לפעמים נמאס לי שיוצרי הסדרות מזלזלים באינטיליגנציה שלנו...

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
eyalgro (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

לפעמים נמאס לי שיוצרי הסדרות מזלזלים באינטיליגנציה שלנו...

נושא שלא נקרא #1 

מקווה מאד שה- FBI יודע את ההבדל בין ספק כוח לדיסק, כי אם לא, ארה״ב בצרות גדולות !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לפעמים גם התרגום לא משהו.

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ההתייחסות של הוליווד בכלל לכל עניין המחשבים נראה לפעמים הזוי ולא מובן. לא פעם רואים מישהו מסביר איך הוא פורץ למערכת כלשהי על ידי תקתוק על המקשים של המקלדת כאילו זה פסנתר וכל התהליך לא לוקח יותר מדקה גם אם זה פיירוול של ה CIA...

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

ראיתי באיזה סרט אחת מקלידה במרץ, ואז ראו את המסך של הלפטופ - מצגת פאואר פוינט... :lol:

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אפשר לצפות בסרט/סדרה ולהיות מוטרד מדברים כאלה, אבל צריך לזכור מה זה סרט.
זה דבר מדומיין במהותו, ולדיוק בעובדות, בעיקר כאלה שלא כל כך רלוונטיות לעלילה, אין חשיבות רבה. בIMDB יש מדור שלם על טעויות כאלה - יש אנשים שזה תחביב שלהם למצוא אותם, אבל זה לא קשה.

תחשוב על זה ככה: הרי האיש בתמונה עם תגית שכתוב עליה FBI אינו עובד בFBI. הוא שחקן . את זה אתה מקבל בלי בעייה, אז מה איכפת לך שקופסא מסוימת מגלמת תפקיד של דיסק קשיח?
אין פה כלל עיניין של זלזול באינטלגינציה כפי שכתבת. איך נראה דיסק קשיח באמת לא מהותי לסיפור.
משה

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #6 

toxin כתב:ההתייחסות של הוליווד בכלל לכל עניין המחשבים נראה לפעמים הזוי ולא מובן. לא פעם רואים מישהו מסביר איך הוא פורץ למערכת כלשהי על ידי תקתוק על המקשים של המקלדת כאילו זה פסנתר וכל התהליך לא לוקח יותר מדקה גם אם זה פיירוול של ה CIA...
...
·

בהמשך למה שכתבתי מקודם, אין להוליווד עיניין ספציפי עם מחשבים. זה פשוט תחום שמוכר לרבים ולכן שמים לב לכך יותר אנשים.
אני תמיד משועשע מטעויות גיאוגרפיות כאשר הסרט מתרחש במקום שאני מכיר. ברור לי שהן רבות גם בסרטים שמתרחשים במקומות שאיני מכיר, אבל אז זה כמובן עובר חלק :-)
משה

eyalgro (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

moco כתב:אפשר לצפות בסרט/סדרה ולהיות מוטרד מדברים כאלה, אבל צריך לזכור מה זה סרט.
זה דבר מדומיין במהותו, ולדיוק בעובדות, בעיקר כאלה שלא כל כך רלוונטיות לעלילה, אין חשיבות רבה. בIMDB יש מדור שלם על טעויות כאלה - יש אנשים שזה תחביב שלהם למצוא אותם, אבל זה לא קשה.

תחשוב על זה ככה: הרי האיש בתמונה עם תגית שכתוב עליה FBI אינו עובד בFBI. הוא שחקן . את זה אתה מקבל בלי בעייה, אז מה איכפת לך שקופסא מסוימת מגלמת תפקיד של דיסק קשיח?
אין פה כלל עיניין של זלזול באינטלגינציה כפי שכתבת. איך נראה דיסק קשיח באמת לא מהותי לסיפור.
...
·

תרשה לי שלא להסכים...
כל אחד מאיתנו נהנה מסרטים או סדרות באופן קצת שונה, זה אינדיבידואלי ונורמלי לחלוטין... בעיניי חוסר דיוק בפרטים כאלה קטנים מוריד מאמינות הסדרה ופוגע בחוויה הכללית... סרטים וסדרות זורקים אותנו לעולם דמיוני, אך אנחנו עדיין מושפעים ממידע שאנחנו מכירים מהעולם האמיתי, בעיניי זה כן זלזול אם כחלק מהעלילה אני רואה דברים שאינם הגיוניים בעליל !
אתה רוצה להגיד לי שאין להם במחסנים של ההפקה כוננים קשיחים אמיתיים ? קשה לי להאמין, במקרה כזה, כבר היה עדיף שלא להראות בכלל ורק לספר על כך...

בסדרה הספציפית הזו ולצערי יש עוד רבות כמוה, נתקלתי בעוד כמה דברים ששוב, בגדול מורידים מרמת הסדרה, שגם ככה חלק מהשחקנים בה הם ברמה נמוכה ולא אמינה... כמו לדוגמה מונחים שבהם משתמשת השחקנית הראשית שנשמעים מגוכחים לכל צופה... למה לא להשתמש במונחים נכונים, או לא להשתמש בהם בכלל ? זה נראה מאולץ ולא טבעי, ובסופו של דבר פוגע באיכות האשלייה אותה מנסים למכור לנו כאן...

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

כנראה שזה לא מפריע לך יותר מידי כי אתה ממשיך לצפות בסדרה :-)

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #9 

eyalgro כתב:
...
...
·

תרשה לי שלא להסכים...
כל אחד מאיתנו נהנה מסרטים או סדרות באופן קצת שונה, זה אינדיבידואלי ונורמלי לחלוטין... בעיניי חוסר דיוק בפרטים כאלה קטנים מוריד מאמינות הסדרה ופוגע בחוויה הכללית
...
·

אני מסכים שזה אינדיבידואלי וכמובן שעל החוויה שלך רק אתה יכול להעיד, אבל תרשה לי לחלוק עליך בעיניין האמינות.
אמינות זו לא תכונה מאפיינת של סרט/סדרה בידיוני (וגם לא של ספר). סיפור בידיוני מאופיין על ידי העלילה, הדמויות, הקצב ועוד כל מיני מאפיינים שכאלה. יש כמובן "אמינות" של הדמויות והמשחק שלהם שזה קובע עד כמה אתה באמת נבלע בסיפור ושוכח שאתה בעצם צופה בסרט, אבל אמינות במובן שאתה משתמש במושג, היא לא ברשימת הפרמטרים שלפיהם בוחנים סרט בידיוני.
יש סרטים מסוימים שכן נבחנים גם באמינות למציאות, אבל מדובר בעיקר בסרטי תקופה (period pieces) שבהם שחזור נכון של עצמים (מכוניות, לבוש, ביניינים וכו.) זה חלק מהקטע המיוחד שלהם. גם באלה קל מאוד למצוא טעויות, אבל כל עוד הטעויות הן לא טעויות קריטיות, למשל דגם מכונית X יוצר רק ב1933 והסרט מתרחש ב1931 זה לא קריטי אבל טיסה במטוס סילון ב1920 זה כן טעות קריטית, אז הם יכולים בהחלט לשחזר תקופה באופן טוב.

בכל סרט שלא תראה, אם תחפש, תמצא בקלות המון טעויות של אמינות. אני מנחש שמאמץ להיות מאוד אמין הוא מאמץ לא קל, ובעיקר, זה מאמץ שעבור רוב האנשים לא ישנה את טיב הסרט.

גם לי מפריעה חוסר אמינות אבל מסוג אחר. למשל חוסר האמינות בסרט "רפסודיה בוהמית" ששם פשוט שינו דברים מהותיים בסיפור האמיתי של הלהקה.
משה

eyalgro (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

moco כתב:
...
...
·

אני מסכים שזה אינדיבידואלי וכמובן שעל החוויה שלך רק אתה יכול להעיד, אבל תרשה לי לחלוק עליך בעיניין האמינות.
אמינות זו לא תכונה מאפיינת של סרט/סדרה בידיוני (וגם לא של ספר). סיפור בידיוני מאופיין על ידי העלילה, הדמויות, הקצב ועוד כל מיני מאפיינים שכאלה. יש כמובן "אמינות" של הדמויות והמשחק שלהם שזה קובע עד כמה אתה באמת נבלע בסיפור ושוכח שאתה בעצם צופה בסרט, אבל אמינות במובן שאתה משתמש במושג, היא לא ברשימת הפרמטרים שלפיהם בוחנים סרט בידיוני.
יש סרטים מסוימים שכן נבחנים גם באמינות למציאות, אבל מדובר בעיקר בסרטי תקופה (period pieces) שבהם שחזור נכון של עצמים (מכוניות, לבוש, ביניינים וכו.) זה חלק מהקטע המיוחד שלהם. גם באלה קל מאוד למצוא טעויות, אבל כל עוד הטעויות הן לא טעויות קריטיות, למשל דגם מכונית X יוצר רק ב1933 והסרט מתרחש ב1931 זה לא קריטי אבל טיסה במטוס סילון ב1920 זה כן טעות קריטית, אז הם יכולים בהחלט לשחזר תקופה באופן טוב.

בכל סרט שלא תראה, אם תחפש, תמצא בקלות המון טעויות של אמינות. אני מנחש שמאמץ להיות מאוד אמין הוא מאמץ לא קל, ובעיקר, זה מאמץ שעבור רוב האנשים לא ישנה את טיב הסרט.
...
·

אם אתה מסכים שזה אינדיבידואלי, איך אתה יכול לקבוע את הסטנדרטים ? כל אחד קובע לעצמו על פי אילו פרמטרים לבחון... ומה חשוב לו ובאמת גורם לו להתחבר לאשלייה... בוא נסכים שלא להסכים... 8)

eyalgro (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

ziv_r כתב:כנראה שזה לא מפריע לך יותר מידי כי אתה ממשיך לצפות בסדרה :-)
...
·

בסך הכל לא מדובר פה בחיים ומוות... זו רק סידרה, והיא עדיין מהנה בשביל להעביר את הזמן... :lol:
פשוט מעצבן לפעמים חוסר הדיוק הזה... זה פוגע בהנאה... בייחוד שאני יודע שאיו עונות המשך והסיפור לא סגור... :oops:

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

חוסר הדיוק בזה שמראים אנשים מתים קמים לחיים ונהיים זומבים לא מפריע? שנותנים לאנשים תכונות בהם הם יכולים לעוף או לירות קרני לייזר מהעינים לא מפריע? הרי כל מה שצריך זה לקחת רופא יועץ לסרט שיגיד שאין באמת יכולות כאלו, אבל רופא עולה כסף ויכניס קשיים להפקה, כנ"ל יועץ טכנולוגי שיודע את ההבדל בין כונן קשיח לספק כח - וההנאה של רוב הצופים לא תפגע גם אם לא ילקח יועץ כזה. ואם לחלק מהצופים כן תיפגע ההנאה, זה לא יגרום להם להפסיק את הצפייה כפי שהוכחת.
כפי שאמרת בעצמך, זה סרט וככה צריך לקחת את הדברים.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 896 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

eyalgro כתב:
...
...
·

בסך הכל לא מדובר פה בחיים ומוות... זו רק סידרה, והיא עדיין מהנה בשביל להעביר את הזמן... :lol:
פשוט מעצבן לפעמים חוסר הדיוק הזה... זה פוגע בהנאה... בייחוד שאני יודע שאיו עונות המשך והסיפור לא סגור... :oops:
...
·

מסכים איתך לחלוטין, יש מינימום של אמינות שצריכה להתקיים, בטח במקרה כזה שמציגים ספק כח אל מול כונן חיצוני.
זה לחלוטין זלזול באינטלגנציה ומוריד מהערך של הסדרה.

ברוב הסדרות המקצועיות זה לא קורה, כך שניתן למנוע טעויות מהסוג הזה וכשזה לא קורה זה מוריד מהאמינות ומערך הסדרה בעיניי.
ויש הבדל משמעותי בין טעויות כאלה לבין סרט עם זומבים, שכל העלילה בדיונית.
אם בסרט זומבי שבו מתים מהלכים היו מתעוררים לחיים ומחזיקים ספק כח וקוראים לו הארדיסק, זה היה חמור באותה המידה ומוריד מהאמינות.
זו כמובן דעתי האישית.

מספיקלי
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 166 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

כאן זה קפץ לך כי הוא מחזיק פריט שאתה מכיר ויודע, אבל אם תשים לב בכל סרט אמריקאי יש טקסטים דבילים לעיתים קרובות. למשל כשבשיחה בין שני "מומחים" הם מסבירים אחד לשני משהו טרווילי לחלוטין מהעיסוק שלהם. וזה נעשה כמובן כדי להעביר מידע לצופה.
שים לב שהאמריקאים מרבים להשתמש בתואר בשיחות. דוקטור , פרופ' וכו ואז מסבירים לו שאת הבורג צריך לסובב ימינה ...:lol:
אינני מנוי הוט/יס

+K1 עם DVB וK18.4.

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אני בטוח שאשתי לא הייתה שמה לב כמו שאני לא הייתי שם לב אם שני רופאים/מדענים/חקלאים וכיו"ב היו מדברים שטויות בשיחה "מקצועית" בינהם
זה עסק יקר מדי להפקה לשים לב ולתקן פרטים כאלה

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”