על גילוי אמריקה, כבלי רמקולים, סלסלות קפה ומה שביניהם

מנהל: מנהלי קפה

שלח תגובה
matanoosh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

על גילוי אמריקה, כבלי רמקולים, סלסלות קפה ומה שביניהם

לינק להודעה #1 

בפורומים שבהם אני שורץ (מע' סטראו, בדר"כ באתרים אחרים) מדי פעם מגיע הילד התורן ומתלהב שהוא שמע הבדל בין שני כבלי רמקולים או כבלי חשמל. תמיד מתפתח דיון סוער על קיום או אי קיום ההבדלים. זה תמיד משעשע אותי מחדש.

ולענייננו... היום הלכתי בראש מורם לחנות "תבור" בצ'ק פוסט כדי לקנות שני חלקי קירור למקרר שלי, כי רציתי להיות ילד גדול ולהחליף לבד (טיימר וטרמו-קרח :)). מסתבר שבחנות הזאת יש כל מה שצריך לבית, כולל - הפלא ופלא - אביזרים למכונות קפה.

רצה הגורל והבחור שאכל למוכר את הראש על מכונת המים שקנה, גם התעניין בסלסלות קפה לסילביה שלו. וואלה, גם לי יש סילביה, ומזמן הייתי חם על VST אבל לא היה לי ראש לחפור ולקנות.
החבר'ה פה הציעו למכירה סלסלות של IMS. אבל היות ומדובר באותם אנשים שמוכרים טיימרים למקררים, ברי מים ופירזול, לא לקחתי אותם יותר מדי ברצינות כשהם טענו שה"IMS היא המרצדס של הסלסלות".
יאללה, קניתי אחת 14-20 ג' בשביל לבדוק את הדאבל שוט בבית. החורים היו נראים לי יותר מגניבים.

שמעו... רגע היוריקה הזה כשחולטים בפעם הראשונה ורואים את הזרימה השונה לגמרי של הקפה, ולאחר מכן טועמים אותו וסוף סוף מגלים ארומות ומרקמים שלא היו קודם, משול בעיני להבדלים בין כבלי רמקולים, כבלי חשמל ושאר אביזרים שנויים במחלוקת.

גם גיליתי את אמריקה, וגם הרגשתי כמו הילד התורן המתלהב שכותב בפורומים!

אם כך, אני מצטרף למועדון החברים הממליצים להחליף את הסלסלה המקורית של הסילביה במשהו איכותי יותר.

מישהו עכשיו יכול להסביר לי מה לעזאזל קניתי? :)

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1128 פעמים

לינק להודעה #2 

קנית משהו יותר מהמקורי הפשוט...
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 155 פעמים
קיבל תודות: 276 פעמים

לינק להודעה #3 

וכן, תבור האלה מדהימים. יש להם הכל.
הבעיה שצריך ליפול על מוכר עם מצב רוח :(
יש מוכרים שממש לא רוצים לחפש בחלקים של המכונות קפה. ויש את הבעלים אני חושב (על פי השיער הלבן) שממש שמח לעזור ואף ביקש לספר לחברים :lol:
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

shlomima
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 41 פעמים

לינק להודעה #4 

מסכים יש להם הרבה פריטים למכונות קפה אבל כדאי לוודא מלאי מראש כי למשל מד לחץ מים היה בסניף נצרת ואני נסעתי כל הדרך לחיפה ...
לעומת זאת שובר וואקום עם יציאה לצינורית 8 ממ היה להם אבל היה חסר מחבר Y 1/4 .... מישהוא יודע איפה יש במרכז כזה מחבר?
אני לא מבין למה אברהמי לא מבין שיש היום שוק לחלקים למכונות קפה והמוכרים שם ממש לא רוצים למכור ! כל דבר שאתה שואל אין אח"כ מסתבר שיש וכו...

YarivKK
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

לינק להודעה #5 

רק תבדקו טוב מה אתם קונים בתבור. מכרו לי סכיני סופר גולי לא מקוריות (ואמרו לי שהן מקוריות) ואחרי התקנה במיני היא כל הזמן נתקעה. החלפה למקוריות פתרה את הבעיה. מצד שני קניתי גם הרבה דברים מוצלחים שם.

matanoosh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

לינק להודעה #6 

טוב, רבותיי, שוב עזרתכם.
בגלל הסלסלה ושתי חליטות מוצלחות, הציפיות עלו ואיתן האכזבה לתוצאה יחסית עקבית וטובה. זה עדין מר מדי ברוב הפעמים, למרות שהזרימה היוצאת מהמכונה נראית יופי (ברור לי שיש עוד הרבה פרמטרים שצריך לשים לב אליהם).

בהינתן תקציב מוגבל יחסית (לא בא לי להשקיע אלפי שקלים כדי לקנות מכונה אחרת, קל וחומר ללמוד אותה) - איזה שיפורים הייתם עושים במכונה כדי לשפר את הסיכוי לתוצאה עקבית יותר? זה כולל, אגב, יועץ רנצ'יליו שיבוא לכוון לי את המכונה, אם יש דבר כזה.

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

לינק להודעה #7 

יש לי גם את ה IMS וגם את ה VST.
VST היא היחידה שפותחת טעמים.

רכשתי את ה IMS וקיבלתי טעמים שטוחים ומרים יותר (גם ביחס לסלסילה המקורית). ממש לא אהבתי.
ה VST מצויינת. קצת פחות סלחנית לטעויות, אבל פשוט מצויינת. קשת טעמים רחבה מאוד ביחס לסלסות האחרות.

זה השדרוג הכי זול שכדאי להתחיל ממנו.

http://www.htcafe.co.il/vp2174252

אופיר

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 155 פעמים
קיבל תודות: 276 פעמים

לינק להודעה #8 

לסילביה, בכדי להשיג תוצאה עיקבית, תוסיף pid.
לדעתי סילביה עם pid יותר טובה מאוסקר ומתחרה בקלאס של היוניקה.
היה לי אחת כזאת במשך כמה שנים, מאוד נהנתי.

אממה, זה לא זול בקניה של קיט, אם יש לך קצת ידע טכני העלויות צונחות.
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

שלח תגובה

חזור אל “מכונות ידניות ומטחנות”