שאלות על שימוש ב DNS Server של גוגל בסלקום TV

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.

מנהל: מנהלי HTPC ועיבוד תמונה

שלח תגובה
gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 467 פעמים
קיבל תודות: 226 פעמים

שאלות על שימוש ב DNS Server של גוגל בסלקום TV

לינק להודעה #1 

שלום,

בסלקום TV אי אפשר לשנות הגדרות שרת DNS בנתב שהם מספקים, לכן כשהתחברתי בעבר התקשרתי לתמיכה טכנית וביקשתי שישנו לי לשרת DNS של גוגל (8.8.8.8 ו 8.8.4.4).

אבל בנוסף הבן שלי גם הגדיר במחשב שלו הגדרה דומה ע"מ שיוכל להיכנס לאתרים שהספק חוסם.
(לא מבין למה היה בזה צורך, אבל הוא אמר שכן היה צריך)

לפני יומיים הוא התלונן שאין לו אינטרנט ב WiFi בעוד שלכל המשפחה יש אינטרנט.
כשהוא שינה הגדרות אצלו במחשב לקבלת שרת DNS אוטומטי, האינטרנט חזר אבל עכשיו הוא לא יכול לגלוש לאתרים שהספק חוסם.
הרצתי בשורת פקודה ipconfig /all אני רואה שהשרת DNS הוא 10.100.102.1 שזה השרת של סלקום.
מחר אני אתקשר לתמיכה טכנית ואבדוק למה שינו לי שרת DNS על דעת עצמם.

בינתיים השאלות שלי:
1. להבנתי, אם הגישה לשרת DNS נקבעת מהנתב, אין צורך לשנות אותו במכשירים עצמם והם צריכים להיות מוגדרים על קבלת שרת DNS אוטומטי. אז מה המשמעות של הגדרת שרת DNS במכשיר ולמה זה מופיע כפיתרון בהרבה מדריכים ?
2. למה אם במכשיר מוגדר שרת DNS של גוגל ובנתב שרת DNS של סלקום, אין במכשיר חיבור אינטרנט ?

3. מבחינה זו, אין הבדל בגלישה דרך כבל או WiFi , נכון ?

תודה למשיבים
eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 701 פעמים

Re: שאלות על שימוש ב DNS Server של גוגל בסלקום TV

לינק להודעה #2 

@gilg7
·

1. הגדרות DNS במכשיר "מנצחות" את ההגדרות שמגיעות מהנתב ואפשר להשתמש בהם לדוגמא במקרים שאתה לא יכול לשנות את ה-DNS בנתב. במקרה שכן אפשר להגדיר את ה-DNS בנתב זה כמעט תמיד יותר נח ו"נכון":

א. כי אז יש מקום אחד מרוכז שאתה מגדיר בו את ה-DNS. נגיד עכשיו תעבור מכשיר מכשיר ותגדיר את ה-DNS של גוגל ומחר תרצה לשנות ל-DNS אחר, אז תצטרך עוד פעם לעבור על כל המכשירים. לא יותר נח שיש מקום אחד שמעדכן את כל המכשירים בבית?

ב. תלוי בציוד רשת אבל לפעמים מגדירים שרת DNS מקומי (שעושה DNS forwarding לשרתי DNS שאתה בוחר ויתכן גם דברים כמו סינון פרסמות וכו'). הכתובת של שרת כזה היא כמובן רלוונטית רק ברשת המקומית, אם יש לך מכשיר נייד שיוצא מהבית זה קצת בעיה להגדיר את ה-DNS במכשיר כי כל פעם שאתה יוצא/חוזר הביתה תצטרך לעדכן אותו. השימוש בהגדרה ברמת הראוטר פותרת את הבעיה הזאת.

2. זאת שאלה טובה. אם הגדרת את ה-DNS של גוגל נכון במכשיר אז לא הגיוני שלא יהיה אינטרנט. אפרט בהמשך דרכים לנסות להבין איפה הבעיה.
שם לב שה-DNS שהנתב של סלקום נותן (בהנחה שזה 10.100.102.1 כמו שכתבת), זה הכתובת של הנתב עצמו (זוהי כתובת מקומית ולא כתובת אינטרנט ומסתבר שסלקום אוהבים את הכתובת המוזרה הזאת). כנראה שיש DNS forwarding בנתב. בלי להכנס להגדרות המתאימות בנתב קשה לדעת בדיוק לאיזה שרתי DNS הוא עושה את ה-forwarding (בתיאורה יתכן שזה לשרתים של גוגל כמו שביקשת מהם, רק שאז פחות הגיוני הנושא של "אתרים שהספק חוסם" שהזכרת).

3. אין הבדל בין כבל ל-wifi, שניהם יעדיפו DNS שמוגדר במכשיר או יקבלו את ה-DNS מהראוטר בהגדרה מתאימה במכשיר (שהיא כמובן הברירת מחדל).

הנה כמה פקודות command line שיכולות לעזור להבין בעיות DNS:

א. תעשה פינג לשרת DNS:

קוד: בחירת הכל

ping 8.8.8.8
אם אין פינג לשרת DNS אז או שאתה טועה בכתובת או שיש בעיה באינטרנט ללא קשר להגדרות DNS (כל עוד שאתה עושה פינג לכתובת מספרית, הפינג לא קשור בשום צורה ל-DNS).

ב. תבדוק מה התשובה של ה-DNS בעזרת nslookup:

nslookup google.com
הפקודה תדפיס לך גם את הכתובת של השרת DNS שהמכשיר פונה אליו (או זה שהגדרת במכשיר או זה שהמכשיר קיבל מהראוטר) וגם את התשובה של ה-DNS.

ג. היתרון הגדול של nslookup שאפשר גם לתשאל שרת DNS מסוים:

nslookup google.com 8.8.8.8
מתשאל את שרת ה-DNS של גוגל ללא קשר להגדרות DNS במכשיר/ראוטר.

בתקווה זה יעזור לך להבין מה קורה. אם אתה עדיין מתקשה, תשתף את התוצאה של הפקודות לעיל ונמשיך משם.

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #3 

eran405 כתב:@gilg7
·

1. הגדרות DNS במכשיר "מנצחות" את ההגדרות שמגיעות מהנתב ואפשר להשתמש בהם לדוגמא במקרים שאתה לא יכול לשנות את ה-DNS בנתב. במקרה שכן אפשר להגדיר את ה-DNS בנתב זה כמעט תמיד יותר נח ו"נכון":

א. כי אז יש מקום אחד מרוכז שאתה מגדיר בו את ה-DNS. נגיד עכשיו תעבור מכשיר מכשיר ותגדיר את ה-DNS של גוגל ומחר תרצה לשנות ל-DNS אחר, אז תצטרך עוד פעם לעבור על כל המכשירים. לא יותר נח שיש מקום אחד שמעדכן את כל המכשירים בבית?

ב. תלוי בציוד רשת אבל לפעמים מגדירים שרת DNS מקומי (שעושה DNS forwarding לשרתי DNS שאתה בוחר ויתכן גם דברים כמו סינון פרסמות וכו'). הכתובת של שרת כזה היא כמובן רלוונטית רק ברשת המקומית, אם יש לך מכשיר נייד שיוצא מהבית זה קצת בעיה להגדיר את ה-DNS במכשיר כי כל פעם שאתה יוצא/חוזר הביתה תצטרך לעדכן אותו. השימוש בהגדרה ברמת הראוטר פותרת את הבעיה הזאת.

2. זאת שאלה טובה. אם הגדרת את ה-DNS של גוגל נכון במכשיר אז לא הגיוני שלא יהיה אינטרנט. אפרט בהמשך דרכים לנסות להבין איפה הבעיה.
שם לב שה-DNS שהנתב של סלקום נותן (בהנחה שזה 10.100.102.1 כמו שכתבת), זה הכתובת של הנתב עצמו (זוהי כתובת מקומית ולא כתובת אינטרנט ומסתבר שסלקום אוהבים את הכתובת המוזרה הזאת ). כנראה שיש DNS forwarding בנתב. בלי להכנס להגדרות המתאימות בנתב קשה לדעת בדיוק לאיזה שרתי DNS הוא עושה את ה-forwarding (בתיאורה יתכן שזה לשרתים של גוגל כמו שביקשת מהם, רק שאז פחות הגיוני הנושא של "אתרים שהספק חוסם" שהזכרת).

3. אין הבדל בין כבל ל-wifi, שניהם יעדיפו DNS שמוגדר במכשיר או יקבלו את ה-DNS מהראוטר בהגדרה מתאימה במכשיר (שהיא כמובן הברירת מחדל).

א. תעשה פינג לשרת DNS:
ping 8.8.8.8
אם אין פינג לשרת DNS אז או שאתה טועה בכתובת או שיש בעיה באינטרנט ללא קשר להגדרות DNS (כל עוד שאתה עושה פינג לכתובת מספרית, הפינג לא קשור בשום צורה ל-DNS).

nslookup google.com
הפקודה תדפיס לך גם את הכתובת של השרת DNS שהמכשיר פונה אליו (או זה שהגדרת במכשיר או זה שהמכשיר קיבל מהראוטר) וגם את התשובה של ה-DNS.

בתקווה זה יעזור לך להבין מה קורה. אם אתה עדיין מתקשה, תשתף את התוצאה של הפקודות לעיל ונמשיך משם.
...
תודה על התשובה המפורטת.
אני אוכל לבדוק את מה שהצעת רק בערב בבית.

מהתשובה שלך הבנתי ש nslookup היא הפקודה המתאימה ולא ipconfig /all שניסיתי מחוסר ידע.

אבל עדיין לא הבנתי מה יכולה להיות הסיבה לחוסר אפשרות גלישה במכשיר אחרי שינוי שרת DNS בצורה מקומית ל 8.8.8.8

כאמור, הכל התחיל ביום שישי כשפתאום הפסיק האינטרנט לבן שלי ואז ראינו שביטול הגדרת שרת DNS בלאפטופ שלו מחזיר את האינטרנט אבל חוסמת אתרים שלא היו חסומים.
ניסיתי בלאפטופ שלי וקיבלתי אותה תוצאה: לא עלה דף של גוגל אחרי השינוי וכשהגדרתי שוב קבלת שרת אוטומטית גוגל חזר.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

לינק להודעה #4 

gilg7 כתב: מהתשובה שלך הבנתי ש nslookup היא הפקודה המתאימה ולא ipconfig /all שניסיתי מחוסר ידע.
...
·

שתי פקודות שונות עם שימוש שונה. ה-ipconfig מציג את הקונפיגורציה של כרטיסי הרשת במחשב וה-nslookup מבצע שאילתא לשרת DNS ושימושי לבידוד תקלות ב-DNS. זה נכון שאפשר לראות מה ה-DNS שמוגדר במחשב ע"י כל אחת מהפקודות אבל עדיין הפקודות שונות.

אין לי מושג מה הבעיה, אם אתה מקנפג שרתי DNS תקינים הכל אמור לעובד. הפקודות שפירטתי לעיל יכולות לעזור לשפוך אור איפה הבעיה.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 998 פעמים

לינק להודעה #5 

לא יותר פשוט לבטל את החסימה?

ולמה אתה צריך את הספק? תגדיר DNS ידנית וזהו אם זה חשוב לך ( לא ברור למה שוב)
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #6 

mp3lll כתב:לא יותר פשוט לבטל את החסימה?

ולמה אתה צריך את הספק? תגדיר DNS ידנית וזהו אם זה חשוב לך ( לא ברור למה שוב)
...
החסימה נעשית ע"י כל הספקים בארץ בצו בית המשפט, יהיה לי קשה לבטל אותה :)

פעם הייתי מגדיר ידנית בנתב אבל סלקום TV לא מאפשרים לצרכן לשנות שרת DNS בנתב שלהם
אתה מכיר דרך לעשות את זה בעצמי בנתב של סלקום ?

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #7 

·

שם לב שה-DNS שהנתב של סלקום נותן (בהנחה שזה 10.100.102.1 כמו שכתבת), זה הכתובת של הנתב עצמו (זוהי כתובת מקומית ולא כתובת אינטרנט ומסתבר שסלקום אוהבים את הכתובת המוזרה הזאת ). כנראה שיש DNS forwarding בנתב. בלי להכנס להגדרות המתאימות בנתב קשה לדעת בדיוק לאיזה שרתי DNS הוא עושה את ה-forwarding (בתיאורה יתכן שזה לשרתים של גוגל כמו שביקשת מהם, רק שאז פחות הגיוני הנושא של "אתרים שהספק חוסם" שהזכרת).

א. תעשה פינג לשרת DNS:
ping 8.8.8.8

nslookup google.com

...
שלום,

פעלתי לפי ההוראות שלך:
בהתחלה ללא הגדרות DNS בלאפטופ:
1. ל ping 8.8.8.8 : יש ping
2. ל nslookup google.com: קיבלתי Address: 10.100.102.1
וגם תוספת כתובות ל google.com עם כותרת non-authoritative answer

3. ל nslookup google.com 8.8.8.8: קיבלתי timeout ו Server: Unknown.

עכשיו שיניתי בלאפטופ הגדרות DNS ל 8.8.8.8 וזה גרם לחוסר אפשרות לגלוש מהדפדפן
1. ל ל ping 8.8.8.8 : יש ping
2. ל nslookup google.com וגם ל nslookup google.com 8.8.8.8 - קיבלתי timeout בשתיהן.

איך אפשר להמשיך מפה ?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

לינק להודעה #8 

@gilg7
·

זה מאד מאד מוזר, אתה אמור לקבל תוצאה דומה לזו:

C:\>nslookup google.com 8.8.8.8
Server:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name:    google.com
Addresses:  2a00:1450:4001:818::200e
          172.217.21.206
לאור זה שיש לך פינג ושיש DNS דרך הראוטר (כלומר דרך 10.100.102.1), ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה שהראוטר של סלקום חוסם בקשות DNS יוצאות וזה די מוזר לי כי עוד לא נתקלתי בדבר כזה.

כדאי לוודא כמה דברים בשביל להיות יותר בטוחים:

א. לבדוק כמה שרתי DNS פומביים (ה-2 הראשונים DNS של גוגל, ה-2 הבאים של cloudfare וה-2 האחרונים של Quad9):

nslookup google.com 8.8.4.4
nslookup google.com 1.1.1.1
nslookup google.com 1.0.0.1
nslookup google.com 9.9.9.9
nslookup google.com 149.112.112.112
אתה יכול גם לוודא שיש ping לכולם (לפי זה שיש לך פינג ל-8.8.8.8 אני מנחש שיהיה פינג לכולם).

ב. כבדיקת שפיות תבדוק גם:

nslookup google.com 10.100.102.1
שלמיטב הבנתי שקול לפקודה שכבר הרצת (ללא ה-10.100.102.1 במקרה שהמחשב מקבל את ה-DNS מהראוטר) ולכן אתה חייב לקבל כאן תשובה. אם לא אז משהו לא בסדר בתהליך בדיקה "שלנו".

מעניין אם אתה יכול לפנות ישירות לשרת DNS של סלקום. סלקום זה נטויז'ן אז כנראה זה השרת שלהם:

nslookup google.com 212.235.91.172
לי הפקודה הזאת עובדת ואני בכלל עם 015, אז אם אצלך היא לא עובדת די בטוח שבאמת הראוטר "שלך" חוסם בקשות DNS יוצאות.

ג. כדאי לוודא גם שזה מתנהג בצורה דומה בחיבור של כבל רשת ישירות לראוטר. לא אמור להיות הבדל (בנושא הזה) בין חיבור אלחוטי לחיבור בכבל אבל שווה לוודא שזה באמת כך.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

לינק להודעה #9 

אה אתה מדבר על אתרים לא חוקים של צפיה, לא ידעתי שעדיין משתמשים בשיט הזה :)

האם הגדרת נכון?
8.8.8.8
8.8.4.4 ?

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #10 

mp3lll כתב:אה אתה מדבר על אתרים לא חוקים של צפיה, לא ידעתי שעדיין משתמשים בשיט הזה :)

האם הגדרת נכון?
8.8.8.8
8.8.4.4 ?
...
כן, הגדרתי נכון. הבן שלי משתמש בשיט הזה :)

אני בקשר עם סלקום על 2 הבעיות האלה:
1. מדוע לא נותנים לי לנהל את ה DNS Server בנתב שלהם שיושב אצלי בבית.
2. מדוע לא ניתן במכשירים עצמם להשתמש ב DNS Server הנ"ל: ז"א: כשמגדירים שרת DNS של גוגל, אין בכלל אינטרנט באותו מכשיר.

נציג אחד שדיברתי איתו לא הבין את הנושא (נישרפו 20 דקות מהחיים)
נציג אחר הבטיח שיתקשר בערב כשאהיה בבית
mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K

לינק להודעה #11 

מעולם לא שמעתי שאי אפשר להגדיר DNS ידני.

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #12 

mp3lll כתב:מעולם לא שמעתי שאי אפשר להגדיר DNS ידני.
...
בהגדרות של כל מתאם רשת במכשיר (Local ו Wifi).
ההגדרות בנתב של שרת DNS אמורות להיות ברירת מחדל וההגדרות במתאם רשת גוברות עליהן.
MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 291 פעמים

לינק להודעה #13 

gilg7 כתב:

...
...
כן, הגדרתי נכון. הבן שלי משתמש בשיט הזה :)

אני בקשר עם סלקום על 2 הבעיות האלה:
1. מדוע לא נותנים לי לנהל את ה DNS Server בנתב שלהם שיושב אצלי בבית.
2. מדוע לא ניתן במכשירים עצמם להשתמש ב DNS Server הנ"ל: ז"א: כשמגדירים שרת DNS של גוגל, אין בכלל אינטרנט באותו מכשיר.

נציג אחד שדיברתי איתו לא הבין את הנושא (נישרפו 20 דקות מהחיים)
נציג אחר הבטיח שיתקשר בערב כשאהיה בבית
מסיבה אחת פשוטה כדי שסלקום תחליט לאן תוכל לגלוש ולאן לא
הרבה ספקיות ציוד נועלות את האפשרות לשנות שרתי DNS בציוד שלהם
כדי שהן יוכלו לדחוף פרסומות או להחליט לאן המשתמש יוכל לגלוש ולאן לא

יש דרך לעקוף את זה אבל צריך ציוד שיש לו תמיכה ב IPTABLES בממשק
אפשר להגדיר אם IPTABLES שכל התעבורה מ 10.100.102.1 בפורט 53 תעבור
לשרת DNS חיצוני כגון 9.9.9.9

הרבה עושים את זה אם ציוד של UBIQUITI מהסדרה EDGE.

קח לדוגמה את הנתב של בזק ה BE בממשק שלו אין אפשרות בכלל לשנות שרתי DNS
אתה נשאר תקוע אם שרתי DNS של הספקית אינטרנט שמוגדר בנתב
וזה נתב שאוסף מידע על הרגלי גלישה של הלקוח יש על זה סעיף שמסומן ב V כי ברירת
מחדל בעת התקנה של הנתב.

הכי מצחיק זה ש 99 אחוז מאנשים מדלגים על כל הסכמי התקשרות ולוחצים NEXT NEXT FINISH

יש לי פתרון בישבילך שאני אישית ניסיתי וזה עובד יופי

תקנה רסברי פאי תתקין עליו PI-HOLE יש לו שרת DHCP מובנה במיוחד למקרים שבנתב אי אפשר
לשנות DNS

אתה מצקה לרסברי פאי איפי סטטי לדוגמה 10.100.102.2 מעדכן את הרשימת חוסם פרסומות
אחרי שאתה מסיים להגדיר את ה PI-HOLE אתה נכנס לנתב של סלקום מכבה את ה DHCP שלו
ומפעיל את ה DHCP ב PI-HOLE משיקרה זה שרסברי פאי הוא יחלק כתובות להתקנים וגם יתן להם
את DNS ככה גם תהנה מחוסם פרטומות בכל רשת הביתית שלך וגם יש לך שליטה איזה שרתי DNS אתה יכול להגדיר.

רסברי פאי הדגם אחרון עולה איזה 30 יורו מארז בישבילו עוד איזה כמה יורו
עובד על מתח USB משמע יכול לעבוד מהמתח של כל נתב שיש לו יציאת USB

אני אישית מריץ PI-HOLE על רסברי זירו W עלה לי 20 שח וזה עובד פגז.
מחכה שיגיע הרסברי פאי 3 מודל B+

תמונה:
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #14 

·

זה מאד מאד מוזר, אתה אמור לקבל תוצאה דומה לזו:
C:\>nslookup google.com 8.8.8.8
Server: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: google.com
Addresses: 2a00:1450:4001:818::200e
172.217.21.206

לאור זה שיש לך פינג ושיש DNS דרך הראוטר (כלומר דרך 10.100.102.1), ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה שהראוטר של סלקום חוסם בקשות DNS יוצאות וזה די מוזר לי כי עוד לא נתקלתי בדבר כזה.

כדאי לוודא כמה דברים בשביל להיות יותר בטוחים:

א. לבדוק כמה שרתי DNS פומביים (ה-2 הראשונים DNS של גוגל, ה-2 הבאים של cloudfare וה-2 האחרונים של Quad9):
nslookup google.com 8.8.4.4
אתה יכול גם לוודא שיש ping לכולם (לפי זה שיש לך פינג ל-8.8.8.8 אני מנחש שיהיה פינג לכולם).

ב. כבדיקת שפיות תבדוק גם:
nslookup google.com 10.100.102.1
שלמיטב הבנתי שקול לפקודה שכבר הרצת (ללא ה-10.100.102.1 במקרה שהמחשב מקבל את ה-DNS מהראוטר) ולכן אתה חייב לקבל כאן תשובה. אם לא אז משהו לא בסדר בתהליך בדיקה "שלנו".

מעניין אם אתה יכול לפנות ישירות לשרת DNS של סלקום. סלקום זה נטויז'ן אז כנראה זה השרת שלהם:
nslookup google.com 212.235.91.172
לי הפקודה הזאת עובדת ואני בכלל עם 015, אז אם אצלך היא לא עובדת די בטוח שבאמת הראוטר "שלך" חוסם בקשות DNS יוצאות.

ג. כדאי לוודא גם שזה מתנהג בצורה דומה בחיבור של כבל רשת ישירות לראוטר. לא אמור להיות הבדל (בנושא הזה) בין חיבור אלחוטי לחיבור בכבל אבל שווה לוודא שזה באמת כך.
...
עדכון לשעה זו:
ראשית הפקודות הבאות הגיבו כולן באופן תקין:

רק הפניות לשרת של גוגל: nslookup google.com 8.8.8.8 ו nslookup google.com 8.8.4.4 לא היו תקינות.

נציג של סלקום היה איתי כמעט שעה בטלפון תוך כדי שהוא עובר איתי על הנתונים ובשלב כלשהו אפילו נתתי לו להתחבר מרחוק.
הייתי צריך לשכנע אותו באותות ובמופתים שאם בנתב מוגדר DNS של גוגל זה לא הוכחה לשימוש בשרת הזה בפועל.
את כל הידע שלי בנושא קיבלתי מההסבר הברור ומצויין של eran405 וזה עשה את העבודה (בעיקר, הפרמטר הנוסף ל nslookup שהוא הכתובת IP שצריך לפנות אליה)

הנציג, אחרי שנוכח שהשרת DNS של גוגל לא מתחבר (למרות שיש לו פינג) אמר בהתחלה שזו בעיה במחשב שלי. מייד רצתי למחשב אחר בבית והוא ראה שגם שם זה לא עובד.
בסופו של דבר, הוא ייעץ לאפס את הנתב והסכמתי.
אחרי איפוס הנתב השרת DNS של גוגל פועל באופן תקין.

נותר נושא אחד פתוח: הוא החזיר לנתב את השרת DNS של סלקום . מחר אטפל בזה.

eran405 תודה רבה,
למדתי כמה דברים חדשים השבוע בזכותך
eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

לינק להודעה #15 

@gilg7
·

שמח לשמוע 8)

מאד מוזר שרק ה DNS של גוגל לא עבד, במיוחד לאור זאת שפינג אליו היה תקין כך שזה לא היה חסימה מלאה לכתובות האילו. מוזרות "נפלאות" ציוד תקשורת מודרני....

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, IT ומחשוב”