[המלצות] קופסאות אנדרואיד זולות שפשוט יעשו לכם את העבודה

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
benny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

karpe כל מקרה לגופו, יש הרבה משתמשים שצריכים לשרשר מספר ממירים לאנטנה אחת לטובת קליטת שידורים.
יש הרבה משתמשים עם הפרעות קליטה שהם צריכים יותר מדונגל עם אנטנה טלסקופית.
יש סיבה עצומה למה דונגל עולה מספר דולרים בודדים בעוד ממיר עולה מספר עשרות דולרים.

karpe
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

אכן כל מקרה לגופו, אבל לרוב המשתמשים הפתרון שהצעתי יעשה את העבודה מעולה, ולכן כדאי לבדוק אותו ולא להתפשר על מפרט פחות טוב רק בגלל עידן פלוס מובנה.
לגבי ההבדל במחיר - דונגל הוא זול יותר כי הוא לא צריך להכיל את כל המרכיבים שיש בממיר, הוא 'בונה' על זה שהוא מתחבר לקופסה עם מעבד.
כל מה שיש בו זה מקלט DVB-T וחיבור USB, הוא מעביר את הסטרים שהוא קולט AS IS, ואז כל הפענוח וההמרה לסיגנל וידאו מבוצע ע"י הקופסה הגדולה.
כשאתה מדבר על ממיר מלא - הוא כולל גם מעבד שעושה את כל זה, גם מכיל ספק כוח, יציאות וכניסות למיניהן וכו'.

voguemaster
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 173 פעמים

אני רק רוצה לציין

נושא שלא נקרא #33 

קודם כל לבני - שאפו על האיסוף. זה טוב שיש שירשור שמרכז נתונים על קופסאות אנדרואיד טובות. אני יודע שיש כאלו שהם נגד אנדרואיד עבור KODI. אתה יודע שאני לגמרי בעד, בתור מישהו שיש לו MK12 בבית (גם מבוסס על AMLOGIC S812 המצוין).

המכשיר כבר קיבל 3 עדכוני תוכנה (אם זכור לי נכון). עכשיו, זה נכון שהעדכונים האלו מותקנים ידנית ולא OTA. מצד שני, מלבד אפל וגוגל - אף אחד לא באמת עושה OTA באף מקום, כמו שצריך בכל אופן.

אפילו WINDOWS כמערכת הפעלה שמקבלת עדכונים כל הזמן לא עושה שידרוג מערכת טוטאלי OTA. זה פשוט לא ממש קיים בעולם הזה כך שההקבלה לחלונות שעשו פה (מבחינת עדכונים) ממש לא במקום.

הסיבה היחידה שיש בכלל לעדכן גרסת FIRMWARE במכשירים כאלה זה רק אם יש בעיה להריץ קודי.

לגבי ה-RIKOMAGIC MK12 שלי - יש יותר מסקירה אחת עליו פה, כולל סקירה שלי אם זכור לי נכון. כמעט כל קופסה מבוססת S812 תהיה בחירה מצוינת לקודי.

כל הכבוד!

גיל37
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 294 פעמים

Re: אני רק רוצה לציין

נושא שלא נקרא #34 

voguemaster כתב:אפילו WINDOWS כמערכת הפעלה שמקבלת עדכונים כל הזמן לא עושה שידרוג מערכת טוטאלי OTA. זה פשוט לא ממש קיים בעולם הזה כך שההקבלה לחלונות שעשו פה (מבחינת עדכונים) ממש לא במקום.
...
·באמת ?? ואיך אתה קורא למעבר ל- Windows 10 ? באבוהבוה OTA. (וגם windows 8 שודרגה בחינם ל-8.1 בלי שהמשתמש היה צריך לרכוש דיסק כלשהו).
ו- Windows כמערכת הפעלה שמריצה תוכנות לא מזדקנת כל כך מהר כמו אנדרואיד.
תסתכל בדרישות המערכת של KODI ותבין.
הנה הקישור, זאת לא המצאה שלי :
http://kodi.wiki/view/Kodi_v15_(Isengar ... 2_required

מי שיש לו פחות מגרסת אנדרואיד 4.2 לא יכול להתקין קודי 15. (וההמלצה היא למינימום אנדרואיד 4.4)
ובגרסה הבאה הם עלולים לעלות עוד יותר בגרסת המינימום.
לי אישית יש טאבלט של ASUS (לא תגיד סתם חברה קטנה עלומת שם) שכבר אפשר לזרוק לפח כי לא מעדכנים אותו מעבר לאנדרואיד 4.1 וכבר יש אפליקציות שלא עובדות עליו או לא מתעדכנות.
עדכוני גרסאות שמתחבאים באיזשהו אתר והמשתמש צריך לחפור כדי למצוא אותם ולבצע תהליך עדכון ידני שעלול להרוס את המכשיר זה לא משהו שמתאים לכל אחד ולכן לקופסאות אנדרואיד הללו יש טווח חיים די קצר, הרבה יותר קצר מ Mini PC שנמכר במחיר קצת יותר גבוה אבל מחזיק הרבה יותר בזכות win 8.1 או 10 שמגיעים איתו במחיר הנמוך הזה בגרסה חוקית שמקבלת עדכונים בלי הגבלה (וגם שדרוג חינם כרגע מ 8.1 ל-10).

כל אחד יעשה את השיקול שלו.. כשההפרש במחיר הוא 40-50 דולר ולא רוצים להחליף סטרימר לעיתים קרובות, והערך המוסף של PC לעומת אנדרואיד ברור כל כך, לא הייתי חושב פעמיים.

benny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #35 

אם זה לא שבור אל תתקן....
אני עובד עם KODI 14.2 ולא רואה סיבה אישית לשדרג לגרסא מתקדמת יותר.
האמזון שלי הגיע בזמנו עם גירסא מאוד מאוד ישנה - לא עדכנתי את התוכנה פשוט חסמתי את הקופסא מעדכונים והיי עד היום הכל נהדר וימשיך להיות נהדר.
אם קופסאת אנדרואיד מגיעה עובדת תקין אין מה לעדכן אותה - יש בעדכון עצמו בדר"כ מידע מה חדש, אם זה לא רלוונטי לך המשתמש אז לא מעדכנים פשוט.
הרבה קופסאות כאלו יחזיקו תקופה יפה אם המשתמש לא ישדרג תוכנה כל שלישי וחמישי אלא רק במקרה רציני שווה לעדכן כמו תמיכה ב-1080P אני סתם זורק.
כדי לגרום לקופסאת אנדרואיד להיות ממש break צריך הרבה "שכל" וברוב המקרים אפשר לצאת מהמצב הזה, כן זה מורכב אבל לא למהר לזרוק לפח.
אתן דוגמא אישית - היה לי פעם נגן ג'ינארי של מוזיקה mp3 שלא היה בעל תמיכה בעברית, אני בתור ילד בזמנו ניסיתי לעדכן עדכון שמצאתי עם עברית לנגן והנגן הפך לזבל. עם הרבה חומר ביוטיוב מצאתי את עצמי פותח את הנגן, נוגע במספר נקודות ליד המעבד ואכשהו מעיר אותו לחיים.
אם משתמש רוצה השמיים הם הגבול, אם טוב לו בקובייה שלו שישאר בה לא הכל צריך לדעת, יש דברים שלא יודעים וצריך להשלים עם זה שאחרים יודעים אותם טוב יותר ממך.
אני אישית מתעב את המילה ווינדוס שרבים מהיוזרים נוהרים אחריה כמו עיוורים כי הם לא יודעים לעשות דבר אחר.
היום יש חלופות שוות וטובות יותר כמו לינוקס וכמו OSX אבל עזבו אם זה היה תלוי בי רק דוס עם נורטון קומנדר!

voguemaster בכיף :)))) אולי תזמין עוד יחידה ממה שרץ פה ותסקר לנו אותה בהזדמנות.

גיל37
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #36 

כבר כתבתי גם את זה קודם - מאז שקודי מופץ בחנות של גוגל, רוב המשתמשים "זוכים" בעדכון אוטומטי.
משתמש שיחטוף עדכון שכבר לא רץ על מערכת האנדרואיד שיש לו, לא ידע מה לעשות עם זה.

benny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #37 

גיל37 אפשר די בקלות למנוע מהקודי להתעדכן מול החנות של גוגל.
אגב באמזון אין לי שום עדכון מול החנות ולא כי ניטרלתי אלא כי ככה הקופסא שלהם עובדת.
כל מקרה לגופו..

גיל37
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

benny123 כתב:גיל37 אפשר די בקלות למנוע מהקודי להתעדכן מול החנות של גוגל.
אגב באמזון אין לי שום עדכון מול החנות ולא כי ניטרלתי אלא כי ככה הקופסא שלהם עובדת.
כל מקרה לגופו..
...
·זה קל כי אתה, אני והרבה מהגולשים פה בפורום מכירים את הדברים הללו.
תן קופסה כזאת לאבא שלי למשל ותוך כמה חודשים היא לא עובדת יותר.
זה לא מוצר שמתאים לכל אחד.
אנשים מחפשים זול וזאת הבעיה. על הזול הזה ישלמו ביוקר והרבה קופסאות כאלו יגיעו לחיריה.

benny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #39 

גיל37 אז גלה אחריות כלפי אבא שלך וכשאתה קונה לו יחידה אז דבר ראשון תמנע בהגדרות את העדכון האוטומטי ובזה סיימת.
מי שקונה קופסא אנדרואיד לא חייב להיות מבין גדול וביחס למחיר גם אם היא תחזיק לו שנה+ היא תספק לו תמורה מלאה לכספו ביחס למחשב סיני.
כמו כן בגלל שזה אנדרואיד כל מי שמחזיק בנייד אנדרואיד יודע להתעסק עם מע"ה לא צריך לעשות דוקטורט.
אבל בבקשה בוא נמשיך בדיון בפרטי כדי לא לאבד את רעיון השרשור שזה קופסאות איכותיות וזולות לכולם.

voguemaster
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: אני רק רוצה לציין

נושא שלא נקרא #40 

גיל37 כתב:
...
...
·באמת ?? ואיך אתה קורא למעבר ל- Windows 10 ? באבוהבוה OTA. (וגם windows 8 שודרגה בחינם ל-8.1 בלי שהמשתמש היה צריך לרכוש דיסק כלשהו).
ו- Windows כמערכת הפעלה שמריצה תוכנות לא מזדקנת כל כך מהר כמו אנדרואיד.
תסתכל בדרישות המערכת של KODI ותבין.
הנה הקישור, זאת לא המצאה שלי :
http://kodi.wiki/view/Kodi_v15_(Isengar ... 2_required

מי שיש לו פחות מגרסת אנדרואיד 4.2 לא יכול להתקין קודי 15. (וההמלצה היא למינימום אנדרואיד 4.4)
ובגרסה הבאה הם עלולים לעלות עוד יותר בגרסת המינימום.
לי אישית יש טאבלט של ASUS (לא תגיד סתם חברה קטנה עלומת שם) שכבר אפשר לזרוק לפח כי לא מעדכנים אותו מעבר לאנדרואיד 4.1 וכבר יש אפליקציות שלא עובדות עליו או לא מתעדכנות.
עדכוני גרסאות שמתחבאים באיזשהו אתר והמשתמש צריך לחפור כדי למצוא אותם ולבצע תהליך עדכון ידני שעלול להרוס את המכשיר זה לא משהו שמתאים לכל אחד ולכן לקופסאות אנדרואיד הללו יש טווח חיים די קצר, הרבה יותר קצר מ Mini PC שנמכר במחיר קצת יותר גבוה אבל מחזיק הרבה יותר בזכות win 8.1 או 10 שמגיעים איתו במחיר הנמוך הזה בגרסה חוקית שמקבלת עדכונים בלי הגבלה (וגם שדרוג חינם כרגע מ 8.1 ל-10).

כל אחד יעשה את השיקול שלו.. כשההפרש במחיר הוא 40-50 דולר ולא רוצים להחליף סטרימר לעיתים קרובות, והערך המוסף של PC לעומת אנדרואיד ברור כל כך, לא הייתי חושב פעמיים.
...
גיל, אני אענה לך בחלקים, בהתאם להודעה הרלוונטית. בהקשר של שידרוגי תוכנה של WINDOWS - על איזה שדרוג OTA אתה מדבר בדיוק? שדרוג מ-8 ל-8.1 לא נחשב מעבר גרסה. אני יודע ש-7 לא מתעדכנת ל-8 באופן אוטומטי. אני יודע שמערכות ישנות יותר כמו XP לא משתדרגות.
אם 8.1 יודעת להשתדרג OTA ל-10 זה מגניב אבל לדעתי זה בד"כ משהו שיצרניות החומרה עושות בלפטופים שלהן. יש לי עדכון של סמסונג שמחכה ללפטופ שלי (סמסונג סדרה 9). אולי הוא ישדרג אותי ל-WINDOWS 10, לא יודע, אבל אין לי אמון בזה.

אין הרבה מכשירים היום, כולל קופסאות אנדרואיד, שיש להם רק גרסה 4.2 של אנדרואיד. הרוב נמצאים ב-4.4 כלשהו. שוב אני אחזור לעניין עדכוני תוכנה בסלולריים ובטאבלטים. היחידים שבאמת עושים OTA נורמלי הם אפל וגוגל. כל השאר נכשלים כישלון חרוץ כך שהטיעון הזה שלך, נופל.

·

voguemaster
חבר ותיק
חבר ותיק

שמע, זו די דמגוגיה

נושא שלא נקרא #41 

גיל37 כתב:
...
...
·זה קל כי אתה, אני והרבה מהגולשים פה בפורום מכירים את הדברים הללו.
תן קופסה כזאת לאבא שלי למשל ותוך כמה חודשים היא לא עובדת יותר.
זה לא מוצר שמתאים לכל אחד.
אנשים מחפשים זול וזאת הבעיה. על הזול הזה ישלמו ביוקר והרבה קופסאות כאלו יגיעו לחיריה.
...
·גם בגלל שלא בכל קופסה אוטומטית מוגדר לבצע עידכונים מה-PLAY. שנית, אם קודי מגיע מותקן על המכשיר מהיצרן אז הוא לא הגיע מ-PLAY ולא יתעדכן לבד, שזה יתרון וחיסרון כמובן.
ושלישית - אני לא יודע אם אתה מודע לזה אבל לאנשים שלא מבינים WINDOWS יכול להיות נוראי בטירוף. יכולות להיות מלא בעיות הזויות, החל מדרייברים, POPUPים ועוד שלל צרות אחרות.

ואגב, גם בחלונות התוסף של ה-VERSION CHECK מתריע בפניך שהגרסה ישנה. משתמש לא מנוסה עלול לעדכן.
או לחלופין, קודי בעצמם יכולים לעשות שטויות, כמו מה שקרה עם CONFLUENCE - פתאום קיבלת הודעה שהתוסף לא תואם לגרסה שלך - האם לבטל אותו ? (רמז - אם ביטלת, אבוד לך מעכשיו והלאה).
נמשיך עם עדכוני אבטחה של WINDOWS שיכולים לחרב לך דברים במחשב? איזה סיכוי יש למשתמש הפשוט להבין מה הבעיה שם?

יש, גם בחלונות, מללללאאאאאא דברים שיכולים להתקלקל. האמירה שקופסאות האנדרואיד זולות ולכן יגיעו לזבל זו פשוט דמגוגיה בגרוש. להיפך, ככל שהמוצר סגור יותר מבחינת שינויים וממשק (בניגוד למחשב מלא) יש לו סיכוי יותר טוב לשרוד אצל משתמש פשוט.

אני חושב שאתה בעיקר מדבר מניסיון רע שהיה לך ולא באמת מסתכל על התמונה המלאה.

Mad-Dog
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 519 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

תודה בני, אני אישית מניסיון, הגעתי כבר מזמן למסקנה ש KODI עובד הכי טוב ב OpenELEC .

benny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #43 

כל אחד ודעתו, ולי יש את האמזון fire tv עם אנדרואיד מאחורי הקלעים והכל עובד נהדר 24/7
הקופסא הבאה שלי תיהיה גם מבוססת אנדרואיד רק החופש שיש יותר מ-openelec פשוט שווה את זה ואף זול יותר.

itay25783
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

אני מתכנן לקנות את הדגם הזה לפי ההמלצה של בני:
http://www.aliexpress.com/item/1pc-KII- ... 34915.html
אחרי שיגיע אני אעדכן.

benny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #45 

אני רק מדגיש - ששום קופסא מהשרשור פה שהעליתי לא נקנתה ע"י אישית, כל מה שפרסמתי זה בהתבססות על תגובות הקונים באליאקספרסס, סרטונים ביוטיוב ומידע מהרשת.
אני יותר מאשמח אם תעלו סיקורים של הקופסאות כאן בשרשור ואתקף את זה כבר בפוסט הראשי בהתאם.

תודה ותתחדשו!

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”