נטבוקס של נטויזן

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
alarik99 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
הודעות: 67
הצטרף: דצמבר 2009
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נטבוקס של נטויזן

הודעה שלא נקראה #1 

אני עם נטבוקס של נטויזין כנתב ביתי. מבין שהנתב הזה מוגבל ביכולות שלו לתת מענה לרשת ביתית . אני כבר לא רוצה שינהל את הבית אלא רק את הקישור לאינטרנט וכמובן הטלפונים שמחוברים אליו. חיפשתי בפורום אבל לא הצלחתי להבין מה התצורה הנכונה לעבוד איתו? להבנתי אני צריך לרכוש נתב נורמלי שינהל את כל הבית והנטבוקס יתן רק שירותי WAN. האם אפשר להפוך אותו למודם או שפשוט מחברים לאחת מיציאות ה LAN שלו את הראוטר הביתי ואת שאר ציוד הרשת לראוטר הביתי? בתצורה הזאת אומנם הראוטר הביתי מנהל את כל הבית אבל הקישור לאינטרנט מוגבל לביצועים של הנטבוקס. מה אני מפספס ? תודה מראש לכל העונים..שכחתי לציין יש לי רשת קווית בכל הבית , אין צורך ב WIFI. לרשת הקווית מחוברים מספר מחשבים וגם VOD של חברת YES . אם הנושא נטחן עד דק , אנא תפנו אותי בלינק לשרשור המתאים. תודה :-)

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
הודעות: 3387
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 377 פעמים
קיבל תודות: 785 פעמים

Re: נטבוקס של נטויזן

הודעה שלא נקראה #2 

@alarik99
·

הבעיה שאם אתה הופך את הנטבוקס למודם בלבד אז הטלפונים יפסיקו לעבוד (בנהחה שבאמת אפשר לעשות זאת, לצערי או יותר מדוייק לשמחתי אני לא מכיר אותו).

האופציות שלך:

א. אם אתה יכול לוותר על הטלפון הביתי שלהם אתה יכול או להפוך את הנטבוקס למודם בלבד (בהנחה שאפשר) או לזרוק אותו לגמרי ולהשתמש במודם פרטי.
חוץ מהאופציה לגמרי לוותר על הטלפון הביתי (שבהרבה מקרים היא אופציה קבילה), יש גם אופציה לקחת טלפון מבזק שכמובן יעבוד בלי שום קשר לציוד האינטרנט. אופציה נוספת היא לקחת טלפון אינטרנטי מחו"ל (ראה פרטים בשירשור כאן; בקיצור זה דורש מתאם שיחות פרטי ויש לזה חסרונות כגון שלא יהיה אפשר להתקשר לשירותי חירום, מספרי * וכו').
למען השלמות אציין שבתשתית הוט, קו טלפון ביתי של הוט ימשיך לעבוד גם אם ההוטבוקס במצב bridge (מודם בלבד).

ב. אתה יכול להשאר עם הנטבוקס כראוטר הראשי (או לפחות כראוטר הראשון). לא פירטת מה בתכלס לא טוב לך איתו אבל באופן כללי:
1. בשביל wifi יותר טוב, אפשר ומומלץ לכבות את ה-wifi בנטבוקס ושימוש ב-AP(s) פרטיים.
2. אם חשוב לך להשתמש בראוטר פרטי כראוטר "הראשי" (נגיד בשביל אופציות מתקדמות של VLANs ודברים כאלה), אפשר להשתמש גם וגם בקונפיגורציה של double-NAT. הקונפיגורציה הזו כרגיל לא מומלצת אבל בקינפוג נכון יכולה לעבוד יפה (בעיקר תרצה להפנות את כל הפורטים מהנטבוקס לראוטר הפרטי, בתקווה יש לו אופציה DMZ שעושה זאת בנוחות).

ג. האופציה הכי נקיה, שאני לא בטוח אם תעבוד לך, זה לחבר את הנטבוקס מאחורי ראוטר פרטי ולהשתמש בו רק בשביל הטלפון הביתי. גם אם זה יעבוד לך, לא סביר שתוכל לקבל שירות מהספק על קונפיגרציה כזו.
דבר ראשון תצטרך מודם/ראוטר פרטי (אידיאלית מודם פרטי זול כגון ה-9970 + ראוטר ללא מודם בנפרד). את כל פרטי החיבור (חייגן וכו') אתה מגדיר בראוטר הפרטי.
את החיבור בנטבוקס אתה צריך לשנות ל-DHCP ולחבר לצד LAN של הראוטר הפרטי (החייגן כאמור עבר לראוטר הפרטי). עכשיו הנטבוקס יקבל כתובת כמו כל מכשיר אחר ברשת הביתי שלך ובתקווה רבה הטלפון ימשיך לעבוד....
בעבר עבדתי בהצלחה עם קונפיגורציה כזו עם בזב"ל והמתאם שיחות שלהם (על אף שכמובן לא הסכימו לתמוך בזה) ואם אני זוכר נכון יש כמה שירשור פה בפורום עם הצלחות עם הציוד של חברות אחרות (אני לא בטוח עם היה משהו ספציפית לגבי הנטבוקס).

בהצלחה.

kalda01
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 3099
הצטרף: אוגוסט 2007
שם מלא: דני קלמר
מיקום: יבנה - נהריה
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 41 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

האם הנתב הזה מספיק טוב אם כל מה שדרוש זה חיבור אינטרנט יציב עבור שרותי ה TV וקו טלפון ביתי ? האם יש רק דגם אחד של נטבוקס שסלקום מציעה עם טריפל?

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 3783
הצטרף: אוגוסט 2010
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

Re: נטבוקס של נטויזן

הודעה שלא נקראה #4 

@alarik99

למה שלא תנסה את האנטרנט עם מודם כבלים סלקום :?:

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”