יועץ משכנתאות, כמה זה באמת מומלץ?

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).

מנהל: מנהלי תוכן

Netanel
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

לינק להודעה #16 

mp3lll כתב:קראתי על זה, לרוב זה סתם נראה לי כמו מישהו שלקח משכנתא והחליט לעשות הרצאות על זה בתשלום... לא יודע.

שאלה, הרי צריך אישור עקרוני, במזרחי קיבלתי וזה לקח כמה ימים, אז איך אני יעבור בין כל בנק?
כל אחד ירצה לעשות את התהליך לא?
...
אני דווקא ממליץ על ההרצאות שלו הן בהתנדבות לחלוטין.
חלק לא קטן מהן בחינם ואלו שעולות כסף עולות מעט מאוד (20-30 ש"ח רק בשביל לחסות על השכרת האולם)
אין לו מניע עיסקי

גילוי נאות - אני מכיר את מעביר ההרצאה

בנוגע לשאלה הראשונה שלך.
אני חושב שעדיף בלי יועץ משכנתאות.
התחום הזה הוא תחום די פרוץ וכל אחד יכול להפוך ליועץ משכנתאות.
בשביל שתבין שהיועץ לא מחרטט אותך אתה צריך ללמוד את הנושא (לפחות באופן בסיסי).
מאחר וזה לא מדע טילים ואפשר ללמוד את הנושא תוך מספר שעות אני חושב שזה שווה את המאמץ בלימוד.
כמו כן בתפז יש פורום משכנתאות שווה להיכנס ולראות איזה משכנתאות אנשים אחרים לוקחים.

Nemesis
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

לינק להודעה #17 

mp3lll כתב:Nemesis
תודה! כתבת מעולה תודה.

לא יצא מצב שבנק איקס יתן גובהה, ובנק y יגיד לי אז תלך אליו ״זה מה יש״?
...
·

בהחלט יש מצב. ברגע שתגיע למצב שיש לך הצעה שאף בנק אחר לא מוכן להתחרות בה, הגעת כנראה למקסימום שאתה יכול באותה נקודה. חשוב מאוד ללכת עם תמהיל אחיד לבנק ולבקש הצעה על התמהיל, ולא לתת להם להציע כך שיהיה קשה להשווות.
זה גם קצת עניין של מזל. תלוי גם בסניף שאתה נופל עליו וכמה הוא רעב למשכנתאות.

אגב, הריביות היום עלו בצורה משמעותית כבר. הבנקים די שבעים וקרובים לתקרה שלהם מבחינת דרישות הלימות הון. מספרים שאמרו קודם כמו פריים פחות 0.9 כבר לא קיימים. גם 33 אחוז פריים קשה מאוד לקבל.

Sound123
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

לינק להודעה #18 

אני מכיר את הבנאדם מפורום אחר.
שמע לי, לך תשמע את ההרצאה. הוא לא מרוויח כלום מזה, הסכום הסמלי הוא לכיסוי הוצאות המקום, נסיעה וישיבה.
משכנתא זה לא עסק מסובך. זה סהכ קצת מתמטיקה בסיסית והבנה של קצת מושגים. כל אדם עם קצת ראש על הכתפיים יכול לחפש לבד ותוך מספר שעות להבין ולדעת יותר מאשר איש המכירות הממוצע שמוכר לך את המשכנתא בבנק. פשוט להרבה אנשים יותר נוח ללכת להרצאה קצרה שמעבירה הכל בצורה טובה ומתומצתת.
אחרי שתבין את המושגים והמסלולים תוכל להחליט יותר בקלות האם אתה צריך יועץ משכנתא או לא.

אם אתה רוצה ללכת ליועץ כדי להשיג ריביות טובות יותר, שכח מזה. הרבה בנקים בכלל הכריזו שלא עובדים עם יועצים חיצוניים. אולי חלק מהיועצים יוכלו להשיג לך ריבית טובה יותר מאשר אתה תוכל אם תלך לבנק או שניים בלי להתמקח. אבל אם תקדיש קצת מאמץ, תלך לרוב הבנקים ותתחר אותם אחד עם השני, תקבל ריביות טובות יותר מאשר ישיג לך היועץ לרוב.

יועץ טוב, ולדעתי מעטים היועצים הטובים, תפקידם לתכנן את המשכנתא בצורה אופטימלית לאורך חייה בהתחשב בנסיבות החיים. תקופות שאתה יכול להחזיר יותר ופחות. בנוסף, תפקיד מאוד חשוב של לומר ללקוח שלו שירד מהעץ מתי שהוא ופת מעל הפופיק. מעט מאוד עושים שאת.
·

Sound123
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

לשאלתך

לינק להודעה #19 

mp3lll כתב:הבנק יבקש ממך תדפיסי עו"ש כמה חודשים אחורה ותלושי שכר ויבדוק אם קיימות הלוואות פתוחות.

לשאלתך האחרת - כן היועץ מקבל עמלות \ הטבות המבנקים (אז תחשוב לבד אם טובתך לנגד עיניו)

זמן תמיד יש, הבנה אי, קראתי אין ספור, לא ברור לי העניין של המסלולים.

הבנק לא יכול לדעת עם אני לקוח מסוכן או לא, אני לא לקוח שלו.
אתה טוען שיועץ משכנתאות מקבל גם עמלות מהבנק?
...
·

richrach
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 199 פעמים
קיבל תודות: 58 פעמים

לינק להודעה #20 

אני בתהליכי לקיחה וכן נעזרתי ביועץ
שבוע הבא צריך לקבל את ההצעה מהבנק, חסך לי הרבה כאב ראש, ריצות וחפירה באינטרנט ללמידת הנושא לעומק.

itamars2
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 233 פעמים
קיבל תודות: 324 פעמים

לינק להודעה #21 

בגדול אם יש לך כוח ללמוד את זה זה לא מסובך- אני שלטתי בחומר תוך יום יומיים.
הרעיון העיקרי היא תפיסת הסיכון שלך והעובדה שהבנקים וכל גוף כלכלי לא יכולים לחזות מה יקרה בעוד שנה שנתיים מהיום בטח שלא טווח של 30 שנה.
מה שחשוב זה לאהתאים ליכולת ההחזר שלך עכשיו ובעתיד-לא לעבור את ה30 אחוז מסך ההכנסות הפנויות(יש לך ילדים? ילדים מורידים דרמטית את ההכנסות הפנויות..) ומצד שני לא להאריך את המשכנתא יותר ממה שצריך זה עולה לא מעט כסף,
לבחור במסלולים שנותנים ריביות נמוכות כרגע אך גם מאפשרים נקודות יציאה לפרעון במסלולים שהם לא פריים,
אני העדתי לקחת חשיפה למדד אחד-הריבית במשק ולא להחשף גם למדד המחירים לצרכן אבל זה כבר עניין של העדפה אישית ומה קורה בשנים ספציפיות.
שאני לקחתי פני כמה שנים טובות היה פורום משכנתאות ומחזור בתפוז שמלבד נוכחות של כמה יועצים גם עידכנו איזה הצעות כל אחד קיבל וכך מגבירים את התחרות.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 998 פעמים

לינק להודעה #22 

אוקי, אז מאיפה להתחיל? מה לקרוא?
כל חיפוש בגוגל נותן מידע מטורף.
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

brillix
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

לינק להודעה #23 

כמו שכתב itamars2 הנושא של משכנתא הוא ממש לא מסובך כמה שעות ואתה שולט בעניינים.
מנסיון שלי העלות של היועצים גבוהה ואתה לא מחזיר את העלות הזו בהטבה בעלות המשכנתא, בחברות הגדולות הכל עושה מחשב והיועץ הוא בעל הבנה בסיסית ביותר והדבר הכי מדאיג הוא שלרובם יש אינטרסים פנימיים בדיוק כמו הבנק ולכן המשכנתא שהם מיעצים לך לקחת היא לו דווקא הכי טובה לך.

אני בעלים של חברה קטנה עם כמה עשרות עובדים, אנחנו חברה מאוד משפחתית ועזרתי להרבה מהעובדים בנושא המשכנתא, בכל המקרים בהם היה מעורב יועץ התמהיל והריביות שהוא השיג היו בינוני במקרה הטוב וגרוע בחלק לא מבוטל מהמקרים.
בכל המקרים אחרי שעה שהסברתי להם איך הנושא של המשכנתא עובד, החבר'ה שלי (אנשים חכמים עם ראש על הכתפיים) הגיעו לתמהיל ותנאי משכנתא טובים יותר מאשר אילו שהציעו להם היועצים.

דבר איתי בפרטי ואשמח לעזור לך להבין את הנושא ותראה שהוא למעשה מאוד פשוט.

itamars2
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 233 פעמים
קיבל תודות: 324 פעמים

לינק להודעה #24 

סקירה כללית מאוד ניתן לראות פה
http://www.mashkantaoptimalit.com/
ובכמעט בכל אתר של הבנקים הם סוקרים את המסלולים שהם מציעים-שים לב שלא כל הבנקים מציעים את כל המסלולים ולרוב מציעים לוח סילוק אחד.
מחשבון שאני מצאתי מועיל הוא זה:
http://www.mashkantaoptimalit.com/
http://mashcantaman.co.il/%D7%9E%D7%97% ... %AA%D7%90/
ובגדול צריך לזכור שהתמונה הכללית היא כזו:
http://www.mako.co.il/tv-ramzor/article ... 641006.htm

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”