חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
TalThorens
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

הודעה שלא נקראה #331 

@דרור3
·
ההנהלה... מוכר לי.
אצלי בעיה דומה אבל נכון להיום על המזנון מונחים שני פטיפונים במצב ויזואלי גרוע.
במילים אחרות : תקבע עובדות בשטח.

לגבי המראה של ה 145: מסכים וגם לי אחד כזה אבל בידיוק בתקופה זו אני מתכנן פרוייקט החלפת הבסיס הישן והעלוב בחדש DIY בהשראת הפרוייט של ניב.

תראה לה את התמונות של היחידה שלו והיא תשנה דעתה...

דרור3
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 97 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

הודעה שלא נקראה #332 

האים באמת יש יתרון לפטיפון כמו הטורנס מול פרו ג'קט או ראגה ?

TalThorens
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

הודעה שלא נקראה #333 

אני מאמין שיותר קל לענות מה קודם למה - הביצה או התרנגול.
או כמו לשאול גיטריסטים איזו גיטרה יותר טובה - פנדר או גיבסון

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 761 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

הודעה שלא נקראה #334 

אייל_ר כתב:אני מאמין שיותר קל לענות מה קודם למה - הביצה או התרנגול.
או כמו לשאול גיטריסטים איזו גיטרה יותר טובה - פנדר או גיבסון
...
·פנדר או סקוויר
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

דרור3
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #335 

טוב מצאתי משהו שבטוח ההנהלה תאשר
https://www.kickstarter.com/projects/pi ... n-on-vinyl
😀😀😀

דרור3
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

הודעה שלא נקראה #336 

טוב חברים תודה רבה על כל העצות והעזרה, בסופו של דבר נאלצתי להגיע לפשרה עם ההנהלה ולהזמין פטיפון חדש של פרו ג'קט.
אבל אני שלם עם ההחלטה, גם מבחינת המחיר.
זה המכשיר:
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B000CDHQK ... UTF8&psc=1
יצא לי קצת פחות מ 1300 ש'ח כולל הכל, אני אמור לקבל אותו בתחילת שבוע הקרוב.

Nimrod216
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #337 

שלום לכולם,
אני חדש בתחום, ומחפש פטיפון ראשון (עד טווח ה500 ש"ח, לא מפחד לפרק ולהרכיב, אני מכונאי חובב).
מתוך כל מה שאספתי בפורום השונים בארץ ובעולם הבנתי שרוב היפנים שמסתובבים ביד שנייה
לרוב יותר יעילים בתור מחרשות מאשר פטיפונים, האם כך הדבר?
אם לא יש המלצות לדגמים ספציפיים?
אם כן אשמח להצעות למכשירים ראשונים, ואם למישהו יש משהו למכירה הוא מוזמן להציע.
נמרוד.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #338 

פטפון PRO-JECT RPM1.3 מודעת יד 2 מיום 23/3/2017

תוכן: פטיפון אדום עם ראש משודרג.

אזור מכירה: תל אביב
איש קשר: R

חוות דעת:

מאז ומעולם היה שוק לפטיפונים בסיסיים. איפהשהו בסוף שנות ה- 70, יצרנים מסורתיים כמו Thorens, Lenco, Dual ודומיהם התחילו להאבק בעלויות הייצור של תפארת ההנדסה להן הן קראו אז "בסיסי. פאר התוצרת היפנית נאבקו זו בזו בתחרות האין-סופית הפרטית שלהן על מפרטים טכניים. ואז קמה לה יצרנית צעירה, באימפריה הבריטית (שאז כבר היתה מאוד "לשעבר") והגדירה מחדש את המונח "בסיסי". REGA קראו לה, ולדעתה - כל מה שצריך הוא לוח עץ מלבני, מעליו יסתובב לוח עץ עגול, עם מנוע פשוט וזרוע פשוטה - זהו!

חלף לו עשור, ומעולם הפטיפונים השוקק נותרה רק REGA. בתחילת שנות ה- 90, קמה בצ'כיה חברה צעירה ויפה, של אחרי קומוניזם, ואמרה לעצמה, בסיסי כזה? גם אני יודעת לעשות! ניחוש אחד איך קראו לה?

מאז ש- Rega הגדירה מחדש את הפטיפון הבסיסי, ומאז ש- Pro-Ject הצטרפה לחגיגה, קרו שלושה דברים עיקריים:

א) הפטיפונים הבסיסיים דאז, הפכו עוד יותר בסיסיים.

ב) שתי החברות, אבל לטעמי - Pro-Ject בצורה עדיפה, הפיקו פטיפונים הרבה פחות בסיסיים.

ג) מסיבת הכיתה הקטנה, בדירה המוזנחת במזרח-לונדון, הפכה למסיבת ענק עולמית ממלאת איצטדיונים, וכיום, שוב - כל אחד רוצה פטיפון :)

אז כך - ה- Pro-Ject RPM 1.3 Genie הוא דוגמא מצויינת לפטיפונים הבסיסיים המודרניים האלו: אז הוא לא מורכב על לוח עץ (טוב, "MDF ספוג שרפים") מרובע, אלא עגול - צריך להבדיל בינו לבין דגם ה- Debut באיזושהי דרך, למרות שמכל בחינה הנדסית, או סונית - הם זהים. הפלטה הפכה, אי אז בסוף שנות ה- 80 לאקרילית, ואז לזכוכית, ושוב לאקרילית, והיום יש דגמים כאלו וגם כאלו (צריך מגוון בקו המוצרים) - שוב, מכל בחינה שאינה עיצובית גרידא - זה אותו הדבר. הזרועות הפכו עוד יותר הסיסיות (לא שחשבנו שזה אפשרי).

בחייכם - צלחת מזכוכית או חומר אקרילי, בסיס משכבה אחת, או שתיים של MDF, או פרספקס, או כל חומר אחר, צירים כאלו, צירים אחרים, מנוע AC או DC, משטח תקליט מגומי, ויניל, או שעם - כל הדגמים הבסיסיים האלו הם אותו הדבר, ונשמעים בהתאם.

אז איך הם בעצם נשמעים? זה די תלוי בזרוע ובראש שמותקן עליה,אבל בעקרון - טוב במפתיע. מסתבר שאפשר לשמוע מוזיקה לא רע מפטיפונים בסיסיים :)

אם תלחצו אותי לקיר, אני אודה שאני מעדיף את המכשירים של Rega על אלו של Pro-Ject, ואני גם אסביר - בסופו של יום, אפשר לחסוך המון כסף בייצור פטיפון, ועדין להפיק מכשיר שנשמע טוב. המקום בו החסכון הכי בולט לאוזן הוא הזרוע והראש. חברת Rega, עד כמה שקיצצה בעלויות, מציעה את הפטיפונים הבסיסיים שלה עם זרוע ה- RB101, שעל כל בסיסיותה, היא עדיין זרוע סבירה, באורך מלא של "9, ויודעת להשמע לא רע.

הסיפור של Pro-Ject קצת יותר מורכב - ל- Pro-Ject יש בקטלוג את זרוע ה- "9 (יש לה גם גרסאות "10 ו- "12, שאינן רלונטיות כרגע), שהיא ממש זרוע טובה. בהחלט משתווה לכל זרוע יוקרתית שם בחוץ. בפטיפונים הבסיסיים, Pro-Ject אינה מתקינה, כמובן, את ה- "9 המעולה, אלא את ה- 8.6 הבסיסית. עכשיו, "9 נחשב לאורך זרוע סטנדרטי בפטיפונים. אני לא אכנס כאן להסבר גאומטרי, אבל ככל שהזרוע ארוכה יותר, היא מאפשרת לראש טעות עקיבה קטנה יותר (בדקו בהסברים בראש הפורום). לכן - זרוע קצרה היא חטא בפני עצמו, שיוצר בעיות איכות צליל מובנות. על כך, Pro-Ject הוסיפו פשע - כשהם תכננו את הגרסאות האחרונות של ה- 8.6 (אני לא יודע בדיוק החל מאיזו שנה, אבל בוודאי בפטיפונים מ- 15 השנים האחרונות), הם עשו שימוש בתכנון הבסיסי של מערכת הצירים המשובחת של ה- "9. לא נשמע פשע, נכון? אז מסתבר שזו מערכת צירים טובה מדי לזרוע בסיסית, ותוסיפו למשוואה שהזרוע הזו גם מאוד קלה, והרי לכם זרוע רגישה יותר מדי ליכולות ולתכנון של עצמה.

אז המשותף לכל הפטיפונים הבסיסיים של Pro-Ject היא תחושת ה- "וואו - זה נשמע הרבה יותר טוב ממה שציפיתי" שאנשים חווים בהאזנה הראשונה (כן - גם אני!). אבל אז צריך לחיות עם הפטיפון הזה ולשים לב, תקליט אחרי תקליט, שבגלל הזרוע הקצרה, עיוות פנים התקליט תמיד שמיע (טוב, אולי לא במוזיקת רוק כבד, שם הכל דיסטורשן ממילא), ושכל לכלוך קטן על פני התקליט שולח את הזרוע הקלה והרגישה לקפץ לה - ומהר מאוד מגיעים הפטיפונים האלו ללוחות המשומשים, והבעלים מחפש שדרוג, או מתייאש מפטיפונים :(

רק מילה אחת על אמינות - כל הפטיפונים האלו (Pro-Ject, Rega, Music-Hall) הם אמינים. הם כל כך בסיסיים שאין בהם בעצם מה שיתקלקל. ראיתי שפע של פטיפונים שספגו לחות (ל- MDF יש נטיה כזו - אולי זה ייתרונות של הפרספקס, אבל הוא רגיש לחשמל סטאטי...), אבל זו אשמת הבעלים, או העוזרת. ראיתי גם פטיפונים שקבלו מכות, או שנשרפו מחיבור לא נכון לחשמל - שוב לא אשמת הפטיפון, ובעיקר - אי אפשר להחביא בעיות כאלו. מסתכלים על הפטיפון היטב מכל הכיוונים, שומעים תקליט, אם נשמע טוב - הפטיפון תקין. כשמחט נשחקת מחליפים אותה, כשרצועה נשחקת מחליפים אותה (קצת פורסט גאמפ) - זהו!

אז מחיר?

ככלל, "מקובל" שציוד אודיו עדכני ותקין נמכר במחיר של כ- 60-50% ממחיר החדש. פטיפונים חדשים מהסוג האמור נמכרים גם כיום, בכ- 2400-2900 ש"ח (תלוי חנות ותת דגם). לפי אותו קנה מידה, 1500 השקלים המבוקשים הם הגיוניים לגמרי.

האם הייתי קונה? כנראה שלא. הייתי נמנע מזרוע ה- 8.6 של Pro-Ject ומוציא קצת יותר כסף על פטיפון מסדרה בכירה יותר שכולל את זרוע ה- "9. או הייתי מחפש Rega. גם הייתי חושב היטב על Thorens או על Lenco או על פטיפון יפני משנות ה- 80 שיעלו מחיר דומה, וחלקם עדיפים מאוד (וממש לא בסיסיים), אבל למי שבסיסי מתאים לו - זו קניה טובה ומחיר מוצדק בהחלט.

מחיר נקוב: 1500 ש"ח
מחיר הולם :1400-1500 ש"ח
מדד הלימות: 9.5.

Janti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: Janti
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 129 פעמים

מוגזם!

הודעה שלא נקראה #339 

nkorah כתב:בתחילת שנות ה- 90, קמה בצ'כיה חברה צעירה ויפה, של אחרי קומוניזם, ואמרה לעצמה, בסיסי כזה? גם אני יודעת לעשות! ניחוש אחד איך קראו לה?
...
אתה בטח מתכוון לפרו-ג'קט אבל למען הדיוק החברה קמה באוסטריה וזה לא מה שקרה. המייסד שלה, היינץ ליכטנגר, ניצל ב-1990 את המכירה הפומבית של מה שנשאר מהנכסים הסובייטים ברפובליקה הצ'כית ואת המצב הכלכלי הלחוץ והשתלט על הייצור במפעל "ליטובל" של TESLA. המקומיים נהגו לפרש את ראשי התיבות TESLA כ"טכניצקי שלאבי" שמשמעותו "מעורר רחמים מבחינה טכנולוגית". זו היתה רמת הערכתם לייצור שלהם עצמם בתקופת כיבוש ברית וורשה. אחד הדגמים 'הנחשבים' של TESLA ד'אז היה ה-N55:

[imgbig]https://c2.staticflickr.com/6/5811/3003 ... 1d90_c.jpg[/imgbig]

אם הוא מזכיר למישהו משהו אחר - זה לא במקרה. ליכטנגר השתלט לא רק על אמצעי הייצור הצ'כיים אלה גם על הפרולטריון הרעב. מנהל הייצור של TESLA לשעבר, ג'ירי קראוטיל, עבר לפרו-ג'קט כבר בהתחלה. הוא היה האיש האחראי בין השאר לייצור דגמים כמו ה-NC450. לנקו ו-NAD העתיקו את הדגם הזה פשוטו כמשמעו ו-NAD קראו לזה "5120".

אלה היו דגמי פטפון מסוף העידן הסובייטי. הצ'כים ניסו לחקות טכנולוגיות יציקת אבץ \ אלומיניום של השכנים מגרמניה אבל זה לא עבד להם חלק. המקומיים יודעים שהפלטות מכילות יותר מידי אבץ ומתפוררות עם השנים והבפנים עמוס ברכיבים סובייטים באותה רמה שגרמה להמצאת שמות גנאי למפעל - ועם זה פרוג'קט התחילו. לא בטוח שהם עשו הרבה מעבר למינימום הנדרש כדי שהתוצרת הזו "תעבור" במערב בלי להתפורר במהלך השנים. את בעיית המהום המנועים של ה-Debut עושה רושם שכל העולם מכיר, חוץ מפרו-ג'קט עצמם. המחיר נראה לי מוגזם לחלוטין. לא הייתי משלם 1,500 שקלים בעד שום דבר של פרו-ג'קט ברמה הבסיסית הזו. אולי עבור דגמים מתקדמים יותר.

noam
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

הודעה שלא נקראה #340 

למישהו יצא לעבור לאחרונה על הלוחות?
יש משהו מספיק איכותי למחיר עד 1000 ש"ח?

מה דעתכם על אילו?

פטיפון NAD C556 תוצרת אנגליה. כולל ראש ORTOFON OM 5E. היה בשימוש מועט. - 1500 ש"ח
http://www.yad2.co.il/Yad2/ViewImage.php?CatID=3&SubCatID=0&RecordID=23c572d199416d9ef55a4f8367a5bc69549

פטיפון וינטאג' נדיר ומיוחד !!B&O Beogram 1203 Turntable
750 ש"ח
http://www.yad2.co.il/Yad2/ViewImage.php?CatID=3&SubCatID=0&RecordID=55677f6eb6714318607f03993fa0ded0ef4

Onkyo CP1005A , שמור בקנאות, תקין לחלוטין, עם מחט חדש.אין תקלות כלל.תוצרת יפן, אותו דגם כמו Marantz 6025 , כאונקיו הופק עבור מראנץ .
http://www.yad2.co.il/Yad2/ViewImage.php?CatID=3&SubCatID=0&RecordID=2bc8a4bb8019c36fc672b3875285d965b74

BennyO
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 494 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

הודעה שלא נקראה #341 

דעתי?
לא, לא ולא.
יש לנקו L75 וטורנס בלוחות בתחום המחיר שהגדרת.
יש גם דואל 1229 שזה פטיפון בן של ממותה אם אתה טכני ואמיץ
בהצלחה!
Rust never sleeps

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #342 

אולי קצת לפרט:

א) ה- NAD הוא פטיפון בסיסי וראוי, במחיר טיפה גבוה - הייתי מנסה להוריד את המחיר לכ- 1200 ש"ח. האם הייתי קונה אותו? לא. אפשר לקבל תמורת הכסף הרבה יותר ערך ואיכות צליל, משפע של פטיפונים שהם אמנם ישנים יותר, אבל גם איכותיים הרבה יותר.

ב) B&O הם "עניין" ראשית, רובם הם יופי של פטיפונים. באמת! שנית, הם נראים נפלא (לרוב הדעות), אז למה לא? תסתכל בתמונה - אתה רואה את חתיכת הפלסטיק השקופה והיפה שמורכבת שם בקצה הזרוע? זו מחט ה- MMC המקורית והמעולה. כל הזרוע כולה מתוכננת לעבוד רק איתה. אין כמעט כוונונים - תרכיב מחט מקורית, והכל מכוון מהמפעל פיקס. וכמובן - אין שום אפשרות להשיג מחטים כאלו...

הפטיפונים של החברה גם מופיעים באופן קבוע ברשימות "הפטיפונים המתקלקלים ביותר" וברשימות "הפטיפונים שהכי קשה לתקן".

ג) דווקא פטיפון נחמד. אם עולה 300-350 ש"ח ורוצים פטיפון פשוט ואמין - יכול להיות בחירה לא רעה.
נערך לאחרונה על ידי nkorah ב 16/05/2017 8:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

noam
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

הודעה שלא נקראה #343 

ג) דווקא פטיפון נחמד. אם עולה 300-350 ש"ח ורוצים פטיפון פשוט ואמין - יכול להיות בחירה לא רעה.
·

כן, רק שעבור הפטיפון הזה רוצים 1000 ש"ח.
הבעיה שהרבה חנויות קנו/קונים פטיפונים ישנים זולים משפצים אותם ומבקשים כפול מהערך האמתי שלהם.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1195 פעמים
קיבל תודות: 1188 פעמים

הודעה שלא נקראה #344 

B&O - החברה עם העיצובים הכי מרהיבים בתחום השמע והווידאו

רק לראות את הפטיפון ולהנות

לא חייבים להשתמש :)

Janti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: Janti
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 129 פעמים

הודעה שלא נקראה #345 

ממתי NAD עושים פטפונים? אין להם כלום ואף פעם לא היה להם. מה שהיה ויש זה או Rega או פרוג'קט או *** אחר שהם הזמינו בסין. מה משנה המחיר? הפטפון נשאר אותו דבר - אולי רק אנחנו לא מרגישים רע.
·
noam כתב:כן, רק שעבור הפטיפון הזה רוצים 1000 ש"ח.
הבעיה שהרבה חנויות קנו/קונים פטיפונים ישנים זולים משפצים אותם ומבקשים כפול מהערך האמתי שלהם.
...
הערך האמיתי הוא מה שאנשים מוכנים לשלם - בצדק, או שלא בצדק. אם אתה יודע מה הערך האמיתי - אתה לא חייב לקנות. אני דווקא בעד לייבש את כל החמדנים. פטפון ישן וזול נשאר ישן וזול גם אחרי שיפוץ אבל כמובן שבמסגרת האפנה החדשה יגיע 'טמבל' שלא יודע מה הערך האמיתי וירכוש בכל מקרה. בשנייה שהוא שילם - יש ערך אמיתי חדש. זה מכעיס, לא הוגן - אבל כך זה עובד. בכלכלה חופשית אפשר לשנות את המשוואה הזו רק באמצעות יותר פטפונים או פחות 'טמבלים'.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”