רסיבר מומלץ 100W לערוץ לKEF LS50

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

evgenetic כתב:
...
...
·

אלוהים אשמור, חוק אוהם זה לא תיאוריה. כל דבר אלקטרוני שמסביבך מבוסס עליו. למה אתה (ופחות או יותר כל אחד פה חוץ ממני) חושב שתחום הסאונד מתקיים במימד אחר בו החוקים האלה לא תקפים קשה לי להבין.

הסרטון הזה הוא צילום של הרצאה של איש מאד רציני שעובד בחברה מאד רצינית, ואת ספרו "Sound Reproduction" מאד כדאי להכיר לכל אחד שמתעניין בתחום.
...
·קישקושבלבוש
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

@FastandFurious

YOU SAID IT , MAN

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

@gal-cohen
·Yes, man
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

evgenetic כתב:@Alon_Solo
אתה מכיר חנויות בישראל בהן ייתנו לו לעשות בדיקה עיוורת כמו שצריך? כלומר, שני המכשירים אותם הוא יהיה מעוניין להשוות אחד מול אחד יהיו מוסתרים, הווליום של שניהם מתואם ברמת דיוק מאד גבוהה (עם מיכשור מדויק, לא עם פלאפון), ומישהו שהוא לא יראה יעביר בין שני המכשירים באופן רנדומלי תוך ההשמעה ויתעד איזה מכשיר הוא בוחר כיותר טוב לטעמו, ולאחר כל זה יחשב את מספר ההצבעות על המכשיר המסוים ויחשב את המובהקות הסטטיסטית? כי אם לא עושים את כל השלבים שתיארתי (אם לא פספסתי משהו) לבדיקות האזנה אין ממש טעם.
...
·אני גם לא מכיר חנות בעולם שעושה את זה.
בכל מקום עם תצוגה שיצא לי לבקר בו, אין ערבוב של דו-ערוצי עם רב ערוצי.
בעולם קיים מעין קונצנזוס שמי שצריך דו-ערוצי, קונה מגבר סטראיו. לא ראיתי באף מקום שיש חדר הדגמה דו-ערוצי עם רסיבר קל"ב.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

@Alon_Solo
בוודאי שאין כאלה, זו הייתה שאלה רטורית. אם אכן היו כאלה אז הם לא היו מצליחים למכור מגבר/רסיבר ביותר מ1500-2000 שקל. כי כבר הוכח לא פעם שבבדיקות עיוורת ומסודרות כמעט בלתי אפשרי להבחין בין שני מגברים פחות או יותר נורמליים. (הדוגמא החביבה עליי: http://matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm )
בעולם קיים מעין קונצנזוס שמי שצריך דו-ערוצי, קונה מגבר סטראיו. לא ראיתי באף מקום שיש חדר הדגמה דו-ערוצי עם רסיבר קל"ב.
...
למה שתראה מוצר שמשתלם ללקוח במקום מוצר שמשתלם למוכר בחדרי הדגמות? זה חדש לך שאנשי מכירות רוצים להרוויח יותר כסף ולא פחות?
בעולם בו אני מתקיים קיים קונצנזוס לגבי חוקי הפיזיקה, חוק האוהם וכו', אז אם יש רסיבר שמסוגל לתת את ההספק הנדרש לרמקול מסוים באופן נקי והוא עולה פחות ממגבר סטריאו - אז הגיוני לקנות את אותו הרסיבר. ואנחנו עוד לא מדברים על כל מיני פיצ'רים שיש ברסיברים מודרניים כמו מערכות כיול (במקרה של מרנץ/דנון היא גם מאד טובה), רב ערוציות, כניסות מרובות, ניגון מהרשת ועוד. זה פשוט פאקינג הזוי ועצוב שבכדי לספק משהו כמו 20-30 וואט מסכנים לרמקולים שלו האנשים פה איכשהו הצליחו לשכנע אותו שהוא צריך לבזבז בשביל זה כבר באיזור 8000 שקל.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

מה שיותר פאקינג הזוי, זה שכולם אומרים לך שאתה טועה, אבל בגלל שאתה חכמולוג שחושב שיודע הכל, אתה מנסה להביא טיעונים מכל מיני דפי מדידות ולהוכיח שרסיבר בשקל תשעים נשמע בדיוק כמו מגבר סטריאו יעודי שעולה פי 4.

שחרר, כי זה כבר מזמן לא מצחיק.
ניר.

Zachn
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

לא הולך להכניס ראש בריא למיטה חולה, אבל לפותח הדיון: FWIW, חבר שלי קנה זוג LS50 עם דנון 2400H, אני עזרתי לו להרכיב ולהגדיר את המערכת ואני יכול להגיד לך ששומעים נהדר, לדנון אין שום קושי לדחוף את הרמקולים והם מגיעים לווליום גבוה, צלול ומאוד איכותי.
LG OLED C8 65" | Denon AVR-X3400H | PS4 Pro
Paradigm Monitor 7 v7 | Canton GLE456 | Morel SP-2 | SVS PB-1000

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #53 

Nir547 כתב:מה שיותר פאקינג הזוי, זה שכולם אומרים לך שאתה טועה, אבל בגלל שאתה חכמולוג שחושב שיודע הכל, אתה מנסה להביא טיעונים מכל מיני דפי מדידות ולהוכיח שרסיבר בשקל תשעים נשמע בדיוק כמו מגבר סטריאו יעודי שעולה פי 4.

שחרר, כי זה כבר מזמן לא מצחיק.
...
·

כשתראה לי ולפותח השרשור שאותו מגבר שעולה פי 4 נשמע יותר טוב עם הרמקולים האלה, והכוונה תראה באמת, על סמך מבחן עיוור או מדידות, ולא על סמך ההזיות הסובייקטיביות שלך, אז יהיה לך על מה להתבסס. בינתיים אתה ואחרים מחרטטים בן אדם שבסה"כ צריך להניע רמקולים די בינוניים מבחינת קושי הנעה (וגם מבחינת הביצועים, אבל זה כבר סיפור אחר).

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

evgenetic כתב:
...
...
·

כשתראה לי ולפותח השרשור שאותו מגבר שעולה פי 4 נשמע יותר טוב עם הרמקולים האלה, והכוונה תראה באמת, על סמך מבחן עיוור או מדידות, ולא על סמך ההזיות הסובייקטיביות שלך, אז יהיה לך על מה להתבסס. בינתיים אתה ואחרים מחרטטים בן אדם שבסה"כ צריך להניע רמקולים די בינוניים מבחינת קושי הנעה (וגם מבחינת הביצועים, אבל זה כבר סיפור אחר).
...
לקרוא ל-LS50 רמקול בינוני מבחינת הביצועים (ועוד בלי ששמעת אותו), ממצה את הויכוח ואומר רבות על הידע שלך.

בהצלחה.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #55 

יש כנראה איזה מחסום אצלכם במוח שפשוט מונע מכם להבין שאפשר בקלות לשפוט לפי המדידות (אם עושים אותם כמו שצריך) את טיב הביצועים של כל רמקול. או כל מוצר טכנולוגי שיש לו יעוד ברור. האם גם כשאתם בוחרים לדוגמא כרטיס מסך אתם סופרים את הFPS בעזרת התרשמות סובייקטיבית או שמסתמכים על תוכנה שעושה את זה בדיוק רב?

(למי שלא בקיא - באופן אידיאלי הקוים האלה צריכים להיות ישרים מ20hz עד ל 20khz)
הנה הlistening window של LS50 -
[imgbig]https://www.soundstagenetwork.com/image ... window.gif[/imgbig]

וזה של Wharfedale 220 (לתזכורת, עולה כ200 דולר) -
[imgbig]https://www.soundstagenetwork.com/image ... window.gif[/imgbig]

אז אם אתה טעון שLS50 פי6-7 יותר טוב מWharfedale 220 - אז אתה פשוט...טוב, אני לא רוצה לעבור על כללי הפורום.

clip99
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 297 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #56 

@evgenetic
·

נראה לי שההשוואה עם כרטיסי מסך לא כל כך במקום , שכן הללו נשפטים עפ"י פרמטר אחד והוא קצב תמונות לשנייה - בעיקר - אם משאירים בצד מאפיינים נוספים כמו תמיכה בטכנולוגיות שונות , כי זה הפרמטר הכי חשוב לשחקנים והוא זה שמככב בכל הסקירות הנערכות למוצר הזה.

לבוא מהפוזיציה הבעייתית מראש הזו ולהשליך ממנה לגבי חיה שונה בתכלית כמו רמקול , המאופיינת בהרבה יותר מאשר משתנה בודד , באופן של הצגת גרף היענות לתדר עבור רמקולים המוזנים במתח נתון ומכאן לנסות לבסס קביעה כוללנית לגבי מיקומם בהיררכית האיכות , נראה לי קצת תלוש , אלא אם הכוונה היא להתאמתם להגברה מסוימת שזה דבר שונה לגמרי.

קטונתי , אך אם התותחים הכבדים היו טורחים להשתתף בדיון הזה , היית לומד שגרפים , במיוחד אותו אחד בודד שאיזכרת , לא יכולים - וגם לא מתיימרים לתאר כיצד רמקול נשמע באמת . אמנם ניתן לחזות התנהגות וביצועים , אך באופן כללי - וגם זאת, לא תמיד ולא בהכרח.
לגרפי ביצועים של רמקול יש להתייחס תמיד בהתאם למשתנים נוספים המשפיעים על הפלט הסופי .
חדר (אקוסטיקה) , העמדה , אינטראקציה עם אלקטרוניקה (DF למשל) , וזאת מבלי להזכיר את העכבה של הרמקול עצמו , שיכולה להציג היענות לתדר שונה לחלוטין בתנאים אחרים .

הויכוח הזה הוא "לא כוחות" , כאשר מייצגי הדעה הנגדית בדיון מסתכמים בכאלו שנסמכים בעיקר על חוויות האזנה אישיות , ואמונות , המעצבות את עמדתם ודיעותיהם . אגב אני מסכים איתך לחלוטין בכל מה שקשור לבלוף של הגברה ייעודית , בתלות במבחן עיוור.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #57 

הגרפים האלה לא מייצגים משתנה בודד, כמו שכתבתי זה listening window, וזה פרמטר (שהוא שקלול של כמה מדידות) מאד חשוב בביצועי הרמקולים (אם לא ה-). אתה יכול להסתכל בsoundstage בעצמך ולהשוואת את שני הזוגות בשאר הפרמטרים. באופן מצחיק הTHD+N של Wharfedale אפילו יותר טוב. הKEF נראה יותר עקבי off axis ונותן בס קצת יותר טוב, אבל זה לא משהו שמצדיק השקעה של 1300 דולר.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

לבקש להשוות כרטיס מסך לרמקולים זה חתיכת טיעון איש קש חבל"ז.

אני אישית לא מבין מדוע אתה מתעקש לשכנע שיש רמקולים טובים יותר מה LS50. נניח ואתה צודק, אז מה? אתה חושב שפותח השרשור ויתר החברים שיש להם כבר סט רמקולים של KEF ירוצו להחליף אותו בעקבות המדידות שיתבררו כנכונות ומייצגות נאמנה את המציאות? אני מאמין שקצת גלשת מעבר למתן עצה בנוגע להגברה מתאימה והחלטת לצאת למסע מופלא בעקבות הצדק.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #59 

Catskinner כתב:לבקש להשוות כרטיס מסך לרמקולים זה חתיכת טיעון איש קש חבל"ז.
...
איש קש זה לטעון שהשאוותי כרטיס מסך לרמקולים. אני רק העליתי את חוסר העקביות כשזה נוגע למדידות של מכשירים טכניים. לגבי כרטיסי מסך זה לא מתקבל על הדעת שמישהו יבקר אותם רק על סמך התרשמויות סובייקטיביות, אבל איכשהו כשמדובר ברמקולים זה לא בעיה בכלל ולמדידות אין כמעט שום ערך בעיני רבים פה (וכנ"ל בנוגע למגברים).

אני אישית לא מבין מדוע אתה מתעקש לשכנע שיש רמקולים טובים יותר מה LS50. נניח ואתה צודק, אז מה? אתה חושב שפותח השרשור ויתר החברים שיש להם כבר סט רמקולים של KEF ירוצו להחליף אותו בעקבות המדידות שיתבררו כנכונות ומייצגות נאמנה את המציאות? אני מאמין שקצת גלשת מעבר למתן עצה בנוגע להגברה מתאימה והחלטת לצאת למסע מופלא בעקבות הצדק.·
...
תעקוב קצת אחרי מהלך הדיון לפני שאתה מאשים אותי במשהו. אני בסה"כ שמתי את הערה הקטנה הזאת לגבי הרמקולים עצמם בסוגריים ועוד אמרתי שזה עניין אחר, מישהו בחר להגיב עליה, ואני הגבתי לאותה תגובה. כן, קצת גלש לofftopic, קורה, אבל אנחנו נתגבר על זה.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

@evgenetic

דווקא ההערה שלך לגבי כרטיסי מסך היא פתח לדיון מעניין.
הרי עד לפני אי אילו שנים, מדידת כרטיסי מסך התבצעה על ידי הפרמטרים Min FPS, Max FPS ו- AVG FPS.
היו לא מעט אנשים, שטענו שלעיתים רבות למרות שכרטיס א' מהיר יותר בממוצע וגם ב- Min FPS מכרטיס ב', כרטיס ב' מרגיש מהיר יותר וחלק יותר במשחק בפועל מאשר כרטיס א', והוכח כי ניתן להבדיל בין הכרטיסים במבחן עיוור. רק לאחר אי אילו שנים "הומצא" פרמטר מדידה חדש, Frame Time Variance שמצליח לתאר את התופעה והיום מדידה מדידת זמן ביצוע הפריימים באחוזונים היא פרמטר הרבה יותר טוב לטעמי לבדיקת ביצועים של כרטיס מסך.

אבל, נקודת ההתחלה היא הבדל שמיע במבחן עיוור כמובן. בלי זה אין מה לחפש הסבר לתופעה שאי אפשר לשחזר בתנאים הנאותים והיא רק בדמיון של אנשים.
ברמקולים לעומת זאת, גרף ישר יותר לא בהכרח ישמע כטוב יותר למרבית האנשים. ייתכן וצורת המדידה לא בהכרח יכולה להסביר מדוע רמקול א' נשמע טוב יותר מרמקול ב'.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”