שאלה| טיפול אקוסטי בחדר מיקס חדש

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
talik26 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

שאלה| טיפול אקוסטי בחדר מיקס חדש

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם! יש לי כמה שאלות בנושא אקוסטיקה ואשמח לחוות דעת וטיפים.

לאחרונה עברתי לדירה שבה יש לי חדר קטן שמיועד בעיקר למיקסים וקצת הקלטות. מיד כשעברתי שמתי לב שיש בעיות אקוסטיקה די רציניות בחדר ולאחר מחקר קטן רציתי לשאול כמה שאלות.

קודם כל, החדר הוא מלבני ודי קטן - כמעט 3 מטר אורך על 1.8 רוחב והתקרה די גבוהה.
לאחר אבחון הבעיות (רק משמיעה) אני יכול להגיד שיש בחדר המון הדהוד, שהסאונד הכללי בחדר נשמע מאוד לא מאוזן, ישר מרגישים תדרים מסויימים שמוגברים מאוד ואחרים שמונמכים בצורה די רצינית.
תופעה נוספת ודי מפתיעה בעיניי היא שבנקודת הישיבה שלי, מה שאמור להיות הסוויט ספוט- יש מחסור ענק בתדרים נמוכים. אך ברגע שאני קם והולך אל סוף החדר (הקיר שמאחורי) פתאום נחשפים לאוזן המון המון נמוכים.

בעקבות חוסר בתקציב- חשבתי לטפל בחדר בצורה די בסיסית- 2 פלטות עשויות מלמין (?) בצדדים עבור ההחזרים הראשוניים, כמה שיותר מלכודות בס בפינות, וקצת ספוגים בתקרה.

עבור מלכודות הבס ושאר האלמנטים שיפוזרו בתקרה ובקירות,
חשבתי להזמין אלמנטים עשויים ספוג פוליאוריטן מאיביי בעובי 55 ס״מ. רציתי לדעת מה דעתכם על העניין.
מעבר לזה,
אשמח לחוות דעת וטיפים, מה אפשר לעשות וכו.
תודה רבה !

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

בחדר כזה צר ( 1.8 )תצטרך הרבה חומרי בליעה , גם לתקרה ולקירות ולפינות .

יהיה טוב לכסות את כל התקרה במלמין 5 ס"מ או יותר

אבל בקירות ובפינות תשתמש בחומרים טובים יותר מהמלמין והפוליוריטן כי הם לא הכי יעילים לספיגת נמוכים כמו חומרים אחרים .

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לדעתי השאלה שצריכה להשאל היא האם זה חדר "כיף" או חדר שאתה מרוויח ממנו את לחמך.
אם זה חדר כיף, תעשה מה שנראה לך. ממליץ לך לקנות מיקרופון מדידות פשוט של בהרינגר או משהו דומה ולהבין ספציפית מה הבעיות אצלך בחלל. משם תוכל להמשיך לבד דרך פורומים, ספרים וכו'. אם זה חדר מקצועי שבו אתה עובד (לדעתי) אין בכלל שאלה. איש מקצוע שיבוא וימדוד ויוציא פלוטים וכל מה שצריך, את הטיפול עצמו אתה יכול לעשות לבד או להתחיל עם הדברים הקריטיים ולהשלים עוד בהמשך.

בכל מקרה, כדי לקבל תשובות אמיתיות אתה צריך לדעת מה הבעיות הספציפיות אצלך. הרבה הדהוד זה לא מספיק. כמה זמן, ואיזה תדרים הם הבעייתיים ביותר באיזור הישיבה שלך זה כבר מידע שאפשר להתחיל לעזור איתו. קח בחשבון שסתם "לייבש" חדר עלול בקלות לגרום לסאונד לא פחות גרוע מחדר רטוב מדי.
במטותא מכבודך, אני מאמין שכדור הארץ עגול.

talik26 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

תודה רבה לשניכם על התגובות הענייניות.
@yehudaa, איזה חומרים אחרים לדעתך יהיו טובים לספיגת נמוכים ? ועוד שאלה - האם פוליאוריטן יעיל כמו מלמין ?

@RobotCop, כרגע זה מן שילוב של השניים. זה חדר שאני מקליט וממקסס בו חומרים שלי, והאיכות שלהם חשובה לי הרבה יותר מכל רווח. כך שמאוד חשוב לי לשמוע בו כמו שצריך וכמו שאני רגיל מחדרים קודמים שהיו לי. אני תמיד מאמין שאפשר להצליח ללא עזרה של אנשי מקצוע, זה גם נובע בעיקר מהעובדה שכרגע זה לא בתקציב שלי ;).
אני מתכנן לנסות לטפל בחדר בדרך מסויימת שנראית לי, בצורת ניסוי ותהייה עד שאגיע לתוצאה סבירה. המשפט האחרון שלך קצת מעורר חשש, לא ידעתי שלייבש חדר יכול לגרום גם כן לסאונד גרוע. במקום מסויים אני בדעה שכדאי לי לנסות לייבש, ולראות מה קורה.
כן אבקש דעה נוספת על תהליך העבודה שאני מתכנן. האם כיסוי הפינות במלכודות בס (מלמין/פוליאוריטן) + כיסוי חלקי של התקרה ואיזורי ההחזרים הראשוניים בקירות נשמע כמו תכנית התחלתית טובה ?

תודה רבה על העזרה.
נערך לאחרונה על ידי talik26 ב 15/03/2017 10:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@talik26
·יש חברות שעושות יעוץ אקוסטי מקצועי כולל מה האפשרויות מבחינת בינוי.

לדעתי שווה לך לפחות להתעניין בעלויות-יכול היות שימצאו לך פתרון מדויק ואפקטיבי יותר מאשר ניסוי וטעיה.

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בחדר כזה קטן יש קרוב לוודאי קטסטורפה בנמוכים .

בטח ובטח למי שרוצה לעשות הקלטות .

אין לך הרבה מה לחשוש ולשים כמות מכובדת של חומרי בליעה .

היה לי ניסיון לא קטן עם מלמין , ואני אומר לך מניסיון שהוא לא מספיק טוב לטיפול בנמוכים .

ככה גם הדעה הרווחת כלפיו אצל המנוסים

מה שאני ממליץ לך אם אין לך אפשרות להביא יועץ אקוסטי .

זה לשים מלמין בתקרה ,

ולהכין כמה פלטות (לא מעט ) של צמר סלעים ולפזר על הקירות וליד הפינות .

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לוחות צמר סלעים, בדחיסות גבוה, 5-10 עובי ומרוחקות מהקיר כ5-10 ס"מ יעזרו לך, אבל כל החומרים המוקצפים מיותרים לך, אתה לא צריך אותם.

talik26 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

אוקיי.
תודה רבה לכולם על התגובות והעזרה.

אשתמש בעצתכם להשתמש בלוחות צמר סלעים עבור הנמוכים- אנסה להכין פלטות שיתאימו לפינות ולחלק האחורי של החדר. אם מישהו מכיר מדריך כיצד להכין פלטות שמתאימות לפינות אשמח אם תשתפו.
מעבר לזה אני חושב שאפזר בכל מקרה קצת ספוגי מלמין/פוליאוריטן בתקרה ובקירות.

אם למישהו יש עצות נוספות אשמח לשמוע.

תודה רבה ! (Y)

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #9 

talik26 כתב:אוקיי.
תודה רבה לכולם על התגובות והעזרה.

אשתמש בעצתכם להשתמש בלוחות צמר סלעים עבור הנמוכים- אנסה להכין פלטות שיתאימו לפינות ולחלק האחורי של החדר. אם מישהו מכיר מדריך כיצד להכין פלטות שמתאימות לפינות אשמח אם תשתפו.
מעבר לזה אני חושב שאפזר בכל מקרה קצת ספוגי מלמין/פוליאוריטן בתקרה ובקירות.

אם למישהו יש עצות נוספות אשמח לשמוע.

תודה רבה ! (Y)
...
·תמתין עם המלנין ("פולי" סתם מיותר לגמרי). הצמר סלעים סופג גם את הגבוהים, המידים וקצת באס כשהוא דק (5 ס"מ ו 5 ס"מ רווח מהקיר) והרבה יותר באס כשהוא עבה (10 ס"מ ומרווח גדול יותר מהקיר מאשר 5 ס"מ וכמובן בדחיסות גבוה, לפחות 80 קג"מ). הכי פשוט להוסיף אחרי זה את הספוגים. תתחיל מלבנות את הלוחות:
קודם תמצא לוחות ולפי הגודל שלהם תבנה מסגרת. הם בדרך כלל120X60 ס"מ עם עובי מ2.5 עד 10. הנפוץ בארץ זה עובי 5 דחיסות 60-80. יש גם 120 אבל יקר יותר ובהזמנה. לפעמים אתה חייב לקנות שק, שזה 7 יחידות. בכל מקרה, רק לא להתבלבל עם צמר זכוכית!!
אתה כמובן יכול גם לחתוך אותם למדידות שלך אב זה לא תהליך "כיפי". וכמובן שבשביל לקבל עובי של 10 פשוטי מחברים שני לוחות של 5.
קודם תחשוב כמה לוחות ואיפה. בנקודת החזרים ראשונים, זה הקירות המקבילים, וגם התקרה. אז מינימום 4. אני היתי שם גם על הקיר האחורי (אבל עם זה צריך לשחק, אולי עדיף לך לשים שם דפיור או להשאיר ריק). בכל מקרה, תחפש :
diy acoustic panels
ביוטיב, זה די פשוט.
באס, זה דורש יותר טיפול, למלא את הפינות מהרצפה עד התקרה עם פנל פנתי וגם להשאיר רווח, כבר לא פשוט אבל גם לא קשה במיוחד. אבל אתה פשוט יכול לבנות פנל רגיל, עובי של 10 ס"מ עם שיפוע כך שזה יכנס לפינה אבל ישאר רווח גדול מאחוריו.

דוגמה בשלף:

talik26 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

בוגי, תודה רבה !
מעולה. הסרטון האחרון נראה ממש טוב, אני חושב שאעשה משהו כזה. השיטה של להכין פנלים רגילים ופשוט להצמיד אותם לפינה ולהשאיר רווח מאחוריהם נשמע כמו פתרון מעולה.

בכל מקרה כבר הזמנתי כמה ספוגי פולי מאיביי, אז אפזר אותם ואראה אם הם משפיעים. אבל הפתרונות האלה עם צמר סלעים נראים מעולים.

תודה רבה על העזרה :)

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #11 

@talik26
·(Y)
בהצלחה ותעדכן

למדן
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

ניקוי low mid

נושא שלא נקרא #12 

שלום
העברתי תופים אלקטרוניים מחדר רגיל לממ"ד, ועכשיו הנגינה על ה BD מהדהדת באזור 350-400hz.
ההידהוד מורגש גם כשמנגנים עם אוזניות.
יש לך הצעה לפתרון?
·

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

על פניו, אם הhump מורגש כשאתה עם אוזניות זו לא בעית אקוסטיקה אלא בעיה בתופים / סמפלים / EQ / משהו אחר.
במטותא מכבודך, אני מאמין שכדור הארץ עגול.

למדן
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #14 

הבעיה קיימת גם כשהתופים ב off. לא בעיית סימפולים או EQ.
זה לא קיים בחדר ליד

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”