חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #256 

עדכנתי את האינדקס (f)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

הודעה שלא נקראה #257 

תודה לניב על תחזוקת האינדקס. אני חייב להודות שבלעדיו גם אני הייתי הולך לאיבוד בשרשור הזה. אילן, למוכר נראה שיש יותר פצצות מאשר לחיל האוויר ואם נסכם את כל השאיפות שלו מכל המחירים המבוקשים בכל מודעות המכירה שלו, אולי נוכל להגיע לתקציב יפה שחיל האוויר היה יכול להסתפק בו למימון הארסנל הזה.

בינתיים המכרז הסתיים. מסתבר שאף אחד לא רוצה TD-115 אפילו ב-99 אירו (כ-440 ש"ח) גם כשהוא תקין לחלוטין עם מכסה שלם שמגיע מגרמניה ארוז כהלכה. קצת אכזרי - אבל זוהי המציאות. ישנם דגמים של טורנס שיש עליהם פחות 'קופצים' - כך מסתבר. חבל! במחיר כזה קשה מאוד לשים יד על פטפון טוב יותר - גם אם לוקחים את מחיר המשלוח בחשבון.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

Micro seiki פטיפון mb-14 made in japan לאודיופילים

הודעה שלא נקראה #258 

מודעה מיום 6 בספטמבר בפורום השכן וגם 2
  • תוכן: Micro seiki פטיפון mb-14
    made in japan לאודיופילים
  • איש קשר: Vad

חוות דעת:

טוב, אני ממש לא יודע כמה "לאודיופילים" הפטיפון הזה. מדובר בפטיפון חצי אוטומאטי די פשוט ובסיסי של החברה, שידעה לייצר פטיפונים מפוארים, שהתחרו במבנה ובאיכות הצליל, בפאר היצירה מאת כל חברה אחרת, כמו לדוגמא ה- SX-5000 (המעט מוגזם) -

[img2=1024x680]https://farm1.staticflickr.com/732/2101 ... 7227_b.jpg[/img2]

הם גם ידעו לייצר פטיפונים פשוטים ובייצור המוני. לעתיתים קרובות כיצרני OEM עבור חברות אחרות.

ה- MB-14 הוא אחד הפטיפונים הפשוטים ביותר שהחברה ייצרה תחת שמה. יש לו מנוע סינכרוני פשוט, וכנראה - אמין. לא תמצאו כאן 16 קטבים, או נעילת קוורץ, או כל טכנולוגיה מתקדמת ו"אודיופילית" אחרת. הצלחת יצוקת אלומיניום ומעט קטנה (30 ס"מ) מכדי לתמוך בכל שטח התקליט (חטא די גדול מבחינתי). הפטיפון הונע על-ידי רצועה (ואלו זמינות בשפע ובזול). ישב בגוף עשוי MDF ומצופה בחומר דמוי כל מני דברים. היו וריאנטים יפהפיים, דמויי מהגוני :) . אז לא "עץ מלא" אבל בסה"כ כל המערכת היתה בנויה היטב, ושקלה 6 ק"ג "בריאים". הפטיפון גם הציע נתונים מרשימים למדי, שהראו שייצור המוני, ותכנון בסיסי נכון מאפשר הצעת מוצר בסיסי טוב, אפילו בשימוש בחומרים פשוטים ובזול.

עיקר הבעיה שלי עם הפטיפון מתמקדת בזרוע. micro-Seik ידועים בזרועות שייצרו. הזרוע שעל ה- MB-14 היא ממש לא פאר היצירה של החברה. היא בנויה טוב, ושוב - מציעה נתוני חיכוך לא רעים כלל, אבל היא קצרה (81/3 אינטש) ואינה מאפשרת כיוון VTA - ממש לא "אודיופילית"...

דרך אגב, הפטיפון הזה הוצא בשתי גרסאות - זו כאן, וגרסה עם זרוע ישרה. אישית, אין לי העדפה בין זרועות ישרות לזרועות "S", גם לא ראיתי שורסיה אחת זוכה לביקוש גבוה יותר מהאחרת.

הנה (כנראה) הפטיפון הספציפי -

[img2=661x496]https://farm6.staticflickr.com/5828/210 ... 5085_b.jpg[/img2]

הוא נראה במצב סביר, הציפוי הוא מהפשוטים שיש - אי אפשר לקרוא לו "יפה", אבל לפחות לא מתיימר להיות משהו שהוא לא. נראה שהציפוי קצת מתקלף או מתנפח בחזית, אבל בסה"כ הפטיפון נראה במצב טוב.

אז למה הטרחתי את כולנו?

המחיר - פטיפונים כאלו זוכים לפופולאריות מפתיעה, ונמכרים (במצב טוב) בטווח של 650-750 ש"ח. יש בזה משהו - האמינות הבסיסית שווה גם היא כסף, ובסופו של יום אני לא בטוח ש- MB-14 במצב טוב יהיה נחות במשהו מה- ProJects, NADs, או Music Halls הבסיסיים, הכל-כך פופולאריים בימנו. מצד שני, הוא לא יגדל להיות Thorens - נו, לא הדגם הזה בכל מקרה (f)

אז סיכום:
  • לא "אודיופילי"
  • מחיר נקוב - 750 ש"ח
  • מחיר ראוי - 650-700 ש"ח
  • הלימות - 9-10

כבר שווה התייחסות :)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פטפון Thorens TD-145: מודעת יד 2 מיום 9/9/2015

הודעה שלא נקראה #259 

פטפון Thorens TD-145 - מודעת יד 2 מיום 9/9/2015
  • תוכן: thorens td 145 mkii למכירה פטיפון אגדה סופר מיוחד ונדיר כולל ראש ומחט של שור דגם ---thorens td 145 mkii מחיר 2400 ש״ח רק הראש לבד שווה 800 ש״ח שאלות
  • אזור מכירה: חולון - בת ים
  • איש קשר: דויד
  • חוות דעת: דיברתי כבר על הפטפון הזה ו... ממש לא! מי שמעוניין בפרטים ובהיסטוריה שיעיף מבט כאן ו.. כאן. עכשיו אני הולך לדבר רק על המחיר. מי שזה לא מעניין אותו - שיתמקד בקישורים.

כן אדון מוכר - יש לי שאלה! למעשה - יותר מאחת... מאיפה לעזאזל יש למוכרים כמוך את עוז הרוח חסר הבושה המינימלית הזו, להפריח לחלל הסייבר מחירים הזויים שכאלה וללוות את תיאורי המוצר שלהם באמרות שאין להן קשר למציאות - שלא לומר לשקר ללא בושה? אין גבול לחוצפה? לא מספיק שאתם מפרסמים חינם ומקפיצים את המודעות שלכם כמו 'נודלס מאתמול' ללא הגבלה - אתם חייבים גם להיות כאלו חזירים? מה נדיר ב-TD-145 - זה שייצרו אותו במאות אלפים? מה, בדיוק (חוץ מהמחיר ששלפת) הוא 'אגדה' פה - ואיפה בדיוק ראש מדגם thorens td 145 mkii פלוס שלושה מקפים של 'שור' שווה 800 ש"ח לבדו?

הפטפון הנמכר

תמונה

היה כאן מישהו שרכש לפני כחודש TD-160 Mk-I סטוק בן 40 עם ראש פשוט של Shure במחיר שיא של 1,600 ש"ח ושבר את שיאי האיוולת בצרכנות אנלוגית למתחילים (אם להתנסח בעדינות). בשוק כה קטן של פטפונים משומשים כמו זה בישראל - יש לכך השפעה מדרדרת מיידית. הרבה עיניים נשואות למשומשים של יד 2. כל רכישה חסרת אחריות שכזו, אם מתוך עצלנות, ואם סתם מתוך חוסר הבנה, מקפיצה מיידית את מחירי השוק ו... הנה, הדוגמה הקלסית כאן לפנינו. אבן שזרק לבאר שוטה הכפר - אלף חכמים לא יוציאו.

הפטפון כולל, למיטב יכולת הזיהוי שלי (ולמרות התמונות המחורבנות) ראש מסוג M97xE של Shure שנמכר בפחות מ-$70 ב-eBay. זה יוצא בעברית 273 ש"ח לפני משלוח. תוכן המודעה רחוק מלהיות מדויק, ולמעשה, קרוב יותר להיות שקרי. 'קרוב' ולא לגמרי, משום שידוע לנו כאן על יבואן ישראלי בת"א שאין לו בעיה למכור את הראש הזה ב-800 ש"ח למי שפראייר מספיק כדי לשלם בלי לבדוק. הראש לבדו לא שווה 800 ש"ח. לבדו הוא לא שווה אפילו 273 ש"ח. מי שמוכר במחיר הזה של 273 ש"ח ב-eBay עדיין מרוויח מהמכירה, כך שתארו לכם באיזו הפרזה מדובר כאן.

הפטפון נמכר במחירים משתנים ונראה שהמוכר בחר דווקא להתייחס לזה כרפרנס למחיר המפונדרק שהוא תקע במודעה שלו. היה יכול להתייחס, באותה מידה, גם לזה, או, אם להיות הוגן, לזה. אבל... כך זה כמעט תמיד ביד 2 בתחום האנלוגי. המוכרים מחפשים בנרות את המודעה המופרכת ביותר ב-eBay, מודעות מסוג Buy It Now שמשקפות מראש אשליות של המוכר האנגלי\אמריקאי\גרמני, ואז מעתיקים את המחיר למודעה המקומית שלהם. המקומי הבא בתור מעתיק את המחיר למודעה שלו וכך הלאה...

מודעות BIN של משומשים ב-eBay שוות ברובן לתחת! רובן הגדול, מהסוג שאינו מציע חלופת Best Offer, מסתיים באי מכירה ובפקיעת המודעה. זה, כמובן, גורר תשלום ועמלות למארח היקר (תרתי משמע). נוהל כזה, אם היה מאומץ ביד 2, היה קובע סוף סוף קצת סדר והיגיון באתר המוטרף וההזוי הזה - שהוא חסר כל בקרה וביקורת.

אני חייב לציין בהזדמנות החגיגית הזו שה145 Mk-II מגיע עם זרוע מסוג TP-16 IsoTrac Mk-II שהיא גרסת ביניים בין ה-Mk-I וה-Mk-III ואינה בנויה ברמת הדיוק של ה-TP-16 המקורית. אם מישהו חשב לתומו ש'סימן 2' הוא מקדם מכירות - טעות בידו. ואם כבר... לזרוע בתמונה חסר ה'כובע' של הציר. אפשר כמובן להשיג כזה מויניל נירוונה ב-$20 אבל ברוח המודעה המרגיזה הזו אציין ש'כובע' כזה לבדו שווה 800 ש"ח.

אני מאחל למוכר שנה טובה! שנה שלימה כזו! שנה ארוכה שבה אני אראה את המודעה המחוצפת שלו ביד 2 בכל פעם שאני אטרח להיכנס לשם. מי ייתן ועם ישראל יגדל זוג ביצים וחצי מוח ויצביע בארנק. הללויה! (f)

בקיצור - לא, לא, לא!
    עוד יותר בקיצור: חוצפה!
  • מחיר נקוב: 2400 ש"ח
  • מחיר הולם :1200 ש"ח
  • מדד הלימות: 0

אין באמת פחות מ-0 במדד הזה, אבל קיבינימט, אין גם הרבה אמת במודעה הזו, אז, במקרה הזה 1-.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פטפון Marantz 6110 מודעת יד 2 מיום 10/09/2015

הודעה שלא נקראה #260 

פטפון Marantz 6110 מודעת יד 2 מיום 10/09/2015
  • תוכן: פטיפון מרנץ 6110 MARANTZ, שמור, תקין ונשמע נהדר . ראש של אורטופון ff15xe עם מחט חדשה. חצי אוטומטי - בסיס מעץ ומכסה אבק תקין. תוצרת יפן ניתן לשמיעה לפני הקניה.
  • אזור מכירה: פתח תקווה
  • איש קשר: ארי
  • חוות דעת: בסדר גמור! מודעה ישירה, כנה ואמתית נטולת סופרלטיבים מיותרים המציעה לציבור פטפון משומש במחיר סביר (או לפחות לא מופרך לחלוטין). כל-כך שונה מהמודעה הקודמת שנסקרה כאן שזה פשוט מקסים.

Marantz 6110 שייך לסדרת הפטפונים שהוזמנו ע"י האגף האמריקאי של Marantz בקליפורניה מ-CEC, כאשר החברה החליטה להציע בין שאר המוצרים ברפרטואר שלה, גם פטפונים. מכיוון שבתקופה המדוברת (76'-78') רוב משווקי ההי-פיי היפנים בארה"ב שיווקו את אותה תוצרת מבית CEC (פטיפוני 'מדבקה') ב-Marantz החליטו לחרוג קצת מהשגרה ולהזמין משהו שונה. דיברתי על כך פעם כאן, בחוו"ד על ה-6100. בכל מקרה, החברה המזמינה דאגה לאפיון קפדני והתוצרת שסופקה לחברה עולה על הסטנדרט של היצרן (CEC). זו מחמאה לעניים. לא מדובר בציוד הי-אנד והפטפונים האלה רחוקים מלהיות מושלמים.

הפטפון הנמכר

תמונה

הפטפון סטנדרטי לחלוטין, מונע רצועה, שתי מהירויות, מנוע AC סינכרוני עם 4 קטבים ונתונים סבירים. יש גם את העניין הבעייתי הזה של חצי-אוטומט שמחזיר את הזרוע למקום בסוף ההשמעה ומכבה את המנוע. 'בעייתי' משום שהמכניזם הזה בכל הפטפונים בעולם מתחלק לשני סוגים. הסוג שעושה בעיות - והסוג שיעשה בעיות. צריך לקחת בחשבון ולבדוק לאיזה סוג שייך המכניזם הזה. הזרוע של ה-6110 זרוע יפנית בתצורת 'J' סטנדרטית עם אנטי-סקייט מבוסס משקולת. לא זרוע מצוינת - לא זרוע גרועה. פשוט זרוע יפנית שנות ה-70' קלסית.

העיצוב המקסים של סדרת הפטפונים הזו הפך לאחרונה את הפטפונים המשתייכים לה לסוג של 'קאלט', אך למיטב שיפוטי אין לכך הצדקה אמתית. מדובר בפטפון 'בסדר' חביב ומהנה שחורג מהרמה שהיתה מצויה בזמנו בתוצרת של אותו יצרן/קבלן יפני - אבל לא באמת משהו מיוחד.

באופן נורמלי הפטפון הזה לא היה שווה יותר מ-$150. עד 2012 זה היה טווח המחירים. מאז חלו תמורות רבות בשוק ואפילו המכירות הפומביות של eBay מניבות סכומים די גבוהים בעבור סדרת הפטפונים הזו. כבר ציינתי שלדעתי אין לכך הצדקה - אבל לנוכח מחירי השוק אין לי שום זכות ערעור על העובדות. זה מה שאנשים מוכנים לשלם וזה המחיר. עם זאת, נראה שה-6110, (בניגוד ל-6100) עדיין נמכר במחירים סבירים.

הפטפון העכשווי היחיד שמוצע למכירה כרגע בקנדה, נמכר ב-$150 קנדיים... זה כמובן לא כולל משלוח אבל נותן מושג כלשהו לגבי שווי היחידה. המכירה האחרונה ב-eBay הסתיימה במשהו כמו $175. מוקדם יותר השנה, הוצע למכירה 6110 משופץ לחלוטין עם בסיס עץ משודרג. במודעה נדרשו $420 אך היחידה נמכרה לרוכש שהציע הצעה שאושרה ע"י המוכר. אין נתונים לגבי ההצעה, אלה נשמרות פרטיות, אך אני מעריך שמדובר באזור ה-$300 פלוס. באופן די מדאיג מצאתי המון יחידות מהסוג הזה שהוגדרו כפטפונים 'לחלקי חילוף'. לא סימן טוב!

הלוק ה'נכון':

[imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/-gq01 ... 110-05.jpg[/imgbig]

המוכר מציין ראש Ortfon FF15XE שמגיע עם הפטפון. זהו ראש וינטאז' שאיני בטוח לגבי זמינות המחטים התואמות עבורו - לא חיפשתי. הראש כולל מחט כדורית (די נדיר בראשים מודרניים) ודורש, כהנחיות היצרן, VTF של כ-2 גרם. הראש סביר פלוס. לא משהו לכתוב עליו הביתה אבל 'נותן בראש' להרבה חלופות מודרניות באזור שמתחת ל-$100. אומרים שה-Ortofon 2M Red הוא נכד מרוחק של הראש הזה... המוכר מציין 'נשמע נהדר' ואני לא מוצא שום סיבה לא להאמין לו.

בהחלט שווה בדיקה. המחיר סביר, אם כי גבוה במעט ביחס לחלופות, הפטפון נראה טוב ולשם שינוי עושה רושם שמדובר בתיאור אותנטי ובאפשרות לשמוע את הפטפון לפני הרכישה. אז - למה לא? בהצלחה ושנה טובה למוכר ו... לקונה. (f)
  • מחיר נקוב: 1190 ש"ח
  • מחיר הולם :850 ש"ח
  • מדד הלימות :7

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: פטפון Marantz 6110 מודעת יד 2 מיום 10/09/2015

הודעה שלא נקראה #261 

יופי של סקירה! מסכים עם כל מילה, אבל חייבים להודות שבניגוד ל- Micro-Seiki מלפני כמה ימים, ה- Marantzהזה הוא יפיוף אמיתי.

שתי תוספות?

tnsilver כתב:יש גם את העניין הבעייתי הזה של חצי-אוטומט שמחזיר את הזרוע למקום בסוף ההשמעה ומכבה את המנוע. 'בעייתי' משום שהמכניזם הזה בכל הפטפונים בעולם מתחלק לשני סוגים. הסוג שעושה בעיות - והסוג שיעשה בעיות. צריך לקחת בחשבון ולבדוק לאיזה סוג שייך המכניזם הזה.
...
יש כמובן את המנגנון של ה- Lenco L78 שלא מתקלקל, אם אף אחד לא "התעסק" מתחת למכסה, ואם כן - פלייר שפיץ קטן מישר ומתקן :)

tnsilver כתב:
המוכר מציין ראש Ortfon FF15XE שמגיע עם הפטפון. זהו ראש וינטאז' שאיני בטוח לגבי זמינות המחטים התואמות עבורו - לא חיפשתי. הראש כולל מחט כדורית (די נדיר בראשים מודרניים) ודורש, כהנחיות היצרן, VTF של כ-2 גרם. הראש סביר פלוס. לא משהו לכתוב עליו הביתה אבל 'נותן בראש' להרבה חלופות מודרניות באזור שמתחת ל-$100. אומרים שה-Ortofon 2M Red הוא נכד מרוחק של הראש הזה... המוכר מציין 'נשמע נהדר' ואני לא מוצא שום סיבה לא להאמין לו.
...
קראתי קצת על הראש הזה - בזמנו (אמצע שנות ה- 70) הוא היה קפיצת דרך בליין של ראשי ה- MM של Ortphon ודי "נחשב" (אם כי מעולם לא נחשב ל"קלאסי". יש שפע של מחטים חלופיות ומקוריות מהמקורות הרגילים, קוניות, אליפטיות, החל מב- 25$ ומעלה. כל מי שכתב עליו אומר משהו בסגנון "נתקלתי בראש הזה, נשמע טוב במפתיע..."
(f)

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 761 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

הודעה שלא נקראה #262 

קראתי קצת על הראש הזה - בזמנו (אמצע שנות ה- 70) הוא היה קפיצת דרך בליין של ראשי ה- MM של Ortphon ודי "נחשב" (אם כי מעולם לא נחשב ל"קלאסי". יש שפע של מחטים חלופיות ומקוריות מהמקורות הרגילים, קוניות, אליפטיות, החל מב- 25$ ומעלה. כל מי שכתב עליו אומר משהו בסגנון "נתקלתי בראש הזה, נשמע טוב במפתיע..."
...
היה לי כזה (Y) מצטרף למצוטטים בסוף הציטוט :)
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

BennyO
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 494 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

הודעה שלא נקראה #263 

אחלה סקירה. היה לי את ה-6100 יש הבדל ביניהם?

לטעמי הפטיפון הזה הוא אחד היפים. הוא גם נשמע טוב, בנוי פשוט וטוב ומעולם לא הייתה לי בעייה עם המנגנון האוטומטי שלו.
במקרה הזה אני גם מכיר את המוכר והייתי קונה ממנו אפילו מכונית משומשת - נחמד רציני והגון
Rust never sleeps

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #264 

@BennyO ה-6110 מתייחס ל-6100 כמו ש-Thorens TD-165 מתייחס ל-TD-160. זוהי גרסה זולה יותר לייצור. ה-6110 שוקל מעט פחות, הזרוע פחות מוקפדת ואיכות הבנייה ירודה מעט, ככל הנראה מטעמי עלויות ייצור. הם די זהים בנתונים כך שניתן לומר שזוהי גרסה זולה יותר של ה-6100 וזה מסביר את ההבדל במחיר השוק ואת הביקוש הפחות ל-6110.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פטפון טכניקס SL-2000 מודעת יד 2 מיום 18/09/2015

הודעה שלא נקראה #265 

פטפון Technics SL-2000. מודעת יד 2 מיום 18/09/2015
  • תוכן: פטיפון טכניקס SL-2000 שמור ויפה. כולל ראש ומחט. דגם מבוקש ומוצלח. ניתן לבוא לשמוע ולהתרשם
  • אזור מכירה: עפולה והעמקים
  • איש קשר: גבע
  • חוות דעת: יותר מידי Technics במחירים מופרזים יש ביד 2 לאחרונה ונראה לי שהשם הזה גורר קצת יותר מידי הייפ. הדגם הכי מוכר הוא כמובן ה-SL-1200 על גרסאותיו השונות והפטפון הפך לסוג של קאלט שסוגדים לה מעריצים שרופים שהעלו אותו לרמה של דת.

המחירים בשוק המשומשים מרקיעי שחקים ללא כל הצדקה אמתית. נכון שמדובר בפטפון נהדר ואמין מאוד, שהתחבב מהסיבה הזו על אוכלוסיית ה-DJ'ים עניפה לדורותיה, אבל דגמי ההיי-אנד האמתיים של Technics מהתקופה אינם כוללים כלל את ה-SL-1200. ל-1200, עם כל הכבוד, יש מגבלות שרובן מתרכזות באזור הזרוע, הדי בינונית שלו.

החברה מעולם לא ייעדה את ה-SL-1200 לשוק המקצועי וה-'אודיופילי'. לשם כך יצרו דגמים כמו ה-SP-10 על גרסאותיו השונות, שהוגדרו מראש כפטפוני הי-אנד עבור השוק המקצועי ושימשו, בין השאר, כפטפוני שידור בתחנות רדיו וכיחידות לשימוש באולפני הקלטה. לטכניקס (מותג של חברת ומשפחת מצושיטה, מבעליה של Panasonic) היו גם המון פטפונים שיועדו לשוק הצרכני והיו, איך לומר... 'ככה ככה'. היום, עם נסיקת מחירי הפטפונים המשומשים, האינטרס המידי של הרבה מוכרים הוא להשוות את המוצר שלהם ל-1200 מתוך כוונה שקצת מהקסם המיתולוגי יידבק בו.

ה-Technics SL-2000 הנמכר

תמונה

ה-SL-2000 הוא דגם פחות מבוקש. הוא מזכיר קצת את ה-1200 בכך שהוא פטפון הנעה ישירה וידני. עם זאת הוא יועד לשוק הצרכני, שזו מכבסת מילים שמשמעותה 'זול לייצור ומיועד לשיווק מסיבי'. דגמים של טכניקס שזה הייעוד הרשמי שלהם - היו מעולם פחות מושקעים. זה עדיין לא BSR ולא פטפון גרוע כלל - אבל חסרה בו האיכות המבנית של ה-1200. זה בא לידי ביטוי במשקל פחות וזרוע עוד פחות איכותית משל ה-1200. גם מכניזם בקרת המהירות האלקט' אינו כולל מעגל נעילת Quartz. זו אינה מגרעה בפני עצמה, אך לפטפונים בעלי מנוע DC סרבו ללא נעילת Quartz יש בד"כ בעיה של טרימרים שמתחמצנים עם השנים והם דורשים טיפול תחזוקתי תקופתי. בסה"כ לא פטפון גרוע אבל גם לא מציאה גדולה.

לטכניקס יש דגמים כמו ה-SL-D1 לדוגמה, שהם הרבה יותר קרובים ברמת הבנייה שלהם ל-SL-2000 מאשר ה-SL-1200. אף אחד מהדגמים ברמה הזו אינו פטפון 'נחטף'. עם זאת, לטעמי, ה-SL-2000 מעוצב באלגנטיות, יש בו כל מה שצריך והוא יכול לשמש את בעליו החדשים בנאמנות:

המחיר גבוה מידי לעניות דעתי. הרבה יותר מידי. חבל מאוד משום שככל הנראה, לא מדובר כאן בסוחר אלא בחובב שבסך הכל רוצה למכור פטפון משומש. לצערי תפיסתו את שווי הפטפון שברשותו אינה מציאותית. אפשר להתרשם כאן מהמחיר הסופי של מכירה פומבית ייצוגית ב-eBay מהחודש שעבר שנסגרה ב-$109. האמת היא שלא צריך ללכת כל כך 'רחוק' בזמן. הדגם נמכר תדיר ואפשר להתרשם כאן מהמצאי.

הדגם אינו מבוקש כמו שטוען המוכר אבל בהחלט מוצלח כאלטרנטיבה לפטפונים מודרניים ברמת כניסה באלפי שקלים. המוכר מציין ראש קיים (לא ידוע איזה) ומצב כללי טוב. הכי חשוב - אפשר להגיע ולהתרשם באופן אישי. עם קצת גמישות, הגיון ורצון טוב מצד המוכר - מדוע לא?
  • מחיר נקוב: 990 ש"ח
  • מחיר הולם : 550 ש"ח
  • מדד הלימות : 2

תזכורת: מדד ההלימות מציין בסולם של 0 - 10 עד כמה הולם המחיר הנקוב את המחיר ההולם. ציון 10 מבטא התאמה מלאה בין המחיר המבוקש לשווי הפטפון. משם זה יורד. ציון של 5, לדוגמה, פירושו שהמחיר הנקוב גבוה ב-50% מהמחיר ההולם. ציון 2 משמעותו שהמחיר הנקוב גבוה ב-80% מהשווי המוערך. אם המחיר הנקוב גבוה מההולם ביחס של פי 2 (100%) ומעלה - המדד יראה 0. אם תחסירו את המדד מ-10 ואז ותכפילו ב-10, תקבלו מספר באחוזים שמעריך עד כמה המחיר הנקוב גבוה משווי הפטפון.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פטפון Thorens TD-150 Mk-II מודעת יד 2 מיום 19/09/2015

הודעה שלא נקראה #266 

פטפון Thorens TD-150 Mk-II מודעת יד 2 מיום 19/09/2015
  • תוכן: Thorens TD 150 מיוחד ונדיר תמונה מקורית ... למשפחה מכובדת של פטיפונים הנעת רצועה. עם זרוע במצב מעולה עם ארגז מקורי /תמונות מקוריות שנת 69 וינטאג' אפשרות החלפה ... מחיר מבוקש 2400 שח'
  • אזור מכירה: חולון בת ים
  • איש קשר: Thorens
  • חוות דעת: המודעה העילגת, הנוסח המטופש שלה שהוא אפילו לא משפט בעברית, המחיר המופלץ, שם המוכר, הכל מצביע שוב על אותו אלטעזאכן חמקן בעל אלף השמות. עוד לא החלטתי אם המודעות האלה יותר מעצבנות אותי או יותר מעוררות בי רחמים.

בכל מקרה, במקום להתעצבן החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי לדבר קצת על ה-TD-150 משום שמבט חטוף באינדקס של @nkorah מצביע על כך, שבאופן מוזר, עוד לא עלה בשרשור הנוכחי דיון רציני בפטפון הכל כך חשוב הזה.

הפטפון הנמכר:

תמונה

ה-TD-150 יוצר לראשונה בשוויץ ב-1965 ונחשב לגרסה האירופאית המשופרת של קודמו האמריקאי ה-AR-XA של חברת Acoustic Research. שני הפטפונים הם פטפונים תלויים שבהם הפלטה יושבת על תת-שלדה, המחוברת בשלושה קפיצים לשלדה הראשית. המנוע שהוא חלק מהשלדה הראשית מתחבר לתת השלדה באמצעות רצועה אלסטית המחברת בינו לבין הפלטה המניעה. הזרוע היא חלק מתת השלדה ומתנועעת יחד עם הפלטה. קיימת אבחנה בין פטפונים תלויים (hung) כמו אלה מסדרת ה-TD לבין הנשענים על קפיצים (Sprung) כמו הדואלים והלנקו בגרסאות הפלינת' בעל הקפיצים.

הקרדיט הראשוני לתכנון הפטפון ה'תלוי' מגיע, ככל הנראה, ולמיטב ידיעתי, לחברת Philips ההולנדית שהקדימה את שני היצרנים בתכנון מקורי ומבריק משנות ה-50'. נדמה לי שיש להם אפילו פטנט - אבל אני לא מוצא כרגע קישור. מאוחר יותר שימש ה-TD-150 'השראה' תכנונית ל-Ariston RD11 שהפך למה שהיום מוכר כ-Linn Sondek LP-12. מדובר באבן דרך חשובה בהיסטוריה האנלוגית של התפתחות הפטפונים.

אילוסטרציה: פטפון 'תלוי':

תמונה

הרעיון הוא בידוד של החלקים הרגישים של הפטפון (זרוע, פלטה) מהסביבה (דרך הפלינת' והאוויר) ומרעידות שעלולות להיווצר מפעילות המנוע. ל-TD-150 ישנה תת-שלדה ייחודית בצורת T המחוברת לשלדה המרכזית בשלושה קפיצים, כפי שניתן לראות באיור הבא:

תמונה

החלק האפור בצורת T שנושא את המעגל שבמרכזו ציר הוא תת השלדה המפורסמת. ניתן לראות באיור את שלושת הקפיצים. החלק השמאלי בתמונה, נושא את לוח הזרוע שעליו מותקנת הזרוע. העיגול המרכזי נושא את בית הציר (חלק שחרוט באופן מסורתי מברונזה) שלתוכו מתלבש הציר המרכזי שעל גביו יושבת הפלטה המניעה, המתחברת לרצועת ההנעה. הציר המדובר הוא חריטת מתכת stainless שב-TD-150 כללה בקצה מיסב כדורי. הכדור הקטן נשא את משקל הפלטות (כשלושה ק"ג בקרוב) שנוצרו בשילוב של יציקה נטולת חמצן של סגסוגת אלומיניום \ אבץ וחריטה מדויקת בהליך שנקרא ע"י החברה 'איזון דינמי'. זה היה הליך שמזכיר במשהו כיוון פרונט או איזון גלגלים אצל פנצ'רמעכר בעזרת משקולות וכלל מיומנות ודייקנות מרובה (הי-טק של פעם).

ציר של TD-150 (ימין) מול ציר של TD-160 (משמאל)

[imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/--Skd ... INDLE.jpeg[/imgbig]

המסב הכדורי בקצה הציר, כמו גם מנוע ה-AC הסינכרוני בעל 16 הקטבים ושתי פאזות בהספק של 2W - ושתי הפלטות הם רכיבים שהיו משותפים גם לדגמים הראשונים של ה-TD-125 החל מ-1968. מאוחר יותר, תכנון המסב הכדורי (שנחשב למתקדם מאוד לזמנו) הוחלף בחריטה קונית של קצה הציר המרכזי. הציר בעל המסב הכדורי התברר בסופו של דבר כתכנון פחות יעיל במניעת רעש Rumble ובאופן אירוני גם כיותר יקר לייצור. בשלב מסוים במהלך ייצור ה-TD-160 המתקדם יותר, החולף הציר בגרסה זולה אף יותר, בקוטר של 8 מ"מ במקום ה-10 מ"מ המסורתיים. ה-TD-150 לאורך כל שנות ייצורו כלל גרסת 10 מ"מ עם מסב כדורי - שנחשבת בעיני רבים לבעלת יתרון (ברור לגבי הקוטר - לא ברור לי לגבי הכדורית).

ה-TD-150 נמכר לצרכן (ובעיקר למפיצים) בארבע גרסאות. גרסת ה-TD-150AB כללה בסימן 1 זרוע מסוג TP-13 מעל גבי בסיס עץ. גרסה נוספת הידועה בכינוי 'B' (שמייצג base), הגיעה אל המפיצים ללא זרוע, והם התקינו בה עבור הצרכן כל זרוע אחרת שחפץ בה (בדרך כלל זרועות של Thorens). גרסה נוספת הגיעה אל המפיצים ללא בסיס - אך עם זרוע מסוג TP-13 והיתה ידועה בכינוי 'A' (ולא ברור לי לשם מה היה נחוץ שילוב כזה). הגרסה האחרונה - ללא סיומת, TD-150 הגיעה אל המפיצים ללא זרוע וללא בסיס. הגרסה הנפוצה היתה, באופן טבעי, ה-AB.

TD-150AB MK-I

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-sQoN ... 0AB_00.jpg[/imgbig]

בגרסת ה-AB המוצגת בתמונה האחרונה נראה TD-150 סימן 1 עם זרוע ה-TP-13 הראשונית. הזרוע כוללת מכניזם cue bar או 'ליפט' מובנה (הידית שפונה החוצה) ולכן אין צורך בכפתור הימני העגול שהופיע מאוחר יותר בסימן 2, ושבעזרתו שולטים בליפט החיצוני, שהוא חלק מלוח הזרוע. הכפתור מחובר לליפט באמצעות כבל הדומה לזה שמפעיל מעצור אופניים, והוא נפוץ בכל סדרת ה-TD הקלסית. גרסת ה-AB הראשונית, כאמור, לא כללה את המכניזם הזה, מבחינת חובבים רבים - טוב שכך, שכן המכניזם מציג עוד חלקים מורכבים שיש להם פוטנציאל 'לקרקש' בגוף הפטפון.

אנקדוטה מעניינת קשורה במעבר החברה משוויץ לגרמניה (מהעיירה St Croix לעיירה Lahr שביער השחור) בעקבות שותפות חדשה שנרקמה באמצע 1966 בין Thorens-Franz AG השווצרית לבין EMT Wilhelm Franz הגרמנית. זה קרה בערך שנה לתוך ייצור ה-TD-150 ובעקבות המעבר הדגמים הגרמניים שיוצאו לאירופה חויבו בתווית רישיון. אלה דגמים נדירים יותר. נוהג תוויות המכס פסק בגרמניה בשנות ה-70' ולדגמי TD-150 שעדיין נושאים אותן יש ערך אספני \ היסטורי שלאו דווקא נמדד בשווי כספי נוסף.

TD-150 בעל תווית גרמנית

[imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/-hZfj ... Detail.jpg[/imgbig]

מ-1965 ועד 1969 נמכר ה-TD-150 בעיקר בתצורת ה-AB כאשר מעל גבי לוח הזרוע שלו הותקנה הזרוע מסוג TP-13. הזרוע היתה די מתקדמת לזמנה וכללה את הכיוונים האפשריים, למעט... אנטי-סקייט.

זרוע ה-TP-13 (סימן 1):

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-z-hl ... tp13-a.jpg[/imgbig]

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-siUw ... mbasis.jpg[/imgbig]

ניתן לראות את המשקולת האחורית עם בורג הנעילה (התחתון) שלה ובורג הכיוון העדין מאחור, שהוא בעצם משקולת משנית נוספת. ל-Thorens היה איזשהו פטיש אובססיבי עם משקולות משניות, וישנן מספר זרועות שלהם שכוללות מכניזם דומה. הזרוע כללה גם ליפט מובנה שישב תחת cue bar שהתחבר למטה הזרוע. העסק היה מתקדם לזמנו אך במונחים עכשוויים מדובר במכניזם מגושם וכבד משהו. הזרוע כללה שלה ייחודית:

TP-50, השלה של ה-TP-13

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-xpql ... /TP-50.jpg[/imgbig]

השלה אפשרה כיוון VTA ואזימוט שלא היה נפוץ בתקופה המדוברת. אחד הדברים הבולטים ביותר בזרוע הזו הוא העדר מכניזם של כיוון אנטי-סקייט. אין לי מושג מדוע בחרו המהנדסים להתעלם מהפרמטר הזה. ייתכן שבתקופה המדוברת, כאשר תקליטי 45 ו-78 עוד שלטו בשוק, רזי הכיוון העדין והשפעת האנטי-סקייט על הפלט לא היו בראש מעייני ציבור הצרכנים. בכל מקרה, הזרוע מייצגת איכות ייצור ידנית שכמוה כבר נדיר למצוא בעולמנו.

ב-1969 נולד הסימן 2 למשפחת ה-TD-150. הפטפון היה דומה מאוד לקודמו אך כלל זרוע חדשה שטיפלה בבעיית האנטי-סקייט שהיה חסר בקודמתה. הדגם החדש גם הציג מכניזם ליפט שונה 'מושתת כבל' שאומץ גם בדגמים אחרים, גם שנים לאחר הפסקת ייצור ה-TD-150.

Thorens TD-150 Mk-II

תמונה

סימן ההכר של ה-Mk-II הוא הכפתור הימני שהתווסף על הדק ועתה ניתן היה בעזרתו לשלוט על הרמת והורדת הזרוע. הזרוע החדשה היתה מבוססת על קודמתה וזכתה לקוד המוצר TP-13A.

TP-13A

תמונה

ניתן לראות ש-Thorens החליפו את המשקולת הדייקנית של הסימן 1 בבלון שחור ופשוט ואת המשקולת המשנית העבירו להארכת 'L' חדשה שנוספה בצד הזרוע. כיוון האנטי-סקייט החדש נעשה באמצעות הזזת משקולת על חוט דיג על גבי מוט מחורץ. הזזת החוט לחריץ חיצוני יותר ביחס לציר, הפעילה כוח משיכה חזק יותר על צידה האחורי של הזרוע במטרה להקנות לה התנגדות חיצונית במהלך העקיבה אחר חריץ התקליט, עקיבה שמושכת אותה פנימה, כלפי מרכז התקליט. ב-Thorens קראו לזה 'שיפור' אבל בעיני רבים הזרוע הזו בעבור ה-TD-150 סימן 2 היא בערך מה שה-TP-11 עבור ה-TD-165. זרוע זולה לייצור, פחות אלגנטית ודי מכוערת.

ב-1972 Thorens הציגו לראשונה את מחליפו של ה-TD-150, ה-TD-160 המיתולוגי. חלקים רבים מההיסטוריה של ה-TD-150 וה-TD-124 מצאו עצמם גם בקרביו של הממשיך, אבל הוא כבר כלל זרוע מתקדמת יותר (TP-16) בעלת אנטי סקייט מגנטי ו-VTF דינמי וגם תכנון שונה של תת-השלדה.

שלדה אובלית של TD-160 לעומת שלדת ה-T של ה-TD-150

תמונה

הפלטות והציר נשארו זהים אך המנוע שונה ושופר והוצגו ב-160 שינויים נוספים. ייצורו של ה-TD-150 המיתולוגי הופסק לטובת סדרת הממשיכים בקלסיקה של דגמי ה-TD, עד להצגת הדגמים שקוצצו בשיטת הסלמי, כמו ה-TD-165 וה-TD-166. גם הזרועות הלכו ו'שופרו' במהלך הזמן אך דומה שעולם המושגים של Thorens השתנה רבות במהלך שנות ה-70'. הפטפונים היפנים כבר נשפו בעורפם של היצרנים האירופאים וכמעט כל מה שהם קראו לו 'שיפור' היה בעצם שיפור רק במאזן החשבונאות של תהליך הייצור.

ה-TD-150 פטפון מעולה! היה כזה אז ונשאר כזה גם היום. בדומה ל-TD-160 הוא מאפשר שינויים ושדרוגים רבים והנתונים הבסיסיים שלו די מרשימים גם במצב סטוק. זהו אחד הדינוזאורים האחרונים לבית Thorens שיוצר בידי מהנדסים אמנים ללא התערבות רואי החשבון צרי העין והוא נחשב לפטפון שהשפיע רבות על התפתחות הפטפונים המודרניים.

באופן אישי לא הצלחתי מעולם לשים לב למאפיין סוני מזהה של ה-150 שלא קיים ב-160. למעשה אני לא מצליח להבדיל בין 160 ל-165 או, לצורך העניין ב-145 שאינו מהמהם או מזמזם. אני לא חושב שקיים הבדל כזה אבל ישנם הרבה מעריצים שטוענים שהאיכות של ה-TD-150 מועדפת בעיניהם גם מבחינת הפלט שלו. שיהיה...

המחיר ושאר ירקות

עזבו אותי באמש'כם. גם אתם, גם אני וגם המוכר יודעים שגם בעוד מאה שנים אף אחד לא ישים 2,400 ש"ח על TD-150 בידיים שלו. לפני חודשיים השותף שלי בת"א התבקש ע"י מכר להתלוות אליו לרכישת פטפון TD-150 סימן 1 אצל המוכר ברחובות. מודעת המכירה התפרסמה לסירוגין במשך יותר משנה ביד 2, בכל מיני גרסאות (כתובת בנס-ציונה, כתובת ברחובות, 1100 ש"ח פה, 850 ש"ח שם, אתם כבר מכירים את סגנון הדיג בדינמיט הזה...), והוא לא ממש התלהב מהרעיון. בסוף התרצה וקפץ עם הרוכש לרחובות.

השניים מצאו TD-150 במצב סביר שהצריך רק מעט טיפול בזרוע וחידוש שמן סיליקון בליפט. הפטפון הגיע עם כל החלקים של הזרוע וכלל ראש וינטאז' (לא משהו נחשב) של Shure. המכירה נסגרה ב-850 ש"ח רק בגלל שהרוכש התלהב. השותף שלי אמר שלדעתו זה 100 ש"ח יותר מידי - אבל המוכר הצליח להפיק מהפטפון צלילים נעימים, במצבו כמו שהוא, והרוכש הסכים. לפני כשנה \ שנה וחצי, אחד החברים כאן בפורום שם יד על TD-150 בת"א, במצב שמור עד מעורר השתהות, במחיר שהיה אף פחות מכך. זה לא נדיר.
  • מחיר נקוב: 2400 ש"ח
  • מחיר הולם : 850 ש"ח
  • מדד הלימות : 0

לא היו כאן מקרים רבים שבהם המוכר ניסה 300% 'מצליח'. אין גבול לחוצפה! אגב, בפטפון הנמכר חסרה משקולת הכדור השחור המשנית ואנחנו כבר הרי יודעים ש"רק זה לבדו שווה 800 ש"ח".

תזכורת: מדד ההלימות וכ"ו... יש תזכורת בהודעה הקודמת. ראו שם.

natanzon24
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 142 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

הודעה שלא נקראה #267 

המודעה הזאת הצחיקה אותי בתור אחד שמכר טורנס 150.
ישנו גם טורנס 125 עם זרוע SME 3009 ב-3000 שטרם כתבו עליו פה

rick090
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

הודעה שלא נקראה #268 

ישנו גם טורנס 125 עם זרוע SME 3009 ב-3000 שטרם כתבו עליו פה
...
וכמה הוא שווה במחיר ריאלי?

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #269 

ראו באינדקס של @nkorah. הוא מאוד שימושי. היתה התייחסות ל-TD-125 עם SME מאוד דומה בראש השנה שעברה. מצאתי גם חוו"ד כאן, לגבי TD-125 ללא SME שלא מופיע באינדקס (לטיפולו של ניב).

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פטפון טכניקס SL-D5 מודעת יד 2 מיום 18/09/2015

הודעה שלא נקראה #270 

פטפון Technics SL-D5 מודעת יד 2 מיום 18/09/2015
  • תוכן: למכירה פטיפון טכניקס סופר איכותי דגם sl-d5 נשמע פגז ,בנוי לתפארת אותו מנוע של הsl 1200 המהולל עם שדה המגנטי במצב פצצה דגם נדיר כאן בארץ ,נמכר במחיר מיוחד - פעם טכניקס תמיד טכניקס!
  • אזור מכירה: ראשון לציון
  • איש קשר: גיא דנוך
  • חוות דעת: ה-SL-D5 לא דומה ל-SL-1200. לא רק, אלא שבנוסף לכך, הוא גם האנטי-תזה לכל מה שמייצג ה-SL-1200 האלמנטרי, הידני והמשוריין. ה-D5 הוא פטפון הינע ישיר אוטומטי מלא מתחילת שנות ה-80', ללא נעילת Quartz שהפיצ'ר הכי בולט שלו הוא זה שהוא צ'יינג'ר. הוא כולל ספינדל (ציר) ארוך שאפשר להלביש עליו מספר תקליטים שנופלים על הפלטה, אחד על גבי השני בתורם ע"פ כיוון כמות תקליטים שנקבעת מראש באמצעות בורר שנקרא memo-gram. כבכל צ'יינג'ר, ניתן באמצעותו לשמוע רק צד אחד של התקליט.

ל-SL-D5 יש גם אפשרות להשמיע את הצד האחרון של התקליט המתנגן בלולאה במוד Repeat. זה אינו פטפון למסיבות ריקודים והובלות ואין שום סיכוי שהוא ישרוד לאורך שנים את מה ש-SL-1200 יכול לסבול בקלות. זהו חסרון - אך גם יתרון יחסי, משום שלמרות איכות בניה סבירה מאוד, זה די מבטיח שלא יתעללו בפטפון מעבר למצופה ב-35 שנות שירות (כך אני מקווה). מעבר לכך, הפטפון כולל סטרוב מואר, בקרת פיץ' וליפט ידני. לא רע!

ה-Technics SL-D5 הנמכר:

תמונה

תמונה

יש משהו מוזר ב-DD (הינע ישיר) שהוא גם צ'יינג'ר. זוהי ללא ספק חיה מוזרה ולפי דעתי גם היצרן חשב כך. לשם שינוי, הפטפון הזה אכן נדיר באופן יחסי, כמו שמוכר טורח להזכיר לנו תמיד. זאת, לא משום תכונות פלא שהוא ניחן בו, אלא פשוט משום שהוא יוצר בכמויות קטנות יותר מפאת חוסר ביקוש צפוי. כנראה שאוכלוסיית היעד שהבינה בנושא מספיק כדי להעריך את ההינעים הישירים של מצושיטה, גם הבינה מספיק בכדי להתרחק מפטפונים יפנים אוטומטיים ובפרט מצ'יינג'רים מקרקשים. למרבה המזל, גם היצרן לא פראייר והוא דאג לכך שאפשר יהיה לבטל את הפיצ'ר המיותר והמסורבל הזה ולהפוך את הפטפון לנגן רגיל. בדומה לזה שבסרטון:

במקור, כפי שרואים בסרטון, ה-D5 מגיע עם שלושה ספינדלים - שלושה פריטים נוספים. ספינדל רגיל להשמעה יחידנית, ספינדל אחד לצ'יינג'ר, וספינדל מתאם 45 לצ'יינג'ר. שלושת הפריטים כשהם מצויים ביחד, הם באמת אוסף די נדיר. מעניין אם הפטפון במודעה כולל את האוסף המלא... מה שפחות מודגש בסרטון (2:34) הוא שכפתור ה-memo-gram זז מכיוון ה-6 ל-0 בצעדים, בכל פעם שתקליט נוסף יורד על הפלטה.

המכניזם של ה-D5 עדין מאוד עם תקליטים וגם שקט יחסית. זה יכול להיות די חוויתי ומעניין מבחינה חזותית ומכנית, אך קיימים מקרים מדווחים שבהם המנגנון אינו מתפקד היטב (נתקע בפנים) וידוע על שינוי (mod) כירורגי שכולל שליפה של כל החלקים הקשורים במנגנון הצ'יינג'ר כדי להפוך את הפטפון לאוטומט רגיל, וניתן לבטל גם זאת.

רוצים לדבר על המחיר? לדעתי - מקסימום 900 ש"ח ליחידה במצב מושלם. זה לא SL-1200 ואם ה-SL-1200 לא היה במעמד של דת, המחירים שלו היו דומים. כאן אפשר להתרשם ממכירת eBay מהשנה שעברה שנסגרה ב-$140 ללא ראש. מכירה אחרת מ-2013 הסתיימה במחיר כפול וכללה ראש של Shure ואת שלושת הספינדלים שהזכרתי קודם - והכל במצב תקין עם אחריות של eBay. בסוף השנה שעברה היתה אפילו מכירת BIN שנסגרה ב-$400 וכללה ראש וינטאז' חביב. תאונה! גם זה קורה.

לסיכום פטפון מעניין ולא רע, רק שלזה במודעה יש 'שדה מגנטי' והוא במצב 'פצצה'. הייתי שמח להבין מהו הרכיב הזה 'שדה מגנטי' שדומה שהסוחר משוכנע שהוא מאוד חשוב בפטפונים. עוד יותר הייתי שמח לדעת איזה מכשיר מדידה נותן חיווי 'פצצה' לרכיב שכזה. הייתי מסתפק גם בהסבר, אחת ולתמיד, איך בכלל עובד הסולם הזה שלו שעל פיו כל מה שהוא מעלה ליד 2 הוא או 'נדיר' או 'פצצה' או 'פגז', או שילוב נפיץ של הכל ביחד.

לעניות דעתי הדגם הזה באמת כולל פוטנציאל נפיץ משהו עם מכניזם מורכב שאינו תורם רבות לשקט הנפשי של הרוכש. אם המחיר היה מהווה כאן איזו סוג של הזדמנות - הייתי שמח להמליץ על רכישת פטפון אלטרנטיבי לחלופות המודרניות ברמת הכניסה. לצערי ברמת המחיר המופרזת קיימות אלטרנטיבות אחרות בעלות פוטנציאל כשל נמוך ועדיפות כלכלית גבוהה.
  • מחיר נקוב: 1900 ש"ח
  • מחיר הולם : 900 ש"ח
  • מדד הלימות : 0

כן. זה באמת מחיר 'מיוחד', רק שה-'1' לפני שאר הספרות - בעייתי. בלעדיו המחיר היה סביר.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”