דיאטה לפי סוג הדם שלך, אמת או שקר?

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
stass (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

דיאטה לפי סוג הדם שלך, אמת או שקר?

נושא שלא נקרא #1 

מאמר מבוסס מחקרים מדעיים לגבי האם יש אמת בלאכול לפי סוג הדם שלך :
https://ironscience.co.il/%d7%aa%d7%96% ... %93%d7%9d/

מה דעתכם? האם האתם מרגישים שסוג תזונה מסויים מתאים לכם יותר לעומת אחרים?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לא נשמע לי בכלל בכיוון.

אם כבר דיאטות מבוססות בדיקות גנים או בדיקות גנום החידקים בקיבה (כמו DayTwo ומחקרים דומים).

shahar31
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אבא היה צמחוני כמעט 20 שנה, ובגלל ספר שדן בנושא החליט להפסיק עם הצמחונות, חוץ מהיכולת לצאת איתו ליותר מסעדות, לא היה שיפור בריאותי.

גם אין לזה שום גיבוי מדעי אמיתי, וזה הכל ספקולציות.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@stass
קראת את המאמר אליו קישרת? הסיכום אומר בפירוש שאין עדויות לכך.

@shahar31
ואם עקב החלפת התזונה היה שיפור חיובי? האם ממקרה בודד אפשר לתת מסקנה כלשהיא? כמובן שלא.

עצוב לומר, אבל היום רוב האנשים בוחרים דיאטה לפי הדמות האהובה עליהם באינסטגרם.

שי-כ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: שי כהן
נתן תודות: 928 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לדעתי כל התאוריה/פילוסופיה שעומדת מאחורי זה, מצוצה מהאצבע...
איך אפשר להוכיח שבעלי דם O מקורם באנשי מערות וצריכים יותר בשר? או בעלי דם A מקורם בחקלאים וצריכים יותר דגנים? קשקוש...

יש הרבה אנשים שהתחילו את השיטה והרגישו יותר טוב. לדעתי וניסיוני (למדתי כמה קורסים של תזונה) זה בגלל המעבר לתזונה יותר טבעית ופחות מעובדת עם דגש על ירקות ופירות. כל אחד שיעשה את זה ירגיש יותר טוב... גם אם הוא בעל סוג O ויאכל את התזונה של B...

shahar31
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@ziv_r
ברור שאי אפשר להסיק מהפרט אל הכלל, סתם נזכרתי בזה כאנקדוטה.

אבל הגורמים הגנטיים והפיזיולוגים שמעורבים בחילוף חומרים ומשקלו של אדם הם כל כך מסובכים והרגלי תזונה ופעילות גופנית הם גם גורמים שאי אפשר לשלב במחקר איכותי לשאלה כזאת.

בנוסף, איך אפשר לכמת את שאלת המחקר בנוגע לדיאטה לפי סוג דם? משקל? BMI? עלייה במשקל בדיאטה X לפרק זמן Y? יש כל כך הרבה גורמים ומשתנים בלתי תלויים שמחקר כזה הוא בלתי אפשר.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #7 

יש הרבה שטויות ומיתוסים בתחום, מספיק לפתוח את הרשתות החברתיות ולראות כיצד כל אחד ממציא דברים.

נעשה דיון על כל שטות? :-)

stass (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@ziv_r
·
כמובן. זה נושא לדיון. נתקלתי לאחרונה ברבים המאמינים הדבר.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #9 

העובדה שיש הרבה טיפשים לא אמורה להפתיע אותך.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1109 פעמים
קיבל תודות: 311 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אני ואישתי עושים בערך את הדיאטה הזאת.
אנחנו יודעים שהיא לא מדוייקת כי הזמן עשה את שלו וכך גם הגנטיקה ולכן אנחנו עושים כ50 % ממה שהחלוקה ממליצלנו .
לנו ברור שיש מאכלים שטובים לנו יותר וכאלה שפחות וכאשר מנסים לומדים.
אני סוג 0 ויש לי אפשרות לאכול באמת כמויות גדולות יותר של סוגים מסויימים של בשר ,אישתי היא סוג דם אחר ואצלה זה בולט יותר אפילו.
אנחנו עושים שמירות נוספות שבהחלט שיפרו אצלנו בצורה קיצונית את המשקל ואת הבריאות.
אני ממליץ מאוד על שילוב של 3 דברים לשמירה על הבריאות ועל משקל נכון ,אף אחד לא ממש ימליץ על שילוב של ה 3 דברים כי זה נוגד את
מי שרוצה לדחוף כמה שיותר אוכל לגוף.
1.תלמדו מה ההמלתה לפי סוג דם ,תצמדו לזה ב50 אחוז ותלמדו מה מתפרק אצלכם מהר ומה יושב בגוף.
2.תבצו פעיולת ספורטיבית כל יום ,לפחות 5 דקות בלי מנוח.הפעילות הטובה ביותר בהתחלה היא תרגילי בטן ,ומזה תתקדמו באימונים.לא לפרק את הגוף באימונים
של שעות.אם יום מסויים עשיתם אימון ארוך לא לוותר למחרת ,תעשו אימון קצר ,תעלו דופק ותתרידו תגוף.לא לחפש רק אימונים לשריפת שומן.
3.הנקודה החשובה יותר ,תעשו הפסקות ארוכות מאוד בין הארוחות(זה נקרא צום)לא להכניס אוכל במשך 16 שעות לפחות ,תאכלו במשך 8 שעות ואז שוב הפסקה.אחרי שבוע כבר תרגישו את הגוף שונה מאוד וקל.לגוף מאוד קשה לפרק אוכל ולכן אחרי אכילה אנחנו עייפים מאוד והשינה שלנו גרוע.כאשר הגוף מסיים את השעות של הפירוק מזון יש לו במהלך ה 16 שעות זמן פנוי ונרגיש ערניים יותר.בימים הראשונים יש רעב ,בהמשך הוא נעלם.מי שממש רוצה לבדוק את דבריי מוזמן לפני סוף ה 16 שעות (לא צריך לדייק)לבצע אימון ,ואז תראו שהאימון קל יותר מהרגיל כי הגוף קל.
אני שנה וחצי משלב את ה 3 נקודות ומצבי מצויין +- קילו ,אישתי ירדה 12 קילו ולא זזה משם.
חשוב לי לציין שאנחנו אכלנים רציניים

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #11 

כן, דיאטת צום\16:8, עוד טרנד אופנתי ללא אסמכתה מאחוריו.

שי-כ
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: שי כהן
נתן תודות: 928 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

@ziv_r
אל תזלזל בכזו קלות מקלדת. יש מחקרים וגילוים שמגבים את זה. אמנם חלקם על בעלי חיים במעבדה, אבל חלקם על בני אדם.

Multimediaman
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

הצטברו לא מעט מחקרים שמראים שז'אנר הדיאטות שבגדול ניתן להגדיר "צום לסירוגין" הן יעילות ויפות לבריאות.

עם זאת, המחקרים הללו על הפפו שלי, כיוון שהנסיון האישי שלי מראה שהשיטה גם יעילה, וגם מאוד מתאימה לי.

מבחינתי, שתי העצות הכי מטומטמות שקבלתי מדיאטנית* של קופת חולים היו:
1. ארוחת הבוקר היא הארוחה הכי חשובה.
2. צריך לאכול כל שלוש שעות.

אלה היו עצות גרועות מאוד מאוד.
ברגע שעברתי למשטר של 16\8 + יום צום מלא (למעט מים, קפה ותה), ביום ראשון, המטרה הבריאותית הושגה באופן די מדהים.

שלושת המטרות הושגו: רמת גלוקוז ירדה לתקינה ביותר (הייתי במצב שקרוי טרום-סוכרת) , רמות ה LDL והטריגליצירידים ירדו לרמה נורמלית.

כל אלה פרמטרים מדידים ולא תחושתיים\פסיכולוגיים: אני יכול לחלוק גם תחושה של "רמת אנרגיה" או "מצב רוח" וכיוצ"ב, אך אין דרך אמפירית לכמת את זה אז נניח לזה.

* לא היתה לי בעיית משקל אלא תוצאות בדיקות מדאיגות.

דיסקליימר: אני לא מבין בכלום ושום דבר למעט עצמי , לא מוסמך לתת עצות בריאותיות כלשהן, ומי שלוקח מפוסט שלי בפורום איזושהי החלטה שקשורה בבריאות שלו, עושה מעשה שטות.
"מי שנדפק פעם אחת כבר לא יכול להיגמל מזה"

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

דיאטה לפי סוג הדם זה מסוג התיאוריות המכילות טיעונים גבוליים שמספקים מידה מסויימת של הגיון כדי לא לגרום לתיאוריה להישמע מופרכת ואווילית.

יש עוד הרבה תיאוריות כאלו שברגע הראשון נשמעות הגיוניות, שמסתובבות בקרב הציבור ולפעמים גם מתקבלות כאקסיומה למרות שהמדע מאחוריהן הוא לעיתים רופף במקרה הטוב או חסר לחלוטין או שבכלל הוכיח טיעון נגדי. בין התיאוריות המפורסמות יותר אפשר למצוא את החובה לשתות בין 8-12 כוסות מים ליום, שמלח מעלה את לחץ הדם, שאכילת שומן רווי גורמת למחלות לב, שכולסטרול מזיק, שהומאופטיה עובדת ושמעבר לאנרגיה אלטרנטיבית+דיאטה צמחונית תפחית את כמות הפחמן הדו חמצני באוויר ובכך תימנע ההתחממות הגלובלית.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 449 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

נראה לי שדיאטה לפי הורוסקופ, המזל תהיה יותר מדויקת מדיאטת סוג דם, לפחות יש 12 קבוצות....
או אולי דיאטה לפי האות הראשונה של השם, 22 קבוצות בעברית ובלעז 26 זה בכלל הרבה יותר ממוקד ומותאם ספציפית לכל אחד לפי השם שלו

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”