התקנת תקשורת\חשמל בבית קיים.

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
sknelman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 0

התקנת תקשורת\חשמל בבית קיים.

נושא שלא נקרא #1 

שלום!
מצאתי שאלות דומות בשרשורים ישנים, אז אני לא בטוח שהמידע של אז עדיין רלוונטי, לכן פותח שרשור חדש.

אני מתכוון לעשות שיפוץ בדירת דופלקס בת 15 שנה, לסדר ת חשמל הקיים, להוסיף נקודות חדשות, לעביר כבל רשת לכל חדר וכו'. כנראה שיתשמש בציוד של גוויס.

יש לי כמה שאלות:
1) בכמה חדרים אני מתכוון לשים קופסה של 8, ז"א 6 שקעים של חשמול ועוד רשת, טלפון וטלויזיה, האם זה תקין או שכדאי להפריד בין חשמל לתקשורת גם בקופסאות?

2) אני מתכוון לתלות את הטלוייזיה ולעשות תעלה בית מזנון לטלויזיה, האם כדאי לעשות שקע חשמל מעל המזנון מאחורי הטלויזיה או שאפשר לעביר את כבל של החשמל דרך התעלה?

3) אני רוצה לבנות סוג של ארון תקשורת, כדאי לעביר כמה כבלי רשת לאזור של הטלויזיה כדי לחבר גם את הטלויזיה, גם את הרסיבר ואולי מחשב לרשת או שמספיק חיבור רשת אחד?

4) מההפורום הבנתי שכדאי להשתמש בכבל רשת מסוג CAT6, האם זה דורש ציוד מיוחד שמתאים לכבל זה: שקעים, מגעים וכו'? חשמלאי שיעשה את העבודה לא כל כך מבין בצקשורת, מה אני צריך להגיד לו?

5) איזה כבל רשת כדאי לקנות(CAT6/CAT6E) וכו'?

6) אם אני משתמש בטלפון של הוט והראוטר שהוא גם מודם וממיר של הטלפון נמצא בארון תקשורת, אז אני צריך לחהוציא מהראוטר כבל טלפון אחד שיתפצל לנקודות טלפון בכל החדרים? או שבכל חדר יהיה מודם של הוט שיתחבר לשקע טלויזיה וממנו וטלפון יתחבר למודם?

7) אם צריך שקע מיוחד ל- CAT6/CAT6E, אז אם קיים שקע כזה כפול ביחידה אחת או שקע רשת וטלויזיה ביחידה אחת?

8) אני רוצה לעביר כבלים מהרסיבר לרמקולים אחוריים וסאב דרך תעלה בתקרה, כדאי לשים משהו כמו שקע לרמקולים או שפשוט להכניס פלסטיק ריק, לעשות בו חור ולהוציא קבלים?
http://www.mediagalaxy.co.il/rec/3274-% ... %A1-System

9) אותו דבר גם לסאב, יש איזה שקע שאני יכול להתקין אחד ליד הרסיור והשני בצד של הסאב ואז לחבר את הסאב עם כבל קצר לשקע שלו ואת הרסיבר לשקע שלידו?

10) איזה כבלים כדאי לקנות לרמקולים אחוריים ולסאב כדי לעביר בתוך התעלה(כ-12 מטר)? לא מדובר על מערכת של עשרות אלפי דולרים.

11) איזה שעון לדוד שמש אתם ממליצים?

תודה רבה,
שמעון

yairts
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #2 

שאלות טובות מאוד, הייתי גם שמח לתשובות :)

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

1. אם מדובר בקופסה ממש גדולה של 4-6 שקעי חשמל ועוד 4-6 מקומות לגוויס, אז בד"כ ישנה הפרדה פנימית.
עבור קופסאות פשוטות יותר של 4-6 מקומות, זה לא תקני ועדיף להפריד בין חשמל לשאר הדברים.
2. טוב שחשבת גם על הצינור העבה בין המזנון לטלויזייה. עדיף שתהיה נקודת חשמל נפרדת מאחורי הטלוויזיה.
3. בגלל שבסלון יש 2 ואף יותר צרכני רשת, ניתן גם להעביר לשם נקודה אחת ולשים סוויץ' לפיצול, אבל אפשר גם להעביר כמה נקודות רשת. אין העדפה לכאן או לכאן, זה לשיקולך.
4. כן, עדיף ששקעי הרשת יהיו גם תואמי CAT6. אמנם ניתן להדק חוטים של כבל CAT6 גם בשקעי CAT5E וזה עובד יפה, אבל זה נחשב לא תקני.
5. התכוונת CAT6 או CAT6A (יש CAT5E). לדעתי CAT6 יספיק בהחלט. הוא עולה כשקל למטר, אז אם CAT6A לא עולה הרבה יותר, אפשר ללכת על CAT6A.
6. אתה מפזר את נקודות הטלפון מארון התקשורת שם נמצא ההוט בוקס. שקעי הטלוויזיה בחדרים מיועדים לממיר טלוויזיה בלבד.
שים לב שאם תהיה מנוי טריפל של הוט ויהיה לך ממיר מסוג פייבר, אז הראוטר למעשה נמצא בסלון, ואז יהיו לך הרבה נקודות רשת שם. זה לא סותר את התשובות שנתתי עד עכשיו. אין בעייה להעביר טלפון ורשת מהסלון אל ארון התקשורת ומשם אל שאר הבית (במקרה כזה שמים בארון רק סוויץ' לרשת. עבור טלפון, זה קצר פשוט).
7. יש מודול תואם גוויס ל-CAT6 ויש מודול תואם גוויס עבור שקע טלוויזיה. פשוט שמים אותם אחד ליד השני, זה מודולרי.
משולבים במודול אחד יש רק בתקן CAT5E עד כמה שידוע לי, אבל זה מאוד צפוף. עדיף להפריד למודולים נפרדים, יותר קל ונוח לתחזוקה עתידית.
8. אני השארתי מודול ריק, אבל המודול ההוא לרמקולים נראה חמוד מאוד. אם המחיר היקר שלו לא מרתיע אותך, בהחלט אפשר ללכת עליו.
9. שקע RCA יעשה את העבודה (כמו זה שנמצא ברסיבר). אם אתה לא מוצא כזה, אפשר עקרונית להשתמש גם בשקע טלוויזיה.
אפשר גם להכין לבד עם פלסטיק ריק, מקדחה ושקע RCA לקופסאות שאפשר לקנות בחנויות לרכיבי אלקטרוניקה.
10. כבלים דו גידיים לרמקולים של 2-2.5 מ"מ עבור הרמקולים הקדמיים, וכבלים דו גידיים 0.75-1.5 מ"מ עבור הרמקולים האחוריים. יספיק בהחלט לדעתי.
11. העבר צינור ריק נוסף בין מיקום השעון של הדוד לבין הדוד עצמו. שעון דוד שגם יודע את טמפרטורת המים זה הפתרון הכי טוב לדעתי, אם כי יש גם כאלה שפשוט מתחברים ל-Wi Fi ללא החוכמה של טמפרטורת המים, ואז אתה יכול להפעיל אותם מרחוק.
לא מתמצא בדגמים...
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

rm1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

רק תוספת/שינוי קטן:
במקום שקע חשמל מאחורי הטלויזיה וגם שקע רשת עדיף להעביר צינור רחב בין הטלויזיה לבין שקעים למטה במזנון ואו מקום אחר
כי בהתקנה שטוחה על הקיר הטקע יכול מאוד להפריע ולגרום להרחקה של הטלויזיה מהקיר גם חיבור כבל רשת באותה המידה.
אם אין תכנון למזנון או ריכוז תקשורת קרוב אז כן צריך שקע חשמל שקע רשת וחיבור לכבלים מאחורי הטלויזיה.

sknelman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

@pixies
תודה רבה על התשובות!
האמת שפתחתי את השרשור לפני חצי שנה בדיוק, מאז כבר שיפצנו את הבית והכל בסדר, לא הכל תכננו כמו שצריך, חלק מהדברים לא התבצעו כמו שרצינו, אבל זה ממש בקטנה, באופן כללי הכל בסדר, יש רשת בכל הבית, כל הטלויזיות חוברו כמו שצריך, הכל בסדר.

מקווה שהשאלות ותשובות יעזרו לאנשים שגם מתכוונים לעשות שיפוץ.

תודה!

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

כן, רק עכשיו שמתי לב שההודעה הוקפצה ע"י בעל עניין אחר, שגם לו עניתי בשרשור שלו.
המון הצלחה וכיף בדירה המחודשת. (Y)
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”