חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 681 פעמים
קיבל תודות: 1332 פעמים

Crosley Cruiser מודעת יד 2 מיום 28/10/2014

הודעה שלא נקראה #121 

פטפון Crosley Cruiser מודעה מיום 28/10/2014
  • תוכן: פטיפון חדש של קרוסלי. בכלל לא היה בשימוש. נקנה ב- 149$ ובנוסף הייתה עוד עלות משלוח. לרצניים בלבד.
  • אזור מכירה: תל אביב
  • איש קשר: idan_p
  • חוות דעת: קיוויתי שהיום הזה לא יגיע ושתישאר לפחות מדינה אחת בעולם הנאור שהיא נטולת Crosley אבל אשר יגורתי בא. משהו קרה בעולם הדפוק הזה שלנו ומזוודת הקרטון המגוחכת הזו, על הצעצוע שהיא מכילה, שבימים כתיקונם היתה אמורה להימכר בלעדית ב-Toys R Us כגימיק לילדים בגיל הרך, מצאה דרכה לעולם ה-Hi Fi.

אני לא יודע מי בדעתו השפויה רוכש מזוודת קרטון כזו ב-$149 ומייבא אותה מעבר לאטלנטי ועוד משלם משלוח. כנראה מי שמעלה את סרטוני ה'אני מאוד מרוצה מהפטפון הראשון שלי' לטיוב. ילדים מחוצ'קנים שקיבלו מתנה לחג. כבר היו שני חגי מולד מאז שהזוועה הסינית הזו שטפה את העולם ב-2012 וכמות הסרטונים מכפילה עצמה כל שנה.

Crosley Crusier - מהמודעה (תמונות שאינן של המוצר הנמכר - אבל כמה יותר גרוע כבר יכול להיות?)

תמונה

במקום לבזבז את הזמן שלי כאן עם ההיסטוריה של Crosley בארה"ב - שהשורה התחתונה שלה היא 'עקביות מרשימה בייצור של דרעק' ולהראות כאן עוד ילד מחוצ'קן מסביר לעולם איזה כיף של פטפון הוא קיבל במתנה לחג, אציג כאן את הסרטון הרציני ביותר שמישהו טרח להפיק בנושא. זהירות - הסרטון מכיל פרטים טכניים קשים לצפייה:

מדוע לא לבזבז את כספך על רה-פרודוקציה של פטפון או רדיו של Crosley

קיימים דיונים רציניים ביותר ב-AK האם הפטפון הזה באמת עושה נזק לתקליטים או שמדובר בסתם הגזמות של אודיופילים שנעלבים כשהם רואים צעצועי ילדים באתרים מקצועיים ייעודיים. השורה התחתונה הקנונית והמפתיעה היא כן! הם עושים נזק. זה אפילו לא מצטבר. מייד! כמה השמעות ראשונות והופה - יש פחות ויניל ממה שהתחלנו איתו. עם 6.2 גרם של VTF זה קורה מהר מאוד. בושה וחרפה!

הפטפונים האלה של Crosley עושים לי חשק להתייפח ולהשתטח על ברכי בתחינת מחילה מפיית האודיו על כל מה שאי פעם אמרתי על פטפונים של BSR ועל כל פעם שהשתמשתי במונח 'מחרשת פלסטיק' תוך התייחסות לפטפון יפני משנות ה-80'. הגענו לשפל חדש. 2012 תיזכר לעד כשנה שהפכה את 'מחרשת הפלסטיק' לפיסת הי-אנד משובחת והציגה לעולם את השדרוג העכשווי 'מחראת הקרטון'.
  • הערות נוספות: אנחנו עוסקים כאן בפטפונים. לא בצעצועים! מעולם לא היה המונח 'לרציניים בלבד' פחות רציני מהשימוש בו כאן. סליחה! פטפון כזה לא קונים. לא חדש, לא משומש, ולא בשום מצב. גם אם את המזוודה הזו היו מקבלים במקדונלד'ס,כפי שהיה ראוי, כבונוס עם רכישה של ארוחה משפחתית של דאבל ביג-מק ושני גלונים של סופר-סייז קולה, אין חובה, ולמעשה היה רצוי מאוד שלא להסכים לקחת.

ילד, אם אתה שומע את אוליביה ניוטון ג'ון ואת אינגלברט האמפרדינק - כנראה שהפטפון הזה מגיע לך ומדובר בגורל. אחרת - הרחק את התקליטים שלך ממנו. טוב מאוד שלא היה בשימוש!
  • מחיר נקוב: 400 ש"ח
  • מחיר הולם :0 ש"ח
  • מדד הלימות: 0
עריכה: שמתי לב עכשיו לירידה דרסטית במחיר... 350 ש"ח במקום 400. Wow!!! מפתה מאוד! רק שלא יגיע לפרויקט 'אגורה' בסוף. גם בחינם לא מגיע עונש כזה לאף אחד.
נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 01/11/2014 23:21, נערך פעם 1 בסך הכל.

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 561 פעמים
קיבל תודות: 404 פעמים

הודעה שלא נקראה #122 

ועל זה נכתב בעטיפה האחורית של "Tubular Bells":
"This stereo record cannot be played on old tin boxes no matter what they are fitted with. If you are in possession of such equipment please hand it into the nearest police station".
...
וברצינות, במקרה זה, אין אפילו צורך להמתין לל"ג בעומר הבא.

[imgbig]http://farm6.staticflickr.com/5195/7081 ... 2c50_b.jpg[/imgbig]

yosiaz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 193 פעמים
קיבל תודות: 208 פעמים

הודעה שלא נקראה #123 

במקרים כאלו קשים צריך להנהיג מדד הלימות שלילי - דהיינו כמה ראוי לשלם לי כדי שאסכים לקחת את המחראה הזו וללכת עימה ברחוב...

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 761 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

הודעה שלא נקראה #124 

לא ידעתי שזה מה שכתוב על העטיפה של "Tubular Bells" , 8)
כל פעם שאני מנגן את התקליט הזה , אני נזכר בתשובתו של פרופ' שורובסקי ל ברונו, לטענתו שאין צורך בתזמורת והוא יכול לנגן את כל הכלים לבד בסינטיסייזר... :wink:

אני לא זז מכאן עד סוף הצד

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 104 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

הודעה שלא נקראה #125 

:lol:@raniburg
·

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 599 פעמים

הודעה שלא נקראה #126 

LENCO L-75 ּ עם זרוע LINN

הנה מודעה מהלוח ה"שכן".
  • תוכן - למכירה לנקו L-75 זרוע LINN LV V
  • איש קשר - meeko53
את ההסטוריה ודעתי על האידלרים של Lenco כבר פירטתי כאן, ולא נראה לי שיש סיבה לחזור על הדברים.
תמצית - יופי של פטיפונים, קנו לכם אחד :D

האמת, המודעה מציעה מעט מאוד מידע + תמונה ברזולוציה נמוכה שקשה ללמוד ממנה הרבה על הפטיפון.

הנושא העיקרי לציון הוא החלפת הזרוע. בימים ההם (לא מזמן - לפני 5-7 שנים) מי שרכש L75 משומש היה צריך להתמודד עם בעיה קשה שהיא מצב הזרוע המקורית. כאמור, הזרועות היו כמעט כולן במצב מזעזע, מעצם גילן, וללא אפשרות להשיג חלקי חילוף, כדי לרענן אותן. הפתרון היה בד"כ החלפת הזרוע.

זרוע חליפית פופולארית היתה ה- linn Basic לגרסותיה.
מדובר בזרוע שהוציאה חברת Linn, בתחילת שנות ה- 80, בעיקר כדי שתוכל למכור את ה- LP12 (שהוא בהחלט פטיפון נהדר) במחיר סביר דאז. מחירי הזרועות נעו בין 45£ לדגם ה- 'V ' ועד 85£ לדגם ה- '+' לפני פריחת הפטיפונים המחודשת, אפשר היה לקנות Basic X או Basic + משומשת ובמצב מעולה תמורת כ- 40$, וככזו היא היתה שדרוג מדהים, במחיר מצחיק, לשורה של פטיפונים, ובראשם ה- Thorens TD160 שממש התחנן לזרוע כזו.

החיבור ל- Lenco היה פחות מוצלח - הזרוע אמנם מתאימה בדיוק למרחק ההתקנה ולגודל הקדח, ולכן קל מאוד להתקין אותה, אבל המבנה שלה לא אפשר להתקין אותה בגובה הנכון (היא היתה גבוהה מדי), ולכן נוצרו בעיות VTA, שלא היו נוראיות, אבל בהחלט שמיעות.

פירט על התקנת Linn Basic על GL75 אפשר לקרוא ב- Lenco Heaven.

מבחינת איכות הצליל, אני סבור שהזרוע המקורית של Lenco, כשהיא תקינה לגמרי! עולה מעט על ה- Basic LVV, שקולה ל- Basic LVX ונחותה מעט מה- +.
כאמור, רוב ההחלפות התבצעו בתקופה שזרוע מקורית תקינה היתה מחזה מאוד נדיר.

מבחינת המחיר, זרועות Linn Basic במצב תקין, נמכרות היום בטווח של 1000-1500 ש"ח (לפני משלוח). מבחינתי, מדובר במחיר מופרך, אבל אי אפשר להתעלם ממנו.

לפטיפון הספציפי:

ככל שנראה מהתמונה (וכאמור - קשה לומר) הוא נראה במצב מצויין לגילו. צריך לראות, לשמוע, לבדוק...
אילו הייתי קונה אותו, הייתי כנראה משליך (מוכר במחיר מופקע!) את ה- Linn Basic LVV שמותקנת עליו, ומחליף אותה במשהו מעניין הרבה יותר (נניח Grace 707).

עדיין:
  • מחיר נקוב - 1500 ש"ח
  • מחיר הולם - 1200-1700 ש"ח תלוי מצב הפטיפון, הזרוע, והתוכניות שלהם לגבי השימוש בו
  • יחס מחיר - לכו לבדוק ולקנות!

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 561 פעמים
קיבל תודות: 404 פעמים

הודעה שלא נקראה #127 

nkorah כתב: מבחינת המחיר, זרועות Linn Basic במצב תקין, נמכרות היום בטווח של 1000-1500 ש"ח (לפני משלוח). מבחינתי, מדובר במחיר מופרך, אבל אי אפשר להתעלם ממנו.
...
מה מקור מידע התמחור? (בהחלט מופכך).

הבט בקישור הבא.

וכאן.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #128 

לא עקבתי אחרי המחירים בדייקנות. פגשתי בזמן האחרון כמה מכרזים יקרים יותר(f)
בכל מקרה, גם 180-200$ הם בעיני מחיר מוגזם עבור הזרועות האלו, ובכל מקרה - זה לא משפיע על המסקנות הסופיות

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Thorens TD-165 מודעת יד 2 מיום 01/11/2014

הודעה שלא נקראה #129 

פטפון Thorens TD-165 מודעה מיום 01/11/2014
  • תוכן: פטיפון THORENS דגם TD165 שמור ויפה תוצרת גרמניה משנות ה 60 למבינים פטיפון טורנס דגם TD165 , וינטאג' תוצרת גרמניה למבינים
  • אזור מכירה: חדרה וישובי עמק חפר
  • איש קשר: bar
  • חוות דעת: שוב מודעה 'למבינים' ושוב מודעה שבה התמונות המוצגות אינן של הפטפון הנמכר אלא באופן תמוה במיוחד אפילו לא של אותו דגם, ושוב מודעה ללא מחיר נקוב וכותרת לא נכונה (הפטפון משנות ה-70' ולא שנות ה-60'). אז אני מבין - תודה!

אני מבין שהדגם הנמכר במצב גרוע ולא אסתטי, אני מבין שהמוכר נמנע מלנקוב מחיר משום שזה משאיר לו את האופציה למו"ם בסגנון בזאר עם קרבנות פוטנציאליים ואני גם מבין שכל מי שלא מבין בודק ישר איפה שכן מבינים, כך שאני גם מבין שסגנון המודעות הזה הוא סר טעם וטיפשי במיוחד. זה אולי לא נכון - אבל זה מה שאני מבין!

כבר הזכרתי את ה-TD-165 כשדברתי על היררכיית הדגמים של טורנס כאן. מדובר בדגם שיצא לראשונה ב-1972 מתוך מטרה להוזיל עלויות ולהוריד את המחיר של ה-TD-160 הקלסי. לצורך ה'חסכון' הדרוש בוצעו ב-TD-165 מספר שינויים.

Thorens TD-165

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-4-Ec ... TD-165.jpg[/imgbig]

ראשית, הפלטה הפנימית של הפטפון שקודם לכן יוצרה מסגסוגת אלומיניום אבץ במשקל של כ-1 ק"ג, עברה הסבה לפלטת שרף (פלסטיק) בשבר מהמשקל המקורי וקוטרו של הציר המרכזי צומצם מ-10 מ"מ ל-8 מ"מ. כך זה נראה:

TD-165 מבט על פלטת השרף הפנימית

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-ibQG ... D-165b.jpg[/imgbig]

המנוע של ה-TD-165 עבר מספר שינויים מינוריים, כפתורי האלומיניום הוחלפו בכפתורי פלסטיק, תושבות המכניזם בצידו התחתון של הפטפון שהיו עשויות בדגמים הראשונים של ה-TD-160 מברונזה, שונו לתושבות פלסטיק, והזרוע המיתולוגית של ה-TD-160, ה-TP-16 הקלסית, הוחלפה בזרוע בינונית וזולה יותר שנקראת TP-11.

זרוע בינונית מדגם TP-11

תמונה

לזרוע החדשה יש מסה אפקטיבית נמוכה מקודמתה אך היא אינה כוללת את האנטי-סקייט המגנטי, פלטת ה-VTF והאיכות המכנית של הזרוע המקורית על ציריה ומסביה המופתיים. היא גם עושה רושם של זרוע זולה יותר ולמרות שלא מצאתי לכך סימוכין בשום מקום, תושבת הגימבל היצוקה עושה רושם של יציקה פחות איכותית והמסבים המותקנים בה זולים למראה ושונים מהמקוריים של ה-TP-16. בעבר רכשתי שתי זרועות כאלה מדגם TP-11 לצורכי חלקי חילוף מ-eBay במחיר מגוחך של $36. אף אחד לא מתייחס לזרועות האלה ברצינות. בעוד שה-TP-11 עושה שימוש במכניזם הקלסי של משקולת על חוט, ב-TP-16 קיים מכניזם מורכב יותר של אנטי-סקייט מגנטי והיא בנויה באיכות מורגשת יותר.

זרוע קלסית מדגם TP-16

תמונה

בשנים מתקדמות יותר נוצרו גרסאות חדשות, הן של ה-TP-16 והן של ה-TP-11 שנודעו בשם IsoTrak וכללו מטה זרוע שונה ומסה אפקט' נמוכה יותר. ההיררכיה לא השתנתה וגם ה-TP-11 המשופרת נותרה פחות איכותית:

TD-165 סימן 2 עם TP-11 'משופרת' מדגם IsoTrak

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-jEJ2 ... D-165c.jpg[/imgbig]

מעבר לכך, הבסיס של ה-TD-165 אינו מודבק ויציב כמו הבסיס של ה-TD-160 הקלסי אלא משודך לו יחדיו בסיכות שדכן תעשייתי. ה-TD-165 אינו כולל 'מגן פולי' בדמות בורג גבוה יותר המגן על ציר המנוע מפני התנגשויות בלתי מתוכננות של הפלטה החיצונית הכבדה בציר המנוע. הפולי שלו זול יותר לייצור ואינו כולל 'קלאץ' כמו הפולי של ה-TD-160. ל-Vinyl Nirvana יש סרטון חמוד שממחיש את עיקר ההבדלים בין ה-TD-165 ל-TD-160 הקלסי:

TD-160 מימין כנגד TD-165 משמאל

בסך הכל, 9 מתוך 10 אנשים לא יידעו להבדיל בין TD-160 קלסי, ל-TD-165 הזול ואם נאסוף עשרה מבין אלה שכן מבדילים הרי שמתוכם 9 חברים לא יבדילו באיכות הפלט בין שני הדגמים. מכיוון שה-TD-165 הוא בעצם TD-160 'מקומצן' אפשר בקלות להחזיר אותו לתהילתו המקורית.

ה-TD-165 שלי עם זרוע TP-16 מקורית, כפתורי אלומיניום ופלטת המתכת מקורית

[imgbig]https://lh5.googleusercontent.com/-BpmV ... TD_165.JPG[/imgbig]

עם זאת, במדרג שקיים בקרב חובבי טורנס ל-TD-165 שמור מקום לא מחמיא בתחתית ההיררכיה (בעיקר בגלל הזרוע הבינונית שלו) והמחירים בהתאם. ב-eBay הפטפונים האלה נסחרים בכל מחיר בטווח שבין 600 ל-1200 ש"ח והם ורסטיליים בהתאם לפרופיל המכרז. ניתן בקלות להרכיב TD-165 מחלקי חילוף המוצעים ב-eBay באופן תדיר, כמו כאן לדוגמה (ושאר החלקים כאן).
  • הערות נוספות: כמו ב-TD-160 חסר מגן ציר המנוע גם הפולי של ה-TD-165 נוטה לקבל 'מכות' מהפלטה החיצונית המסיבית. זה מעקם את ציר המנוע וגורם לנזק שאי אפשר לתקנו ללא החלפת ציר המנוע או המנוע כולו. מידה מסוימת וקטנה של אקסצנטריות היא נסבלת - אך מעבר לכך הפטפון חסר תועלת. הנזק נע בסביבות ה-300 - 400 ש"ח, שזו עלותו של מנוע חלופי או טיפול בציר עקום קיים.
  • מחיר נקוב: 0 ש"ח
  • מחיר הולם :600 - 750 ש"ח
  • מדד הלימות: 0

RAMIRAMI68
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 175 פעמים
קיבל תודות: 262 פעמים

הודעה שלא נקראה #130 

?LEAK=LENCO
http://www.yad2.co.il/Yad2/hotPicYad2.p ... b7277e6747

די זהים,לא?

על פי מה שמצאתי ברשת מדובר ב Goldring Lenco GL-75=LEAK DELTA
נערך לאחרונה על ידי RAMIRAMI68 ב 02/11/2014 12:23, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stich
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

הודעה שלא נקראה #131 

קיימת אזה סקירה על סוגי או דגמים זרועות שאפשר/ מומלץ להתקין במכשירים כמו טורנס או לנקו?

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #132 

RAMIRAMI68 כתב:?LEAK=LENCO
http://www.yad2.co.il/Yad2/hotPicYad2.p ... b7277e6747

די זהים,לא?

על פי מה שמצאתי ברשת מדובר ב Goldring Lenco GL-75=LEAK DELTA
...
·כפי שכתבתי בסקירה שלי על ה- L75, חברת Lenco ייצרה מכשירים OEM תחת רשימה של מותגים נוספים.

רשימה חלקית היא Barthe, Benjamin, Bogen, Goldring, Grundig, Komet, Voxon וכמו שגילית - גם Leak.
חשוב לציין שהפטיפונים ייוצרו על-ידי Lenco כשהם זהים ובאותה איכות ייצור, כך ש- L75 (או כל דגם אחר) הוא אותו הפטיפון, ולא משנה מה המותג שהוא נושא.

(f)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #133 

Lenco מכרו את ה-L-75 להמון צדדים נוספים והוא יוצר באיטליה, שוויצריה, אנגליה ואולי עוד מדינות (ארה"ב, צ'כיה??) ובנוסף ליצרנים שציין קודמי, היו גם Goodmans וחברה נוספת בשם Dynatron. היבואן היצרן הצפון אמריקאי David Bogen החליף את המפיץ והיצרן האמריקאי הענק Presto Recording והרכיב גם הוא מודלים של לנקו (בניו-ג'רסי, ארה"ב). דגמי ה-'B' קרואים על שמו. ה-Leak אינו חריג. מי שרכש את ה-Leak Delta L-75 עשה מעשה חכם - ובזול. זול מאוד! (Y)
Stich כתב:קיימת איזה סקירה על סוגי או דגמים זרועות שאפשר/ מומלץ להתקין במכשירים כמו טורנס או לנקו?
...
לא חסר מידע ברשת אבל כדאי להיות סגורים על ראש לפני בחירת זרוע. בלי להתחשב בתקציב ובשאר הפרמטרים (כמו למשל תושבת תואמת) ה-TD-160 אוהב במיוחד את ה-SME 3009 מסדרה II ו-III. יש אלטרנטיבות רבות נוספות. לפני כמה שנים היה הייפ שבא מגרמניה שכלל זרוע יפנית מסוג Jelco SA-250ST (ישרה) בהקשר הזה. אופציות נוספות כוללות Linn LVX ומעלה (לא LVV). זרוע נוספת היא ה-Mission 774 המקורית (שלא מדגם LC) וגם Grace 707 היא אופציה מצוינת כמו גם ה-Hadcock GH242 הנדירה אף יותר.

אחת ההמלצות הנפוצות והיותר גרועות במקרה הזה לטעמי, היא ה-Rega RB-250. מדובר בזרוע בינונית מאוד והיא גם קצת כבדה על המתלים של ה-160 ודומיו. הזרוע הזו מופיעה לעתים בהמלצות לזרועות חלופיות אך מניסיוני מדובר בשילוב לא מוצלח.

הזרועות החביבות עלי בהקשר הזה הן דווקא ה-TP-16 המקורית (סימן 1) וכמובן ה-SME 3009 מסדרה II. הזרוע המקורית של טורנס היא אחת הזרועות הכי לא מובנות והכי underrated שקיימות בעולם הוינטאז'. מדובר בזרוע מצוינת וצריך סיבות טובות לרצות להחליף אותה - חוץ מהמראה המטעה שלה. רק צריך להבין אותה מעט ואפשר לשדרג אותה בעלויות זניחות. האלטרנטיבות אינן זולות, כפי שתתרשם בוודאי כאשר שתתחיל לחפש עלויות של הזרועות שעלו כאן.

ה-Lenco הוא בעל גאומטריה ומבנה שונה מה-TD-160 ולא חלות עליו מגבלות משקל. אני בטוח ש-nkorah יכול להמליץ על זרועות חלופיות נהדרות ונדמה לי שאף עשה זאת באחת ההודעות הקודמות בשרשור הזה. מעבר ל-Linn, הזרועות של Rega, החל מה-RB-300 וצפונה, עשויות להלום אותו היטב.

nkorah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #134 

tnsilver כתב:אבל כדאי שתסגר קודם על ראש.
...
מותר במלא הענווה לחלוק עליך בנקודה הזו? אני מאמין גדול בפטיפון > זרוע > ראש

למיטב נסיוני, גם אקוסטית, הזרוע משמעותית מהראש, ולכן כדאי לבחור זרוע תחילה וראש שיתאים לה אח"כ, וגם טכנית, הסיכוי להתקל בבעיה כשאתה מנסה להתאים זרוע לפטיפון וראש קיימים גדולה יותר. להתאים ראש לזרוע אפשר תמיד (f)

לגבי זרועות ל- lenco:

נתחיל ונאחז באילנות גבוהים - Jean Nantais נחשב לסוג של "גורו" אידלרים ובוודאי לנקו. הוא זה שהביא בשתי ידיו להייפ הנוכחי, שרטוטי החיתוך לפלינט החליפי, שככלל, כל המשפצים מתבססים עליהם הם פרי עבודתו וכיוב. הוא משתמש ב- Reference Lenco שלו בזרוע מבוססת Rega 300 (ובכך גם תרם לייצירת ההייפ סביב הזרועות של Rega). הפטיפון נבחן על ידי אנשים שבאמת מבינים, ונשפט כאחד הטובים בעולם בכלל, מה שאומר שה- Rega (משודרגת כמובן) מתאימה מאוד לפטיפון, ובעלת פוטנציאל אמיתי ענק.

פרט לכך -

כל מה שרצית אי פעם לדעת על זרועות ללנקו (וגם הרבה דברים שכדאי שתדע ולא ידעת מעולם על קיומם) כתוב בשרשור הנפלא הזה .

ספציפית, לגבי זרועות Drop In חליפיות, אפשר (ורצוי) לקרוא כאן , או כאן .

האמת היא שזה קצת בעייתי:

Linn לכאורה תואמות את המידות בדייקנות, אבל כבר כתבתי על כך שהן מעט גבוהות בהתקנה ישירה, ויוצרות בעיית VTA .

SME צריכות קדח אליפטי ואין שם מקום (ולך תקדח במתכת קדחים אליפטיים).

Ortophn 212 היא יופי של זרוע. האמת - קצת בזבוז על הקדח המקורי.

Jelco SA250 או Mission 774SM (ולא הורסיות האחרות!) הן אפשרויות חביבות, אבל לא נפלאות. דרך אגב, הן רחוקות מלהיות זהות. ה- Mission היא זרוע Low Mass די קיצונית, וה- Jelco ממש לא. נכון, הן מאוד דומות, יוצרו על ידי אותו יצרן (Jelco), ויש להן אותה תבנית התקנה, אבל בזה מסתיים הקשר.

דעתי האישית? לפני שמחליפים זרוע, כדאי לנסות את ה- v blocks האלו . השיפור שהם יביאו לזרוע המקורית הוא לא יאומן!

אם לא עושים "פרוייקט" אולי כדאי להסתפק בזה. במידה וכן, הבסיס החדש מאפשר להשתמש בכל זרוע שתעלה בדעתכם, או מה שאני מתכנן - לשמור את הזרוע המקורית (ליום-יום :D ) ולצרף זרוע טובה יותר, עם ראש טוב יותר, לאירועים מיוחדים...

(f)

ez777
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #135 

פוסט אלוף !!!
אשמח גם לחוות דעת על stanton str8-60
וגם על reloop 2000m
תודה

שלח תגובה