חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

ProJect Debut II

נושא שלא נקרא #271 

פטפון ProJect Debut II מודעת יד 2 מיום 18/12/2015
  • תוכן:למכירה בהזדמנות עקב שידרוג (לא מגיע הרבה ללוחות) פטיפון של PRO-JECT מסידרת ה DEBUT המפורסמת דגם DEBUT iii, במצב מושלם, ללא שריטה, מורכב עליו ראש אורטופון OM5 המחט במצב מצוין, כולל את כל האביזרים, הניירת המקורית, האריזה ספוגים (בקיצור הכל). גמיש מעט לרצינייםצבע שחור מט (כבתמונות), התמונות מהרשת, בהמשך אעלה תמונות מקוריות מחיר מבוקש 1350 ש"ח, לא מעוניין בהחלפות!
  • אזור מכירה: ראשון
  • איש קשר: שלומי

חוות דעת:

אני לא יודע כמה "חוות דעת" אפשר לתת למכשיר הזה. במונחים מודרניים, זה המינימום שבמינימום שמאפשר כיום לקנות חדש ולשמוע מוסיקה (ולא סתם צלילים). מדובר בפטיפון בסיסי ביותר, ללא כל תוספות. מנוע בסיס, הנעת רצועה שפותרת בעצמה שלל בעיות בידוד מרעידות (על חשבון אבדן מסויים בהעברת התנע). חומרים בסיסים (פלטה אקרילית, בסיס MDF) ש"סופגים רעידות".

ידני לרמה שאת מהירות הסיבוב של הצלחת צריך להחליף על ידי הזזת הרצועה ביד :)

הוא כולל זרוע שמצליחה להיות גם נקודת החוזק של הפטיפון, וגם נקודת החולשה הגדולה ביותר שלו: ProJect, כשבאו לתכנן את זרוע ה- 8.6 שמשמשת את הפטיפונים הבסיסיים שלהם, התבססו על תכנון הצירים של ה- 9 הבכירה, ויצרו זרוע מאוד רגישה. היא מתכווננת לכל פרמטר (כולל אזימוט!) פרט ל- VTA, ובאמת נשמעת מעולה. שמעתי את ה- Debut בכמה ורסיות ותמיד ההאזנה הראשונה מאוד מפתיעה לטובה - צליל מלא, נעים, מפורט הרבה למעלה מהצפוי - הרוב בזכות הזרוע.

אלא שאז מגיעות הבעיות:
היא קצרה (רק 8.6 אינטש), כך שטעות העקיבה שלה מובחנת למדי. היא גם כוללת מערכת צירים מאוד רגישה, כך שהזרוע מצליחה להעביר מידע בצורה מצויינת, שזה כולל את העובדה שיש טעות עקיבה, שהיא מותקנת על גוף בסיסי מאוד, ללא כל שיכוך, וכיו"ב. כל אלו גורמים גם לבעיות עקיבה, והזרוע רגישה מאוד לפני תקליט לא מושלמים (לכלוך, שריטות, ) ותקפוץ די בקלות, מ"פגמים" שזרועות אחרות יתעלמו מהם בזלזול. כיוון VTA היה מאוד עוזר כאן, אבל דווקא הכיוון הזה חסר.

למודעה מצורפות תמונות שהן בעליל לא אלו של הפטיפון הנמכר, וחבל.

אז מה היה לנו?

פטיפון בסיסי מאוד, שככזה, הוא די טוב. הדגם ה"עדכני" וה"משודרג" של הפטיפון הזה (ה- Carbon!) נמכר בימים אלו תמורת כ- 2700 ש"ח, והוא הפטיפון הבסיסי ביותר שיש טעם בכלל לקנות. דגם ה- III די דומה לו, פרט למספר הבדלים בחומרי בניה, שלא ממש משפיעים על איכות הצליל, וזרוע "משודרגת" שלא פתרה את הבעיות הבסיסות.

פטיפון "עדכני" במצב טוב ראוי להמכר בכ- 50-60% ממחיר החדש.

אז -
  • מחיר נקוב: 1350 ש"ח
  • מחיר הולם :1400-1300ש"ח
  • מדד הלימות: 10
נערך לאחרונה על ידי nkorah ב 19/12/2015 13:22, נערך 2 פעמים בסך הכל.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

פטיפון Kenwwod KD-1500

נושא שלא נקרא #272 

הנה עוד אחד שראוי לכתוב עליו -

פטפון Kenwood KD-1500 מודעת יד 2 מיום 18/12/2015
  • תוכן: Kenwood KD-1500 ראש ומחט חדשים של Audio-Technica, משופץ וטקין לחלוטין
  • אזור מכירה: חולון
  • איש קשר: ויטאלי (נדמה לי שהוא חצי "עוסק"?)
חוות דעת:

עוד פטיפון מאוד בסיסי. להרבה חברות, בעיקר יפניות, היה ליין ארוך מאוד של מכשירים. היו לך 50$? לקנווד/טקניקס/סוני/דנון וכו, היה מה למכוך לך. יש לך 1000$? גם אז יש מה למכור לך :D

כל תורת השיווק, על רגל אחת, אומרת שאם הפטיפונים היקרים הם באמת טובים, וראויים למחירם - הם מוכרים תחת המוניטין שלהם גם את הפשוטים. כל עוד הפשוטים לא גרועים ממש, ולא שוחקים את המוניטין. חברת Kenwood שיחקה את המשחק הזה מצויין - אולי הטובה ביותר.

כזה הוא ה- KD1500. פטיפון חצי-אוטומאטי, מונע רצועה, חסר כל ייחוד או הדר. מנוע ארבע קטבים סינכרוני, פלטה במשקל סביר מינוס. זרוע בסיסית ואמינה. הכל אמין, הכל בנוי טוב, משקל של 5.5 ק"ג לא מביישים - בסיסי.

פטיפונים כאלו נמכרו בעשרות אלפים, מצויים בשוק בשפע, ונמכרים בעולם הגדול בכ- 350 ש"ח למכשיר תקין.

מחט וראש חדשים ותקינים? אולי שווה עוד 100 ש"ח.

אז למה המודעה הזו משכה את עיני? ראשית, המחיר הסביר לאיכות סבירה? רוצים "להכנס" לאנלוגי בלי לסבול מדי? הנה הזדמנות שלא תבייש את התקליטים, לא תהרוס אותם, תהיה נעימה לאוזן, אמינה, ותמכר חזרה בקלות.

שנית, זה כוחו של שוק - Kenwood היא לא חברה מאוד נפוצה, או נודעת בארץ, ולכן אין סביבה הייפ. אילו היה מדובר בפטיפון בסיסי דומה של Technics. נניח ה- Technics SL-20, מייד היו נכללות במודעה מילים כמו "אגדי", "מבוקש", "נדיר", והמחיר היה קופץ פי 2-3 בלי שום סיבה (ה- Kenwood פטיפון יותר טוב בקצת - לטעמי).
  • מחיר נקוב: 400 ש"ח
  • מחיר הולם :300-400 ש"ח
  • מדד הלימות: 10

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא #273 

מה עם זה - מישהו בדק? ראיתי כבר שלות לפטפון הזה שנמכרות ביותר...

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #274 

tnsilver כתב:מה עם זה - מישהו בדק? ראיתי כבר שלות לפטפון הזה שנמכרות ביותר...
...
·

ברור! מאתמול בבוקר
הודעה באנגלית שהמספר איז נו לונגר ואליד... :עצוב:
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

RAMIRAMI68
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 166 פעמים
קיבל תודות: 263 פעמים

נושא שלא נקרא #275 

raniburg כתב:
...
...
·

ברור! מאתמול בבוקר
הודעה באנגלית שהמספר איז נו לונגר ואליד... :עצוב:
...
·
עדיין אקטואלי פשוט חייגו 054 בתחילה.

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #276 

כבר לא אקטואלי... לא אני... רמי ?

RAMIRAMI68
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 166 פעמים
קיבל תודות: 263 פעמים

נושא שלא נקרא #277 

הוא פשוט טעה בפרסום הקידומת
הבנתי ממנו לפני מספר ימים כי יישנה בעיה בחוסר ה וו ומשקולת האנטיסקייטינג

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #278 

כן ... התקשרתי, הוא אמר לי שהוא שומר אותו למישהו, חשבתי שהקדמת אותי :wink:

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פטפון Micro Seiki MR-311 מודעת יד 2 מיום 05/01/2016

נושא שלא נקרא #279 

פטפון Micro Seike MR311 מודעת יד 2 מיום 05/01/2016
  • תוכן: למכירה פטיפון היי אנד של חברה המטורפת מיקרו סייקי דגם mr311 במצב נדיר מגיע עם ראש פצצה ונדיר !! פטיפון שלא רואה ממטר הרבה טורנסים למניהם בנוי פצצה עם מנוע מטורף וכבד!! גם גדול פיזית שמור מאוד

גם הזרוע כאן בפטיפון סופר איכותית של מיקרו סייקי rnתמונות מקוריות !
  • אזור מכירה: ראשון לציון
  • איש קשר: יבגני
  • חוות דעת: קודם כל אם זה 'יבגני' - אני פינוקיו. אוצר המילים מעורר הקנאה והמטאפורות הספרותיות העמוקות הן בגדר חתימה אמנותית שהתרגלנו אל מאפייניה הייחודיים במודעות יד 2. לא קשה לנחש במי מדובר ועכשיו שכולנו מכירים כהלכה ויודעים להיזהר מלספק כתובות מגורים פרטיות באינטרנט - בואו נמשיך...

MR311 פטפון 'בסדר' עם זרוע בינונית שהיא פחות 'בסדר'. Unfortunatley בשביל כולם, הוא יושב איפשהו במדרג הנמוך של Seiki וזה מתוך כבוד לחברה המכובדת הזו. תכל'ס זה אחד ה-BOTLים הפחות מהוקצעים והפחות מבוקשים של MS מתחילת דרכה - למרות איכות הבנייה הלא רעה. בתחילת שנות ה-70 Seiki מכרו את התבנית הזו ל-Pioneer על תקן של OEM לשיווק מסיבי. הפטפון הזה נדיר בערך כמו בדלי סיגריות על המדרכה בקינג ג'ורג'. אפשר להתרשם כאן לגבי איכות הבנייה הכללית וזאת אצל מי שמדרבן את ההייפ סביב MS מאז שנות ה-70', האדונים הנכבדים מגרמניה.

ה-MR-311 הנמכר

תמונה

תמונה

רוצים לשמוע עוד? אני לא! תקראו ב-VE. למה לי להתייחס לכל שטות ביד 2 ברצינות? אם היה שם איזה Seiki ששווה התייחסות - הייתי שמח לעשות זאת.

הנה דגם קצת יותר 'פצצה' של Micro... אחד כזה שנקרא '622'. רוצים תמונה? בבקשה:

[imgbig]https://lh3.googleusercontent.com/TLntv ... 40-h555-no[/imgbig]

לא באמת צריך להיות 'מייבן' גדול בפטפונים כדי לקלוט מי המודל לחיקוי כאן... (רמז: 125). לפי ההבנה המוגבלת שלי בתחום - מי שמחקה משהו עושה זאת מתוך אמונה שהמודל שהוא מחקה שווה את ניסיון החיקוי. לא שזה באמת מעיד על איכות החיקוי - אבל אנחנו הרי כבר מכירים את התחום הזה של חקיינות ה-SL-1200 הענפה ואנחנו יודעים היטב שכבר 44 שנים אף אחד לא באמת הצליח להתעלות על המקור.

גם ב-Thorens זה עוד לא קרה באופן ישיר, למעט בשדרוג של ה-160 הידוע בכינוי Sondek LP-12 מבית חברה סקוטית קטנה ומטריפה שנקראת Linn. גם ל-Ariston היו ניסיונות מעניינים ומוצלחים שהובילו להצלחה של Linn מאוחר יותר. אבל ל-TD-125 אין עדיין מתחרים ובטח לא הגוש היפני הבשרני והמכוער הזה שבתמונה למעלה.

כאמור... ל-Seiki יש דגמים אחרים שהם מדהימים בצורה אבסולוטית ללא שום ייחוס אחר. ה-MR311 פשוט לא אחד מהם. הפיצוץ היחיד שאני רואה הוא אם ימצא הפראייר הנדיר שלא רואה ממטר מה שכתוב כאן ושמבלבלים לו את המוח ביד 2 משום שזה חינם. הטירוף היחיד בכל הסיפור הזה הוא המחיר המופרך. נו... לפחות התמונות מקוריות. זה שיפור, אבל אני מניח שהמחיר כבר כלול בחבילה.
  • מחיר נקוב: 2000 ש"ח
  • מחיר הולם :600 ש"ח
  • מדד הלימות: פחחח... תעשו לי טובה.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

JVC QL-F4

נושא שלא נקרא #280 

פטפון JVC QL-F4 מודעת יד 2 מיום 15.2.2016
  • תוכן: פטיפון JVC - QL F4פטיפון מעולה ואיכותי וינטג' מעולהמצב נהדר , סאונד מעולה.כולל ראש ומחט של stanton. בנוסף למכירה זוג רמקולים איכותיים של ESSצליל חם ונקי 700 ש"חגמיש במחיר.
  • אזור מכירה: ערד
  • איש קשר: אור

חוות דעת: הגיע הזמן "לעורר" את הדיון הזה, וסוף-סוף מופיע פטיפון ראוי לדיון בלוחות :)

JVC ייצרה המון פטיפונים זולים, יקרים, ובעיקר בטווח הביניים. פארה של החברה היה על הפטיפונים שעוד זכרו ש- JVC היא חברת Victor היפנית, והתחרו ישירות בפטיפונים TOTL של DENON, על התואר "ה- DD הטובים בעולם" (וכן - היו עוד כמה מתחרים על התואר הזה...).

סדרת ה- QL היא אחת הסדרות האיכותיות בליין של החברה, ונמתחת מפטיפונים פשוטים יחסית, ועד ל- QL-A7 שכל הפטיפונים המסחריים בסדרה (ולא מעט של חברות מתחרות) שואפים להיות כמוהו. האמת, גם אני הייתי שמח לאחד :). היו בסדרה גם פטיפונים טובים ויקרים יותר, אבל הם כבר היו בסדרות ה- High-End.

ואיפה ממוקם ה- JVC QL-F4? - די גבוה במרכז הרשימה, תודה (f)

אז המה הוא מציע לנו?
ראשית צירוף של פלטה מאוזנת, כבדה יחסית, עם מנוע סרבו מבוקר קוורץ, מדור מתקדם יחסית, שמצליח להשיג נתוני WOW ו- Rumble שמתחרים בטובים שבטובים. צרפו לזה זרוע, שאולי אינה פאר היצירה של JVC, והיא טיפונת קצרה יחסית לסטנדרט של "9, אבל היא בהחלט מצויינת, ומתכווננת לכל פרמטר לרבות גובה (VTA) ו- אזימוט! תכלס - הזרוע הזו כמעט אינה מגבלה, ועולה כל רוב הזרועות המקוריות בפטיפונים מסחריים. פטיפונים כאלו מופיעים לעיתים קרובות כשמותקן עליהם ראש מאוד ראוי, בלי להתבייש לרגע.
כל זה ארוז בגוף בנוי היטב, עם משקל מעורר אמון (ויציבות) של 7.3 קג', ולמי שהנוחות חשובה לו - נתמך במערכת אוטומטית לגמרי.

אה, הנה משהו שיכול להתקלקל...
אז לא, מדובר בפטיפון מאוד אמין, אבל למרות כל האמינות, חייבים לקחת בחשבון שמדובר במערכת משנות ה- 80, עמוסת אלקטרוניקה (כמיטב התוצרת היפנית דאז), ושפע גלגלי שיניים קטנים, ואם משהו יתקלקל - לא יהיה קל לתקן (או למצא כיום מי שיודע איך מתקנים).

אז נזהרים:
לפני הרכישה בודקים היטב את מהירות הסיבוב של הצלחת ואת יציבותה. לא תקין - לא קונים, אלא אם רוצים "הרפתקאה".
בודקים גם היטב את המערכת האוטומטית - שהפטיפון מונע, הזרוע מגיעה לתחילת תקליט וגם לתחילת תקליטון, מתרוממת מהמקומות הנכונים וחוזרת לביתה בשלום.

אין "סיבה" לדאגה, אבל עדיף לא לגלות את הבעיות בבית.

הנה הפטיפון הספציפי, באיכות המוגבלת של התמונה, הוא נראה מצויין -

[imgbig]https://c2.staticflickr.com/2/1600/2479 ... 4f60_o.png[/imgbig]

אז הגענו למחיר, שהוא קצת בעייתי להערכה: זה לא הדגם הנפוץ ביותר בסדרה ויש מעט עסקאות בו. לאחרונה נמכר אחד, במצב מעולה, באריזה המקורית, עם ראש תקין של Gardo (הייתי קונה אותו רק עבור הראש...), תמורת כ- 780 ש"ח .

אחר, בלי אריזה מקורית, או ראש "מעניין", אבל תקין ובמצב מצויין, נמכר בכ- 450 ש"ח .

אז -
  • מחיר נקוב: 800 ש"ח (גמיש)
  • מחיר הולם :500 ש"ח
  • מדד הלימות: 6 (אבל צריך לנהל מו"מ על המחיר)

ellevy12
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #281 

אשמח לקבל חוות דעת ממומחי הפורום על המודעה הבאה מיד 2:

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2_info.ph ... 051e0a5619

תודה

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #282 

אם הפטפון מגיע עם ה-Creek OH 8 ב-2500 ש"ח זה לא רע. בלעדיו - רע מאוד. ATN95E מחליפה את המחט של ה-K9 שמזמן הפסיקו לייצר. 'ראש חדש' - שיהיה...

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #283 

אמנם לא נהוג לפשפש בטיבן של מתנות... אבל מעניין איזה סומיקו מקבלים במתנה ?
ו...כמה שעות נשארו למחט?

דרור3
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 99 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #284 

https://market.marmelada.co.il/products/3853896145
מה אתם אומרים על זה?

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #285 

נראה, על פניו, כפח אשפה סיני במחיר מופקע על גבול הפלילי. ראה כאן, כאן וכאן - וגם כאן (אם עדיין בא לך). קיימת כמובן האפשרות הקלושה שאני טועה, ומדובר למעשה בפח אשפה יפני במחיר מופקע על גבול הפלילי.

לא! האמת - לא קיימת אפשרות כזו. הזרוע נראית כמו זו ש-Pyle מתקינים וככל הנראה מדובר בדגם גנרי שמחליפים לו מדבקה במפעל, בהתאם למזמין. ב-KMart (אחת הרשתות הזולות ביותר בארה"ב) הדבר הזה נמכר, לדוגמה, ב-$176.47 וגם זה למיטב שיפוטי כ-$100 יותר ממה שהוא שווה. לדעתי לא מדובר במוצר יפני אלא במוצר סיני זול, לא בעץ מלא אלא בדיקט שכבתי, לא מ-1988 אלא מ-2014 ובטח ולבטח לא 1500 ש"ח. העיקר סימנו שהמחיר ירד מ-2500 ש"ח. אין גבול לחוצפה.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”