סיקור על טלפון נייד Coolpad F1 Dashen 8297W

אפליקציות, מערכות הפעלה של גוגל אנדרויד - ginger bread, ice cream sandwich, froyo, jelly bean

מנהל: מנהלי ניידים

שלח תגובה
EttySharet
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #1 

ה-Coolpad F1 הוא טלפון שמגיע אלינו מהחברה Coolpad. בשבילי, הוא שדרוג רצוי ונהדר מה-Galaxy S2 ששירת אותי בנאמנות עד כה. ברור שה-F1 הוא טלפון חדש יותר, מהיר יותר, ואפילו גדול יותר. ואם מישהו אומר שהגודל לא קובע, אני מזמינה אותו להסתכל על המגמה בסמארטפונים בשנים האחרונות. כשיצא ה-Galaxy S2, כולם אמרו שהוא גדול מדי, אבל המגמה המשיכה, והוא נחשב היום לטלפון פיצי. ובצדק. אין מה לעשות, לעבוד עם מסך גדול, חד, ומהיר- זה פרקטי, וזה כיף. בנוסף, ה-Coolpad תומך ב-2 כרטיסי SIM, אם זה שימושי עבורכם. מצד שני, יש כל מיני תקלות קטנות ברום, התרעות ותמיכה לא מושלמת בעברית שפוגעות בחוויה שלי מהמכשיר וחבל. לסיקור המלא המשיכו לקרוא:

[img2=354x394]http://i.imgur.com/bOK6X12.jpg[/img2]
עיצוב:
ה-Coolpad הוא טלפון גדול ויפה הרבה יותר מה Galaxy S2-המעט מיושן שממנו השתדרגתי. הוא משתרע על פני 71.5x141x9.3 מילימטרים שעליהם יש מסך בהיר וכפתורים "לא פיסיים", כמו שיש ב-Nexus. בהסתכלות מדוקדקת יותר- הגב מרגיש קצת פלסטיקי, ואין ספק שהוא לא סטיילי כמו הNote- 3 למשל, אבל אפילו אם הטלפון שלנו לא לבוש בחליפה מחויטת, הוא עדיין Cool.

מצלמה + מצלמת וידאו:
על הנייר, ה-Coolpad מצוייד במצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית של 5 מגה-פיקסל.
בהסתכלות עמוקה יותר, המצלמה של ה-Coolpad מלאה בפיצ'רים מעניינים, כמו audio-shot, שמקליט גם כמה שניות של סאונד בזמן התמונה, שזה פשוט פיצ'ר אדיר ומתבקש. תארו לכם כמה זה מוסיף לאלבום תמונות. אני חושבת שיום אחד תמונות עם סאונד יהיו בכל מקום ולא נבין מה עשינו בלעדיהן. שימו לב שהשימוש בפיצ'רים לפעמים גורמת לפעולת הצילום לקחת קצת יותר זמן.
מההסתכלות הסובייקטיבית שלי על התמונות, הן נראות סבבה. הן לא עוצרות נשימה וגם לא גרועות. מצלמת הוידאו גם כן עושה את העבודה כל עוד אתם לא מעמיסים עליה בדרישות ומצלמים את האקסטרים ספורט שלכם. יש לציין שה-Coolpad גם צריך תאורה סבירה כדי לצלם כמו שצריך. הוא מצויד בפלאש, אבל עדיין לא הייתי ממליצה עליו למי שהולך לרגל אחרי אנשים בחושך. הצילום גם לפעמים איטית, ולפעמים לא מרגישים את מסך המגע במצלמה, זה מוזר כי בשאר הפיצ'רים המסך עובד מצויין, אולי זה משהו ברום הספציפי.

תמונה באור יום:
[img2=1152x648]http://i.imgur.com/Iyxcfw9.jpg[/img2]

תמונה בתוך בית בלי/עם פלאש:
[img2=1260x620]http://i.imgur.com/FbHAkA0.jpg[/img2]

תמונה בתאורה סבירה:
[img2=1152x648]http://i.imgur.com/oVQzIs3.jpg[/img2]

מערכת הפעלה:
ה-ROM הבינלאומי הוא בעיני מוצר לא מוגמר, במיוחד כשהמכשיר עם התפריטים בעברית. יש בו הרבה תקלות קטנות שמצד אחד "לא מזיקות", אבל הן מצטברות. השעון שלי הופיע פעם באנגלית ופעם בסינית, אחד על השני, כך שקשה לקרוא אותו. יש תזכורת לעדכן תוכנה כל שעה (שממשיכה עד שמעדכנים תוכנה). עדכון שלה גורם להודעת שגיאה וקריסה של מערכת ההפעלה ומצריכה reboot, כך שאי אפשר באמת לעדכן וצריך לבטל את התזכורת אחת לשעה. מדי פעם נתקלים במשהו בסינית (ראו סעיף "תמיכה בעברית"). והטלפון גם מזכיר לי מדי פעם להוריד משחקים (כנראה כדי להשוויץ במעבד הגרפי המוצלח שלו :wink: ). הרום הבינלאומי הוא לא הרום הרשמי של החברה אלה Custom ROM, רום ערוך שהוסיפו לו תמיכה בשפות שונות. הוא מכיל גם אפליקציות סיניות ולא סיניות שיהיו כאלה שיגידו שהן מיותרות. את חלקן אפשר למחוק בדרך הרגילה ואת חלקן אפשר למחוק רק עם אפליקציה ייעודית שמצריכה גישה לרוט.
הבנתי שהתקנת הרום AOSP 4.4.2 ROM V4 laek.17 תפתור חלק מהתקלות ובנוסף תאפשר לסוללה להחזיק ליותר זמן, למכשיר נתקע פחות, לעובד יותר מהר וחלק. הרום Leak הרום הוא בינלאומי אז יש תמיכה גם בעברית. יש לציין שעבדתי עם הרום הבינלאומי ורוב הדברים במערכת ההפעלה יכולים להשתנות אם נתקין עליו רום אחר. נכון לעכשיו אין Cyanogenmod לדגם המדוייק שיש אצלי, אבל יש מבחר רומים אחרים. אשמח אם תרשמו בתגובות נסיונות שהיו לכם עם ROMים נוספים עבור המכשיר.

תמיכה בעברית:
התמיכה בעברית קיימת אבל אני לא אשקר לכם, היא חלקית. רוב התפריטים בעברית אבל פה ושם נתקלים באפליקציה או אופציה שעדיין באנגלית. אז אם אתם מסתדרים עם אנגלית, ההמלצה שלי היא לעבוד עם אנגלית, הרבה פחות מבלבל בעין :wink: אה כן, ומדי פעם נתקלתי באפליקציה עם שם בסינית או שעון שמציג לי את השעה בסינית. שזה מעצבן, אני לא מבינה סינית. זה נראה כמו סינית. מבחינת תפעול פרקטי זה לא מפריע, כי זה כל כך נדיר, אבל אני חושבת שזה משהו ששווה לציין.

איכות שיחה:
למי שזוכר שבסמארטפון אפשר גם לדבר ולא רק לצייץ ולפייסבק, הCoolpad- עושה את העבודה כמו שצריך. כשאני מדברת - שומעים אותי. כשמדברים - אני שומעת. ואפילו הרמקול מצויין. שזה כל מה שיש לי לבקש ממכשיר כדי שאני אדרג אותו ב5 כוכבים כ"טלפון".

ביצועים:
ה-Coolpad מצוייד במעבד וזיכרון טובים. למעבד יש 8 ליבות של 1.7 גיגה הרץ, והזיכרון הוא 2gb. זה מספיק כדי להריץ אפליקציות גדולות וגם כדי לעבוד עם הרבה אפליקציות במקביל. אם זה לא מספיק, הרצתי בדיקת ביצועים מקיפה של AnTuTu, שדירג את הטלפון מעל HTC One, ובדיוק מתחת למכשיר הדגל של LG, הלא הוא ה-G3. עכשיו, אני יודעת שזאת לא באמת משקף את ביצועי הטלפון, וה-Coolpad לא באמת "רק טיפה חלש יותר מ-LG G3", אבל עדיין, הוא מצוייד במעבד שמסוגל להריץ אפילו משחקי D3 בצורה חלקה. אז אם משחקים מלהיבים אתכם, ה-Coolpad יכול להיות בחירה מוצלחת.

סוללה:
הסוללה שמסתתרת מאחורי הקלעים מספקת 2500mah שמאפשר להצגה להימשך עוד ועוד. לדעתי האישית סוללה זה אחד הפיצ'רים החשובים ביותר בסמארטפון. זה שיש לי חופש פעולה להשתמש בטלפון כמה שאני רוצה במהלך היום (אני מטעינה אותו בלילה), זה פשוט מעולה.

תכונות נוספות:
ה-GPS הוא עובד אחלה עם ה-Waze. קולט את המיקום ולא משתגע לאורך הדרך. מבחינתי עושה את העבודה.
ה-Wifi מתחבר מהר ועוזר לי לשמור על חבילת האינטרנט שלי ליותר זמן.
שמתי בו את הכרטיס זיכרון שלי והוא לא קולט אותו, לא התפנתי לבדוק האם הבעיה בכרטיס, במכשיר והאם יש פתרון לזה.

נקודות עיקריות במפרט:
Coolpad F1 8297W Dashen MT6592 1.7GHz Octa core
5.0 inch IPS Screen, 1280*720 pixel
Supporting network: GSM 850/900/1800/1900 & WCDMA 900/2100 MHz
2GB RAM + 8GB ROM
13MP back camera + 5MP front camera
Android 4.2 System

כדאי לך לקנות אותו?
אם אתם מחפשים מכשיר זול עם ביצועים טובים לשימוש יומיומי בינוני פלוס, זה מכשיר שבהחלט שווה לשקול לקנות. כבר לא חייבים להוציא אלפי שקלים על מכשירים בשביל להיות בקדמת הטכנולוגיה או קרוב לשם. חשוב לי לציין שיצא מכשיר בגירסה חדשה של ה-F1 והוא ה- Coolpad F1 Plus 64Bit עם מעבד חזק יותר של קואלקום ודור 4, אך עדיין לא ראיתי סיקורים שלו ברשת ויש לחכות לראות האם הוא יענה על הציפיות ובכלל מכשירי ה-64Bit.

לאחר המלצה של חברים ותגובות של אנשים באינטרנט קניתי את המכשיר מאתר Coolicool ב-$168. המכשיר הגיע בערך תוך שבועיים ארוז טוב.

קישור למכשיר ה-Coolpad F1 Dashen:
http://www.coolicool.com/coolpad-f1-829 ... ph-g-33717

תגובות יתקבלו בשמחה :o
נערך לאחרונה על ידי EttySharet ב 06/01/2015 0:27, נערך 7 פעמים בסך הכל.

VitacostCoupon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
יצירת קשר:

לינק להודעה #2 

אחלה סיקור. יצא לי להשתמש בו, זה יופי של מכשיר. מפתיע שעד עכשיו לא עשו למכשיר כזה פופולארי בארץ, סקירה מסודרת בעברית.
מחכה לתמונות :wink:
קופון הנחה לאתר ויטה קוסט ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק שלי.

OhadG
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #3 

הערה אחת לגבי מכשירים של החברה הספציפית.

ע"פ דיווחים בתקשורת (בימים האחרונים) זוהתה כנראה ע"י פאלו אלטו נטוורקס (חברת אבטחת מידע) פרצת אבטחה במכשירים של Coolpad אשר מאפשרת BackDoor למכשירים ע"י צד שלישי.

על אף הכחשותיה של החברה, אני הייתי נמנע (לפחות בשלב זה) מרכישת המכשיר הזה או כל מכשיר אחר של החברה הזו, לפחות עד הבהרה ע"י גורם שלישי (שאינו Coolpad).

http://researchcenter.paloaltonetworks. ... d-devices/

http://www.wsj.com/articles/security-fi ... 1418834038
איזי טורס - EZ Tours - וילות ומלונות בוטיק באירופה
http://www.eztours.co.il

Ohad

SamuelTRX
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #4 

תודה רבה אתי :)
נחמד לראות פה עוד סיקורים של מכשירים (Y)

מה לגביי איכות המסך והרגישות למגע בשימוש השוטף?
אם תרמתי לכם, תרגישו חופשי ללחוץ תודה בפינה השמאלית :)

VitacostCoupon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
יצירת קשר:

לינק להודעה #5 

@OhadG
·
אוהד, נשמע קצת קיצוני מה שאתה אומר. אני לא שמעתי אף אחד מצהיר לא לקנות יותר וינדוס כל פעם שיש פירצת אבטחה חדשה, וטויוטה עדיין קיימים למרות התקלות שהיו לרכבים שלהם. מה גם שרשום שהם בדקו חלק מהרומים, זה אומר שלא כולם נבדקו אז לא בטוח שכולם צריכים לחשוש. מעבר לזה, עכשיו שזה פורסם, אני בטוח שמפתחים ישבו על הרומים של קולפאד על מנת לחסום את הגישה החיצונית.
קופון הנחה לאתר ויטה קוסט ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק שלי.

OhadG
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #6 

לא הבנתי מה קיצוני במה שכתבתי.
יש הבדל מהותי בין פרצת אבטחה שמתגלה במערכת חלונות של מיקרוסופט (חברה אמריקאית) לבין זו שמתגלה על ידי חברה סינית. עם כל הכבוד אנחנו מכירים קצת את שיטות העבודה הסיניות בהקשרים אלו, ועל אף מה שכתבת אני ממש לא בטוח שמפתחים ישבו על הרומים של קולפאד.

דרך אגב, אם לדייק, על פי פאלו אלטו הפרצה נמצאה ברוב הרומים של המכשיר (ולא רק ב"חלק מהם" כפי שציינת)
הנה רשימה קצרה של מה יכול צד שלישי לעשות למכשירים אלו מרחוק:

CoolReaper can perform the following tasks:

Download, install, or activate any Android application without user consent or notification
Clear user data, uninstall existing applications, or disable system applications
Notify users of a fake over-the-air (OTA) update that doesn’t update the device, but installs unwanted applications
Send or insert arbitrary SMS or MMS messages into the phone.
Dial arbitrary phone numbers
Upload information about device, its location, application usage, calling and SMS history to a Coolpad server

יש עוד הרבה יצרנים סיניים אחרים שניתן לרכוש מכשירים שלהם במחירים נמוכים, ואין צורך להתעקש דווקא על היצרן הספציפי הזה.
ההמלצה הלא קיצונית שלי עומדת בעינה, להימנע מרכישת מכשירים של החברה עד שצד שלישי (נניח פאלו אלטו שוב) יאשר שהפרצות הללו נסגרו.

Ohad

YuraCherno
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #7 

סיקור מושקע. נראה מכשיר הרבה יותר טוב מהמכשירים שמציעים בדואר ובמחיר דומה.

PabloKal
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #8 

תודה רבה על ההשקעה!

Sagi7
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: סיקור על טלפון נייד Coolpad F1 Dashen 8297W

לינק להודעה #9 

@EttySharet
·תודה על הסיקור המפורט.זה עזר מאוד.

SoniaKalincausky
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #10 

סיקור מעולה. בהמשך לתגובות פה, את מתכוונת להחליף לרום ליק שהצעת עליו בסיקור, בשביל להפחית את הסיכון להיות מושפעת מהפירצה שקיימת כרגע?

noam3039
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

לינק להודעה #11 

תודה על הסקירה הניפלאה אתי (Y)
אשכול לכול חובבי עישון הבשר
http://www.hometheater.co.il/vt215693.html

EttySharet
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #12 

תודה לכם על התגובות. הוספתי מספר תמונות.

סמואל- הרגישות של המסך טובה, קולט גם מגע עדין.

אוהד- לגביי הבדיקה שהחברה הזו עשתה, קראתי באתר שלהם ונראה שהם גם מציעים פתרון לבעיה עם תוכנה שלהם בעלות כספית. נראה לי קצת חשוד שעם "בעיה" כזו רצינית, רק לחברה שמצאה את הבעיה יש את הפתרון. בשום פורום גדול של מכשירים סיניים לא דובר על הנושא כלל. שכל אחד יסיק את המסקנות שלו.

OhadG
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

לינק להודעה #13 

אתי, אני חושב שלא הבנת לגמרי את העניין פה, או שאת לא מכירה מספיק את החברות המדוברות.

פאלו אלטו נטוורקס היא חברת אבטחת מידע אמריקאית ותיקה, מסנטה קלארה, קליפורניה ואשר נסחרת בנסדא"ק.
החברה היא חברה רצינית, מבוססת ומוערכת, ומספקת פתרונות אבטחה לחברות גדולות כמו גם לארגונים ממשלתיים. ככאלה הם מציעים פתרונות Enterprise כוללים לארגונים. החברה לא מוכרת "פתרון" לבעיה הזו.

מצד שני ישנה חברה סינית, שכאמור אנחנו מכירים היטב את דרכי פעולתם. הם לא בוחלים בפעולות של הסתרת מידע, ואפילו מחיקת הודעות נגד החברה (רק תסתכלי פה בפורומים תגובות של משתמשים של אקסטרימר שכתבו הודעות בפורומים של החברה על בעיות במכשיר, ולא רק שהם זכו להתעלמות מהחברה, אלא שגם ההודעות ה"מרשיעות" הללו נמחקו כאילו לא קרה דבר). מכאן שהתייחסות בפורום כזה או אחר היא זניחה לגמרי, שלא לומר, לא רלוונטית.

אני מבין את הצורך שלך לצאת להגנת המכשיר אותו את סוקרת (ובאיזה שהוא מקום גם ממליצה עליו), ואת האכזבה שלך מבעיית האבטחה המהותית שהתגלתה בו, אבל אם תשימי לב להודעות שלי אין לי דבר או חצי דבר נגד יצרנים סיניים (ואפילו ברשותי Xiaomi Hongmi חביב), ועדיין למי שמתעקש לקנות מכשיר סיני (ולא נניח לקנות Moto G) יש הרבה פתרונות אחרים ויצרנים אחרים, בשלל דגמים ומחירים שיתנו תמורה לא פחות טובה לכסף, ולא יכילו רוגלות סיניות.

Ohad

Skarlet
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #14 

@SamuelTRX
עברו שנתיים מפתיחת הנושא - החלתתי לבדוק מה קורה עם COOLPAD
עברתי על כל המכשירים שלהם שיש אותם בשוק רשימה http://www.chinaprice.co.il/brand/23/coolpad - לא משהו.. מכשיר הכי חזק Dazen X7 מחירו בחול 1500+ אז למה לא לקנות ONE + או MEIZU שיש להם סכורה יותר תובה באותו מחיר

שלח תגובה

חזור אל “Android - אנדרויד”