הגדרת אקסס פוינט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

אם זה לא מניח את הדעת, אז כל טענות, מענות, ת''ש, מין, כלכלה..... הן לא אלי, אלה לחצאית דמעות, לא בעצם זה ליצרני ציוד סיני זול. וכל הטענות, מענות וכו' עליהם יש להגיש כמקובל בשלושה העתקים נפרדים ובצבעים שונים. ואני בטוח שכל היצרנים סיניים יתייחסו לזה ברצינות הנדרשת וסוף כל סוף הם כבר ישנו את דרכי ההתנהלות הקלוקלות שלהם ויתחילו כבר לסבסד את הלקוחות הביתיים שלא רוצים לרכוש ציוד תקני, אבל כן רוצים לקבל תכונות של ציוד למבוגרים ולא של משחקי ילדים.
ועד שהיצרנים אלה יבצעו את זה, המצב יישאר כמו שהוא ומי שיש לו ידע מינימלי בהכרת המחשב יוכל לעשות את הדברים הלא מסובכים אלה לבד וכל השאר המשתמשים הביתיים ימשיכו להמתין לביאת המשיח צדקינו. :lol:

ודרך הגב, אותו TP-Link Archer C7 AC1750 לא רק שעלותו היא לא יותר מ 100$, אלה שהיא גם פחות מ 70$ , כבר עם רווח לצרכן פרטי והרבה פחות מחמישים דולר לרכישה למשווק או מפיץ.
https://www.microsoft.com/en-us/store/d ... verviewtab
זו בידיוק דוגמה למוצר שהאריזת קרטון שלו עולה יותר ממחיר המוצר. :lol:

eladeb
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

אז כמו שאמרתי ver 4/5 עלותם 100$
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0755347 ... ref=plSrch

בכל אופן....ההסבר שלך יפה אבל עדיין לא מניח את הדעת.

יאללה שיהיה שבת שלום לכולם.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #18 

אם אני אתאמץ, אני יכול למצוא את המוצר זה גם במחיר של מעל 200$, אבל לפני זה כבר נתתי קישור למוצר זה בפחות מ 70$ שהמחיר זה כולל גם משלוח עד לפתח הבית של הלקוח הפרטי בשטח ארה''ב, כמובן שמחיר זה הייה מחנות של אתר של גוף לא ידוע או מוכר בשם Microsoft. :lol:
ודרך הגב, גרסאות חומרה חדשות של מוצר זה הם רק לצורך ההוזלה של המוצר, כי היצרן הסיני חשב שהסדרה הראשונית של מוצר זה, היא יקרה מדי בשבילו ויש עוד מרווח לרווח נוסף. :lol:

GalKar
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@sys_admin
·
אתה צודק שהתוכנה (ממשק) של Tp-link היא מתחת לכל ביקורת אבל מבחינת מהירות גלישה למשתמש הביתי הם בסדר גמור. יש לי קרוב לשלושים מוצרים שמחוברים לרשת בבית (שלל מנורות חכמות,מחשבים,מפסק לדוד וכו') בשילוב עם עוד שני מגדילי טווח RE 450 ואין שום בעיות מהירות או צורך באיתחולים. אני מקבל גלישה במהירות המקסימלית של הספק (100 מגה) בכל נקודה בבית בחיבור אלחוטי על גבי רשת ה-5G ככה שמבחינת חומרה הציוד שלהם בהחלט מספק מענה טוב במחיר לא יקר למשתמש הביתי.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #20 

הממשק של Tp-Link שגם מתחת לכל ביקורת זה דבר הכי קטן בין מגרעותיה של תוכנת יצרן. הדברים הרבה יותר בעיתיים הן למשל חוסר בתכונות הבסיסיות ונדרשות בציוד רשת שלא קיימות בתוכנה זו וקיימות בתוכנות צד ג', כמו LEDE למשל. מדובר במגוון שלם של תכונות, כמו למשל התכונה שסביבה נסוב כל הדיון הזה והיא תמיכה בנדידה של הלקוחות האלחוטיים בין הנקודות גישה של אותה רשת. השם שלה כפי שכבר הסברתי כאן, הוא 802.11v . וזה דבר הכי בסיסי שנדרש בעשור האחרון מציוד רשת אלחוטי. כמובן ניתן למנות גם תכונות כאלה כמו תמיכה ב VLANs , ב LLDP , ב Captive Portal , בניהול אמתי של רוחב פס, בתמיכה גמישה ב OpenVPN , ב IPv6 בצורה אמתית וכו'. כל התכונות האלה כבר ממומשות בתוכנה לא קניינית ( זמינות בחינם ) וכל מה שנדרש מהמתכנתים של חברות כמו TP-Link, זה רק לכלול אותן בתוכנה שלהם. ומן הסתם שזה לא יקרה, כי כתיבת מערכת הפעלה הגיונית לנתבים כאלה היא דבר אחרון שהיצרן מסוג זה יעשה. אפילו בעיות אבטחה שקיימות בכמויות בתוכנת יצרן לא זוכות לטיפול כלל.

GalKar
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

@sys_admin
·

מודע לכל חסרונות הצד התוכנתי. מה שציינתי הוא שניתן יחסית בכסף קטן להנות מרשת מספיק חזקה (גם אם זה דורש התקנת Firmware חיצוני). אגב, כרגע גם ללא LEDE אין לי כרגע בעיות מיוחדות ב-Roaming. שוקל להחליף Firmware אבל טרם מצאתי LEDE עבור ה-RE450 (V2). תוהה אם זה יעבוד טוב אם רק ה-C7 יהיה על LEDE?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #22 

אם הנקודות גישה שלך לא תומכות באפשרות של נדידה ( 802.11V ) וכל הזולות הן לא תומכות בזה עם התוכנה המקורית של היצרן, אז אין לך שום סיכוי להשתמש בתכונה זו ללא ההחלפה של התוכנה והגדרה של כל מה שנדרש לנדידה בין הנקודות גישה. עד כאן זה מאוד פשוט.
בקשר לשאלה,אם מוצר כלשהוא תומך ב LEDE או לא, אז אתה יכול לבדוק את זה ברשימה של ציוד נתמך ב LEDE וגם לבחון את המפרט של המוצר לצורך זה, אם הוא בכלל מספיק לשימוש היום. בקשר לזה, האם זה יעבוד טוב, אם רק נקודת גישה אחת תתמוך בנדידה והשאר לא, אז התשובה, היא שזה לא יעבוד. בשביל עבודה תקינה כל הנקודת גישה צריכות לתמוך בתקן זה של WIFI וגם להיות מוגדרות כך שהן יודעות אחת על השנייה, מקושרות בינהן ועם מפתחות הצפנה מתאימים וגם צריך להיות מוגדר בהן מתחם נדידה משותף תקין. צילומי מסך של כל ההגדרות האלה כבר צירפתי בתחילת השירשור וגם הסברתי את הנושא, כך שחבל יהיה לחזור על זה עוד הפעם.

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

אם מישהו מחפש פתרון זול, יש לי ראוטר של D-Link DIR-825/AC שעלה 200 שקל ועוד שני ראוטרים של חברה בשם TOTOLINK - A3002RU שמשמשים כ AP שכל אחד מהם עלה בסביבות ה 80 שקל. בשניהם לא מוצהר (לפחות ממה שקראתי) שישנה תמיכה ב 802.11V , יחד עם זאת האייפון שלי עובר בין רשתות WiFi ללא בעיה ונהנה מ 160-190 מגה הורדה בכל הבית.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

@Shasoosh
·

המכשירים האילו מן הסתם לא תומכים ב-roaming וכמו ש-sys_admin כבר פירט בהרחבה לעיל זה גם מצריך הפעלה מפורשת והגדרות פרטניות אז במקרה שלך אין סיכוי שיש לך roaming ברמת ה-APs.

כמובן גם ללא roaming מכשירי הקצה יכולים לעבור בין רשתות שונות, הכל תלוי במכשיר, בתוכנה שלו ובהגדרות שלו כמו גם ב"מזל" של איך מצב הקליטה בנקודות השונות בבית שלך מסתדר עם ההנחות שעשו במכשיר וכו'. אני לא מכיר ספציפית את ה-iphone אבל לדוגמא עבור אנדריוד יש את swifi שגם הוזכר בשירשור זה לעיל.

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

אפליקציות באייפון לא יכולות להחליף רשת WiFi עד כמה שידוע לי.

מבין את מה שאומר, יחד עם זאת - בפועל האייפון עובר לנקודה החזקה הקרובה אליו.
בחדר שינה אני מחובר לראוטר עם כתובת mac מסויימת, כאשר אני יוצא מחדר השינה ומתקרב לסלון כתובת ה mac שאני מחובר אליה משתנה לראוטר של הסלון וה SSID נשאר אותו דבר. קסם?

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

Shasoosh כתב:אפליקציות באייפון לא יכולות להחליף רשת WiFi עד כמה שידוע לי.

מבין את מה שאומר, יחד עם זאת - בפועל האייפון עובר לנקודה החזקה הקרובה אליו.
בחדר שינה אני מחובר לראוטר עם כתובת mac מסויימת, כאשר אני יוצא מחדר השינה ומתקרב לסלון כתובת ה mac שאני מחובר אליה משתנה לראוטר של הסלון וה SSID נשאר אותו דבר. קסם?
...
מי שעם אייפון תנחומיי, באייפון אתה רוקד לפי החליל של אפל.
תיאורטית אפשר לפתח אפליקציה מקבילה אבל רק אם יש לך Jailbreak (ואני לא בטוח כמה אנשים עוד טורחים).

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #27 

@Shasoosh
·

מיותר יהיה לציין שבאמצעות המוצרים אלה שהזכרת לא קיימת לך רשת אלחוטית עם אפשרות של נדידה בין הנקודות גישה.
וכמובן גם מיותר יהיה להסביר מאיזו סיבה, כי הסברתי אותה ממש כאן בשרשור זה כבר יותר מפעם אחד ואפילו בצרוף של תמונות צבעוניות. :lol:

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

אוקיי, אך עדיין מתבצע Roaming בכל מכשירי ה iOS שלי כפי שהסברתי למעלה.

גם אם ציוד הרשת ״לא תומך״ בטכנולוגיה, iOS דואג לזה.

לפי איך שזה נראה, ברגע שהסיגנל מגיע ל –70 dBm האייפון סורק שוב את הרשתות הזמינות ומתעדף את זאת עם ה SSID הנוכחי.

אני רואה בבירור על ידי כתובת המק של הנקודת גישה שהאייפון מחליף נקודה.

eladeb
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

אני לא מבין את העניין שחברות שמוכרות מוצרים במחירי ביניים לא מכניסות פיצרים בסיסיים.
בואו לא לכל אחד יש פה סיסקו מיראקי בבית ואף אחד לא משקיע בבית במוצרים של 400 500 דולר.
זה סתם חוסר עניין של הונדורים ליישם.
ברמה התוכנתית ולא ברמה החומרה..
בקשר ל vlans ואגרגציה בטח לא נראה במוצרים כאילו.זה כמו לבקש spanning tree מהאב פשוט.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #30 

@eladeb
·
הכל פשוט ביותר, כמו שכבר הסברתי כאן לפני זה מספר פעמים, לכתוב תוכנה למוצרים כאלה שהמשלוח או הקרטונים שלהם יקרים מהמחיר שלהם לא כלכלי כלל וכל מי שבאמת צריך תמיכה בתכונות מתקדמות בהם, תכונות כמו גם תמיכה ב VLANs , גם ב VLAN Trunks וגם כמו STP או שיקוף פורטים במתג אפילו יכול להוסיף את זה תוך דקות לבד, ויותר מזה, לעשות את זה בצורה מודולרית לפי הצורך, כך שלא לבזבז סתם משאבי חומרה. אם כבר מדברים על תכונות מתקדמות, אז יש לי מקומות שמכשירים כאלה מריצים פרוטוקולים כמו OSPF ו BGP כ Multi WAN מול ציוד CISCO של הספקים וגם "מדברים" מולו בפרוטוקולים אלה בצורה מאובטחת ועם UPTime של חודשים רבים.
ומי שלא יכול לבצע את זה, כנראה שהוא לא צריך את האפשרויות אלה וגם לא ידע להשתמש בהן.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”