מהם לדעתכם הרסיברים היותר מוצלחים של סנסוי

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
Ilan_sh (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 15 פעמים

מהם לדעתכם הרסיברים היותר מוצלחים של סנסוי

נושא שלא נקרא #1 

שלום
אני מאוד מחבב את היצרן ואף משתדל לאסוף מוצרים שלו.
אשמח לקבל פידבק מהם הרסיברים היותר מעניינים או מוצלחים של סנסוי.
השיקול לא בהכרח וואט לערוץ, אלא איכות בניה מעניינת, ניראות ואולי אמינות.
היו לי בעבר מכשירים מדגם 7070 ו 6060 ולא התלהבתי מהם במיוחד.
תודה למשיבים.
אילן

JD9002
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 638 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

noam3039
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 85 פעמים
קיבל תודות: 487 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

9090DB איכות הבנייה שלו טובה
בערך מ 1978 ועד שנות 80 האיכות הבנייה של סנסוי
ירדה מאוד אבל למרות שהאיכות ירדה יש גם רסיוורים
מאוד נחשקים כמו G22000שעדיין הינו אחד הרסיברים הנחשקים בעולם!
מודל 1978
אשכול לכול חובבי עישון הבשר
http://www.hometheater.co.il/vt215693.html

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'
נתן תודות: 339 פעמים
קיבל תודות: 366 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לא חסרו לסאנסוי רסיברים..(אני אספן סאנסוי בעצמי)מהסדרות היותר ישנות-סידרת הX0X0 החל מה-7070 ועד ל9090.
בגיזרת ה-8080DB וה-9090DB שהם מעט "מתקדמים" יותר טכנולוגית יש חיסרון אחד-מעגל הדולבי המעצבן והקשה לגישה ותיקון.
סידרת G-החל מדגם 5000/6000,אופי הסאונד שונה מאוד מאשר הסדרות הישנות-פחות סאונד "חם" עם באס דומיננטי ויותר פירוט "ופתיחות" ודגש על הצלילים הגבוהים.כמו כן סידרת G הולידה שתי תת סדרות בשם X500 ו-X700 ששתיהן הגיעו מאוחר יותר והיו גם ניסיון להציע את אותה איכות הצליל אך באיכות בניה ורכיבים פחות טובה.בסידרת G-X700 הייתה גם הראשונה להציע טיונר מתקדם יותר עם צג דיגיטלי ונעילת קוורץ,אך במחיר אמינות-הצ'יפ שמתפקד בתור המעבד של פעולות הטיונר בדגמים האלה נוטה להתקלקל בחלק מהדגמים ולהשפיע לרעה על תפקוד הצג הדיגיטלי.
חוץ מהם היו סדרות ישנות יותר אך לא פחות טובות-מתחילת ימי הטרנזיסטור של סאנסוי בסוף שנות ה60 תחילת ה-70,היו את דגמי 1000X,2000/X,4000,5000A/X.באמצע גם היו את דגמי הSIX והEIGHT.
Vintage audio is a way of life

Retro audio is good for you

ערוץ הסטריאו וינטאג' שלי:
http://www.youtube.com/user/Kosh31100

ads
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

איזה אלוף אתה KOSH (f)

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 201 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

נראה לי שאין לי באמת מה להוסיף אחרי מה שכולם כתבו פה, מופתע לטובה מ7070 שיש לי,

היה לי בעבר 9090DB שהיה לי אגרסיבי מדי בצליל, אבל אין ספק שגם הוא מעולה,

שמעתי G7000 והופתעתי לטובה ממנו, שמעתי G4700 והוא היה נוראי.

מה שמפתיע בגיזרת סנסוי לעומת מרנצים (אני אספן מרנצים) זה שבסנסוי (עם או בלי) קשר להספק המוצהר,

יש הרבה יותר יכולת דחיפה מהמרנצים, בהשוואה מול מרנץ 2270 (70 וואט לצד) לעומת סנסוי 7070 (65 לצד) הסנסוי באופן

משמעותי יותר חזק!

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

noam3039 כתב:יש גם רסיוורים
מאוד נחשקים כמו G22000שעדיין הינו אחד הרסיברים הנחשקים בעולם!
מודל 1978
...
יש גם G33000 שהיה המפלצתי ביותר.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

noam3039
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 85 פעמים
קיבל תודות: 487 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

dragon כתב:
...
...
יש גם G33000 שהיה המפלצתי ביותר.
...
·כן צודק אילן (Y)

BennyO
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 487 פעמים
קיבל תודות: 213 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש לי G7700 שהוא גם יפיוף ברמות וגם נשמע מצויין לטעמי.
Rust never sleeps

eliad2
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 164 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לא מכיר מספיק מכשירים של סנסוי אבל שלי מאוד מוצלח..

Ilan_sh (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

הי
לילה טוב.
קודם כל רציתי לציין שדי התאהבתי בתחום הוינטאג' והקריאה בפורום המעולה והייחודי הזה, תרמה רבות להתעניינות שלי.

תודה לכל אלו שהגיבו.
Kosh בזכות התגובה שלך - ראיתי את הלינק לערוץ היוטיוב שלך.
הייתי די בהלם והתלהבתי בצורה מדהימה מהסרטונים.

אולי בעצם שגיתי בכותרת של הפוסט- כי מהי למעשה ההגדרה של מוצלח ??..
אמינות ?
איכות בניה?
הספק מרשים ?
כמות מכוונים ?
איכויות סוניות ?
יציאות פרה ? PRE IN ?
יכולת להקצין גבוהים? או לרדת נמוך באמת עם הנמוכים/עידון/ניסיון להדמות למגברי מנורות מבחינת הסאונד?
מה לגבי האריזה הכוללת ? - מתגים/עיצוב/חיפוי עץ/משקל/גודל מכשיר ?
דיווח אמת של היצרן לגבי הנתונים ?- וואט, תחום תדרים. דמפינג פקטור וכד'

ברור לי ששנות השמונים.. לא בדיוק מעניינות. (למרות שיש מספר מכשירים מסדרות מסויימות שנחשבים למעולים)
בנוסף גם די ברור לי שגזרת העניין שלי ברסיברים של סנסוי נמצאת במכשירי שנות השבעים ואולי אף יותר במכשירי שנות השישים. (סוף שנות השישים)

באופן אישי נראה לי שסדרת ה G כפי שנרשם כאן די מוצלחת, כנ'ל לגבי ה X0X0, אך באמת מה לגבי מכשירים ישנים יותר.

היו לי בעבר כמה רסיברים של סנסוי ונשארתי עם שני רסיברים של סנסוי שארחיב עליהם בהמשך בהודעה נוספת.
הסקרנות שלי ממש לבחון מכשיר, מכשיר - החל מאלו מתחילת הדרך ועד לאלו של סוף שנות השבעים. לא יודע אם אי פעם אוכל לממש את הסקרנות הזו בצורה משמעותית, כי אין הרבה מכשירים כאלו שמסתובבים פה בארץ (לדעתי)

אני מעדיף די להתעלם ממכשירי הקוואד, למרות גודלם או היכולות האפשריות ולו בגלל הסיבה של מורכבות היכולת לשפץ/לתקן/מלאי חלפים לא הכי זמין (לדעתי)

אני מבין שבתחילה היו רסיברים של סנסוי מבוססי מנורות. לצערי לא שמעתי מעולם כיצד נשמעים מכשירים אלו וכמובן שעד היום לא היה לי/עבר אצלי אף מכשיר שכזה.
דוגמא למוצרים שכאלו :
SANSUI 1000
SANSUI 220
SANSUI 250
SANSUI 500

כמובן שלפני מכשירים אלו שנראו עיצובית כמו מכשירי אמצע/סוף שנות השישים, היו סדרות ישנות יותר :
SASNUI SM-11
SANSUI SM-18
SANSUI SM-80 ועוד.

אחריהם לדעתי (ואני לא הסטוריון החברה...)
החלו בייצור מכשירים טרנזיסטורים דוגמת
SANSUI 350
SANSUI 2000
SANSUI 3000
SANSUI 5000 ועוד כמה.
חלקם (וללא שום סדר מספרי שניתן להבנה) ותיקים יותר וחלקם חדשים יותר.

אם אני מזהה נכון לאחר סדרה זו יצאה לשוק סדרת המכשירים שהיו עם מספרים כגון
SANSUI 551, SANSUI 771, SANSUI 881 ועוד רסיברים מסדרה זו.

לאחריהם החלה הסדרה שרובכם הזכרתם : X0X0 ולאחריה סדרת ה G.

הסדרות שהיו לאחר סדרת ה G נחלקות למוצרים נחותים כאשר בין לבין - ביניהם מספר דוגמאות של מכשירים אודיופיליים די נדירים.

הניסיון האישי שלי הוא שדווקא עם סדרת ה X0X0 (היו לי 7070 ואחריו קניתי מתוך התלהבות את ה 8080 )הרגשתי מאין סוג של המון כח (באלו החזקים יותר) אך ללא עידון.
כלומר מכשירים שבמונחי ההגדרות הפרימיטיביים שלי יודעים לבעוט, נראים עוצמתיים, עם באסים לא מאוזנים אך לטעמי האישי פחות "חמים" ובעצם פחות מתאימים למוסיקת ג'אז או קלאסית. אולי כן מתאימים דווקא לרוק על גווניו.
הרגיש לי שהישנים פחות מתוחכמים מבחינת הסאונד אך יותר "חמים" כלומר עם יכולת סונית יותר טובה (לטעמי)

לא יודע איך להסביר את מה שהרגשתי במונחים מקצועיים - אבל אנסה לדמות את זה לתחום הרכב...
למשל ההבדל בין פורד מוסטנג שנת 65 למוסטאנג מאך 1 שנת 71.
הראשונה היתה מעודנת.. פחות כוחנית... פחות נראית אגרסיבית.. יותר קלה לנהיגה ואילו אחותה הצעירה יותר.. היתה אגרסיבית.. צעקנית יותר.. אכזרית יותר..עם הגה הידראולי מגוחך ופחות כיף בניהוג.

אולי דוגמא נוספת מתחום הרכב של ימינו ודווקא בשמע :
מערכות השמע שיש ברוב היפניות/קוריאניות - מזדה/יונדאי/טויוטה - לי מרגישות ככאלו עם סאונד רדיקלי מבוסס רמקולים זולים שמציק לאוזן אחרי פרק זמן קצר..
אל מול מערכות השמע שניתן למצא בגרמניות/צ'כיות וצרפתיות..סאונד פשוט יותר, רמקולים משובחים יותר ובלי DSP מוקצן - כלומר כיף יחסי באוזן..

אז אולי אלו לא דוגמאות טובות להשוואה, אבל כך אולי אוכל להסביר את מה שאני הרגשתי.

אם ברסיברים מסדרת X0X0 יש ציפוי פורניר על שכבת עץ דקה, הרי שבמכשירים הישנים יותר שלפני יש לעיתים ממש עץ מלא.. מצד שני בחלק מהישנים לפעמים אין אפילו עץ אלא ברזל/פח מוזרים (עם אופציה לרכישת מארז עץ איכותי).
אותו כנ'ל הרגיש לי בכפתורים והמתגים עצמם - במכשירים הותיקים יותר נראה שכל כפתור הוא מסיבי ללא פשרות - כאילו יצא לפני רגע מהמחרטה. בחדשים יותר (אמצע שנות השבעים) המתגים הרגישו לי קצת יותר זולים ...

אם במכשירים הישנים יותר יש בחלקם שני ספקי כח - אחד להגברות ואחד לדעתי למעגלי הפרה, אז יש מצב שבמכשירים החדשים יותר יש ספק אחד.

אם במכשירים הישנים ההלחמות נעשו ללא שום יכולת התפרקות, (כלומר בעיני הלחמות לכל החיים..) אז במכשירים המעט יותר חדשים כגון סדרות ה X0X0 ו ה G ובטח אלו שאחריה, חלק מההלחמות לעיתים מתפרקות.
(נאלצתי בזמנו לשחזר במעבדה לא מעט הלחמות ב 7070 השמור ! שהיה לי)

אולי דוגמא אחרת להסביר את מה שהרגשתי יכולה להיות מתחום הרמקולים כדוגמת סונוס פאבר. המוצרים הקלאסיים או הראשונים של היצרן מהסדרות הראשונות דוגמת אלקטה אמאטור 1 או אקסטרימה, שזכו לחיפוי עץ מלא ולא פורניר, לדרייברים שגם אז וגם היום עולים הון רב לייצור.
ואילו היום מוצרי היצרן הינם עם המון שואו אוף חיצוני, חומרים מרשימים ,גימורים מעניינים ושיפורי אלקטרוניקה שמייצרים סאונד משובח , אבל הדרייברים נראים זולים, העץ אינו מלא והתחושה הכללית היא של אי יכולת להשוות למוצרים הראשוניים. (אני לא מכניס להשוואה מוצרים על יקרים של היצרן)

בקיצור ומצטער אם חפרתי יותר מידי:
א. מסקרן אותי לשמוע מוצרים מסדרת הרסיברים XX1 ועד מוצרים נוספים ויותר ישנים כדוגמת ה SANSUI 5000. אשמח אם יש למישהו מכשירים שכאלו ובאמת אשמח להגיע אליו.
ב. לי ואולי רק לי היתה אכזבה שנחרטה באוזן.. מסדרות ה G וה X0X0 והפתעה טובה יותר ממכשירים ישנים יותר - למרות שהיו חסרים את ההתפתחות הטכנולוגית שקרתה מסדרה לסדרה.
ג. כפי שרשמתי היום יש לי אך ורק שני רסיברים של סנסוי. אחד משנת 1968 לדעתי ואילו השני משנת 1972-1973. אוכל לפרט עליהם אחד אחד בתגובה אחרת לפוסט הזה.

תודה
לילה טוב

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'

נושא שלא נקרא #12 

תודה על הפירגון (Y) .ציינת בתגובה שלך את סידרת SM,היא הייתה מיועדת לשוק היפני בלבד,כשסאנסוי הייתה חברה קטנה בתחילת דרכה,ועוד לא פרצה בצורה מסיבית לשוקי המערב.הסיכוי שלך למצוא כאלה הוא כמעט אפסי.לגבי הסידרה השפורתית המאוחרת יותר(שכן שווקה לשאר העולם)-מהם יש שני דגמים שנחשקים ומבוקשים עד היום ה-1000 וה-1000A.גם ה-500 לא היה קוטל קנים-אבל לא שני הדגמים הקטנים 220/250,(ששונים רק בטיונר-ל250 יש FM סטריאו,וב-220 ה-FM הוא מונו+תחום מולטיבאנד).הם חביבים מאוד בסאונד שלהם-אבל בנויים זול ועם שנאי יציאה "פתוחים" הרבה פחות איכותיים מהדגמים שמעליהם.יש לי 220 שכתבתי עליו פה בהרבה פוסטים בעבר,תבצע חיפוש.
לגבי תקופת הטרנזיסטור של החברה-זה בעיקר תלוי בטעם הסאונד שאתה מעדיף ובאיזה רמקולים אתה משתמש.כל הדגמים משלהי שנות השישים ותחילת השבעים שהם "צימוד קבל"(כי פשוט זאת הטופולוגיה שהייתה נהוגה אז)- מאופיינים בסאונד "חם" עם פחות דגש על גבוהים ויתר על מיד/תחום תחתון,מעין ניסיון להיות דומים בסאונד לדגמים השפורפרתיים של החברה.ככל שעולים בשנים-הסאונד השתנה לטובת סאונד "מודרני" יותר (אם אפשר לקרוא לו כך).סידרת X0X0 אכן יכולה להישמע "ברוטלית",אבל באס "בום בום" מוגזם שיכול לנבוע מהם הוא מאפיין בולט של קבלים ישנים בסידרה הזאת-החלפתם לחדשים ומודרניים תגרום לתחום התחתון להישמע חזק ובריא,אך מעודן ומדוייק יותר.כמו כן-רמקולים שהם נייטרליים באופי שלהם ובעלי דגש על הצלילים הגבוהים-יתאימו יותר לסידרה הזאת מאשר רמקולים עתירי באס "חמים".
נערך לאחרונה על ידי Kosh ב 09/08/2019 15:43, נערך פעם 1 בסך הכל.

new_old
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

היה לי את sansui 4000 מכשיר מדהים סאונד מעולה .
וסידרת ה au 6600 גם נשמע ממש טוב .
אני מאוד אוהב את הסאונד של סנסוי לסידרת ה G פחות מתחבר

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'

Re: Kosh, תוכל לפרט איזה רמקולים מודרנים וגם ווינטאג מומלץ לשדך ל 7070

נושא שלא נקרא #15 

@vaksil
·
הרבה אנשים אוהבים את השילוב של דגמים קלאסיים של JBL עם הסאנסויים מסידרת X0X0,כמו סידרת L המפורסמת,יש כאן בפורום לא מעט פוסטים שעוסקים בשילוב הזה,לגבי רמקולים מודרניים? אין לי המלצה על יצרן ספציפי כי אני לא יודע מה הטעם שלך ואיזו מוזיקה אתה שומע.ה-9090DB שלי מחובר כרגע דווקא למדפיים קטנים של MISSION,דגם 760,שילוב לא רע בכלל,לדעתי. בכל מקרה-שמור מרחק מרמקולים שהם 4 אוהם,יחידת הפאוור של הדגמים האלה לא בנויה לעומס שלהם,ואל תבחר ברמקולים שיש להם תחום תחתון (באס) מודגש מידי-תקבל סאונד נפוח ו"בום בום".

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”