חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #211 

BennyO כתב:@capten
·נשמע פיתרון מקורי ומעניין הפלסטלינה. רק עם המראה יש קצת בעייה :wink:
...
·
(Y)
הצעה: לבחור בלון בצבע מתאים, לגזור את הפיה, להכניס את הפלסטלינה פנימה לסגור ולקשור את הפתח
ללוש לצורה הרצויה כשהפלסטלינה בפנים
גם לא ישאיר כתמים שומניים על הרצפה ועל הרמקולים
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

RAMIRAMI68
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 166 פעמים
קיבל תודות: 263 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

או...לקנות שעם,לחתוך בגודל הרצוי ולהדביק,השעם מונע ויברציות.

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

BennyO כתב:@capten
·נשמע פיתרון מקורי ומעניין הפלסטלינה. רק עם המראה יש קצת בעייה :wink:
...
·נכון. לא ניראה הכי טוב. אני גם לא יכול להעיד שהסאונד טוב יותר.
אבל !! הכי סבנטיז בעולם. רק צריך לעשות על הקירות שפריץ כמו פעם לשים את המערכת על ארגז תחמושת, וחוזרים לגיל 15.
וברצינות -אם תעטוף הפלסטלינה בבלון תאבד את אפקט ההדבקה לריצפה.
קצת שומניות לא מזיקה לתיבת העץ ובטח לא לריצפה,

avile7
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

אולי בוכנות שמן

נושא שלא נקרא #214 

כנראה שבין 2 פלטות עץ אתקין בוכנות שמן קטנות,לשיכוך אופקי,
יהיה מענין לשמוע את התוצאה המתקבלת.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 452 פעמים
קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #215 

השרשור הזה קצת אבד את דרכו ואולי כדאי להחזיר אותו לפסים :)
מזל שבדיוק עלה ללוחות פטיפון מעניין:

פטיפון: Garrard 125SB.

תוכן : מכירה פטיפון מדהים של גרארד פטיפון בריטי מדהים ! דגם 125 נשמע פצצה עם ראש ומחט של שור 70 המחט המקורית של שור לא החלופית ! רק המחט עולה הון ...

עבר שידרוג חיווט ,עשיתי לו חיווט rca חדש,והכי חשוב המחיר מיוחד ! תמונות מקוריות !

אזור מכירה: ראשון לציון
המוכר: guy dan

התמונות מהמודעה:

תמונה

תמונה

Garrad היא שם דבר בעולם הפטיפונים הקלאסיים, ואחד המותגים המבוקשים ביותר על-ידי אספנים, משפצים ומשדרגים למיננו :)
עיקר פרסומה של החברה בפטיפונים מונעי גלגל (Idler) מהדגמים 301 ומחליפו ה- 401, המאוד מוצלחים ומבוקשים. החברה גם ידועה בפטיפון הבסיסי יותר שייצרה, ה- SP25 שנחשב במשך תקופה ממושכת לפטיפון הבסיסי ה"נכון" ונמכר בכמויות מרשימות לאלו שלא היה ממון רב בכיסם, אבל התעקשו על פטיפון ראוי - "אודיופילי" היינו אומרים היום.

בתחילת שנות ה- 70 נפל דבר וקרנם של האידלרים החלה לדעוך. הסנונית הראשונה היה ה- AR XA עם הנע הרצועה והשלדה התלויה. בעקבותיו באו ה- Thorens TD150 שהיום כבר אפשר לקרוא לו "אגדי" וה- Ariston AR11. כמה שנים לאחר מכן הגיע ה- Linn LP12 וסימן סופית את סוף עידן האידלרים. במקביל הגיע שטף הפטיפונים היפנים, עם תקציבי הפרסום האדירים שלהם, והסבירו ללקוחות, עם נתוני Rumble ו- WOW מרשימים, שהנע רצועה/ישיר הוא הדרך הנכונה.

הייצרנים האירופים נאלצו להשתנות, ובעקבות Thorens שאר "ענקי" הפטיפונים של אירופה כמו Dual ו- Garrad, ואפילו Lenco :בוכה: התחילו להציע פטיפונים בהנע רצועה והנע ישיר. Thorens עשו זאת נהדר, ובעצם ידועים יותר בפטיפוני הנע הרצועה שלהם מאשר באידלרים. גם Dual עשו עבודה טובה מאוד וסדרת ה- CS שלהם מאוד מוצלחת. Lenco הפיצו את הפטיפונים האלו ככפויי שד, ו- Garrard?

ה- 125SB הוא Upper Mid-Range בליין של Garrard. כמיטב המסורת של החברה מדובר בפטיפון Transcription של ממש ואפשר היה לרכוש Deck עצמאי, או מותקן במספר בסיסים אלטרנטיביים שהציעה החברה, להתקין אותו בבסיסים משודרגים שהציעו חברות אחרות, ואף במסגרת מערכות משולבות שונות.

המפרט היה גבוה, יחסית לשאר הליין של Garrard, וגם ביחס למתחרים. הפטיפון כלל מנגנון אוטומאטי מלא, די יעיל, שהתאים עצמו לגדלים שונים של תקליטים. צלחת אלומיניום חרוטה (בניגוד לצלחות היצוקות של הדגמים הפשוטים יותר). זרוע קלה לתקופה, עם מיסבי גימבל מבוססי כדוריות, ואבנים בנקודות קריטיות. מנוע סינכרוני שקט ויציב, ועל הכל - איכות ייצור מצויינת. באותו זמן ה- 125SB מוצב קרוב יותר ל- Thorens TD125 היוקרתי, מאשר ל- TD160 הפלאבי, ונחשב בהחלט ראוי למיצובו.

היתה, כמובן, המוזרות של הלוחית להתקנת הראש, שבתיאוריה הקטינה את המשקל האפקטיבי של הזרוע, אבל בפועל סיבכה את הכל, יצרה בעיות הארקה, והגבילה את מגוון הראשים האפשריים - ממש לא נורא. הזרוע גם מוגבלת למשקל עקיבה מינימאלי של 1.5 גר', שקצת מגביל מבחינת ראשים מודרניים, אבל ממש לא בעייתי.

תראו איזה פטיפון יפה. הנה אחד בבסיס בסיסי -

[imgbig]https://farm8.staticflickr.com/7560/161 ... 9bf0_b.jpg[/imgbig]

והנה אחד בבסיס איכותי ויוקרתי יותר -

[imgbig]https://farm8.staticflickr.com/7540/161 ... b521_b.jpg[/imgbig]

רגע, TD125 זה שוס, לא?

זהו שה- Thorens TD125 מתחתיתו, נראה כך -

[imgbig]https://farm9.staticflickr.com/8614/161 ... 2bd3_b.jpg[/imgbig]

ואילו ה- Garrard 125SB נראה כך -

תמונה

Thorens מתקלקל? (לא שהוא מתקלקל, חלילה!), שלושה ברגים, רכיב מפורק - אפשר לתקן? בוודאי! אי אפשר? שלושה ברגים ורכיב חדש חלופי מותקן, ובא לציון (נו - לציריך...) גואל.

Garrard 125 SB מתקלקל...
והוא מתקלקל!

אז בואו נדבר על הפטיפון הספציפי. מהתמונות, הטובות במפתיע, נראה פטיפון במצב מצויין (קוסמטי) ומותקן בבסיס סביר. לא הכי פשוט. גם לא הכי מסיבי ויוקרתי.

" ראש ומחט של שור 70 המחט המקורית של שור לא החלופית ! רק המחט עולה הון ...

הראש המקורי של ה- 125SB הוא ה- Shure M75 שהוא ראש נחמד וממש לא יקר. ה- M70 עוד פחות יקר. ניתן להחליף אותם בקלות בראשים עדכניים בעלות של לא למעלה מ- 100$, למרות שאילו זה היה הפטיפון שלי - הייתי מנסה את ה- Denon DL103 שנשמע לי מתאים פיקס לזרוע ולפטיפון.

בדקתי. פטיפונים כאלו נמכרים ב- Ebay בטווח של 200-400 ש"ח.

הנה אחד שנראה כחדש עם בסיס מעולה ב- 380 ש"ח

והנה עוד אחד . עם לראש עוד יותר טוב.

אז מה דעתי?
יופי של פטיפון. הייתי שמח לכזה. לבדוק בשבע עיניים שהכל עובד תקין - יהיה מאוד קשה לתקן ולהשיג חלפים!

מחיר מבוקש - 700 ש"ח
מחיר ראוי - 400 ש"ח

הלימות - 6.5

efi1965
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: efi1965
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #216 

כשאני רואה את התמונות האלו כמה אני שמח שבחרתי לשפץ לנקו .............:)

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #217 

בהחלט אחת הסיבות ש- Lenco ו- Thorens הן אהובות המשפצים (פרט, כמובן, לאיכות הצליל) :)

Roy_LF
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 79 פעמים
קיבל תודות: 74 פעמים

נושא שלא נקרא #218 

זה מזכיר לי שפעם היה לי פטיפון Elac Miracord 50H, בדיוק כזה:
http://www.canuckaudiomart.com/details/ ... n_germany/

פטיפון נחמד (אם כי רחוק מהליגה של הלנקו והטורנס מהדגמים הטובים), במיוחד התרשמתי שהצלחת שלו שקלה המון, אם כי לדעתי לא היתה שום דרך סבירה להחליף את הזרוע. היה לו מנגנון אוטומאטי- תחילת הנגינה היתה בלחיצת כפתור והזרוע חזרה אוטומאטית. והוא היה מסובך! מלמטה הוא נראה כך:
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #219 

צריך להיות מוסכניק לתקן את המכניזמים האלה..לשכב מתחת לפטפון כי הרוב עובד בגרוויטציה אז אי אפשר להפוך על צדו ואז
שטנגות, ברגים והדיסק עם המבוך שבפנים רצה איזה גולה :? :מבולבל:

DUAL לדוגמה - רשע גרמני בהתגלמותו
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #220 

חבל שאין לך אותו יותר - יופי של פטיפון :)

מדובר צ'ינג'ר אוטומאטי מבוסס אידלר מסוף שנות ה- 60 ואילך. מתחרה ישירות ב- Dualים שגם הם אצלם צ'ינג'רים אוטומאטיים היו נפוצים.
אני פחות אוהב את הצלחת, שהיא אכן כבדה - 2.3 ק"ג, (כמעט Lenco :)) אבל הקוטר שלה קטן מקוטר אלבום. ראשית, חשוב שהמשטח יתמוך בתקליט לכל שטחו. חוץ מזה, במיוחד באידלרים, שעיקר יתרונם בתנע הזויתי של הצלחת, ככל שהצלחת רחבה יותר, היא שומרת על תנע גבוה יותר.

מה עוד? מדובר בפטיפון Transcription במובן הטהור של המונח, והוא היה נמכר בשלל בסיסים, וגם כנגן "עירום" בצירוף תבנית חיתוך לבנייה עצמית של בסיס לפטיפון.

מהרשת עולה תדמית של פטיפון אמין מאוד, שלא נוטה להתקלקל. הביקורות היחידות שקראתי הן לגבי הצורך לנקות שמן וגריז יבשים מחלקי המנגנון, אם רוצים למנוע Rumble - נכון כמעט לגבי כל האידלרים של שנות ה- 60 וה- 70, פרט ל- Lenco שהמנגנון שלו היה באמת נורא פשוט. לא מדובר בבעיה - מנקים, מגרזים, משמנים - יופי(f)
בנוסף, השילה של הזרוע נוטה להסדק, אם לא להשבר, בנקודת החיבור עם הזרוע. קצת סופר-גלו מתקן, אבל אם הודבק עקום - די אבוד. לשילה יש גם לוחית קישור לראש (משהו בסגנון של ה- Garrard) שאם אובדת - זה בעייתי.

עוד מידע כאן.

עד לפני 4-5 שנים הרשת היתה מלאה בסיפורים על אנשים שירשו/מצאו/קנו בגרושים (5-20 $) פטיפונים כאלו ומרוצים עד הגג. מצד שני, עד לפני 6-7 שנים אנשים התחננו שתפטור אותם מה- Lenco שלהם...
היום, הפטיפונים האלו נמכרים בטווח של 400 (לפטיפון תקין ומוזנח למדי) עד 850 ש"ח (לפטיפון במצב נהדר), ואפילו ראיתי קצת יותר, אם הפטיפון במצב ממש נפלא, וכולל גם ראש מבוקש.

הזרוע? לכל פטיפון אפשר להחליף זרוע, השאלה כמה רוצים ועל מה מוכנים לותר. אני בטוח שגם כאן, ובמקרה הגרוע ביותר, אפשר לחתוך חלק מהפלטה, להפטר מכל המנגנון, פרט לחלק שמסובב את הצלחת בפועל, לייצר טריגר חדש ולהתקין את הכל בפלינט עם זרוע חליפית. מצד שני, יותר פקוט להתקין את המכשיר, כפי שהו, בפלינט רחב יותר, עם מקום לזרוע נוספת (f)

יגאלדוד
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 0
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #221 

זה שרשור מדהים! כל הכבוד על ההשקעה, הידע והעקביות :)
tnSILVER
בשבילי אתה GOLD

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Thorens TD-125 Mk-II מודעת יד 2 מיום 12/0/2015

נושא שלא נקרא #222 

נרדמתי בשמירה. מצטער. קדחת הטורנס בעיצומה ואין גבול להפרזות בלוחות. רוצים טורנס? בצדק - אבל לא בכל מחיר. בבקשה:

פטפון Thorens TD-125 Mk-II מודעה מיום 12/04/2015
  • תוכן: לרציניים בלבד: פטיפון thorens-td 125 mkii, פטיפון שנחשב לדגם הדגל של החברה ומבוקש עד מאוד בקרב חובבי הפטיפונים, מגיע עם ראש audio technica at91 חדש,יש אפשרות להתגמש במחיר. למעט כמה חורים קטנים מאחורה. הפטיפון שמור במצב קליניקה ועבר במו ידי טיפול מסור וקפדני/כיוונים. הקונה המאושר יקבל בנוסף משקולת מייצבת תקליטים מברשת לניקוי המחט תקליט במתנה.
  • אזור מכירה: תל אביב יפו
  • איש קשר: שי רפאל

אני לא יודע אם זה עדיין אקטואלי אבל לרציניים בלבד? אני לדוגמה, רציני! לפחות בנושא הזה. לכן אני עוקב וגם משתף בתוצאות המעקב. את אחת התוצאות האלה כבר פרסמתי כאן לקראת ראש השנה היהודית החדשה בסקירה של הדגם המדובר. גיא לנדאו (hornless שלנו), שהוא ללא ספק אפילו יותר רציני ממני בנושא, מכר את ה-TD-125 שלו ב-2500 ש"ח במודעה שזכתה למדד הלימות מקסימלי של 10 מתוך 10. מדוע? משום שמר לנדאו מכר פטפון נהדר במחיר נהדר שכלל גם זרוע SME 3009 II נהדרת, שלא ניתן להשיג במצב סביר בפחות מ-1000 ש"ח. המודעה שלו גם היתה נטולת סופרלטיבים נבובים ומנטרות שיווקיות ריקות מתוכן. אנשים רציניים לא מחבבים כאלו. אנשים רציניים גם יודעים שפטפון הדגל של Thorens הוא דגם ה-TD-124 ולא ה-TD-125.

הפטפון הנמכר

תמונה

תמונה

נראה לא רע ובהחלט מדובר בפטפון נהדר - אבל את קדחת הטורנס המגוחכת הזו כדאי לעצור כבר עכשיו. לפטפונים האלה יש פוטנציאל שדרוג אדיר והאיכות המבנית גבוהה מאוד - אבל כשהם נמכרים במצבם המקורי בני כ-40 שנים הם מחייבים טיפול והשקעה כספית שמברשת ניקוי תקליטים ומשקולת מייצבת לא מכסות - גם לא בתוספת ראש נפוץ של Audio Technica.

בסמוך ליום הבחירות פורסם TD-125 Mk-II מרמת גן, זהה לחלוטין לנוכחי, עם אותה זרוע וראש וינטאז' של Shure שעדיף (בהרבה) על ה-AT. המחיר? 1500 ש"ח. הפטפון נרכש עוד לפני שנודעו הפשלות של הסקרים. דגם LB נמכר כרגע ב-1500 ש"ח בלוח השחור. הוא מגיע ללא זרוע, אך חייבים לציין שהדגם עם המשטח לזרוע "12 נדיר יותר. על מה ולמה נדרשים 1000 ש"ח יותר?
  • חוות דעת: לא! יקר מידי. דרושה כאן גמישות של המוכר בדומה לזו של מתעמלת קרקע אולימפית בשביל שזה יהיה קרוב לכדאי.
  • מחיר נקוב: 2500 ש"ח
  • מחיר הולם : 1500 ש"ח (בתוספת עד 100 ש"ח נוספים עבור המכסה, שחדשים ויפים ממנו נמכרים ב-300 ש"ח ב-eBay)
  • מדד הלימות: 6

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Thorens TD-145 מודעת יד 2 מיום 22/04/2015

נושא שלא נקרא #223 

פטפון Thorens TD-145 מודעה מיום 22/04/2015
  • תוכן: פטיפון נהדר ואמין של. THORENS. TD145 שמור ומנגן כמו שטורנס יודעים לייצר. -החלפה מעניינת לפונוסטייג' איכותי שיתאים ל-לראשי MM MC
  • אזור מכירה: חיפה והסביבה - נשר
  • איש קשר: משה ברוך

התייחסתי לדגם הזה בעבר כאן. באופן די מצחיק - התייחסתי לפטפון הספציפי הזה כבר כאן בסוף השנה שעברה. מה נשתנה מדצמבר? המחיר! קיבלנו תאבון ומסתבר שבחמשת החודשים האחרונים השקל איבד רבע מערכו וחל בו פיחות של 25% במדד הבמבוזל של יד 2. אז היה המחיר המבוקש 1200 ש"ח. היום 1500 ולא שהמחיר היה אטרקטיבי במקור...

הפטפון הנמכר

תמונה

כבר ציינתי שה'מוד' הזה של הסרת וביטול ה-plinth והרכבת הספייקים ישירות על השלדה אינו מובן לי. לא נתקלתי בביצוע כזה מעולם ואני די בטוח שהוא חדש לקהילייה. אינטואיטיבית הוא נראה לי כמו חיפוף חסר היגיון שלא רק שאינו תורם לתפקוד הפטפון אלא אף עשוי לגרוע ממנו. התקנת ארבעת מוליכי הוויברציות האלה ישירות לשלדה - הוא אחד הדברים האחרונים שהייתי שוקל לבצע - אבל זה רק אני, הניסיון וההיגיון הפרטי שלי...
  • חוות דעת: מצחיק!
  • מחיר נקוב: 1500 ש"ח (עצוב!)
  • מחיר הולם :עד 800 ש"ח
  • מדד הלימות: 2
עריכה: תיקון מדד - טעות שלי. סליחה.
נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 22/04/2015 21:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Thorens TD-165 מודעת יד 2 מיום 22/04/2015

נושא שלא נקרא #224 

פטפון Thorens TD-165 מודעה מיום 22/04/2015
  • תוכן: פטיפון טורנס 165 / Thorens 165 עם Face plate שחור, כולל ראש אודיו טכניקה ומחט חדשה קיים מכסה במצב בינוני
  • אזור מכירה: רמת גן גבעתיים
  • איש קשר: משה

התייחסתי לדגם הספציפי הזה בסקירה מלאה כאן. קדחת הטורנס בעיצומה. המכשיר במודעה אינו כולל faceplate שחור, הוא אינו כולל faceplate בכלל.

הפטפון הנמכר

תמונה

ה-faceplate הוסר והשלדה הראשית נצבעה ידנית בשחור. כיסויי הברגים (ה'קאפות') השחורות - חסרות גם הן. ראוי להציץ בקישור כדי לקבל מושג עדכני על מחירי מגוון מוצרי הפלסטיק המסונפים לשם 'Thorens'. הפטפון נמכר עם הזרוע המקורית, ה-TP-11 שהיא דגם מאוחר וזול יותר של ה-TP-16 הקלסית שאינה כוללת מכניזם אנטי-סקייט מגנטי ולפי התמונה אינה כוללת את כיסוי האלומיניום של השלה. נראה על פניו שה-mat המקורי הוחלף (?) ומתאם ה-45 לא נראה בתמונה. ראשי AT נפוצים הם מהזולים שיש והמחטים שלהם נמכרות בפחות מ-$20 ב-eBay. ת'אמת? נראה לי די מוזנח וחסר אישיות 'טורנסית'. ללא מכסה במצב סביר - המחיר המבוקש גבוה לדעתי כמעט פי שתיים מזה הראלי.

מי שבכל זאת רוצה TD-165 יכול לקפוץ לחנות התקליטים החדשה 'B-Side' בפלורנטין שבסוף רחוב נחלת בנימין. החנות מציעה אחד כזה בדיוק (עם ה-faceplate המקורי) במחיר של 850 ש"ח. גם שם ראוי להתמקח קצת או לצאת עם כמה תקליטים נחמדים.
  • חוות דעת: לא במחיר המבוקש!
  • מחיר נקוב: 1300 ש"ח
  • מחיר הולם :עד 700 ש"ח
  • מדד הלימות: 2
תזכורת: מדד ההלימות מציין בסולם של 0 עד 10 עד כמה 'הולם' המחיר הנקוב את המחיר המוערך כאן ככדאי. הציון '10' משמעותו שיש התאמה מלאה והעסקה כדאית. ציון '8' לדוגמה, הנמוך ב-20% מהציון המקסימלי, משמעותו היא שהמחיר הנקוב גבוה ב-20% מהמחיר הכדאי. על אותו משקל, ציון '5' משמעותו היא שהמחיר הנקוב גבוה ב-50% מהמחיר ההולם. ציון '1' (הנמוך ביותר) משמעותו היא שהמחיר הנקוב גבוה ב-90% (כמעט כפליים) מהמחיר הכדאי. כל מחיר נקוב הגבוה בכפליים או יותר מזה הכדאי - זוכה כאן אוטומטית למדד הלימות אפס. במקרים כאלה העסקה מוערכת לא רק ככזו שאינה כדאית אלא ככזו שאינה ראויה להיכלל ברצינות באיזשהו מדד מועיל.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #225 

Lenco L85 מודעה מיום 21.4 -

תוכן - Lanco L85 חדש!!! -הפטיפון במצב מעולה, עוד עם הניילון המקורי על הפלטה!!, שמור, יפה, סאונד מדהים, וצבע נדיר להשגה דגם גבוה יותר מהL75, כבד ממנו, גדול ממנו, ובעל בולם זעזועים לפלטה, ניתן להגיע ולשמוע. תמונות מקוריות

אזור מכירה - חולון
איש קשר - נדב

טוב, כפי שהסברתי בעבר , אפשר לחלק את הפטיפונים של lenco, באופן מאוד גס, לשתי קבוצות: אלו עם הפלטות הכבדות (האידלרים), ואלו עם הפלטות הקלות (כל השאר - רובם- מונעי רצועה). כפי שגם אמרתי, הפטיפונים המבוקשים של החברה, אלו שהוציאו לה את שמה הטוב, הם האידלרים.

ה- L85 הוא פטיפון מונע רצועה, וככזה הרבה פחות "מעניין" מאשר האידלרים.

הם באמת השתדלו ב- lenco. הפטיפון היה בנוי היטב, הם שפרו את הזרוע המקורית עד כמה שניתן היה, בלי להפטר מה- V-blocks הארורים. (למה בעצם? - תפטרו מהם...). לא שלא היו לזרוע מוזרויות משלה:

משקולת המשנה נדדה אל מוט הזרוע עצמו, מה שביטל את הנטיה של הזרוע המקורית ליטות על צידה :? , אבל גרם לכיוון משקל העקיבה להשפיע ישירות, ובאופן אקספוננציאלי, על המשקל האפקטיבי של הזרוע (שהיתה מלכתחילה בצד הכבד של הדברים). לא אסון, אבל הופך את "משחק" התאמת הראש לזרוע למורכב הרבה יותר. בנוסף, זוית ה- OffSet של הזרוע קובעה לשילה. בד"כ הזוית הזו נקבעת במוט הזרוע, כך שניתן להרכיב שילות חלופיות. אצל Lenco זה לא כך, רק שהשילה של ה- L85 שונה מזו הסטנדרטית של lenco. אם יש לכם זרוע L75, או L70, או אפילו P77 (הלוואי...) - לא בעיה להשיג שילה חלופית/נוספת. אם חסרה לכם שילה של L85...

[img2=539x396]https://farm8.staticflickr.com/7695/172 ... dd74_o.png[/img2]

הם גם השתדלו במנוע, הוא סינכרוני עם 16 קטבים, אם כי ללא נעילת הקוורץ של המתחרים היפנים. עדיין - מצויין. המנוע גם תלוי ומבודד טוב יחסית. גם הצלחת כבדה יחסית, בוודאי בפרופורציות של הנע רצועה. כ- 1.5 קג'. יש סטרוב סביר, הכל בנוי באיכות שוויצרית (או שלא - תיכף נדבר על זה), מה שאמור להיות תלוי על קפיצים ומשוכך (ציר ופלטה, מנוע), תלוי על קפיצים ומשוכך.

אבל...

בואו נתחיל מנתונים?
wow&flutter - %0.16 +/-
Rumble - קטן מ- Db45

??!!

אפשר כמובן לסיים כאן. אלו הנתונים הגרועים ביותר שראיתי אי פעם בפטיפון מתוצרת מכובדת. אולי בכלל. כדי לסבר את האוזן, נתון ה- flutter&wow המקובל הוא בערך סדר גודל פחות. נתון Rumble מכובד הוא בתחום שבסביבות -60Db ומטה. לאבניים של קרמיקה יש נתונים טובים יותר...
אלו נתונים כל-כך גרועים שהלכתי לבדוק בכמה מקורות, כי הייתי בטוח שמדובר בטעות, כשקראתי את הנתון לראשונה.

אם אתם רוצים נתונים נוספים, יש ב- VinylEngine או אצל lencoHeaven האהובים עלי (f)

כמה ה"דבר" הזה שווה? חפשתי ב- Ebay ומצאתי רק מכשירים מקולקים, שנמכרו בטווח של 100-250 ש"ח. ראשית, זה לא מלמד טובות על פוטנציאל האמינות של המכשיר. שנית, אולי מכשירים מקולקלים הם מבוקשים יותר. מי שכבר יש לו פטיפון כזה הרי צריך חלפים. אין שום דרך אחרת ריאלית למצא חלפים לפטיפון הזה, או דומיו.

אם תכריחו אותי, אני אעריך את המכשיר, כשהוא תקין ופועל, בכ- 300-400 ש"ח, עם המלצה חמה לרכוש פטיפון אחר. בסופו של יום, מדובר בפטיפון עובד (כדאי לבדוק היטב!) ונראה שמור קוסמטית. הוא גם "חדש", "עם ניילון" ומספר גבוה מ- 75! מצד שני, באיזשהו מקום עדיפה מחרשה יפנית זולה ואמינה, על מחרשה שוייצרית איכותית ומתקלקלת. יצרני הרכב ובעיקר האופנועים האיטלקיים למדו פעם ביוקר את השעור הזה. יצרני הרכב הבריטיים לא למדו מעולם, לכן יגואר היא היום חברה הודית :)

חוות דעת - לא
מחיר מבוקש - 1200 ש"ח
מחיר ראוי - אולי 400 ש"ח
הלימות - 0

הערה - אנא אל תתבלבלו בין הפטיפון הזה ל- L85 שייצרה חברה עלומה תחת מדבקת Lenco , שהוא עוד יותר ***...
נערך לאחרונה על ידי nkorah ב 24/04/2015 18:56, נערך 3 פעמים בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”