טלוויזיה 50-55 אינץ, עד 3500 ש״ח . מעט גמיש

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
ran_carney (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

טלוויזיה 50-55 אינץ, עד 3500 ש״ח . מעט גמיש

נושא שלא נקרא #1 

רצוי להישאר בתקציב. לא חשוב לי תלת מימד, כן גודל ואיכות בשאר. צפייה בסרטים וסדרות, שימוש במחשב לגלישה וכו׳, לא משחקים.

בגדול נקבע עם האישה שהתקציב הוא 3500, אבל אם באמת יש שדרוג ממש ממש משמעותי בקפיצה של, נגיד, 500 ש״ח נעשה אותה.

תודה לעוזרים!

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #2 

J5500 תעשה את העבודה.
אפשר גם J5100 אם אתם לא צריכים סמארט ו"50 יהיה מספיק.

ran_carney (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

בביקורות בחו"ל לא התרסקו ממנה. קיבלה ציוני 7 כאלה.
למה לא הייסנס במחירים האלה? ראיתי שיש לה קצב רענון של 240. לא יהיה משמעותי בספורט למשל?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

זה רלוונטי רק אם אתה אוהב להשתמש במנגנונים להחלקת תנועה.
ההייסנס לא בהחלט גרועה, אבל גם לא משהו. לדעתי הסמסונג באופן כללי עדיפה מאחר ודגם ה321 של הייסנס הוא דגם בסיס ולא הרשים יותר בביקורות.

ran_carney (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

שואל שאלת תם. מה חשוב לי כשאני מחפש טלוויזיה? לפי מה לבצע את הסינון?
מרחק הצפייה הוא בערך שלושה וחצי מטר.
האם בתקציב שלי כולן פחות או יותר באותה הרמה ואין לי מה לצפות ליותר מדי?
שווה אולי לחשוב על מקרן ביד 2? (ברור לי עניין המנורה ועלותה, האיכות הפחותה באור יום והצורך במסך הקרנה)

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

אני לא חושב שמקרן יכול להוות חלופה לטלויזיה. אולי בחדר נוסף\חדר שינה שאפשר להחשיך בקלות מבלי להפריע לאחרים.
יש מספר שיקולים כשבוחרים מסך, לכל אחד צריך להיות משקל\חשיבות מסויימים, ואני חושב שזה תלוי מאד בצרכים האישיים שלך\שלכם איך המשקל הזה מתחלק.
  • מה מרחק הצפיה? - גודל המסך חשוב מאד אם הרצון הוא להינות מ"חוויה קולנועית" עד כמה שאפשר.
  • האם יושבים בעיקר מול המסך או שצופים הרבה מהצד? - במידה וצופים בטלויזיה גם מהצד, רצוי לקנות מסך עם זווית צפיה רחבה. שזה בד"כ אומר מסך עם פאנל IPS. החסרון של IPS הוא שחורים חלשים (נראים כמו אפור), וחוסר האחידות של התאורה האחורית בולט יותר.
  • האם רואים טלויזיה הרבה בחושך? - במידה וכן רצוי לקחת מסך עם פאנל VA. לפאנל מסוג זה יש ניגודיות גבוהה יותר מה שייתן גוון שחור אמיתי וכהה יותר ופחות ידגיש את חוסר האחידות של התאורה האחורית של המסך. אך החסרון הוא זווית צפיה צרה יותר.
  • מה היעוד העיקרי של המסך? - האם תצפו לרוב בסרטים\סדרות? או בספורט? או שבכלל לרוב תשחקו עליו משחקים (קונסולה או מחשב). כאן באים לידי ביטוי החשיבות של עניין המריחות ואינפוט לאג. לצפיה בספורט למשל רצוי מסך שלא סובל ממריחות, כי בד"כ יש הרבה תנועה מהירה שהמסך אמור להציג בבירור. בסרטים, ובמיוחד בסרטים שלא כוללים הרבה אקשן כמעט ואין לזה חשיבות. למשחקים מהירים, כמו משחקי יריות, רצוי מאד מסך עם אינפוט לאג נמוך.
  • חיבורים ופיצ'רים - כמות חיבורי HDMI, תמיכה בARC, יציאות אודיו דיגיטאלית ו\או אנלוגית וכו'. פרמטר זה חשוב אם אתה מתכונן לחבר למסך יותר ממכשיר אחד או שניים.
    לדוגמה, רזולוציה של המסך, האם 4K חשוב עבורך? האם תמיכה בHDR חשוב? (HDR לא כל כך רלוונטי לתקציב הנתון, אבל בכל אופן). לפי דעתי, ל-4K בפני עצמו אין הרבה חשיבות, אבל הרבה יצרנים מוכרים טלויזיות 4K כאילו זאת טכנולוגיה מתקדמת במיוחד (היא לא) וגובים סכומים גבוהים יותר על המוצר. מצד שני HDR וWCG אלו סטנדרטים חדשים בהפקת תכנים, ובעליהם של מסכים שתומכים בזה בצורה טובה יהנו מאד מצפיה בתכנים אלו כשהם יהפכו לנפוצים וזמינים יותר עם הזמן.
    האם יש חשיבות לסמארט ולאפליקציות מובנות בטלויזיה? יש אנשים שמייחסים לזה חשיבות, אפשר להשתמש בטלויזיה ללא שום מכשיר חיצוני ולהנות. לאחרים זה לא ממש חשוב ואין להם בעיה לחבר סטרימר חיצוני או מחשב.
  • אחריות ושירות - חשוב מאד גם הפרמטר הזה. יש מסכים ביבוא מקביל עם שנה אחריות ויש כאלה ביבוא "רשמי" עם 3 שנים, יש גם חברות, כמו פנסוניק, שנותנות 5 שנות אחריות ביבוא רשמי. חשוב לשים לב לאותיות הקטנות בהסכם האחריות, לא אחת קראתי כאן בפורום הודעות של משתמשים שחלק מהחברות עם אחריות ל3 שנים שלא מכסה ביקורי טכנאי לאחר השנה הראשונה, למשל.
  • כמובן יש את עניין האסטטיקה והעיצוב של המסך. יש מסכים דקים, קעורים עם צבעים שונים של המסגרת. יש מסכים עם ציפוי "עבה" נגד השתקפויות יש כאלה עם פחות, כך שזה יכול להשפיע גם על הצפיה במסך.
אני מניח שהרשימה עוד ארוכה, אבל מה שכתבתי פה אלה הדברים החשובים שעלו לי עכשיו לראש.
ממליץ לקרוא ולראות מה מהם חשוב לך יותר ומה פחות, לקחת החלטה וללכת על זה.

ran_carney (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

התפספס לי, סליחה. לא חשובים: כמות החיבורים, איכות הרמקולים, סמארט.
הייעוד העיקרי הוא סרטים וסדרות ומחשב. לפעמים גם ספורט.
מה שכן, שכחתי לציין - מרחק צפייה של 3.8 מטר.
עדיין j5500?
אני עובר ממסך 32 אינץ׳ די מחורבן ובן 9, שדרוג יהיה כך או אחרת, אבל הייתי שמח למנף את הקנייה

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #8 

אני חושב שה J5500 עדיין האופציה הכי טובה.

ran_carney (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

👍
זווית הצפייה לא חשובה. התשובה שלך נשמעת חד משמעית לטובת הסמסונג. אלך לראות אותה היום, תודה!

ran_carney (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

ראיתי אתמול. אכן נראית מעולה. העניין הוא שהכי זול שמצאתי זה ב 3500 עם אחריות יבואן רשמי או 2700 יבוא מקביל (שנה אחריות) שניסו להפחיד אותי שזה דגם סיני (ua) עם איכות הרכבה נוראית ושאם אני הולך על ה 5100 מעבדי התמונה נחותים וניסו לקחת אותי לכיוון ה j5502 גרסאות אירופאית עם אחריות שלוש שנים ב 3500. דעתכם? אגב, מצאתי את ה j5500 בגרסאת ה 55״ ביבוא מקביל ב 3500.
אשמח לעזרה עם זה ובתקווה לרכוש את המסך היום

aviran17
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

ran_carney כתב:ראיתי אתמול. אכן נראית מעולה. העניין הוא שהכי זול שמצאתי זה ב 3500 עם אחריות יבואן רשמי או 2700 יבוא מקביל (שנה אחריות) שניסו להפחיד אותי שזה דגם סיני (ua) עם איכות הרכבה נוראית ושאם אני הולך על ה 5100 מעבדי התמונה נחותים וניסו לקחת אותי לכיוון ה j5502 גרסאות אירופאית עם אחריות שלוש שנים ב 3500. דעתכם? אגב, מצאתי את ה j5500 בגרסאת ה 55״ ביבוא מקביל ב 3500.
אשמח לעזרה עם זה ובתקווה לרכוש את המסך היום
...
לדעתי עיקר ההבדלים בין הj5100 לj5500 מתבטא במספר חיבורים יותר גבוה, סמארט וmicro Dimming Pro.

עד כמה הנ"ל משמעותיים ומשנים את האיכות ביניהם המומחים פה יענו, כל השאר נשמע כמו הפחדות של המוכרים.
·

nati-va
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 141 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אין הבדל באיכות התמונה בין הדגמים, ההבדלים היחידים זה 3 hdmi, וסמארט.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”