גולן מציעה תחליף לחיבור קווי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
NetCHEIF (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו רשתות
גורו רשתות
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 597 פעמים
יצירת קשר:

גולן מציעה תחליף לחיבור קווי

נושא שלא נקרא #1 

החל מהיום מאפשרת גולן טלקום ללקוחותיה בעלי מכשירים תוכמים, גלישה בסלולר בדור 4 (כלומר LTE) ומי שמנוי על חבילת ה-99 שקל שלה מקבל נפח גלישה חודשי של 20GB. זהו נפח הגדול פי 3 ממה שמוצע היום על ידי חברות אחרות.

חבילה בנפח כזה יכולה להוות תחליף לא רע לחיבור קווי, זאת בתנאי שהיקף הגלישה הצפוי אינו גדול מדי.

יתר על כן, מי שיש לו מכשיר תומך אף אינו צריך לרכוש מודם סלולרי שתומך ב-4G ויכול להשתמש בו כנקודת גישה אלחוטית.

מצ"ב צילום מסך מהמכשיר לי (NEXUS 5) עם לוגו ה-LTE לצד עוצמת הקליטה.
באתר http://www.netcheif.com תוכלו למצוא מדריכים וסקירות על רשתות ביתיות, חיבורי אינטרנט ונתבים.

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני יודע שזה מאוד תלוי במיקום אבל בכל זאת אשאל: מה המהירות שאתה מקבל בגלישה דרך 4G ?

בכל מקרה, ההצעה נשמעת טובה מאוד - מקווה שהקליטה והמהירות של גולן טובים אף הם.

אגב, זה מה שמתחיל לקרות עכשיו באנגליה - הרבה מאוד אנשים מתחילים להשתמש בסלולרי שלהם בתור נקודת גישה לאינטרנט במקום לשלם על אינטרנט קווי ביתי, מה שמחייב כמעט תמיד תשלום קבוע על קו טלפון שרוב האנשים ממילא לא משתמשים בו.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

צעד יפה אני מקווה שגם חברות סלולר אחרות יעלו את הנפח גלישה ב 4G

לגבי מהירות הורדה תלוי באיזור אני למשל גר בבאר שבע
מנוי בפלאפון אם LG3 במקוב המקומות אני מקבל בין 10-15 הורדה
ומהירות העלאה 10 מגה 99 אחוז מהזמן קבוע
פינג 45 -78

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@starrywolf
בארץ אתה יכול להזמין אינטרנט ללא קו טלפון, ולהשתמש רק באינטרנט. בבזק שזה נקרא Naked ADSL" ובהוט פשוט מזמינים אינטרנט, ללא טלפון וללא טלויזיה. לא נראה לי שהוט יש שם כלשהו למוצר הזה. בשתי החברות אין דמי אחזקת קו, כמו שהיה בבזק בעבר.
·

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

ככל הידוע לי, כרגע לפחות אין באנגליה אפשרות להתחבר לאינטרנט ללא תשלום חודשי קבוע על קו טלפון אלא אם מתחברים לוירג'ין מדיה (חברת כבלים כמו הוט).

הבעיה היא שוירג'ין מדיה היא לא בדיוק חברה צדיקה וטהורה והיו לא מזמן בתקשורת פרסומים על כך שהם הטעו לקוחות בקשר למהירות האינטרנט שהבטיחו להם ובפועל סיפקו מהירות נמוכה בהרבה. בקיצור אמינות זה לא הצד החזק שלהם. :)

חוץ מזה, המחיר של חבילת אינטרנט בלבד גבוה משמעותית אם מזמינים מהם רק אינטרנט ביתי ולא אינטרנט+טלויזיה+קו טלפון.

תוסיף לזה את העובדה שיש כאן באנגליה חברה שנקראת THREE שעד לפני חודשיים אאל"ט מכרה כרטיסי סים עם תוכנית חודשית של 2000 דקות שיחה, 5000 סמסים, אינטרנט ללא הגבלה במכשיר הטלפון ו-TETHERING ללא הגבלה (כולל 4G למי שיש מכשיר טלפון תומך 4G) וכל זה ב-15 פאונד לחודש ותבין למה אנשים כבר לא ממהרים לעשות אינטרנט קווי ביתי. :lol:

לפני חודשיים החגיגה נגמרה וכל מי שחידש חוזה הוגבל ל-4GB של TETEHERING בלבד - נכון לעכשיו ההגבלה הזאת כנראה עדיין לא מיושמת כי כבר מזמן עברתי את ה-4GB ב-TETHERING ועוד היד נטוייה... :lol:

no_alone
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מה התדרים של גולן?

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@starrywolf
דווקא לפני חודש הייתי באנגליה :) ראיתי פרסומות של סיבים של BT, כבר לא זוכר מה המחיר שהוצע... בכל מקרה זה באנגליה, וגולן טלקום זה בארץ...
·

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

@dima_vy

עד כמה שזכור לי BT מחייבים אותך לקחת קו טלפון בעלות חודשית.

בכל מקרה, הידיעה הזאת מבית גולן טלקום מסקרנת אותי מפני שבחודש הבא אני קופץ לביקור בארץ ואני רוצה לסדר להורים שלי חבילה סלולרית משתלמת לטלפון החדש שקניתי להם כאן וההצעה של גולן נשמעת מעניינת מאוד.

Class889
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

dima_vy כתב:@starrywolf
דווקא לפני חודש הייתי באנגליה :) ראיתי פרסומות של סיבים של BT, כבר לא זוכר מה המחיר שהוצע... בכל מקרה זה באנגליה, וגולן טלקום זה בארץ...
·
...
·
באנגליה לVDSL הם קוראים סיבים אופטים.
תשאל הרבה לקוחות שיש להם "FIBER" ותראה שבעצם יש להם סה"כ VDSL.
זה ידוע..

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@Class889

BT הייתה אמורה בתחילת 2013 להתחיל לספק מהירות של 300mbps באמצעות FTTP שזה אומר סיבים אופטים עד הבית.

לפחות באזור שאני גר בו זה עדיין בגדר חלום רחוק (אני יכול לקבל עד 76mbps). :(

Class889
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 283 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

את המידע הזה אני הבנתי מאנשים שגם לקוחות של BT באנגליה. הקטע הוא שגם אנשים שאתה מדבר איתם BT אומרים להם שזה FIBER למרות שזה בעצם כבל טלפון.

לגבי ה300 מגה, גם בזק אמרו שהם יתנו לנו 200 מגה עוד ב2010 חח. באיזה טכנולוגיה הם אמורים לספק את ה300 מגה? ב GPON?

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

Class889 כתב:באיזה טכנולוגיה הם אמורים לספק את ה300 מגה? ב GPON?
...
על פי ויקיפדיה כנראה שכן.

"An additional full fibre-to-the-home service which uses GPON technology instead is also offered under the BT Infinity brand. This service is expected to reach 300 Mbit/s download speeds in 2012 though this is only available in limited areas."

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

זה לא 100% הטעיה, ב-VDSL הסיב חייב להגיע עד השכונה של הלקוח כי VDSL הוא לטווח ממש קצר (אחרי ק"מ אחד המהירות כבר על הפנים).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”