Dudeapp הפסיקה את פעילותה האם כדאי לעבור ל- Switcher?

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
liam (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Dudeapp הפסיקה את פעילותה האם כדאי לעבור ל- Switcher?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

ברשותי Dudeapp שמי שלא מכיר זה המקביל של Switcher וגם מוצר של חברה ישראלית.

החברה שמאחורי Dudeapp הפסיקה את פעילותה, אחרי תקופה ארוכה של חוסר שירות, ובעיות שונות באפליקציה אבל זה לא הפריע להם להמשיך למכור את המוצר ולעשות מבצעים של עד 190שח ליחידה(במקור כ- 300שח).

המכשיר והאפליקציה חייבים חיבור לשרת החברה בשביל לעבוד, היות והשרת נסגר הוא הפך להיות מתג כיבוי והדלקה פשוט ומאוד יקר. החברה גם לא מוכנה לשחרר עדכון לאפליקציה עם שליטה מקומית או לפחות את ה- API. הערכה היא שכמה אלפים נפלו כאן עם המוצר.

היות והתרגלתי ליעילות והנוחות במתג חכם לדוד, אני שוקל כרגע לרכוש את ה- Switcher V2, אבל לפי מה שאני רואה זו גם חברה ישראלית והמוצר תלוי בשרתים שלה, לכן יכול להיות אותו סיפור כמו עם ה- Dudeapp, בנוסף יש המתלוננים שהם נוטשים מוצרים קודמים בשביל לקדם מוצרים חדשים.

מה דעתכם? האם ישנה חברה גדולה אמינה עם מוצר דומה או שהמוצר שלה בעל שליטה מקומית ולא תלוי לחלוטין בשרתים פרטיים?

amired13
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יש את המתג מעליאקספרס, אני איתו כמה שבועות ונראה שעובד אחלה. זהה למתג שנמכר גם בישראל תחת כמה חברות.
חשמלאי התקין לי אותו בתוך ארון החשמל כי יש לי קופסת 55 לדוד וזה מתאים לגוויס (הוא מותקן עכשיו בין החצי אוטומט לבין המפסק הקודם ככה שהמפסק הישן תמיד על on ומשמש לי אינדיקציה אם הדוד דולק או לא)
ניתן לצרוב firmware חליפי בשם tasmota שמבטל את העבודה עם השרתים בסין ומאפשר רק עבודה מקומית (והתממשקות ל Home assistant)
זה השרשור על המוצר עם כל ההסברים בפנים:
https://www.hometheater.co.il/vt322161.html

דני45
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

חבל על הכסף. ניסיתי את סוויצר. למפסק היו חיים משלו...
בסוף התקנתי מפסק שהתחבר לopenhab בלי תלות באף אחד ונגמרו הצרות.

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #4 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:12, נערך פעם 1 בסך הכל.

klior99
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

תנסה את המתג החדש של הומיטק Homeetec SwitcHeat V3 זה אמור להיות פיתרון הכי מתקדם

omriec
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #6 

יש לי סוויצ'ר 2 כבר הרבה זמן. במילה אחת - מצויין.
אני חושב שכרגע הוא נמכר במחיר סביב ה200 ש"ח.

החברה פועלת הרבה זמן ויש כבר 3 דגמים/דורות. נקווה שזה סימן ליציבות. גם שירות הלקוחות עובד.

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

Switcher חברה עם עבר מאוד מפוקפק, תחפש כאן בפורום את התלונות של מי שעשה את הטעות וקנה את הגירסה הראשונה שלהם, רק כדי להיתקע מול שוקת שבורה.
גם SwitcHeat וגם Switcher הם מפסקים סיניים, ולכן אני לא רואה שום סיבה שלא ללכת למקור (מפסקים של Tuya, שגם Homeetec מוכרים). היתרון של Tuya (מעבר למחיר) הוא שאפשר להחליף להם את ה-firmware, להתנתק סופית מהתלות בסינים, ולקבל תמיכה מלאה ב-MQTT. זה עדיף בהרבה על פרוטוקול משוחזר, שהחברה יכולה לשבור בכל יום ע״י עדכון תוכנה. על Homeetec לא הייתי הולך, כי הם מוכרים מוצרי מדף (סיניים ברובם) במחיר מופקע, ולא מוכנים לשתף פעולה עם קישור למערכת בית חכם שאינה שלהם.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אחרי שאכלתי המון קש עם סוויצ'ר בגרסה הראשונה שלהם החלטתי שאני לא מוכן יותר להיות בן ערובה לשירות חיצוני עם חומרה דפוקה. התקנתי מגעון + מתג Z-Wave של secure, חיברתי למערכת בית חכם openHAB, כתבתי כמה חוקים די טריוויאלים ומאז חלפו כבר כמעט שנתיים ואין לי תלונות.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”