מסך LG OLED 55EC939Y: שרשור בעלים ראשי

פורום מסכי OLED בחסות LG

מנהל: מנהלי וידאו

שלח תגובה
miron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

לינק להודעה #241 

@kevin
·גם אני לא, אולי המתכינים חגגו על חשבוננו

NirDaitch
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

לינק להודעה #242 

בעקבותכם, ובעקבות חיפוש ממושך אחר טלויזיה... גם אני התחדשתי ב-939Y שאמורה להגיע לקראת שבוע הבא! :)

תהייה קטנה, לפי מה שקראתי יש סבירות לא קטנה של פיקסלים שרופים במסך-
האם המתקין\המוביל מגיע מהיבואן ומוודא אתכם שהמסך תקין? או שזה תלוי אם ביקשתי "התקנה" או איפה קניתי?

מתרגש, תודה לכם על העזרה בקבלת ההחלטה! :D
אעדכן גם עם תמונות כשאקבל אותו- ואבדוק את עניין השוקולד המפורסם...

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1180 פעמים

לינק להודעה #243 

@NirDaitch
·
תתחדש ותהנה (Y)
הטכנאי שלהם יבצע את ההתקנה הראשונית ויוודא יחד איתך שהכל תקין. זה הזמן שלך לבדוק פיקסלים תקולים ובמידה ותמצא בקש החלפה באחר. רק שתדע שזה לא אומר יותר מידי, אצלי הכל היה פיקס במעמד ההתקנה אבל אחרי כמה שבועות צץ לו איזה פיקסל בעייתי. האמת היא שהוא לא מפריע לי, אני לא יכול לומר היכן הוא אלא אם אני עומד איזה מטר מהמסך מול תמונה סטטית וגם אז זה תלוי בגוון התמונה.
ושוב, תתחדש ותהנה. אם יהיו שאלות, תרגיש חופשי.

saarpen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 94 פעמים

לינק להודעה #244 

NirDaitch כתב:בעקבותכם, ובעקבות חיפוש ממושך אחר טלויזיה... גם אני התחדשתי ב-939Y שאמורה להגיע לקראת שבוע הבא! :)

תהייה קטנה, לפי מה שקראתי יש סבירות לא קטנה של פיקסלים שרופים במסך-
האם המתקין\המוביל מגיע מהיבואן ומוודא אתכם שהמסך תקין? או שזה תלוי אם ביקשתי "התקנה" או איפה קניתי?

מתרגש, תודה לכם על העזרה בקבלת ההחלטה! :D
אעדכן גם עם תמונות כשאקבל אותו- ואבדוק את עניין השוקולד המפורסם...
...
·ניר, תתחדש
קיבלת החלטה מצוינת !
ממליץ לך לראות כמה סרטים דרך הבלוריי וכמה סרטי 3D בלוריי בכדי להיווכח ביכולות המדהימות של המסך שקנית.

NirDaitch
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 8 פעמים

לינק להודעה #245 

תודה חברים!

מאמין בהחלט שלקחתי החלטה נבונה.
ההתלבטות הייתה בין OLED למסך אחר LED עם 4K, באותו סדר גודל מבחינת מחיר.
באמת חושב ששדרוג כזה שווה את הכסף יותר, כי הקפיצה באיכות היא יומיומית -
ובאה לידי ביטוי בכל תוכן ולא רק בתוכן 4K ייעודי שכזה.

יעני, מחרתיים יבוא לי לראות את הטרילוגיה של Back to the Future בסבירות גבוהה יותר מאשר לראות את Gods Of Egypt או איזה שקר דומה. :lol:

saarpen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #246 

מישהו יכול להסביר לי מה התפקיד של הגאמא ?
בכיול תיקנתי ל 2.4....

אני מרגיש שבסצנות חשוכות מאוד כמו במשחקי הכס,
המסך מאוד חשוך - למרות שזו כנראה כוונתו של הבמאי אני לא בטוח אם זה משהו בכיול שעשיתי לא נכון או שזה המצב..
וודא תמיד שמאחורי ענף הזית הדק שלך אתה מחזיק חרב חדה וגדולה. (הפרשנות שלי לרעיון שמאחורי סיכת המ"מ)

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #247 

@saarpen
·
עקומת הגאמא מתארת את הקשר בין גירוי האור באות הוידאו להיענות המסך לאותו הגירוי. היחס בינהם הוא פשוט לא לינארי. זה מה שנקרא סיכום של משהו יחסית מורכב במשפט אחד. למה, כמה ואיך תאלץ לקרוא לבד פשוט בגלל שזה עתיק ורשמו על זה בערך כל מה שניתן לרשום, גם כאן בפורום וגם מחיפוש פשוט בגוגל.
כך לדוגמא את זה:
http://www.hometheater.co.il/modules.ph ... le&sid=913
ומשם תוכל לצאת לעוד מידע או לדעת מה לחפש אם יעניין אותך הלאה.

לגבי המקרה הפרטי שלנו, עם המסך הספציפי שלנו,
ערך הגאמא של 2.4 הוא כמדומני מה שמומלץ לצפייה בתכני HD (היה בעבר 2.2) בחדר חשוך. לצפייה בחדר מואר הייתי דווקא הולך על 2.2 כדי לא לאבד מידע שקרוב לתחום ליד השחור. (הוא יהיה שם עקרונית גם ב- 2.4 פשוט יהיה קשה יותר לעין להבחין בו).
מה ערך הבהירות שקבעת? ומה קבעת תחת תמונה -> אפשרויות תמונה -> רמת שחור? גבוה/נמוך? מהו מקור הוידאו? (אני שואל כי זה שונה בין נניח ממיר יס/הוט לחיבור מחשב או פלייסטיישן לדוגמא)

saarpen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #248 

Jako
יקר,
קודם כל תודה על התשובות היפות ומלאות הידע שלך.
אני קורא אותן בשקיקה מילה אחרי מילה :-)

אני מוצא את עצמי צופה בתכנים עם מצב המומחה 1 כמו שהמליצו לי כאן... אבל בנוסף גם עם מצב הקולנוע וה ECO שגם מהם במצבים
מסוימים אני נהנה לצפות בתוכן.
רוב התוכן שלי הוא סרטי תלת מימד וסרטי בלוריי שרכשתי דרך נגן בלו ריי PS4,
ושאר התוכן הוא ערוצי HD בלבד...של YES כמו פוקס ספורט HD , דיסקאברי , סרטים וסדרות HD ב VOD.
גם משחקים ב PS4 כמו פיפ"א 16 , הוקי קרח ועוד...

כמובן שמעט שיחקתי עם ההגדרות בכל אחד מהמצבים שכתבתי ( כפי שהנחו אותי כאן ) .
אעלה יותר מאוחר בצורה מדויקת את מצב הנתונים בהירות וקונטרסט \ תאורה אחורית בכל אחד מהמצבים שציינתי אני לא זוכר עכשיו.
אנסה לצלם אותם ולהעלות לכאן יותר מאוחר את מצב הכיול אצלי.
האמת שמעט הסתבכתי כי יש שם לא מעט אופציות...

אני יושב במרחק של 3 מטר מהמסך שהוא כאמור 55אינצ'
וזה תענוג לעין.
הייתי אפילו מקטין את המרחק ל 2.5 מטר....!!!!!
וודא תמיד שמאחורי ענף הזית הדק שלך אתה מחזיק חרב חדה וגדולה. (הפרשנות שלי לרעיון שמאחורי סיכת המ"מ)

miron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #249 

אני כיילתי את המסך לאחר שעברתי לגאמא 2.4 והייתי צריך להעלות את הבהירות ל57
נערך לאחרונה על ידי miron ב 02/05/2016 21:47, נערך 2 פעמים בסך הכל.

kevin
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

לינק להודעה #250 

חברים תרשו לי להצטרף לדיון...
גם אני אחרי כמה חודשים עדיין לא סגור על הכיול ומנסה להבין מה הערכים המיטביים עבורי
ברשותי ממיר yes כאשר הצפיה בתכני sd ו hd
כמו כן מחשב סלוני עם קודי
בנוסף צופה ישירות ב plex ו youtube של המסך
אני מרגיש שניתן לראות טוב יותר את ה hd מאשר קורה בפועל למשל ב eco רואים חד יותר מאשר מומחה1 אבל הצבעים כאילו פחות נכונים
אולי כדאי להעלות contrast או פרמטר אחר
מה דעתכם?

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #251 

אני מרגיש שיש כאן קצר חוסר ודאות לגבי דברים, במיוחד מצד כאלה שפחות מתמצאים בהגדרות, במשמעות שלהן ובהשלכות.
סתם לדוגמא, אחת ההגדרות החשובות שיש במסך (לא זה ספציפית, אלא מסכים באשר הם) היא רמת השחור - תחת הגדרות תמונה --> אפשרויות תמונה -> רמת שחור = גבוה / נמוך.
זו אחת ההגדרות הבסיסיות שחייבים לתת תשומת לב אליהן מפני שהיא משנה את כל הרפרנס של בהירות המסך ביחס לאות הוידאו. לצערי, מעולם לא נתקלתי ביצרן שפישט את ההגדרה הזו בצורה ברורה ואינטואיטיבית. תמיד ראיתי בעייתיות עם ההגדרה הזו, בכל היצרנים, בכל הדגמים. גם אני בעבר הסתבכתי מאד עם מה נכון לקבוע שם. אתם תשימו לב ששינוי ההגדרה הזו משנה דרמטית את בהירות המסך והיחס שלו בהיבט הזה לאות הוידאו. (היינו ערכי הבהירות = ערך השחור).

לצערי אני כבר עם חצי רגל במיטה, אבל מבטיח להכין בהזדמנות מדריך מפורט להגדרת המסך, כולל תמונות.
בקצרה רק אסכם שחובה להגדיר ערך שחור גבוה עבור אות וידאו RGB מלא (היינו 0-255) שזהו אות שתואם ל- PC וקונסולות ואולי לעוד מכשירים. (במידה והם הוגדרו נכון) וערך שחור נמוך עבור וידאו RGB חלקי (היינו 16-235) היינו נגני בלו-ריי (רובם), ממירי יס/הוט/עידן וכו' ואולי עוד כמה קונסולות ומחשבים במידה ומוגדרים גם הם בהתאם.

שילוב לא נכון של השניים יכול ליצור מצב בעייתי ובעיקר בלבול של הצופה. נניח שילוב של PC שמוציא אות RGB מלא אבל במסך מוגדר רמת שחור נמוך = מה שיקרה זה שהתמונה תהיה מאד מאד חשוכה והרגישות של המסך לאות לא תהיה תואמת לאות. אותו דבר הפוך - אות וידאו חלקי והמסך על רמת שחור גבוהה = התמונה תהיה מאד בהירה וחסרת ניגודיות. בשני המקרים האלה נמצא את עצמנו "בורחים" המון מערך ברירת המחדל של המסך, היינו במקום בהירות על 50 פתאום נמצא את עצמנו עם משהו באזור הקרוב ל- 60, או במקרה בשני, בערך שקרוב לאזור ה- 40. מקרים כאלה צריכים להדליק לכם נורה אדומה. למה? כי נדיר מאד במסכים מודרניים שצריך לברוח רחוק מערך האמצע של היצרן. הם בדרך כלל קולעים בול, כך שמיפוי נכון של האות ייפגע בשני המקרים על המרכז. במסך הזה ספציפית מומלץ להזיז מעט מעלה מהמרכז אבל זה מסיבות שונות לגמרי שכבר ציינתי בעבר. (היצרן בחר בכוונה לוותר על פירוט באזור השחור כדי להסתיר מעט את חוסר האחידות שיש לפאנלים הללו באזורים הללו. ויתר ביודעין על משהו אחד לטובת משהו אחר.)

miron
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה #252 

@jacko-il
·מה ההשפעה של הגאמה על הבהירות? מעבר ל2.4 יחשיך גם הוא את המסך וזה המקרה אצלי.
לגביי רמת השחור, לא זוכר איך זה מוגדר אצלי כרגע אבל זאת ההגדרה הדיפולטית, לא שיניתי אותה.
נערך לאחרונה על ידי miron ב 02/05/2016 21:45, נערך פעם 1 בסך הכל.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

לינק להודעה #253 

@miron
·
נסה אולי לנסח שוב את השאלה, לא הבנתי מה אתה שואל. איזו דרמה?

ואין קשר בין מה שרשמתי על רמת השחור לגאמא. כלומר יש איזשהו קשר, אבל הוא סה"כ אולי ברמה כל כיוונון בהירות מעט (דגש על מעט) שונה עבור כל גאמא.
רמת השחור סה"כ קובע "יישור קו" לגבי נקודת האפס (היינו מהו הערך עבור השחור) בין אות הוידאו למיפוי שעושה המסך לאות. בתכל'ס, אפשר לעבוד עם הגדרה לא נכונה ולפצות על זה עם משחק די רציני עם הבהירות (כפי שרשמתי בהודעה הקודמת שלי שהמלצתי שם להימנע).
הסיבה שבכלל דיברתי ספציפית על ההגדרה הזו היא שזה פשוט אחד הדברים המבלבלים ומשתמשים שלא מבינים את הפירוש של ההגדרה הזו מעדיפים "לא לגעת" ואז קורים מצבים שאנשים מגרדים את הראש בלנסות להבין למה אצלהם ערך הבהירות במסך על 42 בעוד בביקורת ובהמלצות של אחרים רשום לקבוע על משהו כמו 51 (סתם מספרים לצורך הדוגמא) בלי להבין שאותה הגדרה היא היא ההבדל בינם ואף אחד לא טרח להתעמק ולהסביר מהי המשמעות.
לגבי ההגדרה הדיפולטית וכו' - לא תמיד מה שהמסך קובע מראש נכון. אין לו מושג מה מחובר אליו בכניסות.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 154 פעמים
קיבל תודות: 1790 פעמים
יצירת קשר:

לינק להודעה #254 

אולי זה יעזור להבין את העניין טוב יותר?
תמונה
ובעמוד הזה יש הסבר מעמיק יותר: http://www.chromapure.com/colorscience-gamma.asp

גאמא 2.4 מול 2.2 תספק תמונה עם עומק טוב יותר, אבל אכן תראה כהה יותר, ותתאים הרבה יותר לחדר חשוך.

maorgr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

לינק להודעה #255 

מדוע העדפתם את המסך הנ"ל על ה- 950V

שלח תגובה

חזור אל “פורום OLED בחסות LG”