חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

חוות דעת נוספות למודעות מכירת פטפונים יד 2

הודעה שלא נקראה #1 

השרשור הזה מוקדש לחברים המחפשים פטפון מיד שנייה בלוחות. הרעיון של הלוחות נעלה. הפגשת ההיצע עם הביקוש. מי יכול לדרוש יותר מזה? הביצוע באתרים הגדולים לעומת זאת, מקומם. פה ושם אמנם קם לו אזרח מן השורה ומחליט למכור ציוד משומש למי שחפץ בכך, במחיר הולם, אך זהו היוצא מהכלל. בקטגוריית הסטראו ובתחום הפטפונים בפרט עולה לא אחת, שמדובר בעצם בהערכת יתר (בלשון נקייה) לפריט מאיכות שנויה במחלוקת. במקרים לא מעטים נראה שזה מלווה גם בשימוש ציני של סוחרים תאווי-בצע באתר זה או אחר, כדי לנצל חוסר ניסיון של רוכשים פוטנציאליים. אין באתר יד 2 למשל, נכון לעכשיו, כל מנגנון של ביקורת או של הזן חוזר של משתמשים לגבי מכירות. נראה שהוא מקור בלתי נדלה להיצע של סחורה מפוקפקת המוצגת במגוון דרכים עקלקלות, כשוות ערך מופרז. מנגנון כזה חסר גם בלוחות אחרים. בשרשור הזה ניתן להתייחס להודעות מכירה בתחום הפטפונים ולפרסם חוות דעת נוספת הנוגעת להן.

גם אתם יכולים ותרומתכם נלקחה בחשבון כבר מראש. אולם, כדי שהשרשור הזה לא יאבד את מטרתו ומיקודו וכדי שיישאר אחיד במהימנותו, רצוי לקבוע אמות מידה לחוות דעת המתפרסמות בו. בהודעה הבאה ולאחריה - אפרסם דוגמה ראשונה להערכה מסוג זה וכאן אפרט את הפורמט הכללי. שימו לב:

מבנה חוות הדעת:
 • כותרת ההודעה: שם הדגם המוערך
 • פרטי מודעה: פרטי המודעה ותאריך פרסומה + קישור למודעה. ללא זיהוי המודעה עלולים להיות כאן כפילויות ובלבולים ולא יתאפשר להפנות מתעניינים בקישורים רלוונטיים. כדי לקבל קישור למודעה באתר יד 2 - בוחרים 'תצוגת גלריה' (במקום 'תצוגת טבלה') ומקליקים על המודעה בגלריה. המודעה תפתח בחלון משלה. מעתיקים את כתובת החלון. זהו הקישור למודעה שאותו מדביקים אל תוך חלון תיבת ה-URL שנפתח כאן בעורך.
 • תוכן: הטקסט שפורסם במודעה. אין חובה להתייחס לכל הטקסט במידה והוא ארוך במיוחד, אלא לעיקר הדברים, ובמיוחד להערות חשובות המעידות על מצב ואיכות הפריט הנמכר
 • אזור מכירה: לצורכי זיהוי - חשוב לרוכשים במקומות מרוחקים רלוונטי רק אם ידוע
 • איש קשר: לצורכי זיהוי - חשוב מאוד! נא לציין שם משתמש במקרה של פרסום מתוך לוח.
 • חוות דעת: חוות הדעת המנמקת את רשמיכם, ידיעותיכם, והערכתכם את הפריט המפורסם במודעה. בהתייחסות למחירים רצוי לקשר לדוגמאות עכשוויות שממחישות מחיר שלדעתכם ראוי לדרוש בעבור הפריט. אתם יכולים לציין כמה שילמתם בעצמכם על פריט דומה ולפני כמה זמן אך נא לא 'לזרוק מחירים מהשרוול'. אם אתם לא בטוחים - העריכו כמה הייתם מוכנים לשלם בעצמכם, אך ציינו במפורש שזוהי חוות דעתכם הלא מבוססת. כמובן, שאם אין לכם חוות דעת מבוססת ואתם נסמכים על תחושת בטן, אולי ראוי לכם לשקול שנית פרסום חוות דעת שהיא שמאית בעיקרה.
 • הערות נוספות: אם יש לכם מידע נוסף על הפריט, המודעה או המוכר - ו\או גילוי נאות שבא לכם לשתף, או כמובן, אם יש לכם קשר למודעה או למוכר.
 • מחיר נקוב: המחיר שהמפרסם, או בעל המודעה, מבקש עבור הפריט. ניתן להתייחס גם אם לא ננקב מחיר אך מדד ההלימות הוא לעולם אפס ממקרה כזה.
 • מחיר הולם: הערכתם כמה לכל היותר, שווה הפריט המפורסם או מה המחיר ההוגן המקסימלי שניתן לדרוש עבורו.
 • מדד הלימות: ציון מ-1 עד 10 המתאר מהו הפער באחוזים בין המחיר המבוקש למחיר ההולם. זהו חישוב פשוט. הנה ההסבר. נניח פטפון במחיר נקוב של 1,400 ש"ח. לדעתכם המנומקת מחירו ההולם הוא 800 ש"ח בלבד. קיים פער של 600 ש"ח בין המחירים. את הפער הזה נבטא באחוזים מהמחיר ההולם - כלומר, במקרה זה:

  75% = [800 / (800 - 1400)] * 100

  והנוסחאות לחישוב:

  אחוז פער = [מחיר הולם / (מחיר הולם - מחיר נקוב)] * 100
  מדד הלימות = (10 / אחוז פער) - 10

  המשמעות במקרה זה היא שהמחיר הנקוב מהווה 175% מהמחיר ההולם. במילים אחרות אנו נדרשים לשלם 75% יותר מממחירו ההולם המירבי של הפריט. מדד הלימות מקסימלי הוא 10 אין יותר מכך! לכן, אם אנו רוצים לשמור את היחס הזה - פשוט נפחית 75% של 10 מ-10 ונקבל תוצאה של 2.5 (נעגל תמיד כלפי מעלה עד המחצית הקרובה).

  משמעות מדד הלימות נמוך הוא שכדאיות העסקה נמוכה. משמעות מדד '10' היא שיש מתאם מעולה בין המחיר הנקוב למחיר ההולם וזוהי רכישה 'שווה' (עדיין ייתכן פריט ירוד באיכותו אך מבחינת המחיר הנקוב, העסקה הוגנת).

  מקרי קיצון

  שימו לב למקרי הקיצון הבאים. מחיר נקוב של 1600 ש"ח לעומת מחיר הולם של 300 ש"ח: הפער הוא 1300 ש"ח. מדובר בפער של 433% בין המחיר ההולם למחיר הנקוב. במקרה כזה מדד ההלימות יהיה 33.3- והוא חסר משמעות. אנו נדרג אותו באפס ('0'). למעשה, כשקיים פער של 100% (או למעלה מכך) בין המחיר ההולם למחיר הנקוב, מדד ההלימות מתאפס. כלומר, ברור שאין כאן כל כדאיות כלכלית ומבחינה אבסולוטית זה ממש לא משנה אם המוכר נחשב לדעתכם 'תאב בצע' או 'שודד' של ממש. המטרה היא להימנע מסופרלטיבים.

  מקרה קיצון נוסף לדוגמה, הוא מחיר נקוב של 500 ש"ח אך מחיר הולם של 650 ש"ח. (קורה אצל 'צדיקים'). במקרה כזה, ברור שהמוכר הוגן מאוד ושההצעה שלו כדאית, לפחות מבחינה כלכלית. הפער בין המחיר ההולם למחיר הנקוב במקרה כזה הוא שלילי. 150- ש"ח. החישוב במקרה כזה אינו רלוונטי. התוצאה תהיה לעולם גדולה מ-10 ולכן זהו הציון המקסימלי שנעניק למדד ההלימה. גם כאן לא חשוב כמה אנו מעריכים את המוכר. מחמאות אפשר להעניק בחוות הדעת - לא במדד ההלימות. 10 הוא הציון המקסימלי.
בסה"כ אנחנו לא עוסקים כאן במקרי קיצון והמשמעות במקרה של מדד הלימות '10' ברורה לכולם כמו המשמעות של אפס. 10 זה כדאי - ואפס זה מאוד לא כדאי. ניתן להתייחס גם למודעות ללא מחיר נקוב. מדד ההלימות הוא אפס אוטומטי במקרים כאלה.

אם נשמור על פורמט אחיד יחסית - אפשר יהיה להתייחס (בקישורים) לחוות דעת שיישארו רלוונטיות גם הרבה אחרי מכירת הפריט והסרת מודעת המכירה. למעשה, עם הזמן, ניצור כאן מחירון פטפונים מבוסס ידע והערכה קולקטיבית של הפורום האנלוגי. את זה עדיין לא עשו בפורום - למרות שחוות דעת מתבקשות כאן כל הזמן.

אני אתחיל עם דוגמאות רלוונטיות... הרגישו חופשי להצטרף בהמשך. ישנן מודעות חדשות ששווה להתייחס אליהן כמעט כל יום.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

BSR Monarch מודעת יד 2 מיום 12.09.2014

הודעה שלא נקראה #2 

פטפון BSR Monarch (נראה כדגם BDS95) - מודעה מיום 12/09/2014
 • תוכן: פטפון BSR Monarch
 • אזור מכירה: רמת השרון - הרצליה
 • איש קשר: שי
 • חוות דעת: BSR הבריטית היתה יצרנית הפטפונים הגדולה בעולם בשנות ה-70'. החברה סיפקה פטפונים וצ'יינג'רים לאין ספור יצרני פטפונים אחרים (מוצר מדבקה) והגיעה לשיא של 250,000 יחידות בשבוע. הפטפון במודעה נראה כגרסה של דגם BSR BDS95 שהוא אחד הנפוצים ביותר מתוצרת BSR McDonald שיוצר בחטיבה שנודעה מאוחר יותר כ-Monarch ועסקה בעיקר בצ'יינג'רים. הפטפון נמכר בגרסאות ערומות (transcription), בגרסאות קונסול ובגרסאות בסיס כמו במודעה. מדובר בפטפון אוטומטי, מונע רצועה בעל שתי מהירויות. אין משמעות למותג Monarch או McDonald כפי שאין משמעות לדגם Pioneer BSR BDS95 מדובר באותו שם של אותה חברה ובמקרה האחרון מדובר בדגם שנמכר לשיווק ע"י Pioneer.

  BSR סיפקה בשנות ה-70' כ-87% מהפטפונים בכל העולם. בכמויות כאלה קשה לתת תשומת לב לכל דגם ודגם. הפטפונים מתוצרת החברה נחשבים לפטפונים חסרי איכות ברמת כניסה ומטה. הדגמים הדומים לזה במודעה נוטים לסבול מהמהומים, הרעשה של המנוע ופעילות בלתי סדירה של המכניזם האוטומטי שמורכב ממערכת מוטות קישור מפח וגלגלי שיניים המניעים את הזרוע למקומה בסוף ההשמעה, בכוח סיבוב המנוע. הפטפונים האלה נראים לכאורה מסיביים ו'מושקעים' אך זוהי מראית עין מטעה. למעשה, בקטגוריית הוינטאז' של פטפונים משנות ה-70', שאינה כוללת את 'מחרשות הפלסטיק' היפניות של שנות ה-80', קשה למצוא פטפונים המדורגים נמוך יותר.

  מפאת הכמויות העצומות וההיצע הנדיב של פטפונים מתוצרת החברה, אין להם למעשה שוק של מבקשים. קשה להיפטר מהם ומוכרים ב-eBay למשל, מתקשים בד"כ למכור דגמים כאלה. המחירים נעים בדרך כלל באזור 20 - 30 ליש"ט ליחידה, כמו כאן אך הרבה פעמים אינם נמכרים כלל, גם במחירים פחותים במידה ניכרת, כמו כאן. מצד שני, ההיצע הנדיב של חלקי חילוף לפטפונים של BSR מבטיח שמי שרוצה לשפץ לעצמו דגם כזה להנאתו ולמטרות שחזור - יכול לעשות זאת בקלות ובזול וניתן לשדרג אותם לרמה משביעת רצון. הפורום הזה עסק רבות בפטפונים של BSR וקיימים כאן שרשורים אינפורמטיביים כמו זה, ואף לגבי דגמים מעט איכותיים יותר של החברה - כמו זה.
 • הערות נוספות: המודעה מתפרסמת מזה זמן רב.
 • מחיר נקוב: 800 ש"ח
 • מחיר הולם : 200 ש"ח
 • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Luxman PD-289 מודעת יד 2 מיום 12.09.2014

הודעה שלא נקראה #3 

פטפון Luxman PD-289 מודעה מיום 12/09/2014
 • תוכן: למכירה פטיפון היי אנד מטורף! של חברת הבוטיק היפנית luxman דגם pd289 במצב נדיר! מגיע עם ראש מטורף mc אודיו טכניקה רק הראש עלה מעל 2000שקל. הסאונד מעלף! פטיפון נדיר נדיר !
 • אזור מכירה: ראשל"צ והסביבה
 • איש קשר: גיא

  עריכה: המחיר ירד ל-1800 ש"ח (לא בפעם הראשונה) ונכון ל-1.11.2014 מדובר במחיר שהוא מוגזם 'רק' ב-1000 ש"ח. זהו צעד (קטן) בכיוון הנכון. אשוב לבדוק בעוד שלושה חודשים.
 • חוות דעת: דגם אוטומטי מלא משנת 1984, בעל הנעה ישירה בשיטת DC Servo של חברת Luxman. הפטפון יפיפה לטעמי ובא מבית טוב. חברת Luxman ידועה בתוצרת האיכותית שלה ויש לה מוניטין מצוין. אך דברים אינם כה ברורים כפי שהם נראים כאשר מדובר בפטפונים של Luxman. זאת בייחוד כאשר עוסקים בפטפונים אוטומטיים. המכניזם האוטומטי ברוב הפטפונים הישנים מורכב ממערכת תמסורות פח או פלסטיק באיכות משתנה ומחובר במערכת גלגלי שיניים למנוע המניע את הזרוע חזרה למקומה בסוף ההשמעה. גם בפטפונים האיכותיים ביותר מסוג זה - דרושה תחזוקה. בפטפונים פחות איכותיים המכניזם האוטומטי הופך לנטל רציני ועלול לפגום ביכולת הפטפון להשמיע תקליטים. זו בדיוק, היתה הבעיה של ה-PD-289 הזה, שלא הצליח להימכר ב-eBay בתחילת השנה אפילו במחיר של $50.

  בניגוד להכרזות המוכר ה-PD-289 רחוק מאוד מלהיות היי-אנד 'מטורף' וגם חברת Luxman רחוקה מאוד מלהיות חברת 'בוטיק'. הוא נחשב לפטפון די בינוני ברפרטואר של החברה, שפטפונים הם לאו דווקא המומחיות הייחודית שלה (למרות יוצאים מהכלל אייקוניים מבית Luxman כמו ה-PD-300 ,ה-PD-444 וה-PD-555). ה-PD-289 ממוקם היכן שהו ממש ברמה אחת מעל הדגמים הבסיסיים ביותר של Luxman בשנים הרלוונטיות כמו למשל ה-PD-284. דגמי הפטפונים של לוקסמן, דומים מאוד במראה שלהם האחד לשני וזהו מקור לטעויות רבות. ההבדלים קיימים גם קיימים.

  גם שיטת ההינע המבוססת על DC Servo פחות יעילה מהנעה באמצעות נעילה גבישית או הנעת AC סינכרונית משום שהסרבו תלוי בנגד משתנה (טרימר) שנוטה לשנות את ערכיו מעת לעת ונוטה ליצור בעיות תחזוקתיות טורדניות שאי הטיפול בהן משמעותו מהירות סיבוב בלתי סדירה של הפלטה.

  ב-1984 נמכר PD-289 בארה"ב במחיר של $400 (נכון להיום). Technics SL-1200 נמכר אז, לשם השוואה, במחיר של $490 ואילו ה-PD-284 נמכר באותם שנים בסביבות ה-$270. כאמור, ה-PD-289 הוא פטפון מסדרה בינונית כפי שמשתקף במחירו בשנת הופעתו. דגם הי-אנד אמיתי של Luxman ה-PD-310 נמכר באותה שנה בלמעלה מ-$1000.

  דגמי הפטפונים הנהדרים של Luxman החלו להתדרדר ברמת הגימור והאיכות שלהם, פחות או יותר, ב-1982. ה-PD-289 כבר אינו שייך לקטגוריה הנפלאה של קודמיו (למרות שמראו עלול להטעות). ה-PD-289, בניגוד לקודמיו, מכיל כמויות גדולות של חלקי פלסטיק והבסיס דמוי העץ הוא למעשה ציפוי ויניל זול שנוטה להתקלף. זהו לא סממן של פטפון הי-אנד 'מטורף' ולמעשה - מדובר במכשיר עלוב משקל בעל ביצועים בינוניים יחסית, המתקשה בבידוד רעשים מהסביבה.

  לגבי מכירות עכשוויות של Luxman PD-289, קיימת אחת טרייה מאוגוסט השנה. המכרז הסתיים לאחר שלוש הצעות במחיר סופי של $260. גם הפטפון שנמכר כלל ראש של Audio Technica אך לא ברור מאיזה סוג.
 • הערות נוספות: התמונות במודעה, בחלקן, אינן של הפטפון הנמכר אלא לקוחות מהרשת. זה אף פעם לא סימן טוב. הערות המוכר אינן תואמות את המציאות ויש כאן מקרה של הערכת יתר מופרזת של שווי הפריט גם לאחר ניקוי המחיר הנקוב של הראש, שככל הנראה סובל מהערכת יתר גם כן. לא נמסרו פרטים רלוונטיים לגבי הראש המורכב על הפטפון ונראה תמוה בעיני מדוע יטרח מישהו להתקין ראש MC בשווי 2000 ש"ח בקצה זרוע של פטפון עלוב יחסית. העניין דורש בדיקה והמודעה אינה משדרת אמינות!
 • מחיר נקוב: 1800 ש"ח
 • מחיר הולם : 800 ש"ח
 • מדד הלימות: 0
נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 01/11/2014 20:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Sherwood PS 9700 מודעת יד 2 מיום 12/09/2014

הודעה שלא נקראה #4 

פטפון Sherwood PS 9700 מודעה מיום 12/09/2014
 • תוכן: פטיפון sherwwod מעולה שחור מודרני כחדש
 • אזור מכירה: תל אביב
 • איש קשר: רוחמה או שלמה
 • חוות דעת: כדאי לגשת למודעה. היא מכילה תמונה שנגנבה מכאן (לגלול למטה), מודעת מכירה של אותו דגם ב-eBay. לצפות, לשנן, לזכור ולשמור. כך נראית 'מחרשת פלסטיק'. דקיקה, פלסטיקית, בעלת זרוע מאיימת עם משקולת אדירת ממדים. אם כבר צפיתם בתמונה - שימו לב למחיר. £39.99. זהו המחיר ב-eBay במודעה מאמצע השנה שעברה. זה לא שחלילה היו קופצים רבים על הפטפון במחיר הזה - המכירה פשוט התפוגגה לה. אף אחד באנגליה לא יתקרב לדבר הזה - וכדאי שגם בישראל לא! חתיכת *** היישר מתוך ההגדרה המילונית. פטפון כזה לא קונים. פטפון כזה שוקלים היטב אם להכניס הביתה - אחרי שמוצאים או מקבלים. עיינו קצת בתמונות:

  תמונה

  תמונה

  שימו לב לבסיס הזרוע (במודעה ב-eBay לגלול למטה) ולחלקי הפלסטיק. זהו סממן של אפס איכות בפטפונים. כך זה נראה. הדירוג של המחיר ההולם בסך 80 ש"ח מתבסס על ההנחה שאפשר לחלץ מהפטפון צירים למכסה ואולי גם מכסה פרספקס בתוספת כמה ברגים וקפיצים שתמיד אפשר לעשות בהם שימוש בפרוייקט DIY. ללא החלקים האלה המחיר ההולם לפטפון הזה הוא 50- ש"ח. אם ישלמו לכם 50 ש"ח - פנו אותו בעצמכם. אחרת - ממש אין טעם!
 • הערות נוספות: הערה למוכרים: אם כבר גנבתם את התמונה מ-eBay, באותה נשימה הייתם יכולים גם לגנוב את המחיר. זה היה נראה יותר טוב.
 • מחיר נקוב: 500 ש"ח
 • מחיר הולם : 80 ש"ח
 • מדד הלימות: 0

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Thorens TD-160 מודעת יד 2 מיום 12/09/2014

הודעה שלא נקראה #5 

פטפון Thorens TD-160 Mk-I מודעה מיום 12/09/2014
 • תוכן: טורנס TD 160 עם בסיס כבד משודרג. פטיפון מצויין מבחינה מכנית ומוזיקלית.
 • אזור מכירה: גדרה יבנה והסביבה
 • איש קשר: י'
 • חוות דעת: כן! סוף סוף קלסיקה אמתית. ה-TD-160 הוא אחד מיני כמה פטפוני וינטאז' שיש לו פוטנציאל כמעט אין-סופי לשדרוגים. פשוט גן עדן למשפצים (ראו כאן). גם במצבו הבסיסי לא מדובר בפראייר. זהו פטפון מונע רצועה בעל מבנה תת-שלדה תלויה, בעל מנוע AC סינכרוני, אמין ביותר בהספק של 2 וואט, שבנוי למופת לפי תכנון שוויצרי וביצוע גרמני. הפטפון רתמי וכריזמטי באופן בולט והוא מתאפיין בפלט משובח. ל-TD-160 שלושה תתי-דגמים (סימנים) Mk-II, Mk-I וה-Super. הפטפון הנראה במודעה הוא הסימן 1 והוא נחשב לעדיף מהסימן II עקב שינויים שעבר הדגם המתקדם יותר ושעיקרם היה חסכון בעלויות הייצור.

  ה-160 כולל ציר פלדת אל-חלד החרוט למופת בקוטר 10 מ"מ ושתי פלטות סגסוגת אלומיניום\אבץ במשקל כולל של כ-3 ק"ג. הפלטות מבטיחות אינרציה תמידית כדי להקל על המנוע המדהים של הפטפון - שתוכנן כדי לעבוד באפס מאמץ בתאום הדוק עם הפלטות. ככלל, מדובר בפטפון פשוט ביותר. הוא כולל מספר מועט ביותר של רכיבי אלקטרוניקה (בערך שלושה קבלים ונגד אחד) ומבנהו השלדתי לא הרבה יותר מורכב מכך. שני משטחי מתכת המחוברים זה לזה בשלושה קפיצים. אין בפטפון הזה כמעט שום דבר שיכול להשתבש מבחינה מכנית או אלקטרונית.

  נקודת התורפה העיקרית של הסימן 1 (הדגם הראשון) היא חסרונו של מגן ציר מנוע. קל מאוד, בעת שינוע הפטפון ממקום למקום, לגרום לפלטה העליונה הכבדה להחליק ישירות על ציר המנוע, לפגוע בו ולעקם אותו. התוצאה היא מנוע המסתובב בצורה אקסצנטרית וגורם לרעש נלווה (תלוי כמה התעקם). מגן ציר המנוע התווסף בסימן 2 בדמותו של בורג הגבוה אך במעט מציר המנוע ושמטרתו לספוג את המפגש עם הפלטה הכבדה ולהציל את הציר הרגיש.

  נקודת תורפה נוספת היא הבסיס המקורי הדקיק משהו. מערכת השיכוך היעילה מאוד של ה-TD-160 כמעט שמבטלת את הצורך בבסיס כלשהו אך בסביבות בהן יש הגברה של ההפרעות הסביבתיות (רצפות עץ תלויות למשל) גם לעובי הבסיס ולמסה שלו ישנה חשיבות. הפטפון בתמונה עבר החלפה של הבסיס המקורי.

  נקודת תורפה נוספת היא שהפטפון חייב להיות מכוון. זו אינה פרוצדורה מורכבת אך היא חייבת להתבצע לפני שימוש. ב-TD-160 אפשר לטפל תחזוקתית פעם אחת לאחר הרכישה ולהינות ממנו לאחר מכן שנים רבות ללא שום תשומת לב טכנית.

  הזרוע המקורית של ה-TD-160, ה-TP-16 היא זרוע מעולה על אף המראה המגושם שלה. היא נשענת על מערכת גימבל בעלת צירים מדויקים ביותר והיא אמינה מאוד וסבלנית כלפי מגוון רחב של ראשים. יש לה גם מספר מגרעות אך כולן ברות טיפול ושיפור. המבקרים של הזרוע הזו, ברובם הגדול, מתרשמים ממראה עיניים ואינם מבינים לעומק את רזי הזרוע המשובחת הזו. הזרוע בתמונה כוללת איזשהו התקן משולש המוצמד לאורך מוט הזרוע (בחצי האורך) ושמטרתו אינה ברורה לי (ניסיון חיבור להתקן הרמת זרוע חיצוני?). אני מקווה שהזרוע לא ניזוקה וההתקן לא נועד 'לחזק' שבר או להסתיר עקמומיות... השלה חסרה את הצבע המקורי (שחור) ואת לוחית האלומיניום (עם הדפס הלוגו של טורנס) המחפה על התקן הראש. אין בכך חשיבות. עניין קוסמטי גרידא.

  הבעיה היחידה הקיימת במודעה היא המחיר הנקוב. 1,400 ש"ח זה מעט יקר עבור TD-160 בהתחשב בעובדה שב-1,200 ש"ח אפשר לייבא מקבילה מאנגליה כולל כל ההוצאות הנלוות. דרושה לכך סבלנות והתמצאות מסוימת אך זה בר-ביצוע. עם זאת, המודעה אמינה, הסחורה מוכרת היטב וכבר דיווחו כאן על רכישות מוזרות יותר. אפשר לדעתי להסתדר עם המוכר ושווה לנסות. הדגם הספציפי הזה מבוקש מאוד וסביר להניח שיימצא לו קונה במהרה. יש לבדוק שהפטפון פועל, מנגן ושהמנוע אינו מסתובב בצורה אקסצנטרית. מחיר מנוע חלופי - כ-300 ש"ח + משלוח מאנגליה. ישנם שפע חלקי חילוף ל-TD-160 אך הם אינם זולים.
 • הערות נוספות: לטעמי האישי כיסוי המתכת של הדופן העליונה של הבסיס בתמונות מכוער ברמת הפלילי. פשוט פשע עיצובי. נותר לי לקוות שחיפוי המתכת הזה אינו מסתיר פער בין עובי הדופן הנתפש ויזואלית לבין זה הקיים בפועל.

  תמונה
 • מחיר נקוב: 1400 ש"ח
 • מחיר הולם : 1100 ש"ח
 • מדד הלימות: 7.5

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

חברים, הבנתם את הרעיון של השרשור הזה - כך אני מניח. כאן יש מודעת מכירה של Technics SL-1700MK2 ב-1800 ש"ח. מישהו מתנדב לכתוב חוות דעת על המוצר והמודעה?

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 481
הצטרף: יולי 2011
מיקום: kfar saba
נתן תודות: 102 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

wow
איזה השקעה
שרשור מעולה. מקווה שיתפתח ויפרח.
תודה

BronzeR
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 151
הצטרף: אפריל 2014
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

הרעיון חביב ומתן ידע בדבר פטיפונים למכירה הוא מצוין ואף נדרש אך עם זאת, מדד ההלימות לא ברור על פי איזה מחירון לוי יצחק הוא נקבע?!
אחרת לא מבין כיצד ההלימות 70 אחוז לטורנס שבעיני מחירו אמור להיות 750 שקלים ולא יותר. אני חושב שמדד המחיר הוא לא ריאלי אבל ולמרות מה שכתבתי, זה גם לעניין שמי שיכתוב כאן על פטיפון שמוצע למכירה גם יציג את משנתו בדבר המחיר המוצג. בהצלחה עם המודעה. שרשור חביב.

tomyeshuah
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
הודעות: 1583
הצטרף: אוגוסט 2011
מיקום: תל אביב
נתן תודות: 561 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

Technics SL-1700MK2 -Direct drive - מודעה מיום 12/09/2014

תוכן: Technics SL-1700MK2 -Direct drive פטיפון טכניקס תוצרת יפן בהנעה ישירה. המכשיר בעל אוטומציה מלאה ובעל מנגנון חשמלי להנעת הזרוע. המכשיר אינו מיועד לעבודת תיקלוט! זהו מכשיר ברמה מאוד גבוהה לשמיעה ביתית.

אזור מכירה: ראשל"צ והסביבה
איש קשר: דודי

חוות דעת:
מדובר בדגם הנעה ישירה של Technics שהופיע לראשונה בשנת 1979, ובא להחליף את דגם ה- SL1700 (דגם העל בקטגורית\לקהל ה-Prosumer) כאשר השוני המרכזי הוא בתוספת מנגנון נעילת Quartz לבקרת מהירות המנוע - הנתונים מבטיחים 0.025% של סטייה ב-WRMS.
הזרוע ומערכת ההנעה זהות לאלה המצויות ב-SL1200MKII. ההבדל הוא בגישה לשליטה בהם נעשית כאן חיצונית (אין צורך להרים את המכסה) ובמבנה הבסיס.
טכניקס עשו כאן שימוש בפלטה מחומר פלסטי מורכב (בעל השם המסחרי: TNRC -Technics Non-Resonant (Compound, שבבחינה ראשונית קשה מאוד להבדיל בינו למתכת, ע"פ משקלו מאפייני קשיחותו.

על אף התמורה המעולה שמעניק מכשיר זה (זהותו לדגם ה-SL1200MKII), כיוון שאין לו את ההילה שיש סביב אחיו המסיבי, בשאר העולם המחיר הנדרש עבורו נע סביב $100-200 במצב תקין ונקי כולל ראש Stanton. כלומר - נסיון מסוים של המוכר לרכב על הצלחת המותג.

תמונה

תמונה

תמונה

הערות נוספות: המוכר מציין שתי עובדות שכלל אינן נכונות ("מכשיר בעל אוטומציה מלאה" ו"מנגנון חשמלי להנעת הזרוע.")
מדובר במכשיר שהאוטומציה (המכאנית לחלוטין) היחידה בו היא חזרת הזרוע בסיום נגינת הצד.

מחיר נקוב: 1800 ש"ח
מחיר הולם :[/b] 500-700 ש"ח
מדד הלימות: 1עריכה:
שימו לב למודעה הבאה ולתאריך: (למרות שהיא מסגירה את העובדה שהמכשיר היה בשימוש ע"י תקליטן. עובדה שיכולה להרחיק קונים פוטנציאליים).
תמונה

zxaura
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 126
הצטרף: אוקטובר 2013
מיקום: כרכור
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

הודעה שלא נקראה #10 

מרתק.
כרגיל כיף לקרוא.
מאז שאני נכנס לפורום (פעמיים ביום לפחות) נטשתי לגמרי את כוונתי המקורית לקנות פרוג'קט או רגה
עדיין לא בטוח אם לחסוך ל"קליר אודיו קונספט" או לחכות למציאה (טורנס 160 סופר משודרג או טכניקס במצב מינט)
בכל מקרה, תענוג לקרוא ולהתחיל להבין.

* הערה קטנה לטומי - אמא שלי במקור מצ'רנוביץ - אז נא לא לפגוע בתוצרת רומניה! ( :

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
הודעות: 9363
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: בנימינה
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

מדהים !

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

הודעה שלא נקראה #12 

תודה לתום!!! (Y) ותודה לכולם. אל תשכחו שלכל אחד מכם יש פטפון אחד או יותר בבית שאתם מכירים לא רע. המשמעות המידית היא שכל אחד יכול לכתוב כאן חוות דעת מיד כשהוא מזהה מודעה שעוסקת באותו הדגם. תאורטית, יש כאן פוטנציאל ל'בנק ידע' די מרשים בתחום ושירות חשוב לכלל הקהילה.

מדד ההלימות הוא אינדיקטור. מחוון מהיר שמראה עד כמה הולם המחיר הנקוב את השווי המוערך. החישוב מוסבר בפתיחת השרשור וכמובן שהוא מבוסס על הערכה. זה לא 'יצחק לוי' - זה יותר טוב. על יצחק לוי אין עוררין. כאן יש פורום חושב ולכל אחד יש זכות וטו ופתח להבעת דעתו המנומקת. אדרבא ואדרבא!!! הסבירו, נמקו, העריכו. אם תעשו זאת תוך מכלול משכנע וממוסמך של ידע - דעתכם עשויה להתקבל כהמלצה קנונית. אין כאן שום חוק נגד חוות דעת שלישית ורביעית. להפך - זה מתבקש! רק מה... כאן זה לא מונטי פייטון. להגיד 'לא נכון' ולזרוק מספרים מהשרוול - לא נחשב לטיעון. מי שזו דרכו, שלא יתפלא שלא לוקחים אותו ברצינות.
zxaura כתב:הערה קטנה לטומי - אמא שלי במקור מצ'רנוביץ - אז נא לא לפגוע בתוצרת רומניה! ( :[/quote] :lol: (Y) זה לא היה בשרשור הזה. אף אחד לא אמור לראות כאן את מלוא התמונה הגדולה - אבל האסימון נפל! תראה... אלא אם כן אמך מייצרת במטבחה, בזמנה החופשי, שטיחונים אקסצנטריים לפטפונים מעיסת דיקט, גבעולי טבק ומרגרינה ומצליחה בתחבולת הונאת דואר מבריקה ומחוכמת לשווק את תוצרתה לעולם האנלוגי דרך כתובת פיקטיבית ברומניה - אני לא חושב שזה 'תופס' המקרה הזה :wink:
...

BronzeR
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 151
הצטרף: אפריל 2014
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #13 

לאחר פיהוק קל, @Zxaura נעים מאוד ;) בהמלצתי חבר רכש לאחרונה טורנס 160 משודרג ולי אישית יש מספר פטיפונים. כהמלצה אישית ובמידה ואראה ביד 2 בשבילך גם אעדכן, הטכניקס 1210 mk 2 הוא מפתח להנאה צרופה, שקיפות יוצאת מן הכלל יציבות לשנים רבות. גם במקרה של הטכניקס ניתן להשתדרג אבל באם מוצאים ולא מן הנמנע כפי שקרה אצלי מאדם פרטי (לא דיג׳י), נהנים ממוצר היי אנד במלוא מובן המילה. הטורנס לדעתי פגיע יותר ואם אין לך הסבלנות לטיפולים והשדרוגים זה קצת פחות יעניין אותך. אבל גם במקרה זה, אם אראה אחד במחיר סביר ביד 2 מייד אעדכן אותך. פירוט על מדוע הטכניקס נבחר בעיני לפטיפון המוביל בקרוב :)

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Lenco L-133 במודעת יד 2 מיום 13/09/2014

הודעה שלא נקראה #14 

פטפון Lenco L-133 מודעה מיום 13/09/2014
 • תוכן: למכירה פטיפון נדיר נדיר של לנקו במחיר מיוחד מיוחד דגם l133 מגיע עם ראש פצצה שעלה כ800שקל רק הראש ,סטנטון גולד 500 פטיפון ברמה מאוד מאוד גבוהה כל הקודם זוכה. צריך לשים גומייה ומחט חדשה סיפור של 150 שקל לא רציני בכלל כל המקדים זוכה ! הפטיפון עובד פיקס !
 • אזור מכירה: ראשל"צ והסביבה
 • איש קשר: guy dan
 • חוות דעת: Lenco L-133 הוא פטפון מונע רצועה בעל שתי מהירויות שהוצג לראשונה ב-1977 ונמכר בארה"ב ב-$129. במונחים עכשוויים מדובר בקצת פחות מ-$400 וזהו מחיר מייצג של פטפון ברמת כניסה.

  לקראת סוף חייה של חברת Lenco המקורית, נראה שהיצרן קצת 'השתגע' עם מגוון תכנונים אין סופיים של שינויים קוסמטיים ווריאציות שונות של דגמים מונעי רצועה. המטרה היתה, ככל הנראה, מציאת נוסחה מנצחת בתחרות עם הפטפונים היפנים הזולים שהחלו בתקופה הזו לאיים משמעותית על היצרנים האירופאים המסורתיים. נעשו פשרות רבות בתקופה הזו וה-L-133 הוא אחת מהן. דוגמה נוספת היא ה-L-133 בגירסת ה-DJ שלו. כן. מסתבר שקיימת גם כזו.

  ה-L-133 הוא חלק ממגוון רחב מאוד של דגמים שלא שווקו באינטנסיביות וסבלו מתחרות קשה מאוד מצד פטפונים יפנים. לא מדובר בפטפון גרוע, וביחס לתוצרת היפנית של סוף שנות ה-70' ומחרשות הפלסטיק של שנות ה-80' הוא סביר. עם זאת, לא מדובר במחמאה גדולה. הפטפונים היפנים היו ברובם איומים.

  ה-Lenco L-133 נבנה בסטנדרטים נמוכים יחסית. הוא כולל זרוע הנראית לכאורה סבירה, והיא אכן כוללת אופציה לכיוונים הקריטיים כמו bias (או אנטי-סקייט). בפועל, זוהי זרוע היושבת במסגרת צירים מפלסטיק והיא חסרת איכות מובנית. למעשה, כיווני האנטי-סקייט שמציעה הזרוע תוכננו למטרות 'קוסמטיקה' בעיקרן וחלקם חסרי השפעה מהותית על איכות הפלט. זה היה מקובל מאוד בתכנון פטפונים ברמת כניסה דאז ויצרנים יפנים כמו CEC לקחו זאת אפילו מספר צעדים קדימה והציעו זרועות שהכילו מתקני כיוון 'דמה', כמו ב-CEC BD2000 שלא עשו דבר. ה-L-133 לא ירד לרמה הזו אך הוא לא רחוק ממנה.

  מבחינת התוצאה הסופית הפטפונים הזולים של שנות ה-70' אינם 'פראיירים' ביחס לפטפונים הזולים של שנות ה-2000. אפשר גם אפשר ליהנות מ-L-133 והוא מאופיין בפלט בר התאהבות, אך התוצאה הרצויה הזו תלויה בתקינות הזרוע (קשה להבטיח זאת לאור שבריריות ההתקן), בתקינות ההינע (וכמובן בהמצאות רצועת הינע מתאימה), כמו גם בראש המותקן עליה.

  ה-L-133 לא כזה נדיר. הוא מופיע ב-eBay מדי פעם ואפשר להתרשם ממכרזים עכשוויים כמו גם ממכירות קשיחות, וכאלו שהסתיימו בהתאם לחוקי הביקוש וההיצע בשנים עברו (התפתחות מעניינת מאוד ברמת המחירים המבוקשת כאן).

  הראש המוזכר במודעה Stanton 500 Gold שייך לאחד מיני עשרות ראשים בסדרת ה-500 של Stanton המקבילה ל-Pickering V-15. ראשיתה בשנות ה-60' ומחיר ראש וינטאז' מסדרת gold 500 של סטנטון נע ב-eBay בסביבות ה-$50. הערכת המוכר מופרזת בעליל וממילא מה שקובע את ביצועי הראש הזה היא המחט. ל-Stanton ו-Pickering היו מחטים קוניות, ואליפטיות לסדרה הזו, כמו גם מחטים בחתכים מתקדמים יותר. ישנם חיקויים זולים וגרועים במיוחד לראשים האלה ב-$15 וישנם מחטים הולמות שמחירן מתקרב יותר ל-$150.

  בשורה התחתונה, בתור חובב Stanton מושבע, מדובר לטעמי בראש בינוני ומטה שאינו מצדיק השקעה במחט NOS או תחליף יקר יותר. סדרת 500 היא אחת הנפוצות של Stanton ומייצגת ראשים בינוניים ברמת כניסה. הם לא גרועים אבל ממש לא מיוחדים.

  תמונה
 • הערות נוספות: המודעה מתפרסמת מזה זמן. למרות הפרומו של 'כל הקודם זוכה'. לא קונים פטפון ללא אפשרות האזנה עקב היעדרות מחט בראש ו\או ללא רצועה. עבור מי שלא מבין בפטפונים - זהו מתכון לצרות ופתח לא קטן לאכזבה. המודעה לא סובלת מעודף אמינות, כפי שבוודאי שמתם לב, והעיקרון הזה של פרסום עצמי תוך שימוש בסופרלטיב 'נדיר' ו-'פצצה' תוך הערכת יתר לשווי הפטפון ואביזריו הנלווים בדרך כלל מחפה על אמיתות קצת פחות מרשימות.
 • מחיר נקוב: 700 ש"ח
 • מחיר הולם : 400 ש"ח
 • מדד הלימות: 2.5

tnsilver (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
הודעות: 4166
הצטרף: פברואר 2012
נתן תודות: 662 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

Dual 720 (ייתכן 721) מודעת יד 2 מיום 10/09/2014

הודעה שלא נקראה #15 

פטפון Dual 720 מודעה מיום 10/09/2014
 • תוכן: פטיפון dual 720 כמו חדש מחיר מציאה
 • אזור מכירה: ירושליים והסביבה
 • איש קשר: משה
 • חוות דעת: משה לא טועה בהרבה. לא באמת מחיר מציאה אבל בהחלט מחיר שתואם את שווי המוצר. איני מכיר דגם 720 אלא 721. ייתכן שמדובר בטעות - ייתכן שאני לא מעודכן ומדובר בדגם דומה. ה-721 לא שייך לקטגוריית דגמי האיכות של סדרת ה-CS של דואל אך יש לו שם דגם מקביל שפשוט בנוי בצורה מעט יותר 'מושקעת'. גם ל-721 יש שתי גרסאות והפטפון במודעה נראה כגרסה המוקדמת יותר. מדובר בפטפון אוטומטי בעל הינע ישיר עם שלוש מהירויות, סטרוב, ופלטת אלומיניום במשקל 1.5 ק"ג. מערכת ההינע נקראת Dual EDS 1000 והיא לא נטולת בעיות מוכרות שמתבטאות לאחר שנים רבות בסחיפת מהירות.

  עיקר הבעיה מצטמצם לזליגה בדיודות Zener במעגל אספקת הכוח והצורך בהחלפת קבלים אלקטרוליטיים ישנים. בסה"כ פטפון איכותי שעלול לסבול מפגעי הזמן. מעט TLC או, יותר טוב, ביקור אצל טכנאי כשיר, ומדובר בהשקעה לטווח ארוך. בהזדמנות הזו ניתן יהיה לבדוק את המכניזם האוטומטי. הדואלים הם סוסי עבודה מוכרים בעלי מוניטין מצוין בתחום הפטפונים האוטומטיים ובניגוד לרוב הפטפונים האוטומטיים הם מצליחים, איכשהו, לשמור על פעולה תקינה לאורך עשורים.

  הדואלים הישנים, לאחר טיפול קליל ותחזוקה הולמת נותנים פייט מצויין להמון פטפונים מודרנים ברמת כניסה שנמכרים במחירים הזויים בישראל. ה-721 בנוי כמו שפטפון אמיתי אמור להיות בנוי והוא יופי של פטפון ראשון למי שמחפש כזה בתקציב נמוך.

  Dual 721

  תמונה
  הדואל מהמודעה (נראה לא רע):
  תמונה

  אין במודעה התייחסות לראש המורכב על הפטפון הנמכר. ההתייחסות לראשים האלה במודעות מכירה היא ממילא קצת מוערכת יתר על המידה לטעמי. מי מוכר פטפון ומשקיע בראש ומחט איכותיים לפני כן? לא רבים. בד"כ מדובר בראשים ישנים ומחטים שחוקות וממילא דרושה החלפת מחט או רכישת ראש חדש. קיימים ראשים מודרניים כמו ה-Shure M97xE שמציע נתונים מרשימים גם ביחס לראשי וינטאג' אייקוניים ומגיע מאמזון לפתח דלתו של הרוכש הישראלי בפחות מ-$100. עשו זאת רבות בפורום הזה. ברמות המחיר הנקוב במודעה זו - אין טעם לעשות מזה Big Deal.
 • הערות נוספות: לא רע! נראה טוב בתמונות. כמובן מחייב בדיקה, אך מדובר בבחירת פטפון ראשון מצוינת! מכרז עכשווי ב-eBay מעלה מתאם די בולט בין המחיר הנקוב למציאות וזה כבר סימן למודעה הוגנת ומוכר אחראי שבדק עצמו לפני הפרסום. יפה. (Y)
 • מחיר נקוב: 400 ש"ח
 • מחיר הולם : 400 ש"ח
 • מדד הלימות: 10
עריכה: מדובר בפטפון מאמצע שנות ה-70', בעל שלוש מהירויות, 45,33 וגם 78 סל"ד
נערך לאחרונה על ידי tnsilver ב 13/09/2014 22:53, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”