חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: Plastic Fantastic האם הכל כל-כך גרוע?

נושא שלא נקרא #76 

tnsilver כתב:(Y) הנקודה שנגעת בה חשובה ומעניינת וראוי להרחיב בנושא. אם הייתי צריך להמר, הייתי מוכן להסתכן ולציין כאן שהדגם שהגיע לידך הוא ככל הנראה ה-Onkyo Integra CP-1057f או אחד הדגמים מהסדרה הקרובים אליו ברמתם:
...
אז טוב שאתה לא צריך להמר, כי היית מפסיד את המכנסיים... זה גם מאד לא יפה מצידך - ואולי אפילו פוגעני - להציע כאן את האפשרות שאני לא יודע להבחין בין CP-1057F לבין דגמים זולים ובסיסיים (n) אז כדי להבהיר את העניין יותר: המכשיר שהאזנתי לו בזמנו ממש - אבל ממש - לא היה ה-1057, וגם לא אף אחד מהדגמים הקרובים אליו ברמה ומבחינה כרונולוגית - ה-1046, 1055 או 1044 (כולם עם הקידומת CP והסיומת F). הדגמים האלה מככבים בחלומות האודיו שלי, ולמעשה מעולם לא 'פגשתי' אף אחד מהם באופן אישי. להערכתי אין כאלה בארץ. שקלתי מספר פעמים ברצינות לרכוש אחד מהם במשלוח מחו"ל - אפשר להשיג אותם במחירים די מצחיקים היום עם קצת מזל וטיימינג - אבל השתפנתי ולא עשיתי זאת. בכל מקרה, היה סמוך ובטוח שאני יודע להבדיל בין TOTL יפני משנות ה-80 לבין 'פלסטיק פנטסטיק' כפי שאתה מכנה אותם. אותו דגם שהתייחסתי אליו בפוסט הקודם היה Belt Drive במשקל של כ-4 ק"ג מינוס, אפילו לא קרוב למפלצות ה-Direct Drive הנ"ל ואם אני מאמץ את הזיכרון נדמה לי שהוא נקרא CP-1200.
גם חלק מהדגמים האחרים שהבאת כדגומא ל-TOTL בהחלט נמצאים ברשימת מכשירי החלומות שלי, למשל דגמי PF של ימאהה (מעל ה-PF800 היה גם PF-1000 הבכיר יותר), הקנווד KD-9010 (ולא KP כפי שרשמת) והיו לחברה עוד מספר דגמים משובחים באותו סגנון בשנים שונות. מה שחבל זה שמכשירים אגדיים כאלה אינם בנמצא בארץ.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

:מבולבל: מה פתאום 'פוגעני'? פשוט לא ציינת לאיזה דגם התייחסת ולקחתי הימור. אולי לא מוצלח הפעם, אבל ממש לא התכוונתי לפקפק או לרמוז דבר. דווקא הייתי בטוח שאליך הגיעה התוצרת המשובחת יותר. בכל אופן, אני מתנצל אם נפגעת ומוכן לשלוח לך את המכנסיים, רק שתדע לך שאני מאוד נעלב מזה שאתה חושב שאני מנסה להעליב אותך. זה אפילו קצת 'פוגעני'. :(

צודק. חלק מהדגמים שהצגתי בדוגמאות - לא רק שלא שווקו בישראל, אלא שמעולם לא שווקו מחוץ ליפן. פריטים שונים מצאו דרכם אל מעבר לאוקיינוס השקט במהלך השנים באופן עצמאי, בייחוד כתוצאה מרכישות ב-eBay. ואם כבר בעניין הזה... אני מאחל לך, לקראת השנה החדשה, שתצליח להתגבר על ההשתפנות ולהגשים את משאלותיך (wish list) בתחום. בקיצור, חכה לעשר שניות האחרונות ושים את המקסימום שלך ב- 'one click bid' - כמו כולם.

אגב, תודה על התיקון - אכן KD. (f)

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

הרישא של הפוסט הקודם שלי נכתב עם חצי חיוך, מכאן שלא היתה כוונה גם לפגוע בך... bygones. מה שהרתיע אותי במיוחד עד כה מלרכוש מכשיר כנ"ל ב-ebay היה החשש שהוא ייהרס בדרך. השילוב של מכניקה עדינה עם הרבה חלקים נעים ומשקל גבוה לא תמיד הולך טוב עם שירותי שליחויות למיניהם - אם להתבטא בעדינות. אגב, אם היה באמת מגיע אלי CP-1057F או אחד מדומיו הוא היה נשאר אצלי! אבל אני מודה לך על האיחול ומי יודע, אולי הוא יתממש. ותיקון לתיקון שלי: לאחר בירור נוסף, מתברר שהיה גם KP-9010 ו-KP-1100 לקנווד (נוסף על אותם מספרים עם ה-KD). ייתכן שהגירסאות עם האות השונה יועדו ליפן בלבד. שנה טובה!

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #79 

צדה את עיני מודעה מענינת באתר השחור

http://www.dtown.co.il/forum/37513-%D7% ... D7%AA.html

פטיפון EMT 950-מפלצת מכוערת ששוקלת 75 ק"ג,אבל מספקת מוסיקה.עם שפורים ותוספות. יש מגבר ורמקול פנימי מונו די איכותי.כולל כרטיסי ליין ופונו MC.
24000 ש"ח כולל ראש דנון 103 כמעט חדש.אוכל לתת גם כרטיס פונו MM כלול

מה דעת המבינים ? המחיר מטורף, או שיש משהו מיוחד במכונה הזאת?

מצרף כאן נתוני יצרן

http://www.emt-profi.de/Dusch-pdf/emt950-e.pdf

וכאן מאמר ביקורת

http://www.stefanopasini.it/EMT950_BBC- ... iption.htm

וכאן אחד שנימכר לפני שנה ב 6100 פאונד

http://www.ebay.co.uk/itm/EMT-950-347-B ... 1272477665

אם "כסף לא הענין" ההיתי רוצה אחד כזה

תודה וחג שמח

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #80 

אני הייתי רוצה אחד כזה, אבל כסף הוא כן העניין :wink: לא בטוח שהייתי מקבל אישור גם אם לא היה העניין השולי הזה של עלות. הכי קרוב שהגעתי אי-פעם, היה ל-EMT 948 וגם זה היה מאחורי זכוכית באולפן. לדעתי זהו הפטפון, בין הבודדים, שאומרים עליו 'מקצועי' והוא באמת כזה. לצערי הגדול, עדיין לא הבנתי את שיקולי התכנון של היצרן. פלטה 'קלילה' מול בסיס עם מסה של חור שחור... נשגב מבינתי...

זו הבחירה של שחקנים רציניים בעולם השידורים. שמעתי ש-BBC לא מסתפקים ב-70 ק"ג אלא גם מרתכים את הבסיס לכספת כבדה. עולם מוזרררר...

המחיר נראה לי הגיוני מאוד בהתחשב בכך שמדובר בפריט אספנות 'חי' מ-1980. אגב שמה המלא של החברה הגרמנית הוא EMT Franz ע"ש השותף השוויצרי המוכר לכולנו בשם Thorens.

אם מישהו מכם יועיל בטובו להתקשר לבעל הפטפון ולשאול בנימוס... אולי יהיה כאן גם סיפור מעניין שיגלה לכולנו מה עושה פטפון נדיר כזה בלב המזרח התיכון וכיצד הגיע לשם... אולי היה שייך לאייבי נתן? אולי חולץ מהספינה הידועה? מי יודע?! בטוח יש סיפור טוב...

respect... 8)

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

emt

נושא שלא נקרא #81 

התקשרתי
לדיברי הבחור לפני כחמש שנים שמע את הפטופון והבין שזה הדבר האמיתי.
קנה אותו בגרמניה והביא ביבוא אישי.
במכס חשדו שהמכשיר משמש מסווה להברחת סמים והביאו כלב לרחרח אותו.
לדברו זה הפטיפון היחידי שהוא בתור מוסיקאי אינו יכול להבחין בשינוי מהירות.
בדקתי קצת מחירים למכונה הזאת וניראה לי שמדד ההלימות למחיר 10

רוצו לקנות

raniburg
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

נושא שלא נקרא #82 

אם מדברים על Broadcast Turntables אז יש את זה
לטעמי יותר יפה מEMT
גם נתקלתי בסיפור המעניין הזה
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Lenco B-55 מודעת יד 2 מיום 24/09/2014

נושא שלא נקרא #83 

פטפון Lenco B-55 מודעה מיום 24/09/2014
  • תוכן: פטיפון Lenco B55 תוצרת שוויצריה במצב מעולה עם מחט חדשה.
  • אזור מכירה: תל אביב יפו
  • איש קשר: roy.amit
  • חוות דעת: משהו נחמד כדי להתחיל עמו את השנה החדשה... אחד מדגמי הלנקו הנפוצים יותר מ-1969, ששייך למשפחה האיכותית של מונעי הגלגל 'איידלרים' שמקורם עוד אי-שם בשנות ה-50'. ה-B-55 אמנם אינו בנוי כמו ה-L-75 המיתולוגי והוא בעל בסיס ופלטה קלילים יותר, אך הוא פטפון אמין מאוד ויכול להוות בסיס מצוין לשדרוגים עתידיים. הוא גם כולל ארבע מהירויות סיבוב שונות (גם מהירות סיבוב חריגה של ⅔16 סל"ד).

ה'שסי' של ה-B-55 שונה מעט במבנה שלה מהשלדה של ה-L-75 כמו גם הפלטה והציר המרכזי. חלקים רבים של ה-B-55, כולל המנוע וגלגל ההינע, ברי חילוף עם ה-L-75 אך כדי להתקין את הפלטה הכבדה יותר של הL-75 על ה-B-55 דרושה החלפתו של הציר המרכזי. ה-B-55 במצבו המקורי, רגיש מעט יותר לוויברציות שמקורן במנוע. כמו ב-L-75, גם בדגמי ה-B-55 הזרוע היא נקודת תורפה, אך היא ברת שיפוץ ועשויה להפגין ביצועים סבירים.

בפורום הזה דובר רבות על ה-B-55 וגם על ה-L-75 ואני לא רואה טעם לחזור על הדברים. קיימים שפע של חלקי חילוף לפטפון הזה ב-eBay והרשת מוצפת בפרויקטים ומידע סביב דגמי לנקו המוכרים.

B-55 נמכרים ב-eBay בטווח מחירים של בין $80 ל-$200 (תלוי במצבם ובאביזרים הנלווים). המחיר הנקוב סביר לטעמי והולם את ה-450 - 500 שקלים שאפשר לגבות עבור B-55 משומש, ומי שמעוניין בפטפון המוצע למכירה, ראוי לו לקרוא את חוות הדעת של nkorah לגבי ה-L-75 כאן. חלק מהדגשים, במיוחד לגבי הזרוע, תקפים גם במקרה הזה.

Lenco B-55

תמונה

הפטפון במודעה נראה שמור יחסית ואף כולל מכסה שנראה במצב הגון. לאור הביקוש לפטפונים איכותיים מסוג זה המחיר הנקוב נראה לי סביר מאוד למרות שאין פירוט לגבי הראש\מחט המותקנים על הפטפון.

Lenco B-55 למכירה

תמונה
  • הערות נוספות: נהדר גם כפטפון ראשון וגם כבסיס מאוחר יותר לשדרוגים - שווה להתעניין אך לא לוותר על בדיקה!
  • מחיר נקוב: 500 ש"ח
  • מחיר הולם : 500 ש"ח
  • מדד הלימות: 10

efi1965
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: efi1965
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #84 

קצת תוספות על ה Lenco B-55 כאחד היחידים אם לא היחיד בארץ ששדרג אותו ל L-75:

מדובר באחד הפטיפונים הכי טובים שיש לשדרוגים !!!
בגלל המנוע הזהה ל 75 והשאסי הכבד נק' הפתיחה מצוינת.
לפני כשנה וחצי קניתי אותו ב 800 ש"ח לאחר שיפוץ ומהר מאוד הבנתי שניתן לעשות ממנו פנינה אמיתית.
לאחר דפדוף באתר LENCO HEVEN נדהמתי מכל השדרוגים האפשריים, ניתן לראות בקישור:
http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?topic=2115.0

שלב ראשון בניתי לו בסיס חדש מחמש שכבות של סנדוויץ' "לבונה" (בירץ')
שלב שני החלק החשוב בשדרוג: זרוע LIN LVX וצלחת כבדה של L75 עם הציר שלה.
הרכבה קלה ביותר, הרחבה של החורים הקיימים ובמקרה של הזרוע כולל בדיקת המרחק הרצוי ובידוד מהשאסי.
גולת הכותרת שנוספה לאחר השדרוג הוא הראש - ORTOFON RONDO RED.
מבחינת מחיר לשדרוג כל אחד מחליט מה רצוי מבחינתו אבל התוצאה הסופית שוות ערך לפטיפונים יקרים משמעותית.
ההשקעה שלי קצת פחות מ 5K אבל הראש לא זול. ניתן להגיע לתוצאה מצוינת עם ראשים זולים יותר משמעותית.

קצת תמונות של התוצאה הסופית ושל הפלטה הכבדה של ה L-75
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Thorens TD-125 מודעת יד 2 מיום 28/09/2014

נושא שלא נקרא #85 

פטפון Thorens TD-125 מודעה מיום 28/09/2014
  • תוכן: פטיפון טורנס TD125 עם זרוע SME 3009 במצב מצויין. ניתן להוסיף ראש DYNAVECTOR 10X ב-500 ש"ח נוספים.
  • אזור מכירה: תל אביב יפו
  • איש קשר: גיא
  • חוות דעת: פתחנו את השנה החדשה מצויין! הנה הזדמנות אמתית. הבחירה הוינטאז'ית האולטימטיבית? ה-TD-125 הוא הפטפון השני הכי מבוקש של Thorens. זהו אחד הפטפונים המוצלחים ביותר של החברה, שמגיע בהזדמנות הזו עם זרוע אייקונית מסוג SME 3009. זהו אחד השילובים הנפוצים והמוצלחים ביותר בעולם האודיו האנלוגי ומחיר הזרוע בלבד נע בין $300 - $500 (תלוי בדגם ובמצב) ב-eBay. הזרוע בתמונה נראית כ-SME 3009 II בעלת השלה המתנתקת והיא בהחלט זרוע נהדרת ומוצלחת במיוחד עם ה-125.

הפטפון עצמו מונע רצועה בעל שלוש מהירויות (בנוסף ל-33.3 וה-45, גם 16 ולא 78 כצפוי) ומנוע שקט במיוחד. מדובר כמובן בפטפון בעל מערכת שיכוך אמתית (קפיצית) ובקרת מהירות אלקטרונית. זה מוסיף לפטפון מעגל אלקט' שכולל אוסילטור (מתנד) טרנזיסטורי שהוא מעט יותר מורכב לטיפול, אך במידה והפטפון מכוון ע"פ המאפיינים הטכניים שלו, מובטחת פעילות מנוע (AC סינכרוני בעל 16 קטבים) יציבה ושקטה באופן נדיר. זאת גם תודות לפלטה במשקל של כמעט 3.5 ק"ג ובקוטר "12. הפטפון כולל בקרת פיץ' וסטרוב מואר נאון אדום, והוא אחד הפטפונים המוצלחים בהיסטוריה. המון מידע נוסף כאן ב-Analog Department
    וברושורות מקוריות (לגלול למטה) כאן.

TD-125 Mk-II למכירה ביד 2 עם זרוע SME 3009 II בעלת שלה מתנתקת

תמונה

TD-125 Mk-I הגיע עם פלטה וצירים זהים ל-TD-150 הוותיק

תמונה

TD-125 עם זרוע TP-16 (כמו ב-TD-160) מ-1970. הצירים שופרו מעט - מתוך החוברות של Thorens

תמונה

המחירים של ה-TD-125 ב-eBay וורסטילים לחלוטין. זהו פטפון מבוקש מאוד ובמצב שמור הם משיגים מחירים גבוהים. אפשר לעקוב אחרי מכרז עכשווי שכולל TD-125 עם זרוע SME 3009 ושעומד כרגע על $400. מכרז נוסף יסתיים מחר ועומד כרגע על סכום דומה. ניתן לבדוק תוצאות של מכרזים קודמים אך קשה למצוא שילוב דומה של פטפון זרוע. Vinyl Nirvana מוכרים פטפון בשילוב דומה בסכום של $1295. מי קונה במחיר כזה? יש קונים! הנה כאן נמכר TD-125 במצב NOS בקופסתו במחיר של $999.99, בד"כ TD-125 במצב טוב ללא זרוע בכלל, נמכר בלמעלה מ-$500 (כמו כאן לדוגמה, אך גם במעט פחות כאן). מצב חיצוני טוב מושך תשומת לב במכרזים.

כמי שרכש זרוע זהה במצב NOS במכרז בריטי בסביבות ה-$450 + $50 משלוח, ו-TD-125 טעון שיפוץ ב-$400 במכרז משווק היטב, וסבר עד לא מזמן שהוא עשה עסקה מצויינת... המחיר של הפטפון הזה מעורר בי קנאה. הגיעה לאוזניי גם ידיעה אודות חבר HT זריז שעלה בידו לבצע עסקה מעט אטרקטיבי יותר שכללה TD-125 וזרוע SME 3009, אם כי לא במצב שמור כמו כאן. למרות זאת, לא נותר לי אלא להסכים לחלוטין עם המוכר ואפילו להחמיא.

Vinyl Nirvana משפצים המון טורנסים... כאן סרטון קצר על מע' השיכוך של ה-TD-125

• הערות נוספות: מי אמר שאין מציאות ביד 2... המחיר הסביר, השילוב האיכותי של פטפון\זרוע, הנוסח, המיקום... הכל מצביע על כך שמדובר בגיא שלנו (hornless). אם זהו המקרה, הפטפון מגיע מבית טוב ולדעתי המוכר ישמח לסייע ולהדריך כל קונה פוטנציאלי כדי להפיק את המיטב מהפטפון (רק אל תשגעו אותו בבקשה - עשו שעורי בית, בבית). נ-ה-ד-ר!!! (f)

אגב, הראש המוצע ב-500 ש"ח, של Dynavector, אם מדובר ב-10X5, הרי שהוא מתאים לפטפון ולזרוע כמו כפפה ליד. ייתכן, בהתאם ל'קילומטראז' שלו, שזוהי מציאה בפני עצמה. אני די בטוח שברמה הזו של מכירת ציוד - ניתן יהיה לשאול, להיענות ולהתרשם לבד. שווה בהחלט לשקול גם רכישה של הראש המוצע.
  • מחיר נקוב: 2500 ש"ח
  • מחיר הולם : 2500 ש"ח
  • מדד הלימות: 10

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

פספוסים...

נושא שלא נקרא #86 

אחד הדברים שאני נהנה לעשות, הוא לעקוב אחר מכרזים ב-eBay. מבחינתי המכרזים האלה מייצגים קורסי 101 מזורזים בכלכלה. גירסת ה-כ'שהביקוש פגש את ההיצע' של העולם האמתי. יש גם הרבה דינמיקה חברתית וצורות של שיווק גאוני שאפשר לפעמים ללמוד מהן הרבה... סוג של שעורי כלכלה ופסיכולוגיה בחממה מהבילה של תנאי מעבדה. מעניין מאוד! בייחוד בשניות האחרונות של מכרזים 'לוהטים'.

ככל שזה נוגע לפטפונים, eBay משקף את הביקוש האמתי שקיים בעולם (וכאן, בניגוד ליד 2, באמת מדובר על העולם ברמה הבינלאומית האמיתית) ולפיכך, ראיתי לנכון להציג כאן שתי דוגמאות לפספוסים (שלי) בהערכת מחיר הולם. לא מדובר במשהו דרמטי, אבל בכל זאת, סוף חודש, יום הכיפורים מתקרב... היו אתם השופטים:

Sony PS-212

הערכתי כאן בשווי של 200 ש"ח. והנה נמכר במכרז ב-eBay לפני יומיים, ב-390 ש"ח. כמובן, שהיחידה שנמכרה במצב NOS, בקופסה, עם החוברת המקורית ואפילו עם הפלייר של היצרן על הפלטה. באמת מצב נדיר. זאת כמובן, לעומת היחידה מיד 2 שלא כללה (מחמת הבושה או היעדרותה של מצלמה) אפילו תמונה. זו עדיין מחרשת פלסטיק, אבל, מסתבר, שאם זה חדש בקופסה, זה משיג מחיר יפה:

נמכר ב-$106.8 בסוף ספטמבר 2014: Sony PS-212

[imgbig]https://lh3.googleusercontent.com/-I3yd ... PS_212.jpg[/imgbig]

מי שמתחרט יכול עדיין להשיג לעצמו מחרשה שכזו בשתי הזדמנויות שונות, בשתי מודעות יד 2 שונות, של שני מוכרים, סיוון ונאור מרשל"צ, כאן וכאן, הם ככל הנראה לא סגרו ביניהם כמו שצריך על מי מוטלת אחריות פרסום המחרשה ביד 2. את המחיר דווקא סגרו יפה. 800 ש"ח. :אתה חמוד אתה:

מרנץ 6100

בתום מכרז מרתק בעל 28 הצעות שונות, נמכר ה'אקזמפר' בלא פחות מ-615 ש"ח ($167). עקבתי. המחיר עמד על $150 עד העשר שניות האחרונות ואז התחיל קרב 'למי יש רוחב פס גדול יותר' וההצעות המעניינות התחילו לזרום... אני דווקא הערכתי את הפטפון בשווי הולם של 500 ש"ח כאן. אין לי הסבר. אני עדיין חושב שיחידה במצב טוב לא אמורה לעבור את ה-500 ש"ח. למוכר במכרז היה רעיון שיווקי מצוין. הוא העלה סרטון לטיוב שמדגים את הפטפון הנמכר. אני דווקא חשבתי, לאור ה'ביצועים' שמדגים הסרטון, שהוא לא מקדם מכירות מוצלח במיוחד אבל למה לי להיות ספויילר...

ניתן להתרשם לבד מאיכות הבנייה ה'לא משהו'... הקרקושים האלה של 'פלסטיק' ניכרים היטב לכל אורך הסרטון. הזרוע, שתמונות סטטיות עושות לה 'פוזה' של קצת יותר רצינית ממה שהיא, מצולמת היטב בסרטון שמדגים את העליבות היחסית שלה. ההתנהגות של המכניזם החצי אוטו' ניכרת ב-1:15 כשהזרוע 'נזרקת' למקומה מכוח המנוע, בשילוב לא מוצלח של התערבות המפעיל. בקיצור... ככה זה ב-99% מהתוצרת של CEC. אותו מכניזם חצי אוטו' בכל הפטפונים שלהם.

אני לא מצליח להבין מה מצאו להם מתמודדים כה רבים עניין במכרז הנ"ל. בסדר! פטפון 'חתיך' שמור - נכון... אבל בחייכם... לא ראיתם את הסרטון בעצמכם? לא ראיתם איך המוכר תופס את כל היחידה ביד אחת והופך אותה כאילו מדובר בחבילת מפיות נייר? לא שמעתם את הקרקושים במו אוזניכם? לא קלטתם את שטרונגול הפלסטיק שהמוכר הדביק לעמוד הזרוע? מה נהיה?

לתומי סברתי שהצלחתי לפתח 'חוש' למכרזים האלה. אני עוקב אחרי רבים מהם, מצליח בד"כ לנחש מחיר סגירה לפי כמות ה'מתעניינים' וקצב ההצעות שזורמות במהלך ימי המכרז, אך מדי פעם, אני עדיין מופתע מחדש. מצד שני, עם עובדות אי אפשר להתווכח, אבל גם לא עם מכרז טרי שהסתיים כצפוי, בסכום סביר יותר של $135.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Sony 1100 מודעת יד 2 מיום 08/09/2014

נושא שלא נקרא #87 

פטפון Sony 1100 מודעה מיום 8/09/2014
  • תוכן: למכירה פטיפון SONY במצב מעולה. דגם נדיר - SONY1100
  • אזור מכירה: קריות
  • איש קשר: רו
  • חוות דעת: עוף מוזר. איידלר של סוני :אתה חמוד אתה: זה כבר נשמע מצחיק - אבל זו האמת. פטפון מונע גלגל. הפטפון חתיך אמיתי עם הלוק הכי נכון בעולם, וינטאז'י שנות ה-70' בעל 6 ק"ג בריאים ובסיס עץ מסיבי. בפועל... אחד הפטפונים היותר מגוחכים שמצאו את דרכם מייצור מסחרי לשיווק בינלאומי.

Sony 1100

תמונה

הסוני 1100 הוא אמנם יפיוף אבל הוא בסך הכל פטפון בסיסי ביותר, מונע גלגל, בעל פלטת פלדה שמצלצלת כמו פעמון (מורגש ביותר אם גלגל הגומי קצת פחוס) שכולל זרוע אינפנטילית חסרת אפשרות כיוונים למעט VTF. אפילו זה, כולל שחרור של בורג מהמשקולת ע"מ להזיזה לשם כיוון. גם השלה בקצה הזרוע אינה נתיקה והיא אינה כוללת מסילות לכיוון ראש ומרווח Overhang, אלא חורים במיקום קבוע (בסגנון SME). מה בדיוק חשבו שם בסוני? איך אמורים לבצע כיוון ראש?!

לדעתי הפטפון הגיע במקור עם ראש 'מדבקה' של סוני (שככל הנראה יוצר עבורם ע"י AT ), שהיה בגודל המתאים לשלה והגיע עם תאימות מובנית לפטפון - ישירות מפס הייצור. ראש אחר, בעל מיקום חורים שונה, לאו דווקא בהכרח יתאים לגאומטריה הייחודית של ה-1100. אבל הפטפון נראה טוב, וזה שבתמונה במודעה , שמור - כן!

Sony 1100 בפעולה

מחיר... הזוי! האחרון שנמכר ב-eBay, אי-שם ב-2011, הניב בסביבות $125 וגם זה לדעתי במזל רב של המוכר. זאת משום שידידו שנמכר באותה שנה - הניב מחצית מהסכום. ישנה גם מודעת buy it now עכשווית. מכירה קשיחה. אלה כמובן לא מעידות על כלום, למעט במקרה שמישהו מציע למוכר הצעה שמקובלת עליו. ההצעה עומדת על $119. אין קופצים! למה שיהיו? אפילו בזה, בפחות מ-$100 אין התעניינות...

בכל מקרה, זה לדעתי, לא פטפון אמיתי. זהו יותר סוג של בלוף גאומטרי שבמקרה גם מסתובב. בשנות ה-70', כשסוני ניפקו ראשים לפטפון הזה, והגומי של גלגל ההנעה היה עדיין 'טרי', הוא יכול היה להישמע נחמד. בסה"כ יש לו פוטנציאל, אבל ללא ראש מקורי - אין דרך לממש אותו ולדעתי דרושה כאן יותר עבודה ממה שכדאי להשקיע מלכתחילה כדי להביא את הפטפון לרמה סבירה, ובראש ובראשונה, החלפת הזרוע הטיפשית הזו.

אגב, גלגלי הגומי של סוני מהתקופה מעט 'רכים' מדי. אם מאחסנים את הפטפון בלי להסיר את הפלטה - היא גורמת לפחיסות של הגומי בצד שבא עמה במגע. אחר-כך, כשהגלגל מסתובב, הוא מצלצל בפלטה עם כל סיבוב. גם המנוע לא משהו... AC סינכרוני בעל ארבעה קטבים בלבד. בקושי יש כאן פוטנציאל שדרוג. אפשר אמנם לשפץ, להשיג ראש מקורי של סוני, לשמן קצת, לפנק... מצד שני, אפשר גם שלא!
  • הערות נוספות: ההערכה היחידה שהיא באמת מדויקת כאן היא המילה 'נדיר'. ואיזה מזל שכך! סוני השאירו את ייצור האיידלרים ללנקו וטורנס וחסכו מאתנו עוד דגמים אוויליים שכאלה.
  • מחיר נקוב: 2800 ש"ח
  • מחיר הולם : 400 ש"ח
  • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Technics SL-B270 מודעת יד 2 מיום 4/10/2014

נושא שלא נקרא #88 

פטפון Technics SL-B270 מודעה מיום 4/10/2014
  • תוכן: פטיפון טכניקס דגם חצי מקצועי שמור נימכר עקב חוסר שימוש
    בנוסף אני מוסיף בעסקה אוסף מעולה של מעל 50 תקליטים חלקם נדירים מאוד של פופ רוק וישראלי ומנקה תקליטים המחיר סופי לרציניים בלבד
  • אזור מכירה: חיפה וחוף הכרמל
  • איש קשר: אייל
  • חוות דעת: לא הייתי בטוח שמדובר ה-Technics SL-B270. חשבתי שזה SL-D310. תום ישועה ועיני הנץ שלו העמידו אותי על טעותי. תודה לתום, אבל כנראה היה עדיף לכולם אם זה אכן היה ה-310. התמונות מאוד מטושטשות. יופי של שיווק!

בכל מקרה, לא ברור לי מה ממלא את מרבית המחיר של 1100 ש"ח... הפטפון, התקליטים או המנקה. הפטפון הוא Technics. רע הוא לא! אבל לא כל מה שנושא את התווית 'Technics' הוא בהכרח גם טוב. לחברה הנודעת היו דגמים שיוצרו במספרים פנומנליים של מאות אלפים ומיליונים שהופצו ברחבי העולם כולו. אפילו אם היה מדובר ב'Mid-Fi', הרי רק הכמויות וההיצע האדיר, הופך את המחיר לעממי מאוד. וכאן בכלל מדובר ב'Low-Fi' קלסי.

עוד פטפון משנות ה-70' המאוחרות, מלא בפלסטיק זול שמכיל מנגנון הנעת רצועה מבוקר DC Servo ללא שיכוך הולם. לא בדיוק העלית של משפחת Matsushita. פטפון ברמת כניסה נמוכה, אפשרי כפטפון ראשון שאף אחד שפוי לא היה משקיע בו יותר מ-$50. זו בסך הכל, דרגה אחת מעל 'מחרשת פלסטיק' יפנית סטנדרטית (וגם זה במאמץ רב). לזכותו יאמר שהוא לא אמור לגרום לנזק לתקליטים. אבל זהו. אין יותר פלוסים.

הסדרה הזו של פטפונים של Technics מגיעה בד"כ עם ראש מסוג P-Mount שקצת יותר קשה למצוא. מצד שני, הם לא יקרים והם לא מצריכים כיוונים מטרידים. העיקרון הוא שאם הראש התחבר לשלה - הוא כבר בזווית הנכונה. זה נחמד וידידותי למשתמשים מתחילים.

אז מתוך ה-1100 ש"ח, ירדו 200 שקל של הפטפון. מה נשאר? 900 ש"ח ל-50 תקליטים של פופ ורוק ישראלי... אה כן... וה'מנקה'! אלא אם כן מדובר במברשת נדירה מנוצות סוסים וקרני טווס - רוב המנקים האלה הם מברשות סיבי פחם מתוצרת גנרית סינית שעולים פחות מדולר אחד לייצר, ונמכרים בסביבות ה-$11 ב-eBay. ב-$30 קונים היום ב-eBay את ה'טופ' של המנקים וזה ממש לא משהו לכתוב עליו הביתה. לכן, לגבי התקליטים... תחליטו אתם. 50 תקליטים ב-900 ש"ח, יכולה להיות עסקה לא רעה. זה תלוי כמובן, באילו תקליטים מדובר. התקליטים הישראלים של שנות הפריחה ידועים בקרב חובבי הויניל באיכותם ה'משובחת'. :ממש לא:

Technics SL-D310

תמונה

Technics SL-B270

[imgbig]https://lh5.googleusercontent.com/-ju1B ... L-B270.JPG[/imgbig]
  • הערות נוספות: מה זה לעזאזל 'דגם חצי מקצועי'? יש כאן שיפוצניקים? מישהו מכם אורז בבוקר פטישון 'חצי מקצועי' וזורק באחורה של הטנדר עם הפטיש 5 החצי-מקצועי והסולמות החצי-מקצועיים? מישהו מעוניין כאן בניתוח בהרדמה 'חצי מקצועית'? רוצים יעוץ משפטי 'חצי-מקצועי'? אם התשובה היא 'כן', אז אתם 'רציניים' וכדאי שתשימו לב לכך שהמחיר סופי! :אתה חמוד אתה:

הפטפון הנמכר

תמונה
  • מחיר נקוב: 1100 ש"ח - (זה על החצי ה'מקצועי')
  • מחיר הולם : 200 ש"ח - (וזה בגלל החצי הלא מקצועי)
  • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

מצליח? לא מצליח? מה אומרים?

נושא שלא נקרא #89 

Luxman PD-289

זוכרים את זה? עוד מעט חודש מאז שהמודעה הזו זכתה כאן להתייחסות ומי יודע כמה זמן התפרסמה קודם לכן...
למכירה פטיפון היי אנד מטורף!של חברת הבוטיק היפנית luxman דגם pd289 במצב נדיר ! מגיע עם ראש מטורף mc אודיו טכניקה רק הראש עלה מעל 2000שקל .הסאונד מעלף ! פטיפון נדיר נדיר !
...
אותי דווקא 'עילף' המחיר. 2900 ש"ח. אז יש חדשות טובות. היום המחיר ירד ל-2000 ש"ח. אתם רואים? חלומות מתגשמים. ככה 'עפו' להם 900 שקלים. בקצב הזה בתחילת נובמבר הפטפון יעלה 1100 שקל, בדצמבר 200, ובתחילת 2015 הסוחר יאלץ להוסיף גם ג'ינס מעצבים ותקליט. שווה לחכות בסבלנות - לתקליט.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אם הראש עלה מעל 2000 ש"ח, והפטפון נמכר עכשיו בדיוק ב-2000 ש"ח, האם זה אומר שמי שמשאיר את הראש אצל המוכר ולוקח רק את הפטפון - מקבל את ההפרש במזומן?

Lenco L-65

והנה סוחר נוסף... 'tomi' הוא קורא לעצמו. מודעת יד 2 מהיום. Lenco L-65 ב-900 ש"ח. נכון לעכשיו נשארה רק המודעה ב-winwin. אולי נרכש. אני מקווה שבמחיר סביר. יפה! (Y)
  • תוכן: l65 lenco נדיר מיוחד מנגן חלק
  • אזור: תל אביב והמרכז
  • איש קשר: tomi
  • חוות דעת: נחמד מאוד! פטפון נהדר כפטפון ראשון שאינו חסר פוטנציאל שדרוג. עד 600 ש"ח - בהחלט כדאי.

ה'קנדידט'

תמונה

יש משהו נחמד בפטפונים של Lenco גם הפשוטים. לא חסכו בהם כל סנט אפשרי והם בנויים כהלכה. גם ה-L-65 שהפרופיל השיווקי שלו רחוק מאור הזרקורים, כולל זרוע סבירה שמאפשרת את כל הכיוונים הסטנדרטיים, כולל אנטי-סקייט, VTF, ואפילו כיוון VTA.

המנוע של ה-L-65. קטן, שקט - בעל 16 קטבים

תמונה

הפטפון כולל מערכת שיכוך קפיצית הולמת, ויש לו מנוע AC סינכרוני שקט בעל 16 קטבים. (אני אדבר על הקטבים האלה בהזדמנות. כרגע אציין שיותר קטבים, יותר טוב. לסדרת ה-BA של CEC לשם השוואה, היו מנועים פשוטים בעלי 4 קטבים). הפטפון מונע רצועה, בעל איכות בנייה מעולה והוא נמכר בסביבות 1976 בשתי אופציות - בסיס, ושלדה (transcription). זה אומר שלנקו ייעדו אותו גם עבור יצרני צד שלישי, וגם עבור השוק הביתי.

Lenco L-65

[imgbig]https://lh4.googleusercontent.com/-snkT ... l65_bt.jpg[/imgbig]

הדברים הפחות נחמדים שאפשר למצוא בפטפונים ממוצעים של לנקו הם מרכזיות חיווט בעלות הלחמות מתפוררות שחלק מהחיווט ניתק מהן.

מרכזיית חיווט של L-65

תמונה

במקרה הטוב, אחד הערוצים 'נעלם'. אולי שניהם. כאשר זו התקלה, קל לטרפד אותה. המקרים הקשים יותר כוללים המהום סיזיפי שנובע מניתוק ההארקה הפנימית. אלה הן בעיות קלילות שאפשר לטפל בהן באמצעים ביתיים - כולל חיווט מחדש של הזרוע בעלת השלה המצחיקה למדי:

שלה מצחיקה

תמונה

צחוק - צחוק אבל השלה כוללת את זווית ה-offset החיונית לגאומטריה של ה-65 והיא חלק קריטי מהזרוע. אם היא חסרה... זו בעיה. מצד שני, הזרוע הזו, על השלה המצחיקה, משותפת לעוד שלושה דגמים נוספים של לנקו שאני מכיר ואולי אף ליותר. לא קשה להשיג חלקי חילוף ב-eBay.

Lenco L-65 נמכר מדי פעם ב-eBay באזור ה-600 ש"ח לכל היותר. הוא אינו פטפון מבוקש במיוחד, פשוט משום שהוא שייך לסדרות הפחות מיוחצנות של היצרן השוויצרי, וזה הופך את המחיר שלו לאטרקטיבי מחמת הביקוש הצנוע. פשוט לא מכירים!
  • הערות נוספות: מודעות 'tomi' ביד 2 מתפרסמות מטעם Yuda Anielewicz שיש לו משתמש בשם Yuda גם כאן והודעות מכירה נוספות גם בלוח של HT. בעמוד הפייס שלו הוא מפרסם את היותו סוחר של ציוד אודיו ותקליטים. המודעות אינן קשורות אלי, גם לא המוכר ואפילו לא איות השם.
  • מחיר נקוב: 900 ש"ח
  • מחיר הולם : 600 ש"ח
  • מדד הלימות: 5
  • * מדד ההלימות הוא מספר בין 0 ל-10 שמייצג יחס בין המחיר ההולם לבין המחיר הנקוב. הציון המקסימלי הוא 10 וההפרש מהציון המקסימלי לציון שניתן, בתרגומו לאחוזים, מייצג את הסטייה מהכדאיות המרבית של העסקה. ציון של '7' לדוגמה, פירושו שחסרות 3 נקודות לציון המרבי 10, או במילים אחרות שהמחיר הנקוב גבוה ב-30% מהשווי המוערך של הפטפון. לפרטי החישוב כאן

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #90 

tnsilver כתב: מה עושה פטפון נדיר כזה בלב המזרח התיכון וכיצד הגיע לשם... 8)
...
ידוע לי שבזמנו נמכרו כמה אקזמפלרים של קול ישראל, אחרי שרוב האולפנים עברו לפלייליסטים ב-MP3. מי שהיה לו קשרים וגם גר בי"ם פשוט ניצל את ההזדמנות. אני מודה שאני עדיין סקרן לשמוע בהמה כזו ראש בראש מול פטיפון אודיופילי שווה ערך...

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”