבר.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

איזו כניסת zone 2 יש ברסיבר שלך?
במקרה בטוב זו יציאה ונראה שלאתה מחבר יציאה ליציאה
ככה לא תגיע רחוק
אתה צריך לחבר אות אנלוגי לכניסה ולהגדיר אותה כמקור ל zone 2

arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

@Borderline1
·הממממ..... צודק, חל בלבול.

אכן יש לי כניסה אנלוגית, השאלה איך אני מחבר אוט דיגיטלי לכניסה אנלוגית? יש לי מפצל של HDMI לHDMI+RCA שעזר לי בעבר כאשר MI BOX היה מחובר לאחת הכניסות (GAME) ואת האות הזה פיצלתי, אבל עכשיו כאשר הטלוויזיה מחוברת לOUT ברסיבר אני לא יודע מה לפצל...

arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

אלא אם אני יכול להוציא HDMI נוסף מהטלויזיה לאחת הכניסות ברסיבר, ואותו לפצל.... אבל אני לא בטוח איך זה יעבוד מבחינת השליטה...

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

יש למסך שלך שתי יציאות? אני בספק רב.
במקום לעסוק בעובדות אתה מעלה השערות.
אולי תתחיל מלבדוק מה יש לך בציוד? אלו יציאות שמעבירות אודיו עומדות לרשותך במסך ?
משם תוכל להמשיך לחשוב על פתרונות להעברת האות הזה למגבר כדי שיעשה מה שאתה רוצה

arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

מה הסיכוי לתמיכה טלפונית ? :)

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

אלו יציאות אנלוגיות יש לך במסך?
אני מניח שיש לך יציאת אוזניות או משהו דומה אתה יכול להשתמש בה
יכול להיות שעם המסך קיבלת ערכת כבלים ומחברים שיאפשרו לך לחבר בין היציאה של האוזניות או יציאה אחרת לחיבור אנלוגי ברסיבר?
אם יש לך רק יציאה דיגיטאלית במסך אופטי או קואקס תגרש לממיר מאופטי/קואקס הרלבנטי לאות אנלוגי
לדעתי הבלתי בדוקה בהעדר ידיעה מהו דגם המסך שלך יותר מסביר שיש לך יציאה אנלוגית כל שהיא שתוכל להשתמש בה
האופציה האחרת היא לוותר על. חווית השלט האחד ולהחזיר את הממיר שיש לך להיות מחובר בין הרסיבר למסך כשלמעשה הוא ימיר את האות מהרסיבר לאות אנלוגי שתחזיר לרסיבר - במחשבה שנייה אני לא בטוח שזה יעבוד במיוחד אם הסאונד מגיע מאפליקציות במסך בקיצור אפשרות הראשונה יותר ישימה

arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

@Borderline1
·

טוב אז יש לי קצת הבנות. הטלוויזיה זה LG 7340. היא מחוברת בHDMI ליציאה של הרסיבר OUT. במסך יש יציאת RCA שניסיתי לחבר לכניסת ZONE2 בעזרת 2 בננות, לא עזר.

מעבר לזה, ניסיתי להשתמש בספליטר הבא: https://www.amazon.com/gp/product/B00BI ... UTF8&psc=1

חיברתי בננות לשני הצדדים, חיברתי HDMI לאחת הכניסות של הרסיבר, העברתי את מקור הZONE2 לכניסה הזאת, העברתי את הערוץ של הרסיבר לכניסה הזאת, שוב אין צליל בחוץ.

מה שמוזר זה שיש לי הרגשה שאני מפספס משהו. בעבר היה לי MI BOX שניגנתי ממנו ספוטיפיי, והספליטר היה בין הMI לרסיבר. הפעם הספוטיפיי נמצא ישירות על הטלוויזיה, והיא מחוברת לOUT, כך שאני לא כל כך מבין איפה הספליטר אמור להיכנס בסיפור.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

הוא לא אמור אלא אם יש לרסיבר שלך יכולת לקבל ערוץ חוזר של אודיו מהמסך לרסיבר ואני לא בטוח שיש לו יכולת כזו
את מחברי ה rca בהנחה שהם יציאות אודיו מהמסך תחבר לאחת הכניסות האחרות ברסיבר (בשום פנים לא ליציאה של זון 2 ברסיבר- מה שאתה כנראה עשית)תגדיר ברסיבר שעון 2 יקבל אות מאותה כניסה אליה חיברת את ה rca,- תוודא שמוגדר שכניסה זו היא אנלוגית ברסיבר ולא hdmi
אם תפעיל זון 2 ברסיבר זה אמור לעבוד

superman274
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אני בדיוק עם אותו בעיה
אשמח לפיתרון.

arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #11 

@Borderline1
·

אכן חיברתי ישירות מהמסך לזון 2. מחר בבוקר אנסה לחבר מהRCA של המסך לאחת הכניסות האנלוגיות כמו שהצאת, ואגדיר את זון 2 לאותה כניסה.

אעדכן :)

תודה רבה רבה על העזרה עד כה. אם יסתדר אשלח בונבוניירה

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

arthur כתב:@Borderline1
טוב אז יש לי קצת הבנות. הטלוויזיה זה LG 7340. היא מחוברת בHDMI ליציאה של הרסיבר OUT. במסך יש יציאת RCA שניסיתי לחבר לכניסת ZONE2 בעזרת 2 בננות, לא עזר.
...
כבר כתבו לך את זה, ואתה לא הבנת, כמראה.
פתח את הוראות ההפעלה, תבין מה זה כניסה ומה זה יציאה, ומה ההבדל ביניהם.
אין כניסת ZONE2 ברסיבר.
מעבר לזה, ניסיתי להשתמש בספליטר הבא: https://www.amazon.com/gp/product/B00BI ... UTF8&psc=1
חיברתי בננות לשני הצדדים, חיברתי HDMI לאחת הכניסות של הרסיבר, העברתי את מקור הZONE2 לכניסה הזאת, העברתי את הערוץ של הרסיבר לכניסה הזאת, שוב אין צליל בחוץ.

מה שמוזר זה שיש לי הרגשה שאני מפספס משהו. בעבר היה לי MI BOX שניגנתי ממנו ספוטיפיי, והספליטר היה בין הMI לרסיבר. הפעם הספוטיפיי נמצא ישירות על הטלוויזיה, והיא מחוברת לOUT, כך שאני לא כל כך מבין איפה הספליטר אמור להיכנס בסיפור.
...
מה זה "חיברתי בננות לשני הצדדים?"
חיברת איזה HDMI לאחת הכניסות ברסיבר? מה זה ייתן לך, אם אתה כבר יודע שאי אפשר להעביר אודיו דיגיטאלי לאיזור 2?
...
ברור שאתה מפספס.
שוב, אתה צריך להבין את ההבדל בין כניסה של משהו, ובין יציאה של משהו.
היה לך MIBOX, היתה לו יציאת HDMI.
עכשיו יש לך טלויזיה, אבל לטלויזיה אין יציאות HDMI. רק כניסות.
אז אתה לא יכול לחבר HDMI Splitter לכניסת HDMI בטלויזיה, ולצפות שזה יעבוד.
אתה צריך להשתמש, כפי שכבר נאמר לך, ביציאת אודיו שיש בטלויזיה.
אם יש אנאלוגית, מה טוב.
אם יש דיגיטאלית, אתה צריך ממיר אודיו מדיגיטאלי לאנאלוגי, ולחבר לרסיבר לכניסה אנאלוגית.

יש לרמקולים מגבר שלהם? או שהם מחוברים ליציאות רמקולים ברסיבר?

arthur (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #13 

@Amir64

או קיי, עכשיו אני יודע מה ההבדל בין כניסה ויציאה, ומה לא יעבוד. ושלטלויזיה יש רק כניסה, לא יציאה :)

הרמקולים שבחוץ (זון 2 שלי) מחוברים לרסיבר ואין להם מגבר משלהם.

לטלויזיה יש RCA אבל עכשיו כשאני מסתכל בדף מוצר אני רואה שזה מסומן כcomposite in, האם עדיין אפשר להשתמש כפי שהצעת?

בדף הזה יש את כל היציאות של הטלוויזיה שלי:
https://www.lg.com/il/tv/lg-65UM7340PVA

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

יש לך רק יציאת אודיו דיגיטאלית אופטית
אתה צריך ממיר מדיגיטאלי אופטי לאנלוגי וממנו תתחבר לאחת הכניסות האנלוגיות ברסיבר

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אם הרמקולים מחוברים ליציאות רמקולים ברסיבר, אין לך בכלל מה לגעת ביציאת ZONE2 ברסיבר.
היא מיועדת לחיבור מגבר חיצוני, שמפעיל בעצמו את הרמקולים.

קומפוזיט זה וידאו.
ואתה עדיין לא מבין את ההבדל בין כניסה ויציאה.
לטלויזיה יש כניסת קומפוזיט, לא יציאה.

היציאה היחידה שיש לטלויזיה זה יציאה אופטית.
אתה יכול להשתמש בה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”