מסכים דגמי 2015-2016 - ריכוז מידע

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K

מנהל: מנהלי וידאו

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1180 פעמים

מסכים דגמי 2015-2016 - ריכוז מידע

לינק להודעה #1 

מטרת פוסט זה היא לנסות לאגד כמה שיותר מידע על הסדרות הנכנסות. הרעיון הוא לנסות ולתת את רוב המידע החיוני בצורה מסודרת ואובייקטיבית ככל הניתן. כל הנאמר כאן מבוסס על מידע הנלקח מאתרים שונים בחו"ל, שכן זהו המקור היחיד כרגע (עבורי) למידע. אשתדל לתת קישורים לכל המקורות במידה וניתן. המחשבה כרגע היא לבנות פוסט מתעדכן, אליו אשוב כל פעם ואוסיף מידע (או אתקן) במידת הצורך.

רוב היצרנים המובילים בתחום כבר הציגו את קוו המוצרים שלהם לשנה הקרובה ואף השיקו כבר בחו"ל את רוב הדגמים לקהל הרחב. אלינו לארץ הדגמים החדשים אמורים להתחיל לטפטף ממש אוטוטו. חשוב מאד לציין שבגלל שאני נסמך כרגע על פרסומים מחו"ל מאד ייתכן שאלינו יגיעו דגמים מעט שונים (או רק עם שם דגם שונה) ואף חלק מהדגמים עלול לא להגיע כלל. זה תלוי ביצרן ותלוי ביבואנים בארצנו.

סמסונג - SAMSUNG
[img2=234x234]http://www.samsung.com/us/system/consum ... lver_2.jpg[/img2]
סמסונג תציע השנה אך ורק מסכי LCD מבוססי תאורת LED. לא יהיו בהיצע לא מסכי פלזמה ולא מסכי OLED.
סמסונג הכניסה לא מעט חידושים למסכי ה- LED שלה, אך רוב הדברים המעניינים שמורים לסדרות העל בלבד. בסדרות הבינוניות כבר ניתן לראות שהיא מציעה מסכי 4K ואילו הסדרות הנמוכות יהיה FHD בלבד.

מבחינת תכנה, סמסונג עוברת השנה למערכת הטייזן (Tizen) במקום פלטפורמות הסמארט הקודמות ומנסה למעשה לתת דחיפה רצינית יותר לכל נושא הסמארט. המערכת אמורה להיות אינטואיטיבית וידידותית למשתמש והרבה יותר נוחה למפתחי האפליקציות.
מבחינת יכולות, סמסונג דחפה את כל החידושים האחרונים והטכנולוגיות הכי חדישות במסכי ספינת הדגל שלה, אותם מיתגה תחת המונח "SUHD", כאשר המסך המשוכלל ביותר, אשר מיישם את כל מה שיש לה להציע היום בתחום הוא ה- JS9500.

ה- JS9500, הוא גם אולי המסך היחיד אשר מסוגל איכשהו לתת פייט הוגן למסכי ה- OLED 4K של LG (לפחות בחלק מהפרמטרים כמובן). סמסונג הכניסה בו פאנל 4K (כמובן) קעור עם 10bit טבעי, תאורה אחורית Full Array Local Dimming - מערך תאורה אחורית מלאה עם 150 אזורים (במסך 65 אינץ'), טכנולוגיית Quantom Dots העוזרת בהרחבת גאמוט הצבעים (ובעוד כמה דברים נלווים), תמיכה ב- HDR, וכמובן עם HDMI 2.0 ו- HDCP 2.2. המסך זמין בגדלים של 65, 78 ו- 88 אינץ' ויעלה גם בהתאם.
דגם אחד מתחת הוא ה- JS9000 אשר דומה ברוב תכונותיו לאחיו הגדול, למעט אחד הדברים הכי חשובים - הוא מגיע עם תאורה LED היקפית ולא עם תאורה אחורית מרובת אזורים (FALD). לא ארחיב מעבר, רק אציין שהוא זמין בגדלים 48, 55 ו- 65 אינץ'.
דגם אחד מתחת הוא ה- JS8500 אשר אמור להיות די דומה ל- JS9000 אך עם פאנל שטוח ולא קעור. מעניין לציין שהמסך הזה מיישם Edge-Lit Local Dimming, אשר במידה מסויימת יכול לעזור במקרים מסויימים, אך זה לא משתווה בכלל לתאורת אחורית בעלת אזורים שונים. אני מניח שישנם עוד כמה הבדלים, אך לא הצלחתי ללקט עוד מידע כרגע. (אעדכן אולי בהמשך). המסך זמין בגדלים 48, 55 ו- 65 אינץ'.

זהו, ה- JS8500 סוגר את תחתית הרשימה של מסכי ה- "SUHD" של סמסונג. כל המסכים מתחת כבר יגיעו ללא תמיכה ב- HDR, ללא טכנולוגיית ה- Quantom Dots וללא תאורה אחורית מרובת אזורים.

נמשיך הלאה, אל ה- JU7500. מעניין לראות שלמרות שאין למסך אזורי תאורה נפרדים סמסונג עדיין בחרה בתאורת לד אחורית ולא תאורה היקפית. אז לא מקבלים בו שליטה על כל אזור בנפרד, אך הביקורות עליו כן מדווחים שאחידות התמונה שלו מעולה ושאין בו זליגות אור ובעיות של עננות, משהו שבהחלט ראוי לציון ומתקבל בברכה. בנוסף, עדיין מקבלים פאנל 4K קעור עם ותמיכה טבעית ב- 10bit. המסך זמין בגדלים 48, 55, 65 ו- 78 אינץ'.
מתחתיו יש את הגרסא השטוחה של אותו המסך, ה- JU7000. המסך אמור להיות דומה מאד או אפילו זהה בתכונות שלו לאחיו הקעור. המסך זמין בגדלים 40, 48, 55, 65, 75 ו- 85 אינץ'.
מכאן, אדלג על כמה מסכים ואגיע הישר אל אחד המסכים שכנראה יוזכרו כאן הכי הרבה על דפי הפורום בשנה הקרובה, ה- JU6400. המסך הזה אמור להיכנס לנעליים של ה- H6400 היוצא (הכל כך מוצלח ופופולארי וככל הנראה המסך הנמכר ביותר של סמסונג בשנה החולפת). מה שה- JU6400 מביא זה ככל הנראה רק פאנל 4K. זה יהיה מסך ה- 4K הזול הפשוט והזול ביותר שסמסונג תציע. כל המסכים מתחתיו יעשו שימוש בפאנלי FHD. אגב, הוא כבר אינו תומך בתלת מימד בדומה ל- H6400. מצער או לא זה כבר עניין אישי כנראה.

וכאן גם אסכם נכון לעכשיו.
ייתכן ואוסיף התייחסות לעוד מסכים בהמשך, אך לדעתי האישית לפחות, הם פחות מעניינים כרגע.
אגב, חדשות מעולות לגיימרים שבינינו - כל הביקורות של כל מסך שהוא של סמסונג (בין אם מסדרה נמוכה ובין אם במסך העל) מדברים על זמני תגובה (INPUT LAG) מעולים במצב GAME, באזור ה- 20ms, שזה נתון מאד מרשים שאני בטוח שישמח לא מעט אנשים.

אז לסיכום:
  • כל המסכים מסדרת JU6400 ומעלה יהיו עם פאנל 4K (חלקם שטוחים וחלקם קעורים)
  • כל מסכי ה- 4K יהיו עם HDMI 2.0 ו- HDCP 2.2 ויתמכו ב- HECV וב- VP9
  • רק בספינת הדגל, ה- JS9500, יש תאורה אחורית מרובת אזורים (FALD)
  • רק במסכי ה- "SUHD" יש תמיכה ב- HDR ויישמו טכנולוגיית Quantom Dots ברמה כזו או אחרת
  • רק מסכים מסדרה 7 ומעלה יהיו גם עם יכולות תלת מימד
  • כל מסכי הסמארט של החברה יעברו לממשק הטייזן החדש
  • עושה רושם שזמן התגובה (INPUT LAG) שופר בכל המסכים שנסקרו ברמה כזו או אחרת
קישורים ומקורות:
סקירה ופירוט על כל הקו החדש של סמסונג
סקירה UE78JS9500
סקירה UE65JS9500
סקירה נוספת UE65JS9500
סקירה UE65JS9000
סקירה 55JU7500
סקירה JU7100
סקירה UE55JU6400
סקירה נוספת UE55JU6400

בהמשך יעלו גם..
LG, PANASONIC, SONY, PHILIPS וכל חברה אחרת שאוכל למצוא עליה סקירות ומידע בצורה רצינית ומסודרת.

אשמח אם תעירו, תאירו ותשתפו כמה שיותר ידע ומידע. אני גם מניח שיהיו לי טעויות פה ושם, אז אנא ציינו אותם במידה ואתם רואים כאלה. הרעיון הוא ליצור פוסט אחד ארוך ומפורט עם כל המידע. זה יחסוך לכולם הרבה כאב ראש כאשר מנסים למצוא מידע על יצרן או דגם מסויים.
נערך לאחרונה על ידי jacko-il ב 07/06/2015 16:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

טלHD
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 919 פעמים
קיבל תודות: 982 פעמים

לינק להודעה #2 

סמסונג הולכת עם טרנד ה 4k השנה ומעבר לזה אין יותר מידי חידושים בסדרות הבייניים הפופולאריות.
מכוון שה ju6400 שונמכה בכל השאר רק בשביל להוסיף לה יכולות 4k,
המסך המעניין השנה יהיה ה ju700/7100 שמוסיף יכולות 4k + תאורה אחורית ל h7150 המצויינת.
אבל גם סוני לא נשארו במקום וה X850C מציגה שיפור בשחורים ואחידות על קודמתה.
יהיה קרב מעניין ביניהן וההכרעה תהיה כנראה סוגיית המחיר.

kleinimrod
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 19 פעמים

לינק להודעה #3 

6400 החדשה מגיעה גם בלי שלט חכם. לא רואה סיבה, נכון להיום, להעדיף את המסך הזה על סדרת H.

HTuser1
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 26 פעמים

לינק להודעה #4 

תודה קודם כל על הפוסט.

קראתי את הסקירה על ה JU6400 באנגלית ודי מבטיח ונשמע טוב.

האם מישהו יכול להסתכל במפרטי של HU7000 כאן למשל:
http://www.sancenter.co.il/product/%D7% ... ap&aff_a=1

ולהגיד לי במה ה HU7000 עולה על ה JU6400 אם בכלל?
ואני לא היחיד ששאל את השאלה הזו כאן בימים האחרונים אז אודה אם מישהו שמבין ירים את הכפפה וינסה לענות לנו.
כרגע נראה לי שאקנה אחד משני המסכים האלו בקרוב.

תודה חברים!

טלHD
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 919 פעמים
קיבל תודות: 982 פעמים

לינק להודעה #5 

ה 6400 של השנה ערומה מפיצ'רים ומלבד ה 4k, הלכה אחורה בעניין הזה.
אין לה שלט חכם, אין לה 3d, אין לה אפילו החלקת תנועה נורמאלית או תמיכה ב 24p.
כפי שציינתי לפני כן, המסך שנותן הכי הרבה איכות ופיצ'רים של 2015 בהכי פחות כסף הוא ה 7000/7100.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

jtk
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 349 פעמים
קיבל תודות: 468 פעמים

לינק להודעה #6 

גם דגמי סוני של 2015 נראים פחות אטרקטיביים משנים קודמות. input lag גבוה פי 2, ושום שיפור. למשל, עדיין יש בעיות אחידות בשחור במיקומים קבועים (תשוו את מיקום הכתמים בין W800B ל-W800C, ואותו סיפור על ה-W70xB).

SONYES
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 588 פעמים
קיבל תודות: 280 פעמים

לינק להודעה #7 

טלHD כתב:ה 6400 של השנה ערומה מפיצ'רים ומלבד ה 4k, הלכה אחורה בעניין הזה.
אין לה שלט חכם, אין לה 3d, אין לה אפילו החלקת תנועה נורמאלית או תמיכה ב 24p.
כפי שציינתי לפני כן, המסך שנותן הכי הרבה איכות ופיצ'רים של 2015 בהכי פחות כסף הוא ה 7000/7100.
...
·חוסכים בכסף

אין 24P אולי יש כאן טעות בעניין הזה ?
מעניין

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1180 פעמים

לינק להודעה #8 

חברים, שאלתם כאן הרבה על ה- JU6400, אז ככה -
למעט העובדה שאין במסך הזה תלת מימד, שזה די מבאס (לפחות אותי בתור חובב תלת מימד), מה בדיוק נחות בו יותר מה- H6400 ? תאירו את עניי מה אני מפספס פה?
הטענה שהוא לא תומך ב- 24p נראית לי לא נכונה. באתר Rtings בחנו את ה- JU6500 האמריקאי ואכן רשמו שהבחינו ב- judder, אבל לא ראיתי דיווחים דומים בביקורות על ה- JU6400. אז צריך להמתין עם זה ולא לקפוץ סתם למסקנות חפוזות.
לגבי השלט החכם - נכון, בביקורת צוין שהוא מגיע ללא שלט חכם. החלטה תמוהה. אבל נחכה לראות מה בדיוק היבואנים יבאו ארצה. כבר ראינו לא פעם שזו בחירה של היבואן. גם ב- H6400 היוצאת ראינו שחלק מהיבואנים שיווקו עם שלט חכם וחלק לא ואף חלק שיווקו עם שניהם.
אז מהם היתרונות של ה- JU6400? פאנל 4K עם כניסות HDMI 2.0 ותמיכה ב- HDCP 2.2 ותמיכה בפענוח HEVC ו- VP9. תאורת הלד הוחלפה לתאורת אחורית במקום תאורה במסגרת ונראה לפי ביקורות שאחידות התמונה ונושא העננות וזליגות אור שופרו. מבחינת מערכת הפעלה, הוא יגיע כמו כל המסכים החדשים עם מערכת הטייזן. גיימרים יהנו מזמן תגובה של כ- 28ms שזה שיפור נחמד מהדגמים הקודמים (היה סביב ה- 44ms).
אז לא הכל שחור. תכל'ס, אם היה במסך הזה תלת מימד, אז לדעתי הוא שוב היה אחד המסכים המומלצים לתקציבים הנמוכים.

טלHD,
גם לדעתי ה- JU7000 נראה כרגע כבחירה לא רעה. די דומה בתכונות ל- JU6400, רק עם תלת מימד, עם קופסאת חיבורים נפרדת מהמסך ועם עוד כמה פיצ'רים נחמדים אבל לא משהו שיפיל מהכסא.
*אגב, כרגע עדיין לא ברור לי אם יש למסך הזה איזה סוג של LOCAL DIMMING או לא ואם כן בכמה אזורים. כי בסקירות מאירופה לא צויין לגבי זה כלום, רק צוין שהתאורה היא תאורה אחורית ואילו בסקירות של הדגמים של צפון אמריקה, כמו בזו של Rtings, מציינים שם שיש איזשהו סוג של LOCAL DIMMIND די פשוט. אז אני עדיין לא סגור מי נגד מי בקטע הזה.
חשוב רק לומר שחוץ מ- 4K המסכים האלה לא כל כך מחדשים לנו. אנשים שרוכשים לטווח ארוך אולי יתאכזבו שרק מסדרה 8 ומעלה תהיה תמיכה בדברים החדשניים באמת, כמו HDR ויכולת גאמוט צבעים רחב יותר.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

sky1sky10
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 866 פעמים
קיבל תודות: 185 פעמים

לינק להודעה #9 

טלHD כתב:סמסונג הולכת עם טרנד ה 4k השנה ומעבר לזה אין יותר מידי חידושים בסדרות הבייניים הפופולאריות.
מכוון שה ju6400 שונמכה בכל השאר רק בשביל להוסיף לה יכולות 4k,
המסך המעניין השנה יהיה ה ju700/7100 שמוסיף יכולות 4k + תאורה אחורית ל h7150 המצויינת.
אבל גם סוני לא נשארו במקום וה X850C מציגה שיפור בשחורים ואחידות על קודמתה.
יהיה קרב מעניין ביניהן וההכרעה תהיה כנראה סוגיית המחיר.
...
·אם כך המצב, תהיה טעות מצד היבואן לתמחר אותה יותר מה h6400.

Alon_Solo
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 336 פעמים

לינק להודעה #10 

כנראה שהמהלך נועד לא לזעזע את המחיר של ה6400 כדי לאפשר מעבר חלק בין שנים. אז נאלצו לגלח בעלויות. סך הכל נראה מהלך חכם. העדר רוצה 4K אז נותנים לו את זה. ואני ממש לא אומר שהרוב טועה. עובדתית הרוב רוצים את זה ולא מתעניינים בתלת מימד

kleinimrod
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #11 

אולי ניתן לוותר על תלת מימד שלא הרבה מנצלים אותו, אבל לוותר על השלט החכם? זה הופך את השימוש בסמארט למתסכל.

Alon_Solo
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #12 

kleinimrod כתב:אולי ניתן לוותר על תלת מימד שלא הרבה מנצלים אותו, אבל לוותר על השלט החכם? זה הופך את השימוש בסמארט למתסכל.
...
·מצטער אבל אני ממש לא מבין את הסגידה לשלט החכם. מה בדיוק האבדה הגדולה?!

kleinimrod
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #13 

@alon_solo קצת נסחפת עם המילה "סגידה", אבל השתמשת בו?

Alon_Solo
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #14 

@kleinimrod
·פשוט אתה טוען שהשלט החכם הוא deal breaker ויותר קריטי מהמעבר ל4K אז השתמשתי במילה ״סגידה״ כי לדעתי אתה מפריז בתרומתו. אישית לא השתמשתי בו (בדגם הספציפי שמגיע עם הH6400). יש לי שלט חכם ורגיל שהגיעו עם הטלוויזיה (ES8000) ומקלדת של סמסונג שהזמנתי מחו״ל. וכמעט שכחתי - אני גם יכול לשלוט עם תנועות ידיים או פקודות קוליות בטלוויזיה. אם כבר אני משתמש במשהו חוץ מהשלט הרגיל זה במקלדת בגלל שיותר נוח לי להקליד איתה.
אגב, שלט חכם, מכל הדברים שעלו כאן, הוא הדבר היחיד שניתן לרכוש בנפרד למי שממש חייב (כמו שאני רכשתי מקלדת).

kleinimrod
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #15 

נתחיל בזה שזאת דעתי בלבד. ואני ממש לא מפריז בתרומה שלו - הוא תורם לי הרבה יותר מאשר אם הטלוויזיה היתה 4k. בשלט אני משתמש כל הזמן אבל 4k מה זה היה עוזר לי? אין כמעט שום תכנים שאני יכול לצרוך ב4k למעט סרטי הדגמות. חוץ מזה גם כל עוד אני מרוצה מהחדות של 1080p זה מספיק לי, וממש אין לי רצון לוותר על עוד עשרות ג'יגות של מקום בהרד דיסק רק בשביל לקבל רזולוציה גבוהה יותר שאין לי בה שום צורך.
כשכל העולם יעבור ל4k המסכים שימכרו כבר יכללו את כל הפינוקים בפחות מחיר ומי שיקנה לא יצטרך להתפשר על כלום.

ידוע שהצרכנים שרוכשים טכנולוגיה חדשה הם שפני ניסויים של החברות הגדולות. לרוב מומלץ לרכב על הגל מאוחר יותר שהטכנולוגיה בשלה יותר.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”