נסיון חיובי עם מפסקי Z-Wave של Neo coolcam

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נסיון חיובי עם מפסקי Z-Wave של Neo coolcam

נושא שלא נקרא #1 

במהלך יולי עשיתי מבצע בבית ומתחנו קווי אפס לכל המפסקים בבית כך שכל שנותר לעשות היה לבחור את סוג מפסק הנדרש להחלפת המפסקים הישנים והמצהיבים בבית.

כאן הגיעה ההפתעה הראשונה והיא שהיצע מפסקי התאורה ל Z-Wave ממש מצומצם. בעצם מלבד אלו המיוצרים ע"י MCO לא ראיתי שום דבר באתר של Vesternet וחיפוש בגוגל הביא לי תובנות שרוב המפסקים מיוצרים עבור תדרי RF או Zigbee, שניהם לא ממש רלוונטים עבורי. בסוף הגעתי ל Neo coolcam ועל פניו הם נראו בדיוק כמו מה שאני מחפש: תדר אירופאי, תואם לקופסא 55, משטח זכוכית וצבע לבן ומבחר של הפעלה אחת או שתיים. Vesternet לא מחזיק אותם במלאי, למרות שהוא משווק מוצרים אחרים של Neo coolcam כך שנאלצתי לחפש באתרי המכירות הסיניים.

רכשתי יחידה אחת לנסיון והיא הגיעה בדואר, האריזה הייתה קצת חבוטה אבל המוצר עצמו נראה ללא פגע. עם ההתקנה הייתה לי קצת בעיה כי מתברר שלקופסא 55 יש כמה גרסאות וכמובן שהקבלן הקמצן השתמש דווקא בזו הרדודה והטיפה קטנה שלא ממש תואמת התקנים אירופאים, אבל בסופו של דבר הסתדרתי וכפי שניתן לראות זה יושב טוב ושטוח על הקיר .

[img2=4032x3024][imgur]zl8DV7J[/imgur][/img2]

מה טוב: מתאים לי מבחינה חזותית. עולה מחיר בדיחה - יצא לי כבר לאכול ארוחות במקדונלד שעלו יותר. למרות החששות שלי חלף כבר למעלה מחודש והמוצר מתפקד מצויין. מתמשק ללא שום בעיה עם openHAB. ללא ספק עבורי זה היה פתרון הרבה יותר טוב וזול מרכישת מפסקים מכאניים חדשים + רכישת מודול.

מה פחות טוב: אין לו הרבה פרמטרי הגדרות כמו למפסקים של MCO. נשלח מסין אז צריך המון סבלנות עד שזה מגיע.אין נסיון ארוך טווח לגבי עמידות וחוסן של המוצר. יש כאלה שלא יאהבו את התאורה האחורית או שהכפתור הוא אלקטרוני ואין תחושה של קליק. כדאי גם לציין שבהפעלה דרך openHAB התגובה מיידית אבל יש השהייה של כחצי שניה כשמפעילים ידנית.

מה רע: הברגים להידוק הכבלים לא טובים, הם קטנים ולא מהדקים כלום ללא הפעלת כוח בלתי סביר. יש רק שני דגמים של מפסקים, אין מפסק עמעום ואין מפסק לשליטה בתריסים.

באופן כללי הנסיון שלי היה מוצלח וטוב. התקנתי כבר מתג שני (גם הוא עובד ללא דופי) והזמנתי שלישי. שיטת הטפטוף עובדת מעולה כדי שהחבילות יגיעו אלי ללא בעיות והיות ובניית בית חכם זה תחביב עבורי אין לי שום אילוצים של זמן או צורך במבצע מסיבי להחלפת מתגים בבית, כך שאני יכול לפרוס את הג'וב על כמה זמן שאני רוצה.

zvika77
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: נסיון חיובי עם מפסקי Z-Wave של Neo coolcam

נושא שלא נקרא #2 

@Catskinner
·

יכול לעדכן איך המפסקים עד עכשיו ?
זו תיהיה בעייה להתאים אותם לקופסאות 55 ? (אני לא ממש הנדימן )

Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

@zvika77
·בינתיים היה לי נפל אחד אבל זה כנראה בגלל טעות שלי בהתקנה. יש לי כרגע משהו כמו 8 מתגים שלהם, מתוכם שניים כפולים והם כולם עובדים.

בנוגע להתקנה בקופסאות 55: בעקרון אין בכלל בעיה. יש שני סוגי קופסאות 55 שמוצאים בקירות בארץ, סוג אחד כולל חורים לברגים וסוג אחר לא. אם יש לך קופסא עם חורים לברגים אז אתה מסודר בהנחה שהחורים אופקיים או אנכיים ולא תקעו לך את הקופסאות על העוקם. אם לא אז הפטנט עבור הקופסאות ללא ברגים (מה שיש לי) יעבוד גם כן.

לוקחים מקדח 6 מ"מ וקודחים בזהירות חור בין הדופן החיצומי של הקופסא לקיר. זה בדרך כלל יוצא במילוי הגבס שסביב הקופסא כך שלא צריך להיות בעיה. בחור הזה מכניסים דיבל 6 מ"מ קצר ומחברים את המתג ומבריגים. המתגים לא מגיעים עם ברגים משום מה אז שווה לעשות קפיצה לטמבוריה או לאייס ולקנות שם כמה עשרות דיבלים וברגים.

zvika77
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

Catskinner כתב:@zvika77
·בינתיים היה לי נפל אחד אבל זה כנראה בגלל טעות שלי בהתקנה. יש לי כרגע משהו כמו 8 מתגים שלהם, מתוכם שניים כפולים והם כולם עובדים.

בנוגע להתקנה בקופסאות 55: בעקרון אין בכלל בעיה. יש שני סוגי קופסאות 55 שמוצאים בקירות בארץ, סוג אחד כולל חורים לברגים וסוג אחר לא. אם יש לך קופסא עם חורים לברגים אז אתה מסודר בהנחה שהחורים אופקיים או אנכיים ולא תקעו לך את הקופסאות על העוקם. אם לא אז הפטנט עבור הקופסאות ללא ברגים (מה שיש לי) יעבוד גם כן.

לוקחים מקדח 6 מ"מ וקודחים בזהירות חור בין הדופן החיצומי של הקופסא לקיר. זה בדרך כלל יוצא במילוי הגבס שסביב הקופסא כך שלא צריך להיות בעיה. בחור הזה מכניסים דיבל 6 מ"מ קצר ומחברים את המתג ומבריגים. המתגים לא מגיעים עם ברגים משום מה אז שווה לעשות קפיצה לטמבוריה או לאייס ולקנות שם כמה עשרות דיבלים וברגים.
...
מעולה !
יכול לשלוח לינק למתגים סינגל ודאבל ?
·

Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מה אתם אומרים, יש להם את המודול הבא:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 59a8TZZ1EK

נראה כאילו שהוא יכול להתאים לקופסת גוויס, אבל מדובר על תדרים אמריקאים, נכון?

האפשרות שלי היא לקחת מתאם לקופסת 55 עם זה:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 59a8TctAFn

Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

המתג הרחב שקישרת זה מודול לשוק האמריקאי ופועל בתדרים של ארה"ב. זה לא יתאים לארץ.

המתג השני זה מה שיש לי בבית. עובד בתדר אירופאי, נכנס לקופסא של 55. אין לי מושג אם יש מתאמים המאפשרים הלבשה של מתגים ושקעים המיועדים לקופסאות 55 לתוך קופסאות של גוויס. אני מניח שיש אבל לי בבית יש קופסאות 55 כך שבאמת שאין לי מושג.

דומיקון
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

כמה דברים -
קודם כל - המוצרים של NEO - טובים ועובדים יפה , במחירים לא רעים בכלל.

שנית- ראו
https://www.aliexpress.com/item/three-c ... 69819.html

אני פעם ביקשתי לבדיקה את המודל הזה בתדר ישראלי בקופסה גויס 3 מקום (כמו האמריקאי) והם שלחו לי דגימה, שעבדה מעולה.

דבר נוסף אצלם - הם יודעים לעבוד גם בלי קו 0 - לפחות לפי התרשים שלהם , לא בדקתי את זהבעצמי.
דומיקון - בית ישראלי חכם יותר
נציגי חברת Vera Control LTD בישראל
הפתרון המלא לבית חכם ישראלי בטכנולוגיית Z-Wave בתדר 916 MHz באישור משרד התקשורת ומכון התקנים
http://www.domicon.co.il/

Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #9 

המחיר באמת בדיחה. בגלל זה לא הזלתי דמעה כשהלך לי מתג כי כמו טמבל קיצרתי אותו עם המברג. חשבתי שיעניין אתכם לראות תמונות של "לפני ואחרי" כשרואים מתגים בודדים וכפולים.

לפני:
[imgur]W48V4Iv[/imgur]

אחרי:
[imgur]2KNTfko[/imgur]

שמחתי מאוד להחליף את המתגים הבלויים והמצהיבים שלי במשהו שלא נראה כמו פליט ממלחמת העולם השניה. לא הצלחתי להעלים את ההשתקפויות מהזכוכית של המתגים החדשים אבל לפחות אתם יכולים לראות את השינוי.

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 180 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מתעלק על השרשור - יש מתגים שמתאימים לגוויס? מה ש @דומיקון הציע כבר לא נמכר, ולא ראיתי גרסה אמריקאית.
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #11 

יש. למשל המתגים של Vitrea או של Contec

msex
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

נראה מצוין, האם בבתים חדשים לרוב יש קווי אפס במפסקים ? זה סטנדרט ?

yehudamm
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@דומיקון
·
המתגים של neo עובדים טוב עם ה- vera?

Catskinner (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

@msex
·הבית שלי לא ממש חדש ולכן הייתי צריך להזמין חשמלאי כדי שימשוך קווי אפס לקופסאות של המפסקים. מעשית זו לא הייתה עבודה קשה כי לכולם הוא מצא קו אפס בקופסת חיבורים סמוכה אבל אני לא מוכן להתעסק בחשמל בקירות כדי לחסוך כמה מאות שקלים או אפילו כמה אלפיות.

דומיקון
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

המתגים סבירים לגמרי. אין פיצ'רים מתקדמים יותר מדי אבל עובד יציב ותקין.
דומיקון - בית ישראלי חכם יותר
נציגי חברת Vera Control LTD בישראל
הפתרון המלא לבית חכם ישראלי בטכנולוגיית Z-Wave בתדר 916 MHz באישור משרד התקשורת ומכון התקנים
http://www.domicon.co.il/

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”