חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
Roy_LF
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 364
הצטרף: אוגוסט 2013
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

הודעה שלא נקראה #241 

טומי, לגבי ההתחזות, ההסבר מאוד פשוט (אדגיש מראש - אני לא חושב שזה בסדר מצד אותם מתחזים).
אחרי שפרסמת מספר מסויים של מוצרים באותה קטגוריה, יד2 מחליטים שאתה בית עסק ומתקשרים אליך עם הצעת מחיר לפרסום.
אם אתה לא מקבל את ההצעה- אתה חסום מלפרסם בקטגוריה הזו. ומה"רשימה השחורה" אי אפשר לצאת, כנראה לעולם.
הסיפור הוא מניסיון. ככה אני נחסמתי כבר לפני כמה שנים פשוט כי החלפתי הרבה פריטי ציוד בזמן די קצר. לא עזרו שכנועים ולא כלום, ולא עזר שאמרתי להם שאני מוכן לשלוח תלוש משכורת ממקום העבודה שלי ולהוכיח שאני לא עסק בשום אופן- זה היה לדבר ללמפה. בנוסף, הם יודעים שזה אתה לא רק לפי שם אלא די במייל או טלפון שהשתמשת בו בעבר.
הם כמובן לא חייבים כלום לאף אחד, האתר הוא עסק פרטי ואפילו הייתי מוכן לשלם משהו סביר, אבל באו אלי בהצעה כ"כ מופרכת (קרוב ל - 300 ש"ח לחודש למיטב זכרוני) שאני מוותר על שירותיהם בתחום הזה (אבל כן מפרסם פה ושם בתחומים אחרים).

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

הודעה שלא נקראה #242 

תודה! לא ידעתי. זה מסביר הרבה. (Y)
אירוני למדי שאת הסיבובים שהסוחרים האלה מנסים לעשות על ציבור של קונים
שהם מקווים שהוא מספיק טיפש כדי ליפול בפח, הם מבצעים תוך
רמאות והתחזות בעצם קיום דבר הפרסום. אולי בעצם לא אירוני. צפוי... :מה?!: :ממש לא:

Roy_LF
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 364
הצטרף: אוגוסט 2013
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

הודעה שלא נקראה #243 

לגבי הסיבוב שהם מנסים לעשות, אני לא אוהב את השיטות האלה בכלל, אבל לדעתי זה פשוט מגיע ממנטליות של אלטע זעכן.
היום למשל הייתי בשוק הפשפשים בחיפה אחרי שנים שלא הייתי שם (ונראה שלא הפסדתי הרבה), ושמעתי מהצד חצי שיחה. מישהו הצביע על איזה פסלון ושאל "כמה זה?" התשובה - "150". תגובת האיש "אוקי, תודה שלום". ואז המוכר עצר אותו ושאל כמה הוא מוכן לשלם לדעתו, ומשם התחיל מיקוח שלא חיכיתי לראות איך הסתיים.
האלה מיד2 הם טיפוסים כאלה בדיוק, ומתפרנסים מתחתית שרשרת המזון הצרכנית (שלב אחד לפני, ולפעמים במקביל, לזבל). יצא לי להיתקל בסוחר גרוטאות מקצועי כזה פעם בעקבות מודעה ביד2. מסתבר שהוא גר לא רחוק ובאתי לראות את ה"מציאה" (ולא קניתי). כל הבית שלו, כולל חצר קטנה, היה מלא בג'אנק כמו אצל אגרן כפייתי. בחוץ היה שלט בסגנון "קונה במזומן עזבונות, אוספים וכו'". אין לי ספק שיש לו גם דוכן בשוק לפחות חלק מהזמן.
עבור חבר'ה כאלה, שאין להם שום ידע בנושא חוץ מסיסמאות בסיסיות מאוד, מוצר חשמלי שנראה תקין, נקי ועובד בתוך כל ערימות הזבאלה, הוא משהו שיש לפחות לצורכי מיקוח לתמחר מאוד גבוה. כמו כן בל נשכח שתודות ל"היפסטרים" למיניהם מכירות הפטיפונים המשומשים אצל הסוחרים האלה טסו למעלה - והמחיר (ההתחלתי לפחות) בהתאם.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

הודעה שלא נקראה #244 

כן, מוכר מאוד. יש הבדל בין הטיפוסים הגלותיים האלה, שרידים למאה ה-19 שזה כל מה שהם יודעים לעשות, לבין זן פוסט מודרני של עבריינים למחצה שמובילים קבוצות בפייס, מאיימים על לקוחות פוטנציאליים, שולחים את חבריהם לנבל את הפה באתרי אודיו, מקמבנים חצי עולם, עושים יד עם עוסקים בתחום (כן, כן, גם כאלה שכבר לא פעילים פה), מרמים וגונבים את האתר שנותן במה למודעות המופרכות שלהם שבהן הם משקרים על ימין ועל שמאל ואחר כך עוד מציעים שלושה חודשי אחריות כאילו מדובר בהודעה מטעם חבר המנהלים של Credit Suisse...

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

פטפון Micro Seiki MR-311 מודעת WinWin מיום 23/06/2015

הודעה שלא נקראה #245 

פטפון Micro Seiki MR-311 מודעת WinWin מיום 23/06/2015
 • תוכן: micro mr-311 פטיפון וינטאג" מסגרת עץ יפה מוזיקלי
 • אזור מכירה: תל-אביב
 • איש קשר: ציק, יודה, רין טין טין... לבחירתכם
 • חוות דעת: @dannygop, כשלא מוצאים מידע באינטרנט של 2015 זה אף פעם לא סימן טוב. זה קורה כשמדובר בדגמים שלא מעניינים אף אחד או בדגמים שיועדו ע"י היצרנים למדינות עולם שלישי. במקרה האחרון מוצאים לפעמים מידע בצ'כית, רומנית, רוסית, הודית, ספרדית וכדומה. הרבה פעמים מדובר ברכיבים של מערכות משולבות ואז הם נופלים בקטגוריה הראשונה של 'לא מעניין'. רק פעמים נדירות ביותר קשה למצוא מידע על משהו שבאמת שווה ואז הוא נופל בקטגוריה של 'מתחת לרדאר'. כמובן שברגע שמישהו מפנה את תשומת ליבו של העולם לשם, הרדאר של google מתעדכן ולכן זה נדיר.

  ה-MR-311 נופל בקטגוריה הראשונה. הוא פשוט האח הקטן והפחות מעניין של דגם העל של Micro Seiki מ-1970, ה-MR-611.

  האח הגדול, הנדיר והמבוקש: Micro Seiki MR-611

  תמונה

  מדובר ב-TOTL של הסדרה עם אפשרות מעבר בין תדר רשת של 50Hz - 60Hz, פולי ספייר שמתאים לרשת החשמל ה'שנייה' וזרוע מיתולוגית שנקראת MA-101 שהיא מכניזם של דיוק מופתי:

  זרוע MA-101 של מיקרו - מיתולוגיה של שנות ה-70':

  תמונה

  מה זה קשור לעניינינו? לא קשור! ה-MR-311 הוא דגם piggy back... הוא רוכב 'שק קמח' על המוניטין של ה-611 ולמעט העובדה שהוא דומה לו חיצונית, אין הרבה דמיון בין שני הקצוות של אותה סדרה.

  האח הקטן והנשכח, ה-MR-311

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-1HnB ... table.jpeg[/imgbig]

  מיקרו עשו ב-1971 את מה שמרבית היצרנים עשו בתקופה הזו, דגם TOTL לעניים, או בקיצור BOTL. זה מה שה-311 בעצם - תחתית קו הייצור של הסדרה. כל הדיוק, הקפדנות, תשומת הלב לפרטים של ה-611, הכל הולך לעזאזל ב-311. מבפנים זה נראה כך:

  MR-311 מבפנים:

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-fAQd ... inside.jpg[/imgbig]

  ה-MR-311 בתמונה מהמודעה - אותנטי! ללא ספק...

  תמונה

  אבל... צריך לזכור ש-BOTL של חברה אחת הוא לא BOTL של חברה אחרת. לא מדובר כאן באחד מדגמי התחתית של Sherwood או Kenwood או אחד מיני עשרות היצרנים היפנים שמכרו את אותה גברת בשינוי אדרת מתוצרת CEC. ל-MR-311 יש מעלות משלו. ראשית, הוא פטפון באיכות בנייה מצויינת. הוא יושב על דק אלומיניום יצוק ויש עליו מסה של בערך 7.5 ק"ג. שנית, הוא מגיע עם זרוע שהיא גרסה של דגם MA-77 שהיא לא רעה בפני עצמה - אפילו מצויינת. ה-MA-77 המקורית היא זרוע "14 ולא רואים הרבה מאלו. הפלטה של ה-311 שוקלת באזור ה-1.5 ק"ג ובעלת קוטר של 31 ס"מ, וזה מכובד מאוד ביחס ליצרנים יפנים מהתקופה. בסך הכל, אפשר כמעט לומר שה-311 גובל בקטגוריה של 'מתחת לרדאר'.

  ת'אמת, זה לא מדויק משום שהגרמנים וההולנדים ש'מתים' על פטפונים של Micro מתייחסים מידי פעם ל-311 (אם כי תמיד כברירת מחדל ופרס ניחומים עבור אלה שלא הצליחו לשים יד על 611). החברה ראתה בזמנו בגרמניה שוק פורה למוצריה שגם צוידו בהתאם בחיבורי DIN בעלי 5 פינים במקום בתקעי RCA. הגרמנים קיבלו אותם בברכה. לעיתים נדירות הם מנסים למכור אותם - ולא תמיד מצליחים. לכן, לדעתי כדאי לנסות.

  אני לא מכיר את ה-311 מקרוב. מעולם לא יצא לי להיתקל בו. ה-611 הוא סיפור אחר לחלוטין - אבל פטפונים יפניים מונעי רצועה מהשנתון הזה סבלו מאיזה סוג של גריז מאוס שמתקשה כמו אבן בצירים. כמובן שרצועה מתאימה היא חובה. יש פה ושם חלקי חילוף משומשים עבור הפטפונים בסדרת MR - אבל הם נדירים.

  אין לי הערכה של ממש לגבי מחיר או שווי של דגם כל כך לא נפוץ אבל אני לא הייתי משקיע יותר מ-$100 ב'מציאה' כזו. $125 אם הוא במצב קוסמטי מעולה ואם נחה עלי הרוח... לא יודע. שיקול שלכם.
 • מחיר נקוב: 800 ש"ח
 • מחיר הולם :500 - 400 ש"ח
 • מדד הלימות: בין 0 ל-6 (תלוי במחיר ההולם שתסגרו עם המוכר)

dannygop
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
הודעות: 36
הצטרף: יולי 2009
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #246 

תודה רבה!
אז אני חוזר לחיפוש הסזיפי:)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

הודעה שלא נקראה #247 

לא מזיק לנסות... אם יש למוכר איך להדגים - לא הייתי פוסל מייד. בנוסף, יש לך כאן קלסיקה אמתית - אבל אם לא 'ברחה' למוכר בטעות הקלדה של הספרה '1' לפני המחיר המבוקש, תצטרך לחכות שהשפעת הכדורים תפוג. לא הייתי בעצמי, אבל מספרים לי, שבחנות B-Side בפלורנטין יש מידי פעם 'מציאות'. ואם כבר יש לך תקציב לפטפון מודרני - אולי כדאי להפנות אותו בכיוון הנכון ולפנות לאיש הלנקו, עמרי ג'ינו (החבר TankPopper) ולבחון את אחת היצירות העצמיות שלו. יש לי הרגשה שלא תתאכזב.

dannygop
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
הודעות: 36
הצטרף: יולי 2009
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #248 

ראיתי את הטורנס ובזכות הפוסט שבו אנו מתדיינים כעת הבנתי שזו הגזמה פראית:)
תודה על ההמלצות, אבדוק את העניין!

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

NAD C555 מודעת יד 2 מיום 22/07/2015

הודעה שלא נקראה #249 

פטפון NAD C555 מודעת יד 2 מיום 22/07/2015
 • תוכן: למכירה פטיפון מדהים של חברת NAD, מדגם C555, מבוסס וזהה ל REGA PLANAR 2 המדהים, מיוצר באנגליה ובמצב חדש לחלוטין, מחיר גמיש. נשמע ונראה מעולה, כולל ראש מסוג GOLDRING ELEKTRA, וזרוע RB-250 של REGA, שמור מאוד וכולל את האריזה והחוברת
 • אזור מכירה: ראשון לציון
 • איש קשר: שלומי
 • חוות דעת: מדובר ב-Rega Plannar 1 עם בסיס HDF וזרוע שהיא הכלאה של RB-250 עם RB-100. זהו עוד מיקור חוץ, אחד מיני רבים של Rega, שנותן ל-NAD את האופציה להפיץ פטפונים, שאין להם משל עצמם. בגדול זה פטפון מונע רצועה בעל שתי מהירויות משנות ה-90', באיכות סבירה יחסית לבאות - אך לא משהו חריג לכתוב עליו הביתה. פטפון ברמת כניסה - בהגדרה. לא מדובר בדגמי ה-RP החדישים יותר, אלא בדגמי ה-P הישנים. זה יותר טוב מהפטפונים הסיניים הזולים - אבל לא באמת בהרבה.

  ההבדל הוא שיש ל-P1 פוטנציאל שדרוג - אבל לא ממש. הזרוע שמגיעה עם הפטפון סבירה (נחשבת, משום מה, ל'קלסיקה') - אבל לא יותר מידי. אפשר לשדרג אותה בקלות - אבל זה ממש לא כלכלי ברמות האלה. ה-Goldring Elektra הוא הראש המקורי של הפטפון והוא מצוין - אבל ה-AT-95E זול יותר ומצוין יותר ולא מדובר ב'שוס' אודיופילי. כמצופה במקרים האלה התמונה שמגיעה עם המודעה היא של ה-C555 - אבל לא זה של המוכר. המחיר שהמוכר מבקש מצוין אבל לא בעבור הפטפון הנמכר. כלל לא חשוב של מי המדבקה על הבסיס, פלנאר זה פלנאר, אבל יש כאן יותר מידי 'אבל'.

  התמונה מהמודעה. זה של המוכר? בטח!

  תמונה

  וככה זה נראה בחיים - הרבה מכלום...

  תמונה

  וכך נראה Rega Planar 1 משנות ה-90'

  [imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-MNEV ... ar%2B1.jpg[/imgbig]

  בקישור הזה אפשר להתרשם ממחירים של פלנארים של Rega באתר המכירות הפומביות ההוא, ויש שם גם דגמים מתקדמים מה-P1 וה-P2 (התעלמו מהמודעות שאין להן הצעות של קונים).

  וזה Rotel RP-900 (גם Rotel לא הראשונים בעניין הזה של מיקור פלנאר)

  [imgbig]https://lh6.googleusercontent.com/-8rZC ... _rp900.jpg[/imgbig]

  כאן תוכלו לראות מה קרה לאחרון שהציע NAD C555 במחיר הקרוב לזה הנקוב כאן. המודעה שלו התפוגגה והוא שילם ל-eBay את העמלות שהם גובים בדייקנות ויעילות כזו שגורמת למוכרים להיות מעט יותר ראליים בפעם הבאה.

  בשורה התחתונה: פלאנר 1 ב-1200 ש"ח או בקיצור... נאד!
 • מחיר נקוב: 1200 ש"ח
 • מחיר הולם : 700 ש"ח
 • מדד הלימות: 3

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

פטפון טכניקס SL-J2 מודעת יד 2 מיום 30/8/2015

הודעה שלא נקראה #250 

פטפון טכניקס SL-J2 Linear Tracking מודעת יד 2 מיום 30/8/2015
 • תוכן: פטיפון טכניקס חדש באריזה מעולם לא היה בשימוש ראש קוורץ אוטומטי מלא כולל חוברת הוראות הפעלה וכבלים תוצרת יפן!
 • אזור מכירה: תל-אביב - יפו
 • איש קשר: אשר
 • חוות דעת: נתקלתי בפטפון 'תקציבי' ביד 2 שבד"כ לא מושך יותר מידי תשומת לב. מדובר כאמור ב-SL-J2 האוטומטי המצויד בזרוע לינארית. לפטפון יש נתונים נחמדים מאוד, וחוץ מהמראה הביזרי שלו (יש אומרים 'מכוער') יש לו גם כמה פיצ'רים נחמדים מאוד. באופן רגיל לא הייתי טורח לכתוב על הדגם הזה מילה. המחיר המבוקש בעבור הפטפון די מטופש וכבר נמאס לי להתייחס לגחמות וההזיות של רוב המוכרים באתר הליצני ההוא - אלא שהפטפון, כך נטען, במצב חדש לחלוטין. זה מקדם מכירות שהופך את הפטפון לקצת יותר אטרקטיבי. זהו אינו פטפון מבוקש או נדיר, אבל במצב חדש יש סיכוי שבעלים קודמים לא התעסקו איתו וכל הפיצ'רים המגניבים שלו עובדים.

  הפטפון הנמכר:

  תמונה

  אולי, במקום שאני אברבר כאן על מה הוא יכול ולא יכול לעשות - כדאי להציג סרטון קצר וחביב על ה-SL-J2:  אז כמו שראיתם בסרטון, הפטפון הזה מזכיר קצת את הטייפים הישנים שניתן היה לסרוק בהם את הקסטה ולמצוא מקומות 'שקטים' שמסמנים תחילתו של שיר. הוא אוטומטי לחלוטין (ניתן 'לתכנות' / יצירת 'רשימת השמעה') ואפילו הנתונים שלו לא רעים בכלל. לזרוע הלניארית שלו, (שביחס לזרועות לנאריות אמתיות נראית כמו צעצוע) יש פוטנציאל לא רע לספק פלט נחמד מאוד ואם כל הגאדג'טים באמת עובדים כמוצהר יש כאן אחלה פטפון ברמת כניסה.

  המחיר המבוקש הוא שערוריה לדעתי, ומעבר לעובדה שאף אחד לא רוצה פטפון כל כך מכוער, נראה שצריך לשדל את הקונים כדי להצליח למכור אחד כזה ב-eBay. כאמור, מדובר ב'מציאה' מפאת המצב החדש וזהו כל ההבדל. זה שווה כמה גרושים יותר אבל לא באמת 'שווה'.

  הנה מדגם קצר ועדכני מאוגוסט האחרון לכל אורכו, מתחילתו, אמצעו וסופו: כאן יש דוגמה למכירה פומבית שהסתיימה בתחילת החודש ב-$75. כאן מכירה שהסתיימה ב-$100 באמצע החודש, ובדקות האחרונות אני עוקב אחר המכירה הפומבית הזו שהסתיימה לה ב... $81.

  אלו מכירות עכשוויות שמייצגות את המחיר הראלי של הפטפון שאינו נדיר ואינו מבוקש. המחירים מייצגים שווי שוק ראלי ולמרות שאף אחד מהפטפונים בדוגמאות אינו חדש בקופסה ניתן להבין עד כמה מופרך המחיר המבוקש במודעה. נראה כאילו המוכר לא באמת רוצה להיפרד מהפטפון הזה. מילא - לא צריך! מי שממש מתעקש יכול לרכוש כזה במכרז ב-eBay ולייבא לישראל בעצמו. עם כל המשלוח והמסים זה יצא פחות מחצי...

  ת'אמת, צעצוע נחמד. לא הייתי מתנגד להשתעשע קצת. האוטומציה הזו יכולה להיות נחמדה מאוד אבל היא קשורה בהרבה אלקט' מורכבת ותקינות הזרוע המסובכת הזו. אם המוכר ירד מהעץ עם המחיר המוגזם שהוא תקע בעבור ה'חבילה' - יכול להיות ששווה לשקול זאת בתור פטפון שני (למשחקים) או פטפון שדרוג למחרשה ראשונית שנרכשה בטעות.

  לא באמת 'כזה' מכוער, אבל גם לא דוגמן צמרת... SL-J2

  [imgbig]https://lh3.googleusercontent.com/-_5Gp ... _SL_J2.jpg[/imgbig]
 • מחיר נקוב: 1200 ש"ח (מצחיק!)
 • מחיר הולם :550 ש"ח (בנדיבות יתר)
 • מדד הלימות: 0

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1583
הצטרף: אוגוסט 2011
מיקום: תל אביב
נתן תודות: 561 פעמים
קיבל תודות: 404 פעמים

הודעה שלא נקראה #251 

לצערי, על אף היותר חובב גדול של היצרן, העובדה שהזרוע ובסיסה בטכניקס הנ"ל מקובעים למכסה העליון, הופכת את המכשיר לשביר ביותר ורגיש לשינויים בטמפרטורה שעלולים להשפיע על פלט האודיו.

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4799
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 499 פעמים

הודעה שלא נקראה #252 

גם אני חובב גדול של היצרן, וככל הזכור לי בכל הדגמים הלינאריים שלו זה היה התכנון (הזרוע מותקנת במכסה). אאל"ט זה גם תכנון ייחודי לטכניקס. יש לשיטה הזו את המינוסים שלה, וגם פלוסים, אבל לא נראה לי שזה יותר שביר מפטיפון רגיל, וגם לא בדיוק ברור למה התכוונת באמירה שיש לו רגישות מיוחדת לטמפרטורה שיכולה להשפיע על האודיו (?). היה לי בעבר דגם דומה שלא אובחנה בו כל בעיה כנ"ל.

yosiaz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
הודעות: 844
הצטרף: אוגוסט 2011
נתן תודות: 193 פעמים
קיבל תודות: 208 פעמים

הודעה שלא נקראה #253 

מזכיר לי מאוד את הפטיפון השני שקניתי בצעירותי.
חרשתי את הארץ (ואת שווקי הפשפשים) כדי למצוא פטיפון לניארי היות והיה נראה לי סופר מתקדם בזמנו ומטעמי נוסטלגיה עדיין שמור אצלי בארון..

AIWA -LX50 עם ראש מובנה של AT (תמונה מהרשת)
תמונה

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

פטפון Thorens TD-115 מודעת יד 2 מיום 1/9/2015

הודעה שלא נקראה #254 

פטפון TD-115 Thorens מודעת יד 2 מיום 1/9/2015
 • תוכן: למכירה פטיפון סופר איכותי של טורנס דגם נדיר כאן בארץ דגם td115 mk2 , נשמע פצצה שמור מאוד מכסה האבק לא הכי הכי אבל בגדול הפטיפון במצב פצצה ! עובד פיקס ! כל המקדים זוכה בנוי פצצה והלוק שלו סופר מיוחד !
 • אזור מכירה: ראשון לציון
 • איש קשר: גיא דנוך
 • חוות דעת: קראתי פעם ביקורת שהצחיקה אותי לגבי הפטפון הזה. מישהו אמר שאם דארת' ווידר היה מחזיק בפטפון - זה היה ה-TD-115. אם להשתמש בביטוי מצחיק נוסף ששאלתי מאחד החברים כאן "נראה לי שנכנסתי לסוג של כבשה שחורה". כך זה. יש לא מעט הומור שחור בנוגע לפטפון הלא-כל-כך-מבוקש הזה של טורנס מסוף שנות ה-70'. ת'אמת... ללא הצדקה ממשית. ה-115 אמנם לא העיפרון הכי מחודד בקלמר של החברה אבל הוא פטפון שבנוי בתכנון מעט יותר מתקדם מהקלסיקות הנחשקות והוא בהחלט פטפון ברמה גבוהה. למעשה, הוא אחד ה'מתחת לרדאר' שעוד אפשר להשיג במחירים שפויים (ולא חלילה שהמחיר הנקוב שפוי).

  הפטפון הנמכר

  תמונה

  מדובר בפטפון די מתקדם עם שמירת מהירות יציבה, 3 מהירויות כולל אפשרות ניגון תקליטי 78 (למי שזה חשוב) עם סטרוב למעקב סל"ד עם הפסקה אוטומטית ועליית זרוע בסוף השמעה. הנתונים לא רעים, ואפילו מעולים והזרוע מסוג TP-30 בעלת אנטי-סקייט קפיצי נחשבת לזרוע מסה אפקט' נמוכה, והיא כשלעצמה זרוע סבירה מאוד. יש לפטפון את כל הנתונים להיות פטפון מוצלח.

  אז למה לא אוהבים אותו? לא יודע! אולי כי הוא ה'כבשה השחורה' במשפחה? אולי משום שהעיצוב שלו אינו תואם את הסדרות הקלסיות של Thorens? אולי משום שבסיס הפלסטיק ושימוש היתר בחומר הגלם הזה במבנה הפטפון אינו לרוח חסידי התוצרת? אולי כי יותר מהכל יש בו משהו בסגנון TD-125 לעניים מפלסטיק?

  אחת העובדות המצערות הן שבדגמים המאוחרים יותר של Thorens לפני פשיטת הרגל הראשונה (או השנייה - מי סופר?) ולפני שא. פארנבאכר נכנס לתמונה ועשה 'מישמש' עכשווי מכל דגמי טורנס ודואל, החברה עברה לסוג של חיווט חדש במקום החיווט מתוצרת Ortofon שנהגה להשתמש בו קודם לכן, שהוא קצת, איך לומר... "לא ברמה". נהוג להחליף אותו - וזה בערך אחד השדרוגים הבודדים שאפשר להציע לבעלי TD-115.

  העובדה היא שפשוט אין ביקוש לדגם הזה - וחבל. מדובר בפטפון די מוצלח. לא בדיוק חתיך וינטאז' אבל למי שמוכן להציב חתיכת פלסטיק מגושמת כזו (רק נראה כזה - שוקל 7 ק"ג) בסלון שלו - מובטח פלט מהנה מאוד שעולה על מה שרבים מהפטפונים שמוצגים בשרשור הזה מסוגלים להוציא ביום טוב.

  מתוך פרסום:

  תמונה

  מחיר? 1200 ש"ח - זו בדיחה! 681 ש"ח פלוס משלוח ויש לכם אחד ביד מגרמניה - עכשיו! וזה גם כולל מכסה תקין וראש של אורטופון. אם תחכו קצת בסבלנות לתוצאות המכרז הזה שבינתיים אין עליו קופצים - יכול להיות גם שזה ייסגר בפחות. הדבר היחיד שנראה קשור לפצצות איכשהו זה מצב מכסה הפטפון, שמוצע למכירה במחיר קרוב לפי שתיים מהשווי שלו.

  אולי אחת הפצצות פגעה במכסה?

  תמונה

  די ברור שאין בעיה לשים יד על 115 משומש. ממש לא! חיפוש קצר בהיסטורית המכירות של eBay מציג מחירים דומים לאלה שעלו כאן קודם במצב שנראה, על פניו, טוב יותר. בקיצור... לא נראה לי שהמוכר באמת מצפה ל-1200 ש"ח.

  ניסיתי למצוא סרטון קצר שמדגים את פעולת הכיבוי האוטומטי ועליית הזרוע אבל לא הצלחתי למצוא כזה שעוסק בסימן 2. כנראה שהפונקציה הזו בעייתית ב-115 בדיוק כפי שהיא בעייתית ב-145 ובעלי הפטפון נמנעים מלצלם את ה'פדיחה' בסוף ההשמעה. זו נקודה שראוי לבדוק ולהתעניין לגביה ברכישת 115 משומש.

  סרטון קצר:  בכל מקרה, זוהי הזדמנות מצוינת להמליץ על פטפון סביר מאוד, ברמה שהיא מעל הממוצע בשוק המשומשים, שאולי נראה פחות טוב, ואולי פחות מבוקש, אבל יכול עדיין 'לתת בראש' להמון מתחרים בגילו ואף לצעירים ממנו. ואם כבר ראש... לא מצוין פריט כזה במודעה. אצל הגרמנים דווקא כן.
 • מחיר נקוב: 1200 ש"ח
 • מחיר הולם :700 ש"ח
 • מדד הלימות: 3

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4799
הצטרף: יוני 2006
מיקום: מרכז
נתן תודות: 83 פעמים
קיבל תודות: 499 פעמים

הודעה שלא נקראה #255 

מומלץ לעיין בשרשור הבא כדי ללמוד משהו על הטיפוס המלבב שמציע את הפטיפון הנ"ל למכירה:

http://www.hometheater.co.il/vt171708.html

הוא מפרסם כרגע עוד מספר מודעות מכירה בתחום הסטריאו, הכל במחירים הזויים.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”