רשמים ראשונים מ-UE65NU8000 + סמליין + אלקטרוניקס פרו

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
mdk_25 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

רשמים ראשונים מ-UE65NU8000 + סמליין + אלקטרוניקס פרו

נושא שלא נקרא #1 

1. כל העניין של ההובלה/התקנה הוא פשוט תאטרון של אבסורד.
אתה לא יכול להשתמש בטלויזיה חדשה עד שאלקטרוניקס פרו באים להתקין לך אותה.
אלקטרוניקס פרו לא מוכנים לתאם לך התקנה, עד שיתאמו הובלה.
החנות שבה קנית לא יכולה להגיד לך מתי תהיה ההובלה, כי זה באחריות סמליין.
סמליין אומרים לך לחכות והם ישלחו לך sms עם הפרטים.
אז בסוף אתה מחכה 3 ימים עד שיביאו לך את הטלויזיה, ועוד שבוע עד שהמתקינים של אלקטרוניקס פרו יוציאו את האצבע מהתחת, וימצאו 10 דקות פנויות כדי להגיע אליך ולפתוח אריזת קרטון.

2. הובלה של סמליין, זוועה כמו שסיפרו אחרים.
הגיע מוביל אחד (למרות שרשום שצריך 2 על הטלויזיה)
העמיד את הקופסא לגובה כדי להכניס למעלית (למרות שהמעלית בבניין מספיק ארוכה כדי שהקופסה תיכנס לאורך (בדקתי כשזרקתי את הקופסה).
ואת שאר הדרך (מהמעלית לדירה) פשוט דחף אותה עם הרגל על הריצפה.

3. התקנה של אלקטרוניס פרו, זוועה כמו לאחרים.
כמובן שאת החוברת של ההתקנה זרקו לפח, ואמרו לי שזה כלום, לא צריך (הייתי צריך להוציא אותה מהפח כדי לראות מה זה).
במקום להרים את הקופסא מעל הטלויזיה (לפי הוראות יצרן), משכו את הטלויזיה מתוך הקופסא.
במקום לשים את הטלויזיה עם המסך כלפי מטה על משטח אחיד (שולחן, מיטה), הניחו על הצד של הקופסא, כך שכל הטלוויזיה באוויר ותלויה בחוזקו על קרטון ההובלה שלה.
רק הדליקו את הטלוויזיה, ולא עשו שום בדיקות של תקינות (מסך אפור, פיקסלים שרופים, וכו׳).
תוך כדי ההתקנה, אחד מהם הקריא לי נאום שלם של למה אני צריך אחראיות מורחבת, תוך כדי שהוא מפריע לי לראות שהם מתקינים את הטלוויזיה בסדר.
ומכובן שהשתמש בטיעון המכובד: ״אל תדאג, החברות מחויבות להחזיק חלקים רק 4 שנים, אז אם הטלוויזיה תתקלקל אחרי 4 שנים, תקבל חדשה!״

4. הטלוויזיה טובה בסך הכל.
יש רק 4 מצבי הצגה מובנים: דינמי, קולנוע, אישי (ועוד אחד).
הייתי מעדיף יותר מצבים מובנים (למשל: סדרות, טבע, ספורט, וכו׳), אבל היות והמצבים הקיימים ניתנים לקינפוג, סך הכל אפשר להסתדר איתם.
בהתחלה קינפגתי את ההגדרות כך שיראו טוב בעין, תוך כדי צפיה בסרט מצויר של הילדים.
אחרי מעבר לערוץ אחר, המראה נהיה זוועה, כי הצבעים היו רועשים/עזים מדי (פנים של אנשים למשל היו ממש בצבע אדום).
קינפגתי לפי ערוץ של סרטים, ואז הסרטים המצוירים של הילדים נהיו דהויים.
בסופו של דבר, עשייתי קינפוג לפי ההמלצות של rtings, ובסוף קצת הגדלתי תאורה אחורית ועוד כמה שינויים קטנים, ואז גם סרטים רגילים וגם סרטים מצויירים נראים טוב.

5. אחת הסיבות שלי לבחור בסמסונג, היתה התמיכה המובנית שלהם באפליקציית SteamLink באיכות 4k.
האפליקציה היחידה הנוספת שתומכת בSteamLink באיכות 4k היא אפליקציית AndroidTV שעדיין נמצאת בביתא. כך שסמסונג הם היחידים עם אפליקציה רשמית.
https://news.samsung.com/global/samsung ... t-tv-users
עדכון:
במקור היה רשום שהאפליקציה של SteamLink לא עובדת טוב כשמנסים להזרים משחקים באיכות 4K.
זאת טעות, הטלויזיה וגם האפליקציה עובדות בלי בעיה. הבעיות אצלי היו נעוצות בכרטיס מסך שלא היה מספיק חזק, וברשת הביתית שלא מספיק איכותית/מהירה.
ניסיתי מספר חיבורים שונים בין הטלויזיה למחשב: ישירות דרך כבל HDMI, ישירות דרך כבל רשת ודרך הרשת הביתית שלי. והמסקנות שלי הן כדלהלן:
1. הזרמת משחקים מהמחשב לטלויזיה מוסיפה כ-15% - 20% עומס על כרטיס המסך (לצורך דחיסת המידע עבור ההזרמה). ניתן להגדיר את המחשב שזה יעשה במעבד, אבל זה מוסיף שיהוי מורגש להזרמה. בכל מקרה נראה שההזרמה של תכני 1440p ו-4k שמורה רק לכרטיסי מסך חזקים במיוחד כרגע (לי יש Radeon Vega 64).
2. הזרמת תכנים באיכות גבוהה גם מצריכה רשת איכותית עם שיהוי נמוך. בחיבור ישיר שך כבל רשת, הצלחתי להזרים משחקים באיכות 4K לטלויזיה. דרך הרשת הביתית שלי (מבוססת powerline) ה-4k מגיע עם שיהוי מורגש, והצלחתי לשחק רק עד 1440p ללא שיהוי.
3. הזרמת משחקים דרך SteamLink אינה מאפשרת (למיטב ידיעתי) הזרמה באיכות HDR, קצב פריימים מעל 60 לשניה או באיכות קול מעבר לסטיראו. וחבל שכך. כלומר הנוחות של ההזרמה ברורה, אבל היות וטכנולוגית ההזרמה לטלויזיה כבר קיימת, הייתי שמח שהיו מוסיפים לה את האפשרויות הנ״ל. יחד עם זאת, תוספת הרוחב פס שהן היו צריכות אולי היתה מוגזמת ולא מאפשרת הזרמה בקצב/איכות סבירים.
למיטב ידיעתי, בהזרמה בין מחשב למחשב, תצורת סאונד עד 5.1 כן נתמכת.
4. האיכות הכי טובה (בהרבה) שהצלחתי לקבל היתה בחיבור ישיר של המחשב למסך הטלויזיה. זה גם הריץ משחקים באיכות 4k ללא שיהוי, גם תמך ב-VRR וקצב פריימים עד 120 לשניה, וגם בהרצת משחרים באיכות HDR.
אם זה אפשרי - זאת התצורה שהייתי ממליץ לכל אחד.

באופן מפתיע התברר לי (למרות שלא ראיתי את זה מפורסם בשום מקום) שהטלוויזיה תומכת בשלטים דרך בלותוט׳ (ולא רק באוזניות), כך שיכולתי לחבר אליה גם עכבר וגם מקלדת בלוטות׳. זאת היתה הפתעה נעימה ולא צפויה.
אבל בסופו של דבר, הם לא עבדו לשביעות רצוני (אני לא יודע אם הטלויזיה אשמה או איכות החומרה שלי), כך שוויתרתי עליהם ועברתי להשתמש במקלדת ועכבר שמתחברים עם דונגל USB (והוספתי מפצל USB ליציאת ה-USB בטלויזיה)

6. בסה״כ, למרות כל הדברים הלא טובים שרשמתי, היא כן טלוויזיה מצויינת (ולפי דעתי גם שווה את המחיר).
הסרטים והסדרות באיכות HD נראים פשוט מעולה.
ה-SD (עם קצת קינפוגים) נראה לא רע בכלל.
ועל 4k עם HDR בכלל אין מה לדבר!
(למרות שאצלי יש לו הכי מעט שימוש, ויעבור כנראה זמן עד שהוא יתפוס נתח משמעותי מזמן הצפיה)

עריכה:
התמיכה בשלטי בלותוט׳ לא כל כך טובה. יש לי מקלדת בלוטוט׳, וכל 10 דקות עבודה היא פתאום מתנתקת מהטלויזיה ומתחברת מחדש (לא קרה לי כשהיא היתה מחוברת ל-SteamLink פיזי שיש לי בבית).

עריכה 2: עדכנתי את הביקורת לפי מידע עדכני.

עריכה 3: מתברר שיש בעיה ידועה של כפתורי מקלדת ש״נתקעים״ (ממשיכים להיחשב לחוצים עד שאתה לוחץ שוב על אותו כפתור) בהזרמת משחקי Steam לטלויזיות סמסונג. קרה למספיק אנשים כדי לקבוע שזאת בעיה של הטלויזיה, אבל לא מספיק כדי שלסמסונג יהיה אכפת והם אי פעם יוציאו לזה פתרון.
נערך לאחרונה על ידי mdk_25 ב 10/11/2019 16:27, נערך 4 פעמים בסך הכל.

aleXtazy
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

במקרה אתמול קניתי כזאת טלוויזיה בול-
אגיד רק שלאומתך באותו רגע שקניתי תיאמתי עם אלקטרוניס פרו מבלי שתיאמו איתי שום הובלה.
האם תליתה את הטלוויזיה על הקיר? איך המתקן? איך העבודה שלהם?

mdk_25 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

@aleXtazy
·
לא תליתי, זה היה רק הרכבת רגל לטלויזיה (לקח פחות מ-10 דקות)

Avieli
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: רשמים ראשונים מ-UE65NU8000 + סמליין + אלקטרוניקס פרו

נושא שלא נקרא #4 

@mdk_25
חג שמח !
היי בקשר לסעיף 4 שלך... רכשתי את הטלויזיה nu7400 וממש לא מצאתי את עצמי מבחינת מציאת המצב תמונה הטוב בשבילי.
לא התלהבתי בכלל מהצבעים ולא הגעתי למצב שאני יכול לראות כמו שצריך...
החזרתי את הטלויזיה לחנות.
השאלה היא כזאת, האם כדאי לרכוש את ה nu8000? או שגם בטלויזיה הזאת לא אוכל למצוא את המצב צפייה המושלם ?
שווה להשקיעה עוד 1000+ ?
מפחד לרכוש ולמצוא את עצמי באותו המצב של ה 7400.
אשמח למענה...

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@Avieli
·מה עם לראות את המסך בתצוגה? לא עדיף שתשפוט אתה, בעיניים שלך, לפי טעמך?

Avieli
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

@Alon_Solo
אז זהו שגם את ה 7400 ראיתי בחנות ואהבתי... יכול להיות שבחנות ראיתי אותה מול עוד מסכים והיא הייתה ניראת לי טוב..
כשהגעתי הביתה פשוט לא מצאתי את עצמי מבחינת תמונה. או שהיה ממש בהיר או שהיה ממש כהה. גם כשניסיתי לשחק בצבעים לא הגעתי לצבע שאני מתלהב ממנו. מבחינתי הייתה אכזבה!
בגלל זה אני מפחד להוסיף עוד הרבה כסף ולהתאכזב שוב

mdk_25 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

@Avieli
·
שמע, אין דבר כזה טלויזיה שבה אובייקטיבית רואים טוב.
יש טלויזיה יותר/פחות טובה מ: "טלויזיה אחרת"
ויש טלויזיה שאתה מרוצה או לא מרוצה ממנה.
אבל אין איזה הגדרה אובייקטיבית לטלויזיה שרואים בה טוב.
להזכירך לפני 20 שנה כולנו צפינו בתכני SD בטלויזיות CRT בגודל פחות מ-30 אינצ', ואף אחד לא התבכיין על איכות תמונה...

לגבי הטלויזיה שהחזרת, מרגיש לי קצת חבל שלא התייעצות פה לפני שהחזרת.
האם ניסית לקנפג לפי המלצות rtings?
האם ניסית את הקינפוגים בכל מצבי תצוגה (דינמי, קולנוע וכו')?
האם ניסית להעביר אותה ל"מצב תצוגה בחנות"?
אני לא יודע מה באמת ניסית לפני שהחזרת אותה...

אתה מוזמן לראות את nu8000 בחנות מול nu7400 ותראה שמרגישים בהבדל.
האם היא תהיה מספיק טובה בשבילך כשתעמוד אצלך בבית, את זה אני לא יודע להגיד...

Avieli
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

אם להגיד את האמת ניסיתי להתייעץ פה בקבוצה.
אני אלך לראות את שתיהן אחד מול השניה..
אשמח שתשלח לי את ההגדרות של אתר rtings..

ועוד שאלה האם זה שווה להשקיע כרגע 4400 לטלויזיה 8000 ?
המחיר יקר השאלה אם הוא ירד בשניה...
תודה רבה לכם !!

mdk_25 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

@Avieli
·
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 0/settings

המחירים כל הזמן יורדים, אז לא משנה מתי תקנה, חודש-חודשיים אחרי זה כבר יהיה יותר זול.
צריך פשוט לקבל החלטה וללכת על זה.
אם ממש בא לך, חכה למבצעי בלאק פריידי, יש סיכוי שאולי יהיה מבצע על הטלויזיה הספציפית הזאת.

bsiz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@mdk_25
·באיזה ספק שידורי טלוויזיה אתה משתמש? איך שידורי ספורט? מבחינת זוויות מפיה ומרחקים- היית ממליץ לסלון של בערך 3.9 מ׳ עם ספה ממול ועוד כורסה מהצד?

mdk_25 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

@bsiz
·
משתמש ביס + נטפליקס + מזרים תוכן מהמחשב.
לא צופה בספורט - אז אין לי מושג.
לסלון 3.9 מטר - לא ממש...
שמע, להורים שלי לפני +20 שנה היתה טלויזיה 25 אינצ׳ בסלון של 3-3.5 מטר וכולנו היינו מרוצים עד הגג. כך שהכל עניין של פרספקטיבה.
לי יש כרגע 65 אינצ׳ במרחק צפיה 2-2.5 מטר, וזה סבבה לי. אבל אם היתה לי יותר גדולה - הייתי אומר תודה.
אני לא חושב שיש הגבלת גודל מקסימלית לטלויזיה - אם בקולנוע גודל המסך לא מפריע לך, אז כל עוד הטלוויזיה בבית (יחסית למרחק) יותר קטנה - אין שום בעיה.

bsiz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

@mdk_25
·תודה על התשובה. אבל נתתי את יחס הסלון שלי כדי שתוכל דווקא להביע את החוויה שלך בענייו זוויות הצפייה לעומת גודל מרחק ומיקום ישיבה בהתחשב בסלון שלך.
שתגיד נגיד שמי שיושב בספה ממול במושב האמצעי רואה פצצה אבל כבר המושבים שמימין ומשמאל לו מרגישים ירידה באיכות והכורסאות בצד בכלל זוועה( למשל).
פשוט הטלוויזיה הזו יושבת בול ברוב הדברים שאני מחפש ביחס מחיר מעולה אבל אני קורא שרוב הביקורת היא על זוית הצפייה

mdk_25 (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

@bsiz
·
לגבי זווית צפיה - לדעתי האישית זה לא כזה אישיו.
אני גם קראתי את כל הביקורות על הזווית צפיה שלה מול LG, אבל ממה שאני אישית חוויתי - עד 45 מעלות אין שום הבדל.
מעבר לזה מתחיל הבדל קטן. כלומר זה לא שאתה לא יכול להבין מה קורה במסך או לקרוא כתוביות, אלה יותר ברמה שהצבעים הם לא 100% מדויקים. רק באזור ה-80 מעלות הייתי אומר שהצפיה נהיית בעייתית ברמה שאתה מתקשה להבין מה קורה.
ב-LG לפי מה שראיתי בחנויות ובאינטרנט, זווית הצפייה רחבה ב-5%-10% בערך.
אתה מוזמן לגשת לחנות להתרשם או לבדוק סרטונים ב-rtings (הם מייצרים סרטונים לכל טלויזיה שבהם אתה יכול לראות את המסך מזוודות שונות).

bsiz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

@mdk_25
·אוקיי עזרת לי מאוד בנושא הזוית.
אגב נתקלת בבעיה של שינויי צבעים בחושך כשיש כתוביות לבנות? להבנתי בנטפליקס וכאלה

se1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 73 פעמים
קיבל תודות: 185 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

bsiz
בניגוד לדברי mdk_25 זוית הצפיה היא פקטור חשוב מאד למי שמקפיד על איכות תמונה ואמינותה.
רוב האנשים לא מבינים למה במשחק טניס, קווי המגרש הסימטריים נראים כמעויין וששני חלקי המגרש אינם שווים
וכיצד התמונה משתנה לטובה כשהם מתיישבים ממש מול המסך.
הם גם לא יבחינו שגווני השחור מחווירים כשזזים הצידה.
כל זה כי המוח האנושי נוטה ל"תקן" את העיוותים בתמונה.
אם אתה לא בררן וקפדן אז במילא לא חשוב סוג הפאנל שתבחר.
הבדיקה בחנות מוארת אינה אמינה במיוחד בעניין שינויי הגוון.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”