מעוניין להתחדש

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
MusicMAM (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: MusicMAM
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 0

מעוניין להתחדש

נושא שלא נקרא #1 

טוב...
אני מעוניין להתחדש במגבר עד תקציב של 15 שיפנק את הרמקולים
  • מחשב יעודי שמנגן JRIVER
  • DacMagic Plus (אין בעיה שהמגבר הבא יכיל את ה DAC)
  • Canton Chrono SL 590 DC 160/320 Watt
  • המגבר הנוכחי - marantz pm5005
הולך לאיבוד בים האינפורמציה, הכתבות..

היכן הכי טוב להשקיע לדעתכם?

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לא ממש הבנתי. המטרה היא שיפור הסאונד או סתם קניית מגבר יקר?
אם ברצונך לשפר את הסאונד אז תבחר קודם כל רמקולים יותר טובים ממה שיש לך, ולאחר מכן תתאים להם מגבר שיניע אותם כמו שצריך (מה שבכלל לא בטוח שתצטרך עם המרנץ שיש לך). אבל כבר אומר לך מראש שכמעט אף פעם אין סיבה הגיונית לקנות מגבר סטריאו ל150-200 וואט שיעלה יותר כמה אלפי שקלים בודדים.

MusicMAM (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה.
למרנץ יש 40 וואט ל 8 אום ו 55 ב ל 4 אום. ברמת הווליום יש המון ואני לא מגרד את שעה 11.
הרמקולים עובדים יפה מאוד ברמת דיוק, פרטים ובאסים - האם אלו שטיפות המוח של מרקטינג גריידא שעושות את החשק בלהתחדש או שאולי אני אמור לקבל יותר מהרמקולים ואני לא יודע את זה?

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

MusicMAM כתב:ברמת הווליום יש המון ואני לא מגרד את שעה 11.
...
אז אם יש לך מספיק וולויום ואתה לא שם לב לשום עיוותים (clipping) - אתה לא צריך מגבר.

האם אלו שטיפות המוח של מרקטינג גריידא שעושות את החשק בלהתחדש או שאולי אני אמור לקבל יותר מהרמקולים ואני לא יודע את זה?
...
מאד יכול להיות, זה תחום מאד רווי בשטיפות מוח והבלים שיווקיים ופסאודו מדעיים שמשרתים את המשווקים למינהם בלבד.
זה הניסוי החביב עליי כשאני רוצה להוכיח את הנקודה: http://matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm

מערכת (מקור, הגברה, כבלים) אחת בשווי 700$, מערכת שנייה בשווי 12,000$ אבל הרמקולים שמחוברים לשתי המערכות זהים (מוניטורים מאד טובים). האנשים שהשתתפו בניסוי התבקשו להגיד איזו מערכת נשמעת יותר טוב מבלי לדעת מראש איזו מהן מנגנת (מבחן עיוור), ורובם הצביעו או על המערכת הזולה יותר או לא העדיפו אף אחת על פני האחרת.
או שאולי אני אמור לקבל יותר מהרמקולים ואני לא יודע את זה?
...
כמעט בטוח שהחדר שלך לא מטופל אקוסטית, אז גם זו דרך לשפר את הסאונד מבלי להחליף את הרמקולים. אבל טיפול אקוסטי זה עניין די מורכב. עוד משהו שתוכל לנסות הוא כיול אוטומטי, audyssey שבא עם רסיברים או dirac.

MusicMAM (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

האמתי שהחדר מטופל אקוסטית. השקעתי ב acoustic foam מאחורי הרמקולים ובקיר ממול וכן BASS TRAPS בפינות החדר.
התדרים החוזרים מהקיר ירדו משמעותית והן האקו שהבס מאוד אהב לנצל...

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אה נחמד, אז תבדוק את עניין הDirac. יש גרסת נסיון.

Rozshay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לא יכול לעזור לך עם המלצות מאחר שאינני מכיר פריט אחד מהציוד שברשותך, אבל מה שאני כן מכיר
זאת העובדה שמווליום מספק אי אפשר להסיק שעוצמת המגבר מספיקה.
וחבל שטועים ומטעים בפורום אודיו.

יש לי ועברו דרכי לא מעט רסיברים 20 וואט ומטה ובכמעט כולם אני לא יכול לעבור את שעה אחת מבלי להחריש אוזניים. והרמקולים 86 db
6ohm .
ובכולם ברמקול הספציפי שומעים גרוע לעומת רסיברים שונים , חלקם אף מאותה סידרה אך חזקים יותר הכל כמובן בווליום דומה. הפערים מצטמצמים ואף מתהפכים כאשר אני מחבר אוזניות, או רמקולים נצילים.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

Rozshay כתב: זאת העובדה שמווליום מספק אי אפשר להסיק שעוצמת המגבר מספיקה.
...
·

נכון, וזה לא מה שכתבתי. אם אתה כבר מתייחס אז כדאי להתייחס למשפט במלואו.

בשאר הפוסט שלך לא ברור מה אתה רוצה להגיד.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מסכים עם evgenetic דבר ראשון שדרג את הרמקולים למשהו יותר טוב

לאחר מכן בעודף אם ישאר תשדרג את המגבר

Rozshay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

evgenetic כתב:
...
...
·

נכון, וזה לא מה שכתבתי. אם אתה כבר מתייחס אז כדאי להתייחס למשפט במלואו.

בשאר הפוסט שלך לא ברור מה אתה רוצה להגיד.
...
לא חשבתי שיש צורך להדגיש את המובן מאליו שכוונתי היתה ווליום מחריש אוזניים ללא שמץ של קליפינג.
אם זה לא היה ברור, חבל על האנרגיה.
כל טוב
ובהצלחה לפותח השרשור.

MusicMAM (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

היי חברים. להלן תשובת CANTON לאחר שכתבתי לה:

55 Watt at 4 Ohm is very weak for these big tower speakers!

To tease out the maximum of the speakers I would recommend an amplifier with 150 Watts per Channel at 4 Ohm.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

Rozshay כתב:
...
...
לא חשבתי שיש צורך להדגיש את המובן מאליו שכוונתי היתה ווליום מחריש אוזניים ללא שמץ של קליפינג.
אם זה לא היה ברור, חבל על האנרגיה.
כל טוב
ובהצלחה לפותח השרשור.
...
·

בדיונים כאלה כדאי לכתוב את הכוונות, לא לתת לאחרים לנחש אותן. במקרה שאתה מתאר - ההגברה מספקת.
יש כל מיני סיבות בגללן מגבר אחת עם הגברה מספקת יכול להישמע שונה ממגבר אחר עם הגברה מספקת, אבל לרוב, במגברים נורמליים, הסיבה הזו היא דמיון מפותח של המאזין.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

MusicMAM כתב:היי חברים. להלן תשובת CANTON לאחר שכתבתי לה:

55 Watt at 4 Ohm is very weak for these big tower speakers!

To tease out the maximum of the speakers I would recommend an amplifier with 150 Watts per Channel at 4 Ohm.
...
·

זאת תשובה קצת מטומטמת שלא מתייחסת להעדפות שלך ולמרחק ההאזנה. למה הם מניחים שאתה רוצה לגרום להם לעבוד בצורה שהם יחרישו אותך?
תנסה את המחשבון הזה כדי להבין כמה וואט אתה באמת צריך:http://myhometheater.homestead.com/splcalculator.html

Rozshay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

ממליץ בחום לבעל הרמקולים לחבר מגבר שעונה על דרישות החברה שפיתחה יצרה ובדקה אותם. ממליץ גם לא לחבר סתם מגבר חזק אלה מגבר מומלץ ע"י מישהו שמכיר את הרמקולים שלך.
אחרי הבדיקה תוכל להחליט האם עדיין אתה רוצה מגבר או לחלופין להחליף רמקול.
במרבית המקרים וכל מי שביקר בחנות סטראו מיקצועית וביקש לשמוע הגברות שונות מבין זאת, מגבר החלש פי 3 מהמלצת היצרן ישמע רחוק מהאופטימום ואין שום קשר לווליום החזק( ללא העיוותים) שאותו מגבר "חלשלוש" מוציא.
מה גם שבמקרה של קליפינג, ובמצב קיצון אתה עלול להגיע למצב הזה עם מגבר שליש כח מהמומלץ הדרייברים ובמיוחד הטוויטרים עלולים להנזק.

בלי קשר 15 אלף זה הרבה כסף, ולא בטוח שתצטרך להוציא כלכך הרבה בשביל להוציא את המיטב(לפחות מספיק קרוב) מהרמקול.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

@Rozshay

אתה ממליץ משהו שמראש יכול רק להטעות. בדיקות האזנה מהסוג צריך לעשות בצורה עיוורת, עם התאמת ווליום (ושאר הפרמטרים הרלוונטים) מאד, מאד מדויקת ושמישהו או מכשיר כלשהו יעשה את המעבר בין מגבר אחד לאחר בצורה מהירה, כמו שמתואר בקישור הזה שהבאתי קודם. כל השוואה אחרת שלא עומדת בתנאים הללו חשופה להטיות רבות, ואתה לא תסיק ממנה שום מידע מועיל.
כמובן שבאף חנות בישראל לא ייתנו לעשות את זה כמו שצריך...

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”