חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Garrard Zero 100 מודעת יד 2 מיום 13/11/2014

נושא שלא נקרא #166 

פטפון [b]Garrard Zero 100[/b] [url=http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2_info.php?SalesID=53cba4f43fe505755599d672a0426fe7971]מודעה[/url] מיום 13/11/2014 [list]
  • [*][b]תוכן[/b]: פטיפון נדיר של חברת גרארrד zero garrard 100
    פטיפון בעל צליל נהדר ונראה מיליון דולר עיצוב משנות ה-70 נמכר באיבי ב 1500 ש"ח לפני משלוח תמונות שלי
  • [*][b]אזור מכירה[/b]: רעננה - כפר סבא
  • [*][b]איש קשר[/b]: אריאל
  • [*][b]חוות דעת[/b]: אם יש משהו שמקומם אותי במודעות יד 2 זה השילוב הזה של שנוזל במבוזל ללא בקרה. נתחיל מזה: הפטפון לא נדיר ולא בטיח. זו אינה הקלסיקה של Garrard בסגנון ה-301 וה-401 המפורסמים או אפילו ה-501 הפחות ידוע. הדגם הזה יוצר במאות אלפים החל מתחילת שנות ה-70' והדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה 'נדיר'. הדגם לא נמכר ב-eBay ב-1500 ש"ח. ה-Zero 100 האחרון [url=http://www.ebay.com/itm/Garrard-Zero-100-Turntable-Completely-Restored-/181200430885]נמכר[/url] לפני כשנה בפחות מ-800 ש"ח לאחר שירות רסטורציה במצב מושלם. הפטפון אולי נראה כמו מיליון דולר לבעליו אבל לי קל יותר לדמיין כמה מאות דולרים לטכנאי שיטפל בסיוט המכני הזה:

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-O-iqE1fGUwY/VGVjlQmrt2I/AAAAAAAAQKE/upR7zZtIKA0/w601-h399-no/garrard-zero-5.jpg[/img]

אז אחרי בדיקת מציאות חפוזה - מדובר בפטפון שהיה הצהרה תכנונית בריטית בעידן שבו הדגם התחרה בסאונד של הפטפונים של Thorens ובאיכות המכנית של הצ'יינג'רים המפורסמים של Dual. בארנה האודיופילית של אז, הדגם הזה הצליח לעשות קצת רעש (משחק מילים מכוון) ומהר מאוד התגלה שהפער בין התכנון לביצוע גורם לכך שהרעש הזה לא מגיע רק מהמבקרים אלא בעיקר מהמכניקה של רמת הבנייה הנמוכה יחסית של מכלולי הפטפון העדינים (דגש על הזרוע). לא ניתן היה בזמנו לייצר את רכיבי הפטפון ברמה הנדרשת מתכנון כל כך מחוכם. היום אפשר היה לעשות זאת יותר טוב - אבל אין סיכוי שמישהו יתאמץ.

[b]הפטפון הנמכר[/b]

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-n-i49WB-0M8/VGVYTMKQ_BI/AAAAAAAAQIU/s0SKZF9Yo6A/w481-h271-no/yad2-garrard-zero-b.jpg[/img]

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-Qmw9YeC5h5k/VGVYSQZFFSI/AAAAAAAAQII/d8uMKm35gnU/w481-h271-no/yad2-garrard-zero-a.jpg[/img]

אפשר לציין שב-Zero יש לא מעט פטנטים (רשומים) שהחברה הבריטית רשמה בזמן פיתוח הפטפון הזה, שהוא איידלר (מונע גלגל) שמקורו בדגמים משנות ה-50'. יש לו מנוע סנכרוני ייחודי, שקט ויעיל - ומערכת שיכוך שמבוססת על 4 קפיצים מרופדים ששניים מהם ברי כיוון. קיימים מספר דגמים של ה-Zero 100 וההבדלים המהותיים ביניהם הם דגם צ'יינג'ר (מחסנית תקליטים), דגם אוטומט, ודגם ידני + אוטומט בשילוב בסיסים מגדלים שונים. המאפיין הייחודי של ה-Zero, וזה שהקנה לו את שמו הוא הזרוע הייחודית שלו:

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-cGVR4XJIJrc/VGVZR6flmjI/AAAAAAAAQIc/UZMjTXWVGV0/w541-h140-no/zeroarm.gif[/img]

הזרוע, שבאמצעות תכנון די מבריק, שומרת על זווית הראש שמשיקה לאורך כל הניגון למסלול החריטה של החריץ (רדיוס התקליט) על מנת לשמור על 'אפס' שגיאת עקיבה, כפי שניתן להמחיש כך:

[img]https://lh3.googleusercontent.com/-pXYkHCDFWIA/VGVYRv9vBPI/AAAAAAAAQH8/S-Kkyueat-I/w488-h481-no/garrard-zero-4.jpg[/img]

הזרוע גם כוללת מכניזם אנטי סקייט מגנטי מחוכם והיא בעלת מכניזם של שיכוך. למרות המראה המגושם שלה, היא קלילה למדי ומסוגלת לתפקד היטב. הבעיה המרכזית והעיקרית (לא רק בזרוע) היא שהתכנון היה כבד מדי על יכולת הביצוע בזמנו. התוצאה היא הצורך בתחזוקה מתמדת. הזרוע סובלת ממסבים וצירים ברמה בינונית מאוד והביצוע המורכב מאוד של ייצורה, מאכזב למדי:

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-4AxYYyHvbUw/VGVZwc6tzNI/AAAAAAAAQI4/flBbKKTT624/w469-h430-no/zeroarm1.gif[/img]

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-xNCzmPSEZfQ/VGVb9uC-WaI/AAAAAAAAQJc/6a1RdBEP7Jk/w601-h478-no/zero100_armpillar.jpg[/img]

באופן תאורטי לזרוע הזו היה המון פוטנציאל והיא די גאונית. המוט המקשר המקביל דואג לשמור על זווית קבועה של השלה ביחס לחריץ ופותר את בעיית שגיאת העקיבה בדומה לזרועות לינאריות. כאן נעשה שימוש בעיקרון ההנדסי הפשוט של זוויות נגדיות זהות במקבילית. בפועל, כדי שהמכניזם הזה יעבוד, השלה תלויה על 'ציר' שמאפשר את ההטיה הדינמית הזו תוך קיפול טלסקופי (בסגנון אנטנה) של שני חלקים נפרדים בשלה. התוצאה הבלתי רצויה היא חופשים הרחוקים מלהיות אידיליים תוך הגברת רזוננסים באחד המיקומים הרגישים ביותר בפטפון. אפשר להוציא מהזרוע הזו ביצועים סבירים אך היא דורשת תחזוקה מתמדת ומלמען האמת, אפשר להוציא ביצועים טובים יותר מזרועות קשתיות רגילות בינוניות.

[b]Garrard Zero 100[/b]

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-3pfi0yLFlj4/VGVYRXWYshI/AAAAAAAAQH4/BaKxbqACmdY/w581-h481-no/garrard-zero-1.jpg[/img]

ל-Garrad Zero 100 היו המון פיצ'רים מתקדמים. היתה לו בקרת פיץ' עם סטרוב מואר נאון (דומה ל-TD-124 וה-TD-125 של Thorens) והוא כלל אפשרות שליטה בשני מצבי תפעול של הפטפון. מצב אחד היה אוטומטי לגמרי, ואפשר אפילו שליטה בכיוון גודל התקליט ("10 או "7 במהירות 45) כך שהזרוע 'ידעה' הכין מתחיל התקליט, ומצב נוסף ידני לחלוטין כראוי למשתמשים דקדקנים. בנוסף ניתן היה לשלוט ב-Cue (הרמה והורדה של הזרוע במיקום הרצוי) ובגרסאות ה'ציינגרים של ה-100, ניתן היה גם לערום מספר תקליטים על הספינדל הארוך לשמיעה רציפה של מספר תקליטים.

המחיר של כל הפיצ'רים המתוחכמים האלה היה סרבול מכני מיותר. זאת ועוד, גם רמת הבנייה כתוצאה מאילוצים של טכנולוגיה ושיקולים כלכליים גרמו לכך שכלל לא היתה משמעות לאפשרות התפעול הידני של הפטפון. המכניזם האוט' גבה את מחירו בעבור נוחות התפעול בתוספת המעצבנת של הקרקושים הרגילים של מכניזם מסוג זה.

ה-Zero ידוע לשמצה כפטפון קשה לתחזוקה. הגריז המקורי שלו נוטה להתקשות ולהתקרש, חלקי המתכת חייבים בניקוי ובשימון הולם נגד חלודה, והמכניזם האוט' מסובך ומסורבל (כרגיל). הזרוע נוטה לפתח חופשים בעייתיים במיוחד בעקבות איכות מסבים ירודה והפטפון ידוע ברמת רעש הרקע הגבוהה והמטרידה שלו. טיפול בפטפון הזה הוא אתגר תחזוקתי והוא רחוק מלהיות מומלץ למתחילים. נדיר לשמוע על Zero משומש עם אפס בעיות. תמיד צץ משהו:

לינק לוידאו

בשורה התחתונה ה-Garrard Zero 100 הוא פטפון למתקדמים ואספנים שיש להם חיבה לפטפוני 'אבן דרך' היסטוריים. זוהי קלסיקה - אין ספק. אפשר לשדרג את ה-100 ולפתור את רוב הבעיות הגנריות שלו (בראש ובראשונה ניקוי ושימון, טיפול ו\או החלפת מסבים וכיוון המכניזם המסורבל) אך זהו הליך השמור לבעלי רקע טכני וניסיון קודם.

ל-Zero יש דומיננטיות בתדרי הביניים והתדרים הנמוכים. יש לו, משום מה (ככל הנראה כתוצאה מחופשים בשלה) בעיה בתדרים הגבוהים. בסוף, זה לא יצא לא Thorens ולא Dual. הפלט של הפטפון פשוט אינו מאוזן. זהו פטפון שהיה מרשים מאוד בשנות ה-70', במיוחד לאור הפטפונים העלובים של המתחרים (BSR), שהיו כל כך נפוצים באותה תקופה בארץ המוצא. קשה מאוד לכוון את הזרוע, שילוב האפשרויות בין תפעול ידני ואוטו', בעייתי מאוד. מי שמעוניין בפרויקט מאתגר הנה הזדמנות למתקדמים,
  • [*][b]מחיר נקוב[/b]: 1500 ש"ח
  • [*][b]מחיר הולם [/b]:800 ש"ח
  • [*][b]מדד הלימות[/b]: 1.5
  • [/list]
    [b]עריכה[/b]: הייתי חייב... מצאתי סרטון של Zero 100 שעובד!!! אפילו בעליו משתומם ומתפעל מהעובדה שסוף סוף נמצא אחד שעובד :אתה חמוד אתה:

לינק לוידאו

בשורה התחתונה ה-Garrard Zero 100 הוא פטפון למתקדמים ואספנים שיש להם חיבה לפטפוני 'אבן דרך' היסטוריים. זוהי קלסיקה - אין ספק. אפשר לשדרג את ה-100 ולפתור את רוב הבעיות הגנריות שלו (בראש ובראשונה ניקוי ושימון, טיפול ו\או החלפת מסבים וכיוון המכניזם המסורבל) אך זהו הליך השמור לבעלי רקע טכני וניסיון קודם.

ל-Zero יש דומיננטיות בתדרי הביניים והתדרים הנמוכים. יש לו, משום מה (ככל הנראה כתוצאה מחופשים בשלה) בעיה בתדרים הגבוהים. בסוף, זה לא יצא לא Thorens ולא Dual. הפלט של הפטפון פשוט אינו מאוזן. זהו פטפון שהיה מרשים מאוד בשנות ה-70', במיוחד לאור הפטפונים העלובים של המתחרים (BSR), שהיו כל כך נפוצים באותה תקופה בארץ המוצא. קשה מאוד לכוון את הזרוע, שילוב האפשרויות בין תפעול ידני ואוטו', בעייתי מאוד. מי שמעוניין בפרויקט מאתגר הנה הזדמנות למתקדמים,
  • [/list] [b]עריכה[/b]: הייתי חייב... מצאתי סרטון של Zero 100 שעובד!!! אפילו בעליו משתומם ומתפעל מהעובדה שסוף סוף נמצא אחד שעובד :אתה חמוד אתה:

https://www.youtube.com/watch?v=XVZhM2qsBU0">לינק לוידאו

• [/list] [b]עריכה[/b]: הייתי חייב... מצאתי סרטון של Zero 100 שעובד!!! אפילו בעליו משתומם ומתפעל מהעובדה שסוף סוף נמצא אחד שעובד :אתה חמוד אתה:

נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 14/11/2014 8:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

עדכוני מכרזים...

נושא שלא נקרא #167 

• JVC JL-A40 (זוכרים? רצו 700 ש"ח...) שמור בקופסה - לא נמכר אפילו ב-380 ש"ח.
    • Audio Technica LP-120 (כמו כאן, רצו 1300 ש"ח לפטפון באריזה) משומש נמכר ב-630 ש"ח
    • שני פטפונים מסוג Stanton STR8-60 (כאן רצו 700 ש"ח בעבור פטפון עם מזוודה) נמכרו ב- 550 ש"ח.
    • Marantz 6100 - (כאן היתה מודעה סבירה ורצו רק 600 ש"ח) לא נמכר גם ב-500 ש"ח אבל בסוף נמכר כאן ב-630 ש"ח. :?

raniburg
    סמל אישי של משתמש
    חבר ותיק
    חבר ותיק
    נתן תודות: 738 פעמים
    קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #168 

לגבי ה ZERO
    בזמנו עיינתי במנואל והבנתי ,שכדי לכוון את הזרוע, צריך סט של מכווני פלסטיק '' ספציפיים''
    אני בספק אם המכוונים האלה עדיין מגיעים עם הפטפון...
    אני לא זז מכאן עד סוף הצד

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #169 

זו רק שבלונה כמו של טכניקס, פיוניר וטורנס שמטרתה קביעת מיקום המחט במרווח ה-Overhang הנכון. הבעיה היא שהזרוע של ה-Zero לא מניעה את הראש בקשת ולכן אין פרוטרקטור קשתי שבאמצעותו ניתן לבצע את הכיוון הזה באופן אלטרנטיבי. היעדרות השבלונה היא לא show stopper אבל זה מסבך את העניינים.

nkorah
    סמל אישי של משתמש
    חבר ותיק
    חבר ותיק
    נתן תודות: 452 פעמים
    קיבל תודות: 600 פעמים

נושא שלא נקרא #170 

זה עדיין יכול להיות פטיפון נהדר -
    משתמע ממה שכתבת, שאוסף הבעיות לא קשור לפטיפון ולהנעה שלו. נשמע שאפשר בקלות להפטר מהזרוע ולייצר אידלר מצויין, או אולי לנסות 'לשחק' איתה, ולהוסיף זרוע נוספת לשם האמינות.

מה דעתך?
    אני מודה שהסקירה שלך עשתה לי חשק לקנות את הפטיפון הזה :D

שבת שלום (f)

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #171 

דעתי? שזה hopeless... נסה התרשמות ויזואלית חפוזה ממדריך השרות. אם עדיין בא לך - בהצלחה! :biggrin:

nkorah
    סמל אישי של משתמש
    חבר ותיק
    חבר ותיק

נושא שלא נקרא #172 

אם מפרקים את כל מכלול הזרוע (שזה כולל את מנגנון הכיוון המורכב, השליטה בגודל התקליט ובהפעלה האוטומטית וכו') לא נשארים עם אידלר אמין וטוב מבית גרררררד?

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #173 

לא. נשארים עם זה:
    נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

nkorah
    סמל אישי של משתמש
    חבר ותיק
    חבר ותיק

נושא שלא נקרא #174 

טוב, השתכנעתי :)

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

Audio Technica AT-LP120USBC מודעת יד 2 מיום 16/11/2014

נושא שלא נקרא #175 

פטפון Audio Technica LP-120 USB מודעה מיום 16/11/2014
    • תוכן: למכירה בהזדמנות עקב שדרוג מוכר את הפטיפון הראשון שלי פטיפון אודיו טכניקה עם פיץ X10 שלוש מהיריות 33-45-78 במצב חדש 1000 ש"ח בלי ראש יש אפשרות לקנות את הראש בתוספת של 100 ש"ח כל הקודם זוכה. אפשרות תשלום בפייפאל
    • אזור מכירה: מושבים במרכז
    • איש קשר: קובי
    • חוות דעת: היינו בסרט (ה'לא משהו' הזה) של חיקוי טכניקס סטנדרטי כבר כאן. ראינו מחיר מייצג של AT-LP120 משומש שנמכר כאן, ממש לאחרונה ב-630 ש"ח ובא עם השלה ועם הראש - אז מה הקטע? paypal? במה בדיוק זוכה 'כל הקודם'?

הפטפון הנמכר

תמונה
    • מחיר נקוב: 1000 ש"ח
    • מחיר הולם :650 ש"ח
    • מדד הלימות: 4.5

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

Fidelity HF-45 מודעת יד 2 מיום 23/11/2014

נושא שלא נקרא #176 

פטפון Fidelity HF-45 מודעה מיום 23/11/2014
    • תוכן לאספנים ולמבינים!!!!! פטיפון מבית Fidelity מ1960 נחשב לפריט אספנות מאוד מבוקש כיום וניתן להתרשם מהמכירות באי ביי. הפטיפון בעל הגברה פנימית ומכיל בתוכו זוג רמקולים ונסגר בתוך מזוודה הפטיפון עובד על 250 וואט כך שלא ניסיתי אותו ואין בכוונתי לנסות
    • אזור מכירה: נס ציונה - רחובות
    • איש קשר: David
    • חוות דעת: "לאספנים ולמבינים!!!!!" - טוב נו... זה תמיד מצחיק אותי. בואו נראה שנייה במה מדובר:

Fidelity HF-45

תמונה

כמו שאתם מבינים קצת משעמם בלוחות כרגע אז הנה חוו"ד היתולי משהו על פטפון מונו בריטי מסוף שנות ה-60' מדגם HF-45 שמגיע במזוודת קנבס (בניגוד למזוודות העור ה'נחשבות' או מזוודות הפלסטיק המבריק בסגנון עידן החלל הרטרו סיקסטיז) שכולל פטפון 4 מהירויות של --- ... נכון מאוד! מי שאמר BSR צדק. לא יודע מה להגיד... ת'אמת לא נראה לי שהדבר הזה מפציץ Led Zeppelin או משמיע Miles Davis כמו שצריך, אבל אולי Vera Lynn או Édith Piaf ישמעו עליו יותר אותנטי... :ממש לא:

אני לא בדיוק 'אספן' ולא בדיוק 'מבין' אבל אני מוכן לקבל את העובדה שיש כאלה, ושזו בדיוק הנישה שלהם. אז הלכתי לשאול את רב'ה גוגל מי אלה האספנים המוזרים האלה. כצפוי, גיליתי שמדובר בעיקר במומחי עתיקות בריטים (שכמו הדוכנים של מפעל הפיס בישראל, יש אחד כזה בכל קרן רחוב בלונדון) שמפאת עונת מלפפונים קשה, עונים במרשתת על 'חפירות' של צעירים שירשו, מצאו, אספו או פינו פנינת וינטאז' שכזו ולא ממש בטוחים אם המקום ההולם הוא הצפרדע השכונתית או בית המכירות של Sotheby's.

מצאתי אחת כזו שטרחה לענות לאיזה ניג'ס אנגלי אחד שירש HF-45 ועומד בפני דילמת החמדנות המצויה: כמה שווה "הירושה"?' ע"פ הגברת, שהיא ללא ספק מקור מוסמך למידע באשר לשווי הדגם המדובר, זה לא בדיוק הדגם הכי מבוקש של Fidelity אלא מדורג 'רק' במקום הרביעי. Diana F, שיש לה תואר בענתיקולוגיה וקריירה ב-JustAnswer, טוענת ש-HF-45 במצב מושלם יכול להניב £100 עד £150 ובדרך כלל מניב £60 עד £90 במכירות מסוג זה. נו... מילא. אני במקומה הייתי חושב פעמיים לגבי מי מוכן לשפוך 900 ש"ח על מזוודת פלסטיק שמכילה פטפון מפואר לבית BSR, אבל הגברת לא פריירית בכלל כמו שהסתבר לי מאוחר יותר.

בכל אופן, לקחתי גם את הצעתו של המוכר ברצינות ובדקתי בעצמי, כפי שהציע, ב-eBay מהו הסכום שאנשים אמתיים מוכנים להשקיע בתחביב האספנות המוזר מאוד הזה. בהתחלה מצאתי שבניגוד לחוו"ד של הענתיקולוגית מ-JustAnswer השווי המכרזי של HF-45 הוא באזור ה-300 ש"ח. גם זה נראה לי רק בקרב קומץ מלוכנים מוכי שיטיון שגרים באי רדוף ענתיקולוגים המחכים ל-15 דקות התהילה שלהם בתכנית נישה מקומית של ה-BBC...

גיליתי כצפוי מכרז טרי... שעומד כרגע על £40. על פניו סברתי שהגברת Diana F החליטה לשחק אותה על בטוח ונתנה הערכה מופרזת אבל, תואר בעתיקות לא נותנים לכל אחד, ומסתבר שהיא יודעת על מה היא מדברת. וכך... נתקלתי גם בעוד מכרז טרי שעומד כרגע, כשעה לפני סיומו עם הצעה אחת שאינה רחוקה מההערכה המרבית של המומחית. כמובן שהפריט הנמכר במצב משומר למהדרין. בדיוק כמו שהיא אמרה:

HF-45 במכרז - כמעט 900 ש"ח...

תמונה

כל המכרזים האלה באים מה-eBay 'שלהם' מהאי המצחיק הזה שנוהגים בו הפוך. ב-eBay 'שלנו' אין דברים כאלה (לשמחתי יש לציין). אבל הנה... רצה הגורל ויש לנו עכשיו מישהו מנס ציונה שמשוכנע כנראה שהשכנים שלו ברחוב בייקר הם אוסקר ווילד או ווינסטון צ'רצ'יל והוא תוקע לרחובות והסביבה מחירים של Diana F ביד 2 בעבור חתיכת ארגז פלסטיק עם פטפון של BSR (עם מחט קרמית - כבר אמרתי?) בתור 'ענתיקה' למבינים ולאספנים...

כמה אתם הייתם משלמים אם ביד 2 היו עורכים מכרזים?

תמונה

אז עכשיו אני קצת מבולבל... מצד אחד, ככל שזה נוגע אלי (ואי אפשר להאשים אותי שאין לי חיבה למכשירים אנלוגיים ישנים) הייתי מעדיף למחזר את הדבר הזה בגריסה במקום להתעסק במכירה של משהו מבית BSR. מצד שני, ישנם מחוזות שבהם 'מזוודת הפלאים' הזו מסוגלת לשלוף לבעלי עניין מהארנק שטרות נאים נושאי תמונות בני אצולה כאלה ואחרים. מה הם עושים עם זה - ארגז לחתול? :מבולבל:

טוב נו, מה אני מבין... בכל העסק הזה אני יודע רק דבר אחד בוודאות: הפטפון הזה עובד על 250 'וואט' כמו שהסלון שלי הוא בעל שטח של 50 ג'אולים מרובעים. למרות שאני די בטוח שהכוונה היתה ל-250 'וולט' מלכותיים אימפריאליים, זה עושה עלי רושם יותר כמו הערה לילידים שלא לבלבל את המוח עם שאלות לא נוחות לגבי תפקוד המזוודה. זה דומה לנימוס הקולוניאלי המפורסם בדקויותיו: 700 ש"ח מוכנים לקבל אם אין ברירה, אבל כל מגע אחר עם הנייטיבס הטורדניים הוא בחזקת מיותר...

זה לא שלדעתי יש למה לצפות בבדיקת המוצר, אבל בכל זאת בן אדם, מה קונים פה? מזוודת נפץ בתכלת מזעזע - או מכשיר אנלוגי שגם אמור להתחבר לחשמל ולהסתובב וכמובן להשמיע משהו באיכות משביעה רצון. הייתי יכול להקשות כאן גם בשאלות כגון האם מהירות הסיבוב נכונה? האם המחט הקרמית בריאה לתקליטים שלי? או לכל הפחות, האם הצ'יינג'ר תקין? אבל אני אשאר חיובי בקונטקסט הנימוס הטרנס-אטלנטי במקרה הזה ולא אטריד אף אחד בדו-שיח מיותר.
    • הערות נוספות: בהצלחה שרלוק! אבל אם תתייאש מחוסר ההערכה הצברית לענתיקות לונדוניות בעטיפות פלסטיק כחולות לאספנים ומבינים, השאר את המזוודה הכחולה נטושה ברחוב הרצל ליד המשטרה. יהיה משעשע! (סתם סתם...לא ברצינות)

את התמחור הפעם אני משאיר לשיקולכם. זו לא 'הטריטוריה' שלי.
    • מחיר נקוב: 700 ש"ח
    • מחיר הולם ::התייאשתי: ש"ח

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

Dual CS-505-1 מודעת יד 2 מיום 25/11/2014

נושא שלא נקרא #177 

פטפון CS-505-1 מודעה מיום 25/11/2014
    • תוכן: פטיפון dual מעולה עובד מצויין מחט חדשה נישמע טוב
    • אזור מכירה: חיפה וחוף הכרמל
    • איש קשר: ברוך
    • חוות דעת: תודה לך ברוך. סוף סוף! מודעה נורמלית שלא יועדה עבור 'מבינים ואספנים' ללא קשקושים, בלי סופרלטיבים מיותרים שמציעה למכירה פטפון נחמד מאוד ובמחיר הולם בהחלט ואפילו התמונות נראות אותנטיות לחלוטין. עודדת אותי! עמדתי להתייאש מסגנון ההודעות וגם מתכנן באחד האתרים הגדולים אך הלעתים קרובות מידי - גם המביישים ביותר בישראל. שוב תודה לך! (Y)

ה-Dual הנמכר

תמונה

תמונה

מדובר בפטפון חמוד ואיכותי מתוצרת גרמניה שידע זמנים מצוינים ונתן פייט רציני לפטפונים הבריטים בארץ מוצאם. בתחילת השרשור הזה כבר היה לנו דגם דומה מאוד שהוצע למכירה ואף נרכש ע"י אחד מחברי הפורום. כאן היתה חוות דעת על הפטפון המדובר לטובת מי שרוצה להתרשם. אני בעד!

תמונה
    • הערות נוספות: כל הכבוד! הצעה חמודה והפטפון אפילו נראה במצב טוב. עדיין רבותיי... פטפון מיד שנייה רצוי מאוד לבדוק לפני הרכישה. (f)
    • מחיר נקוב: 400 ש"ח
    • מחיר הולם :400 ש"ח
    • מדד הלימות: 10

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

Pioneer PL-200 מודעת יד 2 מיום 25/11/2014

נושא שלא נקרא #178 

פטפון Pioneer PL-200 מודעה מיום 25/11/2014
    • תוכן: פטיפון פיוניר דיירקט - פטיפון שמור ומשובח פיוניר הנעה ישירה דגם PL 200,ראש ומחט טובים, נשמע מעולה במחיר הזדמנותי.
    • אזור מכירה: חולון - בת ים
    • איש קשר: REUVEN
    • חוות דעת: שרשור ה'איזה ***' שלי מדבר על פטפון שהוא דגם אחד מעל זה הנמכר כאן בהיררכיה המסכנה ביותר של Pioneer משנות ה-80'. מי שיפתח את המילון בערך 'מחרשת פלסטיק' יראה תמונה של חבר נוסף במשפחת המצוקה הזו. כאן הופיעה חוות דעת על דגם ה-PL-400 שהוא בשתי רמות מעל ה-PL-200 ועדיין לא ראוי לאיסוף מהמדרכה.

קשה להאמין שאחרי ה-PL-400, לפיוניר לא היתה בעיה תדמיתית לנסות להוזיל עלויות עוד יותר ולצאת עם ה-PL-300. כאילו שזה לא מספיק מחריד, עוד הגיח משם איזה מנהל בכיר שב-1981 כיווץ את ישבניו והכריז בפני המהנדסים בלי בושה: 'לא! זה יקר מידי. תייצרו לי אחד יותר זול!'.

ה-PL-200 לא נשמע מעולה. מדובר בפטפון זול, גרוע, מקרקש שרחוק מלהיות 'משובח'. המילה הזו לא צריכה להופיע בהקשרים כאלה - בכלל! המחיר הנקוב רחוק מלהיות 'הזדמנותי' אבל המונח ההולם מתחרז יופי עם המילה הזו.

Pioneer PL-200

תמונה
    • הערות נוספות: סליחה! פטפון כזה לא קונים בכסף. ראוי לשקול היטב אם להכניס אחד כזה הביתה גם אם מקבלים, מוצאים, יורשים ובטח שלא מוציאים 500 ש"ח על סחורה כזו. 500 שקלים ישיגו כאן כל כך הרבה דברים יותר טובים... גם אין תמונות במודעה. כמובן שזה תמיד סימן טוב ומעודד המביע בטחון של המוכר בחזות המוצר הנמכר. :ממש לא: בכל אופן, הכנסתי כאן תמונה קטנה מהרשת (אני מתנצל). האמת היא שזה לא כל כך משנה לגבי המודעה הזו. אולי באמת עדיף במקרה הזה לא לראות תמונות.

למרות הכל, 200 ש"ח הוא המחיר שהתקבע כאן כמחיר הסטנדרטי בעבור 'מחרשת פלסטיק'. נראה לי שזה סכום שניתן לסבול פשוט משום שסטטיסטית אני חושב שאנשים מאבדים יותר שטרות כאלה מאשר זורקים אותם לעזאזל על 'מציאות' מהסוג הזה. אני לפחות יכול לחיות עם לאבד שטר של $50 פעם ב... אבל אין סיכוי שאני אזרוק את הכסף מרצוני על חתיכת פלסטיק מקרקשת שכזו.
    • מחיר נקוב: 500 ש"ח
    • מחיר הולם :200 ש"ח (קשה לי לקרוא לזה 'הולם' במקרה הזה)
    • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
    סמל אישי של משתמש
    חבר מביא חבר
    חבר מביא חבר

Technics SL-20 מודעת יד 2 מיום 03/12/2014

נושא שלא נקרא #179 

פטפון Technics SL-20 מודעה מיום 03/12/2014
    • תוכן: Technics SL-20 פטיפון נדיר ומיוחד 1300 שקל
    • אזור מכירה: חולון
    • איש קשר: 'מוזיקה'
    • חוות דעת: לא נדיר, לא מיוחד ולא שווה שבר מהמחיר הנקוב במודעה המקוממת הזו. כשאני הייתי תלמיד בגילאי העשרה בחטיבת הביניים והתיכון, הדגם הזה היה המקבילה של הדגמים הנמוכים של 'Pro-Ject' היום. מדובר בסך הכל בפטפון ידני מונע רצועה, מבוקר DC סרבו, בעל זרוע יפנית במסה אפקט' בינונית שפועל בשתי מהירויות, ושנמכר בזול, זול, זול! הפטפון הזה היה מתנת הבר-מצווה הקלסית לנער מתבגר שיש לו 'נגיעה' והערכה נורשת לויניל, אבל לא סומכים עליו מספיק עם פטפון יקר יותר.

הפטפון ממודעת המכירה

תמונה

ה-SL-20 היה, נשאר, ויהיה תמיד Low-Fi מהצד העליון של המונח. הוא יופי של פטפון למתחילים אבל הזרוע הבינונית שלו (לא רעה לכשעצמה אך בינונית ביחס לזרועות אחרות של היצרן) בתוספת הפלטה המגוחכת בקלילותה שלו, מונעים את המעבר מרמת ה-Low-Fi לרמת ה-Mid-Fi ה'נחשקת'. למעשה, כש-Panasonic מכרו את הדגם הזה במחצית השנייה של שנות ה-70', הם נאלצו להטיל את מלוא משקלו של המותג 'Panasonic' למשוואה, משום ששיווק מוצרים זולים מהסוג הזה, תחת המותג 'Technics' שהיה אז חדש ובלתי מוכר יחסית, לא התקבלו יפה בארה"ב. בשנים הראשונות הפטפון הזה שווק כשתחת המותג 'Technics' הופיע גם הכיתוב 'By Panasonic' - כדי שיהיה ברור מי 'חותם' על הפטפון.

הדגם החצי אוטו' - Technics SL-23

תמונה

כפי שציינתי קודם, זה היה פטפון לנערים. אף 'אודיופיל' של התקופה לא הסתכל אז ברצינות לעבר פטפונים יפנים קלילים כאלו, אך ה-SL-20 אינו פטפון גרוע. למעשה, מבחינה טכנית, יש לו נתוני W&F ורמות Rumble שהפטפונים העכשוויים של Pro-Ject יכולים רק להתקנא בהם (0.05% W&F ו-65dB- לפי DIN-B). הבעיה היחידה שלו מתבטאת בתדרים הנמוכים שהם קצת חסרי נוכחות. מעבר לכך, כמיטב המסורת של Technics, הפטפון משמיע בדיוק מה שיש בחריצי התקליט.

זה אולי Low-Fi עליון במונחי שנות ה-70' אבל לעומת הקרוסלות החשמליות הסיניות שנקראות בטעות 'פטפון' ונמכרות היום במאות ואלפי שקלים לקרבנות שיווק ופרסום, ה-SL-20 (ואחיו החצי אוטו', ה-SL-23) הוא יצירת טכנולוגית ראויה לשבח. זה אמנם לא SL-1200, אך לחלוטין לא מדובר במקרה הזה בפטפון גרוע. זהו פשוט מתכון אנלוגי ידוע מראש של רכיבים במשקל כולל של 5 ק"ג, המצליח להשיג בכבוד את הרמה המתוכננת - ואולי קצת מעבר לכך.

סרטון 'תדמית'

הבעיות המרכזיות של ה-SL-20 הן שתי הבעיות הנפוצות ביותר בפטפונים מסוג זה. הרצועה מתבלה ודורשת החלפה, והטרימרים ששולטים בזרם ה-DC שמגיע אל המנוע ושולט על מהירותו, מתחמצנים ומזייפים. שתי הבעיות מינוריות לחלוטין אבל הטיפול בטרימרים, במידה וכיוונם אינו פותר את הבעיה, טורדני משהו. יש סיכוי קלוש שמהירות של SL-20 בן שלושים פלוס שנים נשמרת יציבה ללא תשומת לב טכנית פעם ב... והרוכש הפוטנציאלי מוזהר בזאת לשים לב לכך. בעיה נוספת היא המסה המגוחכת של הפטפון הזה - גם של הבסיס, וגם של הפלטה. 5 ק"ג כולל - זה כלום. העסק חשוף לפידבקים ולוויברציות מכניות שהמסה העצמית שלו לא מסוגלת להתנגד להן.

מצד שני הפשטות הבסיסית של ה-SL-20 היא יתרון מבורך. אין לו מנגנונים זולים ומקרקשים ואפשר בקלות להציג בו שדרוגים ושיפורים כיד הדמיון שעיקרם החלפת הזרוע, שיכוך הבסיס (או החלפתו), רגליים חדשות במקום הגומיות המצחיקות ואיתור פלטה חלופית, או עיבוי הקיימת.

אפשר גם 'לשדרג'...

תמונה

בכל מקרה, לדעתי ה-SL-20 עדיף על רוב הפטפונים ברמת הכניסה שנמכרים היום לציבור ובוודאי על הדגמים הנמוכים של AT, Stanton של Reloop, Denon ויצרנים אחרים ש'מנחיתים' על הציבור דגמי מדבקה חסרי ייחוד שירדו מאותו פס הייצור של מפעל Hanpin הטיוואני. השאלה המרכזית היא, כמובן, 'עדיף? -באיזה מחיר?'

$60 ב-eBay עבור SL-20 משומש, לא מספיק אטרקטיביים כנראה כדי למשוך קונים. ה-SL-20 הוא פטפון זול, נפוץ (כמובן ש'נדיר' הוא הסופרלטיב הכי נפוץ לאחר 'מקצועי' במודעות מכירה של פטפונים ביד 2) והמחירים ב-eBay, למרות שנראים זולים ביחס למודעת יד 2, הם גוזמה בפני עצמה. בלוחות מקומיים בארה"ב הפטפון הזה יימסר לכל דורש בפחות מ-$30 וזה בדיוק - מה שהוא שווה לאחר 30 שנות שירות.
    • הערות נוספות: לדעתי המודעה הזו ביד 2, על המחיר הנקוב בה, חסרת כל פרופורציה ולטעמי האישי מקוממת. יש לי הרושם שמדובר שוב בסוחר אלטעזאכן ושוב בסוג של שיטת 'מצליח' מעוותת, שלפיה אותו מוצר נמכר בלוחות השונים במחירים שונים, כל אחד יותר הזוי מהשני ככל הנראה מתוך תקווה 'לצוד' קרבן או פתי מזדמן. מי שמשקיע שקל אחד מעבר ל-300 ש"ח עבור SL-20 במצב לא פחות מ'מדהים' - אינו מפעיל שיקול דעת צרכני הולם.
    • מחיר נקוב: 1300 ש"ח
    • מחיר הולם : 300 ש"ח
    • מדד הלימות: 0

tomyeshuah
    סמל אישי של משתמש
    חבר ותיק
    חבר ותיק
    נתן תודות: 496 פעמים
    קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #180 

אכן הצדק עם הערכת המחיר.
    מכרתי SL-23 כסוף (חצי-אוטומטי עם סטרובוסקופ) למתחיל בתחום, לפני כ-3 שנים, בעבור כ-300 ש"ח.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”