פריסת רשת בבית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
dvirlevy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

פריסת רשת בבית

הודעה שלא נקראה #1 

היי לכולם,

האינטרנט אצלנו נוראי ואני מנסה למצוא את הפתרון האידיאלי.
המצב כרגע: בית של 3 קומות 150 מ''ר כל קומה, תשתית מאוד מאוד ישנה ככה שמגיע אלינו 40 מגה בקווי אבל זה מספיק מבחינתי רק שיגיע לכל הבית.
יש ראוטר VV5820 של בזק בסלון שעובד מצוין. בנוסף מגדיל טווח של MI שמתחבר לחשמל ועושה חצי עבודה בצד השני של הבית.
בחדר שלי שנמצא בקומה השנייה בצד השני של הבית מחובר מהקיר כבל COAX שמתחבר לקופסא (שלקחתי מממיר ישן) שממירה לכבל אינטרנט.

יש לי קצת ידע ונסיון בתקשורת, תקציב של כ300 ש''ח ומחפש את הפתרון הכי יעיל.
כרגע אני חושב על VR600 לחבר אותו בחדר שלי (בתשתית שציינתי למעלה) כAP בתקווה שיתן פתרון לכל 3 הקומות.
או מצד שני לקנות פתרון MESH של TENDA MW3 שעומד בתקציב.

פתרונות נוספים יתקבלו בברכה :)

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

פתרון ל 3 קומות ב 300 :roll:

זול וזוגלובק, בשניהם תקבל נקניקיה

Amir64
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1292 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

יש פתרון ב- 300 שקל.
לקנות כבלי רשת ולהשחיל לבד לכל מקום בו אתה צריך חיבור לרשת ואפשר קווי.
אם אתה רוצה כיסוי אלחוטי לשטח כולל של 450 מ"ר, תשכח מסיכוי לעשות את זה ב- 300 ש"ח

לא כתבת, עם הציוד שיש לך עכשיו, באיזה קומות ובאיזה שטח יחסי בכל קומה, יש לך עכשיו קליטה אלחוטית טובה.
MESH של TENDA MW3 שעומד בתקציב
...
איפה יש את זה ב- 300 ש"ח?

dvirlevy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #4 

יש לך מושג כמה עולה מהלך כזה של השחלת כבלי רשת? בכל זאת להעביר עכשיו בכל הבית לא יודע עד כמה ריאלי..
ואם לא יעלה 300 אז כמה? אני לא צריך לכל הבית אני אעשה קצת סדר:
צד א:
קומה 1 - סלון יש קליטה טובה כי שם יושב הראוטר.
קומה 2 - החדר שלי - חיבור ישיר כפי שציינתי וחדר עבודה הוויפי חלש

בצד השני של הבית:
קומת מרתף מגיע קליטה חלשה יחסית אבל מגיעה
קומה 1 - מגדיל טווח של mi, מגיע חלש
קומה 2 לא מגיע

בתצורה הנוכחית כמעט יש קליטה בכל המקומות שציינתי אז קשה לי להאמין ששדרוג כלשהו לא יועיל כמו תצורה של mesh

ולשאלתך:
https://buywithus.org/%d7%93%d7%99%d7%9 ... %95%d7%9c/

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 363 פעמים
קיבל תודות: 773 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

@dvirlevy
·

אם אתה באמת מוגבל לתקציב של 300 ש"ח או קרוב לזה וצריך להרחיב את הכיסוי האלחוטי שלך אז אין לך כמעט אופציות וברור שאף אחת מהן לא איכותית או טובה בשום פרמטר (חוץ מאולי המחיר וגם זה רק לטווח הקצר, לטווח הארוך סביר שבמוקדם או במאוחר תהיה חייב להשקיע בתשתית וציוד יותר "נורמליים" ולכן ההשקעה שלך היום בציוד זול לאוו דווקא באמת זולה).

הפתרון הכי זול ועדיין סביר מינוס מבחינה טכנית הוא להעביר כבלי רשת לנקודות שבהם אין קליטה טובה (אמור להיות זול יחסית) ולחבר את המכשירים הנייחים בחיבור קווי (אם יש כאלה). בנוסף איפה שאתה צריך להרחיב קליטה אלחוטית, תוסיף AP זול בחיבור קווי לראוטר הראשי. אתה יכול להשתמש בראוטרים זולים כ-AP בלבד, כמו לדוגמא ה-totolink ולדעתי יש גם דגמים מקבילים של שיאומי וכו'. זה אמנם לא יתן לך roaming בין היחידות השונות אבל במחירים האילו זה לדעתי הכי טוב שאתה יכול לקבל. לשימוש כ-AP בלבד הראוטרים הזולים האילו נותנים תמורה די טובה למחיר (אידאלית לא הייתי משתמש בציוד כזה או בציוד של בזק/ספק כמו ה-VV5820 כראוטר הראשי).

אם יש לך ידע וניסיון טכני באופן כללי וספציפית ברשתות, או אם יש לך את הרקע והרצון להשקיע וללמוד, אז ציוד יותר מקצועי תמיד יהיה פתרון הרבה יותר "יעיל" (הרבה יותר יציב, גמיש, אופציות מתקדמות שבכלל אי אפשר לעשות בציוד ביתי וכרגיל גם ביצועים יותר טובים ביחס למחיר).
לדוגמא אתה יכול היום להשקיע ב-AP או APs כגון ה-UAP AC LITE (כמובן בחיבור קווי לראוטר הראשי). אם אתה קונה היום או בעתיד מספר יחידות כאלה יהיה לך roaming ותכונות מתקדמות אחרות ביניהם. בנוסף אם תרצה בשלב כלשהו תוכל גם להחליף את הראוטר הראשי במשהו יותר נורמלי כגון ER-X. יש כמובן עוד אופציות של Ubiquiti ושל חברות אחרות, לדוגמא ציוד של mikrotik.

הציודים שמכוונים יותר לשוק המקצועי שציינתי לעיל הם היחידים שאני מכיר שנותנים תמורה למחיר הרבה יותר גבוה מהאופציות האחרות (לדעתי). מעבר לזה אתה פשוט מקבל את מה שאתה משלם עליו, אז פתרון mesh ב-300 ש"ח או אפילו פתרון פופלרי כגון ה-deco של tplink מוגבלים באיכות שלהם כפונקציה של המחיר. אישית הייתי מעדיף כבר להשקיע עוד קצת ולקנות פתרון איכותי כגון ה-orbi וכו' (בהנחה שהפתרונות "המקצועיים" לא בשבילך).
נערך לאחרונה על ידי eran405 ב 17/08/2019 23:13, נערך פעם 1 בסך הכל.

Amir64
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1292 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

גליל 100 מטר עולה כ- 120-150 ש"ח.
לא תצטרך יותר מזה.

באלי יש המון מוצרים כאלו מזוייפים.
מקווה עבורך שאם תקנה שם תקבל את המוצר המקורי ולא זיוף.
זה מחיר זול בצורה חשודה.
מגדיל טווח של MI שמתחבר לחשמל
...
אתה מתכוון שמגדיל הטווח מקבל רשת אלחוטית ומגביר אותה, נכון? לא 2 יחידות שמעבירות את ה- WIFI על רשת החשמל מאחת לשניה.
במקרה זה, מקווה שברור לך שרק המכשיר הזה מוריד לך בחצי את מהירות הרשת האלחוטית בבית.

dvirlevy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #7 

הבעיה עם AP שאני יכול לחבר אותו רק בקומה ה2 שרק שם יש לי חיבור קווי ואני מניח שהאות לא יגיע למרתף..?

אותה הבעיה עם חיבורים קווים, אין לי נקודות בקיר של כבל אינטרנט מאחר והבית מאוד ישן ואני מניח שחציבה והעברת כבלים בקיר יעלה המון..? (כבל חשוף שמטייל בבית לא בא בחשבון)

וכן אני מדבר על מגביר טווח ואני יודע שזה ממש על הפנים.
דיי מיואש.. התקציב דיי חסר בגמישות אבל אם זה ממש קריטי ויש פתרון כזה או אחר בסביבות ה400 אשמח לשמוע.
תודה על העזרה

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 363 פעמים
קיבל תודות: 773 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

dvirlevy כתב: אותה הבעיה עם חיבורים קווים, אין לי נקודות בקיר של כבל אינטרנט מאחר והבית מאוד ישן ואני מניח שחציבה והעברת כבלים בקיר יעלה המון..? (כבל חשוף שמטייל בבית לא בא בחשבון)
...
·

גם בבית ישן אמורות להיות נקודות של בזק ושל טלויזיה. את הכבל רשת משחילים בתעלות הקיימות ללא חציבה ובטח שלא מעבירים כבלים "בקיר" ללא צינור (אם לזה התכוונת).

dvirlevy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #9 

eran405 כתב:
...
...
·

גם בבית ישן אמורות להיות נקודות של בזק ושל טלויזיה. את הכבל רשת משחילים בתעלות הקיימות ללא חציבה ובטח שלא מעבירים כבלים "בקיר" ללא צינור (אם לזה התכוונת).
...
·

אוקיי לפי מה שראיתי באינטרנט מדובר על סביבות ה300 שח + תוספת של ראוטר כפי שציינו למעלה יעלה 100₪ אמור לסגור את הפינה?

יש אפשרות להעביר את הכבלים לבד? אם כן אני חושב שזה יהיה הפתרון הכי טוב

eyal323
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #10 

הפתרון הכי נוח זה להתחבר להוט ( אל דאגה אני לא קשור אליהם בכלל )
כל ממיר שלהם הוא נקודת רשת חוטית וגם אלחוטית
כך שמספיק בכל קומה נקודה או שתים ואתה מסודר

יש לי רשת בקירות ומסיבות שונות היו לי המון בעיות וזה מה שאני עושה כיום

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

העסק הזה של הWIFI דרך מיניפייבר עובד ממש ממש על הפנים

לא מכיר מישהו שלא מוצא את עצמו מתקשר לשרות/תמיכה כל שבוע על בעיות ותקיעות ב WIFI

הרעיון ענק, חוסך תשתייות והוצאות מלקוחות
בפועל הוא לא עובד.

dvirlevy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #12 

dvirlevy כתב:
...
...
·

אוקיי לפי מה שראיתי באינטרנט מדובר על סביבות ה300 שח + תוספת של ראוטר כפי שציינו למעלה יעלה 100₪ אמור לסגור את הפינה?

יש אפשרות להעביר את הכבלים לבד? אם כן אני חושב שזה יהיה הפתרון הכי טוב
...
·

האם זה הפתרון הכי טוב? יש מדריך מפורט או משהו כזה על איך ומה לעשות?

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 912 פעמים
קיבל תודות: 820 פעמים

הודעה שלא נקראה #13 

במידה ואין אפשרות להשחלת כבלים ויש לך תשתית קואקס שלא בשימוש על ידי הוט / יס - אני ממליץ בחום על הפתרון הזה:

https://www.hometheater.co.il/vp2708155#2708155

dvirlevy (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #14 

oris74 כתב:במידה ואין אפשרות להשחלת כבלים ויש לך תשתית קואקס שלא בשימוש על ידי הוט / יס - אני ממליץ בחום על הפתרון הזה:

https://www.hometheater.co.il/vp2708155#2708155
...
·

יש לי משהו דומה שממיר קואקס לכבל רשת אבל הנקודות קואקס לא עובדות וצריך טכנאי בשביל זה, מעדיף את הפתרונות האחרים.

בדקתי ויש אפשרות להעביר בתשתית של בזק דרך התעלות השאלה איך עושים את זה, כמה יעלה והאם באמת זה הפתרון המועדף?

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”